Saç Dolgusu ile Daha Güçlü SaçlarSaç dolgusu farklı içerikler ile saç dökülmesini durduran, saçları güçlendiren maddelerin birlikte saç derisine enjeksiyonunu içeren tedavidir.

Saç dolgusu, saçları dökülmeye başlayan, saç tellerinde incelme ve zayıflık görülen kişiler için uygundur. Saç dökülmesi, günümüzün en yaygın sorunlarından biridir. Hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen bu problem gelişen yeni içerikler ile birlikte artık kolaylıkla çözülebilir.

Kök hücre destekli saç dolgusu, saçları zayıflayan ve dökülen kişiler için çare oluyor. Genetik faktörlerin yanı sıra yanlış beslenme, aşırı stres, sigara nedeniyle görülen saç dökülmelerini saç dolgusu ile durdurabilir, daha gür ve hacimli saçlara kavuşabilirsiniz.

Saç Dolgusu Nedir?

Saç dolgusu saç dökülmesini durduran ve saç tellerinin sağlığını geri getiren bir uygulamadır. Saç derisine uygulanan bu dolgu, saç dökülmesi yeni başlayan kişiler için uygundur.

Saçları tamamen dökülmüş olan kişiler için önerilmez. Saç dolgusunda, saç derisinin yeniden yapılandırılmasını ve beslenmesini sağlanır, kan dolaşımı arttırılır.

Hyaluronik asit ve zengin peptit zinciri içeren dolgu içeriği, saç derisine enjekte edilerek saç derisi hücrelerinin yenilenmesi ve canlanması sağlanır. Saçlı deriye enjekte edilen peptitler ve kök hücre bileşenler, saç köklerini destekler. Böylece zayıflayan saç hücreleri toparlanarak daha güçlü bir hale getirilir.

Saçlar Neden Dökülür?

Saçlar pek çok nedene bağlı olarak dökülür. Genetik nedenlerin yanı sıra genel sağlığı etkileyen hastalıklar, vitamin eksiklikleri, hormonal nedenler, kansızlık gibi pek çok etken saç dökülmesine neden olabilir.

Saç dolgusu genellikle bu nedenlerden hiç birine bağlı olmayan saç dökülmesinin tedavisinde kullanılır. Amaç zayıflayan saç köklerini canlandırmak ve beslemektir.

Saç Dolgusu Nasıl Yapılır?

Saç dolgusu uygulaması 30 dakikada tamamlanır. Kullanılan dolgu içerikleri farklı markalarda değişkendir. Belirlenen içerik herhangi bir anesteziye gerek duyulmadan, saçlı deriye pek çok küçük enjeksiyon ile yapılır.

Uygulamasından en etkili verimi almak için haftada bir veya iki haftada bir olmak üzere ortalama 4 seans yaptırmanız önerilir. Uygulamadan sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz. 

Saç derisinin tedavisi için, saç dolgusu yapıldıktan sonra ilk iki gün saçların yıkanması önerilmez.

Neden Saç Dolgusu Yaptırmalıyım?

Saçların daha güçlü uzamasını, saç tellerinin kalınlaşmasını, dökülmemesini ve daha sağlıklı görünmesini sağlar. 7 faktörlü etki mekanizması, peptit zinciri ve hyaluronik asit destekli dolgu içeriği, saç derisini besleyerek saç tellerinin kalitesini arttırır.

Dökülmeye ve zayıflamaya başlayan saç tellerini hızlıca tedavi ederek, saç sorunlarını durdurur, saç tellerini güçlendirir ve hasarlı saç hücrelerini de onararak yeni çıkan saç tellerinin sağlıklı görünmesini sağlar

Saç Dolgusunun Avantajları 

  • Saç derisini güçlendirir, kan dolaşımını arttırır.
  • Yeni çıkan saç tellerinin daha kalın olmasını sağlar.
  • Saç tellerini besler, saç tellerinin daha parlak görünmesine yardımcı olur.
  • Saç hücrelerini tedavi eder, saç dökülmesini en aza indirir.
  • Saçların açılan bölgelerinden yeniden saç çıkmasını sağlar.
  • Saç ekimi yaptırmak yerine, daha pratik bir çözüm sunar.
  • Ağrısız ve acısızdır.
  • Saçların hızlı uzamasına yardımcı olur.

Saç Dolgusu Fiyatları

Saç dolgusu fiyatları kullanılan içeriğe göre değişkenlik gösterir. Aynı zamanda kök hücreli olursa fiyatlar daha yükselecektir. Kliniğin hizmet kalitesi ve doktorun tecrübesi de fiyatları yükseltebilir. Doğru fiyatı almak için uzman doktor ile görüşmek ve gereken tedaviyi planladıktan sonra karar vermek daha doğrudur.

Saç Dolgusu ile Saç Dökülmesi Durur Mu?

Saç dolgusu saç dökülmesini durdurur ve eğer kökler sağlıklı ise yeniden saç çıkmasını sağlar. Ancak saç dökülmesi farklı bir nedenden kaynaklanıyorsa önce bu konuyu tedavi etmek gerekir.

Saç Dolgusu Kaç Seans Yapılır?

Saç dolgusu uygulaması saç köklerinin güçlenmesi, saç tellerinin kalınlaşması ve güçlenmesi, saçların daha sağlıklı görünmesi ve saç dökülmesinin önüne geçilmesi gibi nedenlerden dolayı tercih edilen başarılı ve memnuniyet oranı çok yüksek olan bir uygulamadır. Uygulaması oldukça pratiktir ve hasta rahatsız edici bir ağrı hissetmez. 

Saç dolgusu uygulaması yaklaşık 30 dakika kadar sürmekte olup ortalama 4 seans olarak uygulanır. Uygulama sıklığı 7 gün veya 15 gün aralıklarla gerçekleştirilir.

Saç dolgusu işleminden sonra 2 gün saçların yıkanmaması önerilir. Seans aralıkları hastaya göre farklılık göstermekte olup doktorunuzun size uygun önereceği aralıklarla gerçekleştirilir.

Kök Hücreli Saç Dolgusu Nedir?

Kök hücre destekli saç dolgusu içeriğinde kök hücre ekstraktları dediğimiz kök hücrelerden elde edilmiş içeriklerin dolgu içerikleri ile beraber saç derisine enjeksiyonudur.

Kök hücreli saç dolgusunda uygulamasında amacımız kan dolaşımını hızlandırarak saçları beslemek ve saç köklerini güçlendirmektir. 

Neden Kök Hücre Destekli Saç Dolgusu Tercih Edilmeli?

Kök hücre destekli saç dolgusu saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler için geliştirilmiş bir tekniktir. Bu sayede saç telleri beslenir, gürleşir, daha parlak, canlı, sağlıklı bir görünüme kavuşur. 

Kök hücreler kişinin vücudunda hazır bulunan, tüm organ ve dokularda barınan hücrelerdir. Çeşitli hastalıkların tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Doku ve organların yenilenmesine, canlanmasına yol açar. Bu sebeple aynı buluşu saç derisi ve telleri için de kullanmaktayız. Kök hücre destekli saç dolgusunun içeriği zengin peptit içeriği ve hyalüronik asit ile beraber kök hücre ekstraktları barındırmasından dolayı saçları güçlendirerek dolgun hale getirir. 

Bu işlem doğrudan saç derisine uygulanır. Yapılışı kısa ve zahmetsiz bir işlemdir. 

Saç Kalınlaştırma Mümkün Mü?

Saç kalınlığı ve inceliği genetik olarak ailemizden gelir. Saç tellerinin ince olması saçların daha zayıf görünmesine neden olur. Bu nedenle farklı saç ürünleri ile saçlarımızı daha dolgun hacimli göstermek isteriz. 

Saç dolgusu kısmen bu ihtiyaca cevap verir. Saç tellerini güçlendirdiği için yeni çıkan saçlar daha kalın telli olabilir. Ancak genetik yapı değişmez. 

Saç Dolgusu Bir Kez Yaptırmak Yeterli Mi?

Saç dolgusunun etkinliğini göstermesi için 4 seans yapılması önerilir. Bu nedenle tek seans istenen etkiyi oluşturmayabilir. 

Saç Dolgusu Saçın Uzamasını Destekler Mi?

Saç dolgusu içindeki içerikler ile saçı beslediği için uzamasını da destekler. 

Erkeklerde Saç Dolgusu Yapılır Mı?

Özellikle erkekler tarafından tercih edilen saç dolgusu kadın erkek fark etmeden uygulanır.