Gıdı Eritme Yöntemleri

Gıdı, farklı yaş ve etnik kökenlerden insanlar arasında yaygın bir estetik kaygıdır. Gıdık, çenenin altında bir deri altı yağ tabakası oluştuğunda tanınır ve kişinin olduğundan daha kilolu ve yaşlı görünmesine neden olabilir.

Bu sorunun nedeni genetik, yaşam tarzı seçimleri veya doğal yaşlanma süreci olabilir. Sebep ne olursa olsun gıdı eritme tedavileri bu sorundan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Yaygın bir estetik kaygı olan gıdı, çenenin altındaki deri altı yağ dokusundan kaynaklanır. Gıdının varlığı aileden kodlanan genetik sebepler de olabilir ya da belirli yaşam tarzı seçimlerinden kaynaklanabilir.

Yaşlanma ile de çenenin altındaki deri sarktığı için doğal süreçten de kaynaklanabilir. Gıdıdan kurtulmak için bireyler, iyi şekillendirilmiş bir çene hattına sahip olmak için gıdı eritme yöntemlerini tercih ederler.

Kusursuz bir çene çizgisi bazen gıdı tarafından maskelenebilir, bu nedenle gerçekte olmadığı halde kişiler alt yüzlerinde fazladan ağırlık taşıyormuş gibi bir görüntüye maruz kalırlar.

Gıdısından memnun olmayan ve ameliyatsız olarak kurtulmak isteyen kişiler ameliyatsız gıdı eritme tedavileri kolaylıkla uygulanabilir.

Gıdı Eritme İhtiyacı!

Çene altındaki yağ hücrelerini kalıcı olarak öldürmek ve ortadan kaldırmak için deoksikolik asit gibi invaziv olmayan kozmetik enjektablların yani mezoterapi ve somon dna gibi teknolojilerin kullanılması ile gıdı eritme sağlanabilir. Minimum iyileşme süresi ile yapılır ve oldukça kalıcı sonuçlara sahiptir.

Gıdı Oluşmasının Nedenleri Şunlardır;

 • Aşırı boyun yağı
 • Gevşek cilt
 • Küçük çene
 • Zayıf jawline hattı
 • Yaşlanma
 • Sarkık tükürük bezi

Gıdı Eritme Tedavileri!

gıdı eritme Gıdı eritme tedavisi, klinik bir düzende ayakta tedavi bazında yapılabilir ve tamamlanması genellikle yarım saat sürer.

İşlem sırasında lokal anestezi uygulanır ve öngörülen yağ azaltıcı deoksikolik asit, submental yağ tabakası olan hedef bölgeye enjekte edilir. Mezoterapi minimal iğnelerle tüm boyun kısmına uygulanır.

Yağ hücrelerinin parçalanmasına neden olur ve daha sonra vücut, zamanla metabolik süreci boyunca vücuttan bir atık ürün olarak yağı doğal olarak ortadan kaldırır.

2 hafta arayla yapılması gereken birkaç tedavi seansı gerekebilmektedir. Tedavilerin sıklığı ve sayısı, yağ tabakasının doğal olarak azalmasına yardımcı olur.

Yağ azaltmak için yaygın olarak bilinen bir deoksikolik asit enjeksiyonu olan mezoterapi ile gıdı eritme, ameliyatsız gıdı eritme tedavisinde kullanılmaktadır.

Yağ hücrelerinin zarlarından içeri girerek parçalanma sürecini yaratır. Patlamış bir yağ hücresi ile sonuçlanır ve içerikler vücut tarafından doğal olarak metabolize edilir.

Alternatif Gıdı Eritme Tedavileri!

Ameliyatsız gıdı eritme için alternatif tedaviler arasında; Gıdı liposuction  veya jawline hattı oluşturma, daha konturlu bir görünüm oluşturmak için çene, gıdı ve boyundaki yağları çıkarmak için veya çene hattını güçlendirerek gıdıyı saklamak için uygundur.

Tedaviler için diğer isimler arasında; boyun germe ile yüz germe yer alır.

Ameliyatsız Gıdı Eritme İçin Ulthera!

Ultherapy, ultrason teknolojisini kullanarak gözler, kaşlar, boyun, yüz, gıdı ve dekolte çevresindeki cildi kaldırmayı, şekillendirmeyi ve sıkılaştırmayı hedefleyen FDA onaylı, cerrahi olmayan bir tedavidir. Non-invaziv gıdı eritme için en iyi yöntemlerden biri olarak bilinir.

Neden Gıdı Eritme için Ulthera?

 • Cildinizi Sıkılaştırır ve Kaldırır
 • Kollajen üretimini iyileştirir
 • Kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltır
 • Cilt dokusunu iyileştirir
 • Göğüsteki çizgileri ve kırışıklıkları iyileştirir
 • Yağ hacmini azaltır
 • Ameliyatsız yüz germe
 • FDA onaylı
 • İyileşme süresi yok
 • Doğal Sonuçlar

Ultherapy tedavisi sırasında cilde ultrason jeli uygulanır. Bunu pürüzsüz tedavi aplikatörü takip eder ve kontrollü ısı enerjisi üretmek için yapılır. Bu ısı enerjisi cildin derinliklerine nüfuz eder ve yaşlanan hücreleri yok ederken kolajen ve elastin üretimini arttırır, böylece daha sıkı ve gergin bir cilt elde edilir.

Ultherapy, doğru derinliklerde ve doğru sıcaklıkta doğru miktarda ultrason enerjisi sağlamak için cildin yüzeyini tarar. Tedavi yüz, gıdı ve kaş bölgelerinde en iyi sonuçları verir.

Sonuçları Ne Zaman Fark Edeceğim?

Bazı hastalar hemen bir lifting etkisi fark edebilir, ancak gerçek sonuçlar, yeni kolajen cildi kaldırmak ve sıkılaştırmak için çalıştığından 2 – 3 ay içinde kendini göstermeye başlar.

Kaç Seans Ultherapy’ye İhtiyacım Var?

Çoğu hasta sadece bir tedaviye ihtiyaç duyar. Bununla birlikte, gıdı sorununun ve cilt gevşekliğinin derecesine, ultrason enerjisine biyolojik tepkiye ve bireyin kolajen oluşturma sürecine bağlı olarak, bazı hastalar ek tedavilerden fayda görür.

Ameliyatsız Gıdı Eritmede Thermage!

Thermage tedavisi, cilt germe, sıkılaştırma, kırışık azaltma ve diğer yaşlanma belirtilerinin hafifletilmesi için kullanılan FDA onaylı çok güçlü bir kozmetik prosedürdür.

Kırışık yüz, gıdı ve sarkan cilt, orta yaşlı her insanın kabusudur. Bir ömür gülerek, gülümseyerek, kaşlarını çatarak veya şaşkınlıkla aydınlandıktan sonra, yüzünüzdeki cilt gerçekten yaşlanma belirtileri gösterebilir.

Özellikleriniz belirginliğini kaybeder- özellikle gıdı bölgesi, dudaklar ve boyunda. Cilt tedavileri sadece yüzeyde çalışır ancak cildin iç katmanlarını iyileştiremez. İşte o zaman gıdı eritme için Thermage işinize yarayacaktır!

Thermage ile Ameliyatsız Yüz Germe Prosedürü, daha pürüzsüz bir cilt dokusu, ince çizgilerin ve kırışıklıkların azalması, daha sıkı ve gençleşmiş bir cilt ve gıdının yok olması ve elmacık kemikleri boyunca daha belirgin hatlar isteyen hastalar içindir.

Thermage Facelift, yaşlanmanın cildinizdeki etkilerini azaltmak istediğiniz zamanlar içindir. Daha genç görünmek ve gerçek ve doğal sonuçlar elde etmek istiyorsanız, Thermage ile gıdı eritme, her türlü yaşam tarzına ve mevcut güzellik anlayışınıza doğrudan uyum sağlar.

gıdı eritme

Thermage ile Gıdı Eritme Nasıl Uygulanır?

Thermage yüz tedavisi, cildinizin daha derin katmanlarını sıkılaştırmak için radyofrekans (RF) teknolojisine dayanan, invaziv olmayan bir prosedürdür.

Mevcut kolajen büyümesini uyarır ve zamanla cildin daha genç görünmesini sağlayan yeni kolajen üretilir.

Thermage’in FDA onayı vardır, bu da onu kesinlikle güvenli bir prosedür haline getirir.

Yüz için Thermage hem erkekler hem de kadınlar için uygundur ve tüm cilt tipleri ve renkleri üzerinde çalışır.

Genellikle hafif ile orta derecede cilt gevşekliği olan 20 yaş üstü kişiler için tercih edilir. Tedavi öncesinde herhangi bir hazırlık yapılmasına gerek yoktur.

Bir kişinin tedavi için ideal bir aday olup olmadığının tespiti, cilt muayenesine dayalı olarak tespit edilir. İhtiyaçlar ve beklentiler konuşulduktan sonra bir saatlik tedavi süreci mevcuttur.

Hastalar genellikle tedavi sırasında bir sıcaklık hissederler ancak bu, tedavi biter bitmez geçer. Bununla birlikte, herhangi bir yan etkisi yoktur.

Cilt sıkılaştırma ile gıdı eritme tedavisinin iyileştirme sonuçları hemen görülür ve %70-80 hasta için sonraki 2 ila 6 aylık bir süre boyunca sürekli olarak iyileşir.

Thermage’in Cilt İçin Faydaları,

 • Sonuç veren tek bir tedavi.
 • Non-invaziv ve klinik olarak güvenli olduğu kanıtlanmıştır.
 • Minimum iyileşme süresi, bu nedenle yoğun rutininize kolayca uyum sağlar.
 • Losyon ve kremlerden elde edemeyeceğiniz gözle görülür değişiklikler.
 • Yüzünüzün çeşitli yerlerindeki yaşlanma belirtilerini ve gıdıyı gidermeye yardımcı olabilecek hedefe yönelik, etkili tedavi.
 • FDA onaylıdır, bu nedenle gitmek güvenlidir.

Gıdı Eritme İyileşme Süreci!

gıdı eritmeİşlem sonrası tedavi bölgesinde bir miktar şişlik olacaktır ancak bu, soğuk kompres uygulaması ile azaltılabilir. Şişlik, tedavinin işe yaradığını gösterdiği için iyiye işarettir.

Ödem, yüksek miktarda yağ dokusu nedeniyle ilk tedavide çok belirgindir. Yağ dokusu miktarı azaldıkça sonraki süreçlerde ödem de azalır.

Genel ağrı da beklenir ve özellikle tedavi bölgesine dokunulduğunda birkaç gün devam eder. Kızarıklık ve morarma da her tedavide olduğu gibi olasıdır. Yedi gün içinde, yapılan tedavinin etkileri kendini göstermeyi bırakır.

Gıdı Eritme Sonrası Yönergeler

Hastalar, enfeksiyon riskini önlemek için tedaviden sonra en az 4 saat tedavi edilen bölgeye masaj yapmamalı veya ovmamalıdır. Ameliyat sonrası özel yönergeler doktorunuz tarafından verilecektir ve daha hızlı iyileşme ve daha az aksama süresi için bunları takip etmek çok önemlidir.

Olası Riskler ve Komplikasyonlar

Olası riskler ve komplikasyonlar arasında gıdı küçültme prosedürü yer alır;

 • Şişme
 • Morarma
 • Ağrı
 • Olası Enfeksiyon

Gıdı Eritme İçin İdeal Aday!

Gıdı eritme tedavileri yapmadan önce plastik cerrahınız adaylığınızı değerlendirecektir. Ayrıca gıdı eritme fiyatları ile ilgili detaylı bilgiler size aktarılacak. Aşağıdaki durumlarda ideal bir adaysınız;

 • Aşırı yağ hücreleri nedeniyle gıdı sahibi iseniz
 • Fiziksel olarak sağlıklı iseniz
 • Zihinsel olarak kararlı iseniz
 • 20 yaş ve üzeri bir yetişkin iseniz
 • Beklenen sonuçlar hakkında gerçekçi beklentileriniz var ise

Bununla birlikte, gevşek veya elastik olmayan bir cildiniz varsa, ameliyatsız gıdı eritme için ideal bir aday olmayabilirsiniz. Bu durumda, gıdı liposuction ile cerrahi yüz germe veya boyun germe de dahil olmak üzere cerrahi bir çene küçültme prosedürü gerekebilir.

Gıdı Eritme Sonuçları!

Sonuçlar yedi gün sonra ortaya çıkmaya başlar ve uzun ömürlüdür, ancak hangi tip gıdı eritme tedavisinin kullanıldığına bağlı olarak farklı bireylerde farklılık gösterir. Gıdı eritme fiyatları uygulanacak tedaviye göre değişiklik gösterir.

Gıdı Eritme İşleminin Faydaları

Başarılı bir gıdı eritme tedavisinin birçok estetik ve psikolojik faydası vardır. Bunlar;

 • Tedavi non-invaziv
 • Çene çizgisinin ve çenenin altındaki azaltılmış yağ hacmi
 • Gelişmiş yüz profili
 • Hızlı tedavi seansları
 • Geliştirilmiş yüz hatları
 • Minimum aksama süresi
 • Uzun süreli sonuçlar

Gıdı Eritme Fiyatları

Gıdı eritme fiyatları kullanılacak yönteme göre değişmektedir. Sizin için gıdı liposuction mı yoksa ameliyatsız gıdı eritme mi uygun buna doktor karar vermektedir.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Gıdı eritme fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.