Günümüz dünyasında herkes kusursuz ve fit görünmek istiyor. İdeal erkek görünümü denilince akla ilk olarak fit, atletik ve kaslı vücut geliyor. Geniş omuzlar, kaslı karın bölgesi, kaslı kollar erkek vücudunda ilk olarak aranılan özelliklerdendir.

Yağsız karın ve belirgin kasları herkes hayal eder. Estetik görünümün kaçınılmaz bir parçası haline gelen kaslı görünümü elde etmek için zorlu spor rutinlerinden ve diyet programlarından geçmenize gerek yok. Karın kası estetiği sayesinde hayalinizdeki fit ve estetik vücuda kolayca ulaşabileceksiniz.

Kaslı vücuda sahip olmak zor mudur?

Atletik ve kaslı görünmek doğal yollarla zordur. Her ne kadar sıkı bir spor düzeniniz ve sağlıklı beslenme diyetiniz olsa da kaslı bir karına sahip olmayabilirsiniz.

Kaslı bir vücuda sahip olmak için vücudunuzun kas kütlenizi arttırmaya eğimli olması gerekir. Aynı zamanda vücutta yağ oranının az olması, yağ dağılımı, uyku düzeni ve bedensel kondisyon da kaslı bir görünüm için önemli olan faktörlerdendir.

Vücudun kas kütlesini arttırmaya olan eğilimi ve yağ dokusunun dağılımında genetik faktörler de rol oynar. Yani siz her ne kadar spor yapsanız da atletik bir vücuda sahip olmak için kalıtsal engeller söz konusu olabilir.

Vücutta yağ dokusunun en çok olduğu bölge karın ve bel bölümüdür. Bu nedenle karın kaslarınızın üzerindeki yağlardan kurtulmadan kas görünümü yaratmak imkansız olabilir. Aynı zamanda spor düzeninin sürekliliği  görünümü kaybetmemek için önemlidir.

Karın kası estetiği sayesinde yoğun spor programına girmeden pratik bir şekilde fit bir görünüme kavuşmanız mümkündür.

Karın Kası Estetiği Nedir?

Karın kası estetiği, karın bölgesindeki kasların bombe görünümü yarattığı alandaki yağ dokusunun korunarak, kasların çukurlaştırdığı alanlardaki yağ dokusunun ise liposuction yöntemiyle alınarak kaslı bir görünüm yaratılması üzerine planlanır.

Bu yöntem sayesinde kaslar daha belirgin bir hale getirilir, kaslı görünüm ön plana çıkarılır. Karın kası estetiğinde vücuda herhangi bir malzeme veya implant uygulanmaz. Vücudun kendi yağ dokusu üzerinde liposuction ve yağ enjeksiyon işlemleri yapılarak kişiye kaslı bir görünüm yaratılır.

Karın Kası Estetiği Nasıl Yapılır?

Karın kası estetiği yaptırmak isteyen kişiler için öncelikle vücuttaki kas ve yağ dokusu değerlendirilmelidir. Böylece kişiye en uygun kas görünümü yaratılır. Günümüz estetik anlayışında doğal görünümlü, birbiri ile uyumlu ve belirgin kas kitlelerin olduğu fit vücutlar ön plana çıkmaktadır.

Kas estetiği en çok karın bölgesine yapılır. Six pack yani baklava olarak bilinen kas görünümü karın kası estetiği ile elde edilir. Karın kaslarının görünür olmasını sağlayan bu ameliyatı jinekomasti ve ya liposuction uygulamaları ile birleştirilerek genel olarak fit ve atletik bir vücut hedeflenir. Karın kası estetiğinde bel bölgesi de inceltilebilir, bel kası ön plana çıkarılır. Eğer ihtiyaç var ise omuz, kol, göğüs kasları da ön plana çıkarabilir.

Karın kası estetiğinde vaser liposuction ve yağ enjeksiyon teknikleri kullanılır. İşlemin uygulanacağı alan önceden çizilerek şekillendirmenin nasıl yapılacağı planlanır.

Daha sonra genel anestezi altında işlem gerçekleşir. Uygulama yapılacak alandaki kasları ortaya çıkarmak için vaser liposuction ile yağlar dışarıya alınır.

Vaser liposuction kullanımı bu ameliyat için önemlidir. Klasik liposuction uygulaması ile aynı olmaz, çünkü vaser liposuction yağları sıvılaştırarak çeker, bu da işlemin daha incelikli yapılmasını ve işlemin sonuçlarını etkiler. Bu yağlar daha sonra kullanılmak üzere konsantre edilir.

Fazla yağların hepsi alındıktan sonra şekillendirme işlemine geçilir. Kaslar yağ enjeksiyonu eklenerek daha belirgin hale getirilir. İstenen görünüm sağlandıktan sonra operasyon bitirilir.

Operasyon sonrası kas görünümünün bozulmasını engelleyici ve koruyucu bir korse giyilir. Bu korse yaklaşık 4 hafta boyunca giyilmelidir.  İyileşme olduktan, ödem ve morluklar geçtikten sonra yeni görünümünüz ortaya çıkar.

Karın Kası Estetiği Kimlere Uygundur?

Spor yapmasına rağmen atletik ve fit vücuda sahip olamayan kişiler karın kası estetiği sayesinde arzu ettiği vücuda kavuşabilir. Karın kaslarının görünür sağlanması için yapılan bu estetik operasyon hem kadınlara hem de erkeklere uygundur.

Kas dokusunu geliştirmekte zorluk çeken ve hızlıca kaslı bir görüntüye sahip olmak isteyen kişiler için karın kası estetiği önerilir ancak obezite olan kişilere ve yeni doğum yapmış olanlara önerilmez. Ancak hem erkekler hem de kadınlar için uygundur. Ancak kadın ve erkeklerdeki estetik kas görünümü farklıdır ve bu fark gözetilerek yapılır.

Kadınlarda estetik karın görünümde karnın iki yanındaki kas kitlesinin görünür olması ve orta hat çizgisinin belirginliği iken , erkeklerde six pack denilen altılı bombeli kas görünümü ve kasıklara doğru yandan belirgin kas inişini görmek estetiktir. Bu görünümü kısa sürede elde etmek isteyen kadın ve erkekler karın kası estetiği için uygundur.

Karın Kası Estetiği Fiyatları

Karın kası estetiği fiyatları kullanılan tekniğe ve doktorun bu konudaki tecrübesine göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak karın kası estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.