Cilt YenilemeÖmrünüzden geçen yıllar en çok izleri cildinizde bırakır. Kullandığınız mimikler, yaşadığınız stresli günler göz kenarlarınızda, gıdınızda ve alt yüz bölgeniz de kolayca görülebilir.

Zamanla cildinizin eskisi kadar parlamadığını fark edecek, renk eşitsizliklerinin ortaya çıktığını göreceksiniz.

Cildinizin eski hacmini kazanması, cilt gençleştirme yapılarak genç görünmesi için anti-aging uygulamalarından yararlanabilirsiniz.

Cildin derin katmanlarına etki eden lazer uygulamaları sayesinde en az 5 ila 10 sene daha genç görünebilirsiniz. Yeni nesil teknolojiler ile birlikte cildinizi yenileyebilir, sıkılaştırabilir, daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Cilt yenilemek için botoks, Thermage, gençlik aşısı, Ulthera ve Baby Face Beauty teknolojilerini sizlere öneririz. Bu uygulamalar evde yaptığınız klasik cilt bakımından çok daha etkili olarak derinizin alt katmanlarına ulaşır.

Böylece daha kısa sürede daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Size en uygun olan cilt gençleştirme uygulaması için mutlaka uzman bir hekime danışmalısınız.

Kırışıklar için: Botoks

Yüzünüz de beliren ilk kırışıklar yaşlandığınız anlamına gelmesin! Botoks, botulinum toksini sayesinde kaslarınızın gevşemesini sağlar.

Böylece yüzünüzdeki kırışıklar yumuşar ve daha pürüzsüz görünür. Kaşları çatmak, gözleri kısmak, alın kırıştırmak, gülmek gibi istem dışı hareketler yüzümüzde mimik çizgilerinin oluşmasına neden olur.

Botoks ile mimik çizgileri ve ciltteki kırışıklar yumuşatılarak yüze genç bir ifade kazandırılır. Botoks en çok alın çizgilerine, kaş arasına, göz çevresine ve dudak çevresine yapılır.

Uygulama yapıldıktan 48 saat sonra botoksun etkisini görmeye başlarsınız. Botoksun kalıcılığı genellikle 4-6 ay arasında değişir. Botoks cilt yenilemesi yapmaz ancak cildin mimikler nedeni ile kırışmasını engeller. Mimiklerin oluşturduğu ciltteki katlantı hasarını engelleyerek cildi korur.

Yüz Hatlarını Yeniden Şekillendirmek İçin: Dolgu Enjeksiyonu

Yaşlanmayla birlikte deri altındaki yağ dokusu erimeye başlar. Yağ dokusunun erimesi yüzün hacmini kaybetmesine ve sarkmasına yol açar.

Yaşlanma sürecinde yüz kare şeklini kaybederek daha oval bir görüntüye bürünür. Hyalüronik asit dolgu maddesi sayesinde yüzünüze kaybettiği hacmi geri kazandırabilirsiniz. Dolgu enjeksiyonları ile cilt gençleştirme yapılır, kırışıklıklar doldurulur, cildin kaybettiği hacim geri kazandırılır.

Aslında vücutta doğal olarak bulunan hyalüronik asit, yaşlanma sürecinde git gide azalır. Moleküler hacminin bin katı kadar su tutma özelliği olan bu asit, yaşlanmanın etkisiyle sarkan cildi toparlayacak en geçerli yöntemlerden birisidir.

Hyalüronik asit dolgusundan sonra cildinizin nem tutma kapasitesinin arttığını görecek, gençlik yıllarında olduğu gibi dolgun ve parlak bir cilde sahip olacaksınız.

Yüz dolguları en çok orta ve üst yüz bölgelerine uygulanır. Göz altı morluklarını ve çukurlaşmayı gidermek için kullanılan dolgu enjeksiyonları, burun kenarındaki kırışıkları açmak için, elmacık kemiklerini ve çene hattını belirginleştirmek için de kullanılır. Yüz dolgusu tek seansta yaptırabilirsiniz, işlemin ömrü 6 ila 12 ay arasında değişmektedir.

Cilt Gençleştirme İçin Vitaminler: Mezoterapi

Cildinizin git gide solgun göründüğünü ve cansızlaştığını fark ediyorsanız sizler için en uygun anti aging yöntemi mezoterapidir.

Mezolifting olarak da bilinen bu yöntem ile cilde ihtiyacı olan vitaminler enjekte edilir. Hastanın cildine ince uçlu iğnelerle enjekte edilen bu vitamin karışımı kolajen ve elastin üretimini destekler.

Mezolifting iğnelerinin içeriği hyalüronik asit, vitamin, amino-asit, cildin ihtiyacı olan mineraller ve büyüme faktörlerinden meydana gelir. Bu formül sayesinde cilt beslenir, nem ve su tutma kapasitesi yüksek oranda artar.

Cilt gençleştirme işlemi olan mezoterapi ile cildiniz tıpkı gençlik yıllarınızda olduğu gibi parlak, canlı ve sağlıklı görünür. Kişiye özel ihtiyaçlara göre tedavi seçeneği farklılaşabilir.

Genellikle 15 günde bir uygulama aralığı bulunan mezoterapi tekniği toplamda 5-6 seans uygulanarak cildin su ve nem dengesini geri kazandırmaya yönelik etki eder. Mezoterapi ile cilt lifting etkisinde kalır ve kırışıklıklarda düzleşme görülür. Cilt tonu eşitlenerek pırıl pırıl ve canlı bir cilt elde edilir.

Ameliyatsız Yüz Germe İçin: Thermage

Ameliyat olmadan yüzünüzün sıkılaşmasını ve yukarıya doğru toparlanmasını istiyorsanız Thermage CPT size en uygun yöntemdir. Uzman hekimler tarafından uygulanan Thermage işlemi, radyo frekans dalgalarının teknolojisinden yararlanıyor.

Thermage uygulamasında cildin yüzeyine hiçbir zarar verilmez. Radyofrekans enerjisi kullanılarak deri altındaki bağ dokusunda bulunan kolajen ve elastin lifleri uyarılır.

Böylece cildiniz anında sıkılaşma evresine döner. Radyofrekans dalgaları cilt yüzeyinde ve cildin altında sıkılaştırıcı etki yaratır. Cilt gergin ve genç görünür.

Thermage yaptırdıktan sonra günlük hayatınıza aynı gün içinde geri dönebilirsiniz. İşlemden hemen sonra işlem bölgesinde hafif derecede ciltte pembeleşme, şişlik ya da kızarma görülse de kısa süre içinde geçer.

Uygulamanın tam anlamıyla sıkılaşma etkisi 1,5 ay sonra kendini göstermeye başlayacaktır. Kırışıklıklar düzleşir, derideki sarkmalar toparlanır. Optimum lifting sonuçları için en az 3-6 ay beklemenizi öneririz.

Cilt gençleştirme işlemi olan Thermage etkileri aşamalı olarak ciltte kendini gösterir. Cilt aşama aşama zaman içerisinde gençleşme yaşar. Çevrenizdeki kişiler asla nasıl gençleştiğinizi anlamaz.

Anti-aging uygulamaları arasında etki kapasitesi en yoğun olan gençleştirme tedavisidir. Etkileri uzun süre kalıcılık içeren Thermage uygulamasında iki seneye kadar ulaşabilen kalıcı etkilerini görmek mümkün olur. Daha fazla uygulama için sayfamızı ziyaret ediniz.

Cildinizi Sıkılaştırmak İçin: Ultherapy

30’lu yaşlardan sonra cildiniz kırışma dönemine girer. Yüzünüz eskisi gibi sıkı görünmez, alt yüz yavaş yavaş sarkmaya başlar. Ultherapy, cilt yüzeyini etkilemeden, deri altına inen ses dalgalarını kullanır.

Bu dalgaların enerjisi sayesinde cildin alt tabakaları ısınır ve kolajen üretimi hızlandırılmış olur. Kolajenin artmasıyla birlikte cilt kendi kendini sıkılaştırma sürecine girerek cilt gençleştirme yapar.

Bir seans Ulthera yaptırdıktan sonra cildinizin elastikiyetinin arttığını görecek, yüz ovalinizin daha sıkı olduğunu hissedeceksiniz.

Deep Sea teknolojisini kullanan Ultherapy hedeflenmiş ses dalgaları ile deri altında sıvak noktalar oluşturur. Cildin kendi kendini yenileme sürecini başlatan Ultherapy cilt gençleştirme işlemi ile cildinizdeki sıkılaşma ve gençleşme hemen belli olmaktadır.

Ultheraphy yüzde adeta lifting etkisine sebep olur ve yüzün yukarı doğru kaldırılmasını sağlar.

Ulthera göz çevresi gibi hassas bölgelerde de oldukça etkilidir. Göz kapaklarındaki sarkma ve kaş düşüklüğü Ulthera uygulaması ile tedavi edilebilir.

Ulthera çoğunlukla tek seansta en iyi sonuçları elde etmenize yardımcı olur fakat kişinin kırışıkları ve sarkması çoksa 1 sene sonra ikinci bir Ulthera seansı yaptırmasını öneririz. Seans süresi 30-40 dakika arasında sürer. Tedaviyle beraber uygulamadan 3 ay sonra net sonuçlar görünür.

Yüzde Gençlik Etkisi İçin: H-100 Gençlik Aşısı

Gençlik aşısı zengin içeriği sayesinde cildinizi çok daha genç gösterecek! H-100 gençlik aşısının amacı cildi nemlendirmesi ve cildin ihtiyacı olan besinleri cilde enjekte etmektir.

H-100 Gençlik Aşısı, hasarlı, yıpranmış, kırışıklklar oluşan ve nem dengesini kaybeden bir cilt için eşsiz bir tedavi şeklidir. Başta yüz ve boyun bölgesi olmak üzere dekolte ve yaşlılık izlerinin hemen görüldüğü el üstlerinde kullanılmaktadır.

Mannitol, hyalüronik asit, Hexapeptide-8, pro kolajen peptit, Dmae %3,5, Pentapeptide-18,B1, B16 vitamini, 7 amino asit ve organik silica’dan meydana gelen H-100 gençlik aşısı vücutta azalan vitamin ve mineralleri yeniler.

Cildin ihtiyacı olan bütün eksiklikler bu kompleks uygulama ile tedavi edilir. Cildiniz parlak, taze ve pürüzsüz görünür. H-100 Gençlik aşısının cildin nem kapasitesini artırıcı özelliği de bulunmaktadır. 20’lı yaşlarda cildiniz nasıl çalışıyorsa, H-100 aşı uygulamasından sonra aynı şekilde çalışacaktır.

H-100 gençlik aşısı size mükemmel bir cilt gençleştirme tedavisi sunar ve iki-üç haftada bir kere uygulamak cildinizin gençleşmesi için yeterli olur. Oldukça minik iğnelerle bu işlem yapıldığı için cildinizde iz kalmaz, ağrı hissedilmez. H-100 hakkında merak ettiğiniz her şey için sayfamızı ziyaret ediniz. https://www.drleylaarvas.com/h-100-asisi

Bebeksi Cilt İçin: Baby Face Beauty

Baby Face uygulaması anti aging ile cilt bakımını buluşturuyor. Lazer teknolojisi kullanılarak uygulanan bu cilt bakımında cilt problemlerinize uygun olarak tedavi geliştirilir.

Cilt gençleştirme tedavilerinden biri olan Baby Face Beauty renk eşitsizliği, cilt lekeleri, kırışıklık ve deformasyon sorunları için idealdir. Bu uygulamadaki aktif maddeler cildin en alt tabakasına kadar ulaştırılmaktadır. Bu nedenle Baby Face cilt bakımının sonuçları oldukça etkili ve kalıcıdır.

Baby Face Beauty cilt bakımında ilk olarak ısı kanalları açılır. Açılan mikro kanallar vücuttaki yara onarım ve iyileştirme mekanizmasını devreye sokar.  Sonrasında ise cildin beklentisine göre A veya C vitami, resveratrol ve kök hücre serumları cilde yedirilir.

Bu formüller ısı kanalları aracılığı ile cildin en alt tabakasına kadar ulaştırılır. Bir veya iki hafta arayla 3-4 seans Baby Face Beauty cilt bakımı yaptırmak cildinizin sıkılaşmasına, cilt altında bulunan kolajen düzeyinin artırılmasın, cilt yüzeyindeki pürüzlerin giderilmesine, ciltteki izlerin, kırışıklıkların ve çizgilerin azaltılmasını sağlar ve genel olarak yüzünüzün daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

4 Adımda Cilt Bakımı İçin; Hydrafacial

Cildinizi derinlemesine temizlerken aynı zamanda cildinizdeki sorunları gideren ve cildin gençleşmesini sağlayan anti-aging bakım uygulamasıdır.

FDA onaylı olan Hydrafacial bakımını her cilt tipi ve her yaştan kişi yaptırabilir. Klasik cilt bakımlarından farklı olarak cildinizi derinlemesine temizler ve nemlendirir. Hydrafacial cilt bakımı 4 ana bakımdan oluşmakta ve yaklaşık 20-30 dakika sürmektedir.

Hydrafacial in sahip olduğu ergonomik başlık sayesinde cilde uygulanan serum miktarını ayarlayabilir. Birbirinden farklı yüzeylere sahip Hydropeel başlıkları ile ciltte eksfoliasyon yapar. Vortex patentli vakum teknolojisi ile Hydropeel uçlarla serumlara dokunulmadan ve el değmeden cilde uygulama yapılır.

Cilt yüzeyindeki fazla sebum ve ölü hücreler vakum sayesinde çekilerek temizlenir. Cilde uygulanan ürünlerin bileşiminde olan peptit, cilt için yararlı asit bileşenleri, antioksidan ve aydınlatıcı ajanlar ile cilt yenileme yapılır.

  1. Aşama Temizleme,Hydrafacial vakum sistemi ile cildinizi derinlemesine temizler.
  2. Aşama Peeling, Hassas olan ciltlerde bile herhangi bir tahrişe sebep olmaması için elmas başlıklar kullanılarak cildin üst tabakasındaki yağı ve dolan gözenekleri temizlemek için peeling soyma işlemi gerçekleştirilir.
  3. Aşama Serum, Ciltteki sorunları çözmeye yönelik serumlar cilde uygulanır. Geniş gözenekli ve yağlı ciltlere yağ dengeleyici serumlar, cilt kuruluğu, ince kırışıklıkları ve siyah noktaları olan kişilere ise hyalüronik asit bazlı serumlar uygulanır.
  4. Aşama Nemlendirme, Cihazın özel spiral dizaynı sayesinde antioksidonlar, peptidler, nemlendirici solüsyonlar ve hyalüronik asit bileşenleri ile cilt nemlendirilir.

Cilt tipi ayırt etmeden herkes için güvenle kullanılan HydraFacial ciltteki ince çizgi ve kırışıklıkların azaltılmasında, siyah ve akneli ciltlerin temizlenmesinde, güneşin yol açtığı leke problemlerinin giderilmesinde, cildin erlastikiyetini geri kazanmasında ve canlanmasını sağlamada, cilt tonu eşitsizliklerini gidermede, tıkalı olan gözeneklerin açılmasında ve genişlemiş gözeneklerin sıkılaşmasında efektif cilt yenileme sistemine sahiptir.

Cilt bakımı bittikten sonra led terapi uygulaması ile akneli yüzler için mavi, ince kırışıklıkları olanlar için kırmızı led ışık tedavisi yapılır.

2 hafta da bir olacak şekilde 4 ile 6 seans aralıklar ile Hydrafacial cilt bakımı uygulaması yapılmaktadır. İlk seanstan itibaren etkisini anında hissedeceğiniz Hydrafacial cilt bakımının kalıcılığını ve sonuçlarını koruması açısından ayda bir tekrarlamanızı öneririz.

Cilt Yenileme Fiyatları

Cilt yenileme fiyatları için Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Cilt Yenileme fiyatları ve Cilt Gençleştirme fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.