renuvion-j-plazsmaJ Plasma (J Plasma) gençleşme ve sıkılaşma sunan, alternatif uygulamalara oranla daha etkileyici ve kalıcı sonuçlar sunan yöntemlerden biridir.

Kadın erkek fark etmeksizin birçok kişi, her geçen gün farklı yöntemler aracılığıyla gençlik yıllarındaki cilt güzelliğine, sıkılığına ve dolgunluğuna geri dönmeyi deneyimlemektedir.

Hem yüz hem de vücut bölgesi için pek çok cerrahi yöntem bulunduğu gibi, pek çok cerrahi dışı yöntemler de mevcuttur.

Son dönemde kişilerin bilinçlenmeye başlamasıyla beraber oldukça talep gören J Plasma uygulamasına dair merak edilen tüm soruları cevapladık:

J Plasma Nedir?

J Plasma, düşük akımlı bir soğuk plazma oluşturulması amacıyla helyum gazının enerjili bir elektrottan geçirildiği ve bu sayede de uygulamanın yapıldığı bölgede herhangi bir negatif reaksiyona neden olmadan cilt ve cilt altı dokusuna esneklik katarak sıkılaşma ve gençleşmenin sağlandığı bir yöntemdir.

Cerrahi dışı bir yöntem olmakla beraber, tüm yüz ve vücut cildine uygulanabilmektedir.

Ayrıca J plasma uygulaması esnasında diğer lazer ve radyofrekans uygulamalarına oranla daha fazla soğuk uygulandığından dolayı, J Plasma tüm diğer bu yöntemlere oranla daha güvenilir ve hızlı iyileşme sürecine sahip bir uygulamadır. Soğuk plazma enerjisinin uygulanması sayesinde işlemin yapıldığı bölgede anında gerilme, genleşme ve sıkılaşma sağlanmaktadır. 

J Plasma Kalıcı Mıdır?

Yüz ve pek çok farklı vücut bölgesine kısa sürede, konforlu ve güvenli bir şekilde uygulanan J Plasma uygulamasının sonuçları kalıcıdır. 

J Plazma Nasıl Yapılır?

J Plazma uygulamasının öncesinde hasta, alanında uzman bir estetik ve plastik cerrah tarafından detaylı şekilde muayene edilir. Hasta, işlem için uygun bulunursa doktor tarafından belirlenen tedavi sürecine birebir bağlı kalır.

J Plazma işlemi, genellikle tek seans olarak uygulanan bir işlemdir. İşlem esnasında soğuk helyum plazmasından yararlanılarak helyum gazı ve radyo frekans dalgaları birleştirilir.

Bu birleşimin hastanın cilt altı dokusuna gönderilmesiyle de uygulamanın yapıldığı yüz, boyun ve vücut bölgelerinde sıkılaşma ve gençleşme sağlanır. 

J Plasma Hangi Bölgelere Uygulanır?

J Plasma sıkılaşma ve gençleşmenin arzu edildiği tüm yüz, boyun ve vücut bölgelerine uygulanabilmektedir. Uygulamanın sıklıkla tercih edildiği bölgeler ise;

 • Yüz bölgesi
 • Kalça ve basen bölgesi
 • Karın bölgesi
 • Diz bölgesi
 • Göğüs bölgesi
 • Sırt bölgesi
 • Dizin iç ve dış kısımları
 • Selülit bölgeleridir. 

Yüz Bölgesine J Plazma Yapılır Mı?

J Plazma hem yüz hem de tüm vücut bölgelerine yapılabilen bir uygulamadır. Genel sağlık durumu uygun olduğu sürece 30-80 yaş aralığındaki kadın ve erkeklere rahatlıkla uygulanmaktadır.

Kişinin yüz bölgesine ortalama 1 saat içerisinde uygulanan J Plazma işlemi ile ciltte sıkılaşma ve toparlanma meydana gelir. Özellikle yer çekimi, kilo verilmesi ve yaş alınmasına bağlı olarak çene bölgesi çevresinde meydana gelen elastikiyet kaybı ve sarkmaların çözümü için J Plazma uygulaması yapılmakta ve bu sayede kişinin doğal ve daha genç yüz görünümüne sahip olması sağlanmaktadır.

İşlem sonrasında ise oluşabilecek morluk ve şişliğin minimumda tutulması için doktorun belirteceği tüm noktalara dikkat edilmelidir. 

j plazmaVücut Şekillendirmede J Plasma

J Plasma uygulaması kilo verme, yaş alma, doğum yapımı veya genetik faktörler nedeniyle sıkılığını ve gençliğini kaybeden tüm vücut bölgelerine rahatlıkla uygulanmaktadır.

Cerrahi yöntemler ile kıyaslandığında, onlar gibi kalıcı etki gösterirken bir diğer yandan da hızlı iyileşme sürecine sahip olması vücut şekillendirmede J Plasma uygulamasının daha fazla tercih edilmesini sağlamaktadır.

Vücut şekillendirme amacıyla hijyenik klinik ortamında uygulanan J Plasma uygulama öncesinde hasta özelinde karar verilmek kaydıyla lokal veya genel anestezi yapılmaktadır.

Ardından uygulama bölgesinde gizli ve minimal kesiler açılarak cilde sıkılaştırma ve gençleşme amacıyla J Plasma uygulaması yapılır. 

J Plasmanın Avantajları Nelerdir?

J Plasma uygulamasında son teknolojinin kullanılmasından dolayı diğer muadil lazer uygulamalarına oranla çok daha fazla avantajı mevcuttur. Bunlardan bazıları;

 • Her yaşta ve her cilt tipine sahip yetişkin hastalara uygulanabilmektedir. 
 • FDA onaylı ve oldukça güvenli bir uygulamadır. 
 • Cerrahi bir uygulama olmaması ve işlem esnasında soğuk uygulama yapılması sayesinde hem konforludur hem de hızlı iyileşme sürecine sahiptir. 
 • İşlem sırasında kanama olmadığından dolayı sonrasında gelişebilecek herhangi bir enfeksiyon riskini de taşımaz. 
 • İşlem sonrasında ilk etkiler hemen görülmektedir. 
 • İyileşme sürecinin tamamlanmasının ardından uygulamanın yapıldığı bölgede herhangi bir iz kalmaz. 
 • İşlem sonrasında sağlanan sonuçlar oldukça doğal ve uzun ömürlüdür. 

J Plasma Ameliyatlar ile Kombine Edilir Mi?

J Plasma uygulamasının özellikle vaser liposuction uygulamasıyla beraber kombine olarak uygulanması halinde pek çok germe operasyonuna ihtiyaç duyulmadan istenen nihai yüz ve vücut görünümünün elde edildiği görülmüştür.

Bu iki uygulamanın kombine olarak yapılması halinde öncelikle cilt altı dokusuna gönderilen yüksek frekanstaki ses dalgalarıyla bölgesel yağlar parçalanıp ardından sıvı hale gelen yağlar vakum yöntemiyle vücuttan uzaklaştırılırken, devamında sarkmanın mevcut olduğu bölgelere J Plasma uygulaması yapılarak gergin ve sıkı cilt görünümü elde edilmektedir. 

J Plasma Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

J Plasma sonrasında iyileşme süreci diğer lazer ve radyofrekans uygulamalarına oranla daha hızlı olmaktadır. Genellikle ilk 1-2 gün kişinin ilaçlarla kontrol altına alınabilecek seviyede hafif bir ağrısı olabilirken işlemin üzerinden 5-7 gün geçmesiyle beraber günlük yaşama yavaş yavaş geri dönülebilir. 

İşlem sonrasında uygulamanın yapıldığı bölgede ilk bir hafta boyunca hafif morluk, şişlik ve kuru cilt görünümünün olması oldukça normaldir.

İşlemin ardından ortalama bir ay geçmesiyle beraber tüm bu hafif yan etkiler kendiliğinden geçerken, cilt daha sıkı ve gergin bir görünüm almaya başlar. Ortalama 3-6 ay içerisinde ise kişi nihai görünümüne kavuşmuş olur.

Tüm bu süreler uygulamanın yapıldığı bölgeye, uygulama alanının boyutuna ve mevcut durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.

j plasmaJ Plasma Uygulaması Güvenilir bir Uygulama Mıdır?

Son teknoloji ile geliştirilen J Plasma FDA onaylı bir uygulamadır. Tüm yüz, boyun ve vücut bölgelerinin sıkılaşma ve gençleştirilmesinde güven içerisinde kullanılmaktadır.

Diğer estetik ve medikal uygulamalarda olduğu gibi J Plasma uygulamasının da tecrübeli doktorlar tarafından yapılması işlemin güvenilirliği açısından oldukça önemlidir.

Alanında uzman estetik ve plastik cerrahlar tarafından hijyenik koşullar altında yapıldığı takdirde herhangi bir ciddi risk taşımamaktadır.

Aksi şartlarda yapılan uygulamalarda ise enfeksiyondan geri dönüşü olmayan durumlara kadar pek çok risk mevcut olabilmektedir. 

J Plasma Fiyatları

J Plasma uygulamaları Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas tarafından Quartz Klinik’te yapılmaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin haber ve internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir.

Aynı zamanda J Plasma işleminin fiyatı doktorun tecrübesine, kliniğin kalitesine, hastanın ihtiyacına, uygulamanın yapılacağı yüz ve vücut bölgesine göre değişkenlik göstermektedir.

Bu nedenle J Plasma işlemi yaptırarak yüz ve vücut bölgesinde sıkılaşma ve gençleşme etkisine sahip olmak isteyen hastalarımız Quartz Klinik 0212 241 46 24 numaralı hattımızdan bize ulaşarak randevu ve bilgi alabilirler.