İple boyun ve gıdı germe yöntemi sayesinde gevşek gıdı ve sarkık boyun görünümünden kurtulacak, genç ve kusursuz görünümün kapısını kısa sürede aralayacaksınız.

Yaşımızı en çok ele veren  yer ve gıdı bölgesidir. Boyun bölgesindeki derimiz yüzümüze oranla daha ince ve hassas olduğu için kolayca kırışabiliyor.

İlerleyen yaş ve genetik faktörler de boyun ve gıdı bölgesinin sarkmasına, gevşek görünmesine yol açıyor. Kadınların daha genç ve güzel görünme arzularının en büyük engellerinden biri de sarkan gıdı ve gevşek görünen boyun bölgesidir.

İlerleyen teknoloji sayesinde gıdı probleminden kurtulmak için mutlaka uzun saatler süren ciddi bir operasyon geçirmenize gerek yok. Ameliyatsız bir işlem olan iple boyun ve gıdı germe yöntemi kısa sürede herhangi bir germe işlemi yapılmadan boynunuzu gergin bir görünüme kavuşturur.

İple Boyun ve Gıdı Germe Yöntemi Nedir?

Gıdı oluşumu boyun hatlarının bozulmasına neden olarak boynun genç görünümünü olumsuz yönde etkiler. Ayrıca sarkan boyun derisi de bu görünüme katkıda bulunur.

İşte bu sorunlar gelişen teknolojik yöntemler sayesinde lifting (kaldırma) etkisi sağlayarak boyunda sıkı ve gergin bir cilt sağlayabilir. Gıdı toparlama tedavisinde kullanılan yöntemlerden biri de iple gıdı ve boyun germe uygulamasıdır. Diğer bir deyişle ameliyatsız yüz germe işlemi de denilebilir.

Polidiaxanon ve Polilaktik Asit materyalinden oluşan ipler kullanılarak iple gıdı asma tedavisi gerçekleşir. Bu operasyonda kullanılan iplerin özelliği kalp ameliyatında kullanılan iplerin olmasıdır. Bu ipler zamanla eriyerek, kolajen dokusunu aktive eder ve ipler erise de, kalıcılığını uzun süre korur.

Ciltte güvenle kullanılan, cilde zarar vermeyen bu ipler ortalama 1 – 2 yıl süreyle cilt altında kalabilmektedir. Bu sürenin sonunda cilt altında tamamen erirler. Bu nedenle iple gıdı germe işlemi kalıcı bir operasyon değildir. Ancak etkileri daha uzun süreli kalıcıdır.

İple Gıdı Germe İşlemi Nasıl Yapılır?

İşlemden önce uygulanacak bölgeye anestezi uygulanarak işlem daha rahat hale getirilir. İple gıdı ve boyun germe işleminde boyun ve gıdı bölgesine 2 + 2, 3 + 3 adet ip sarkan deri alanlarına takılır ve deri gerginleştirilir.

İşlemden sonra uygulama yapılan bölgelerde kısa süren minik kanamalar, hafif kızarıklık, morluk, şişlik görülebilmektedir. İşlemden sonra 1 hafta boyunca ip takılan bölgeye masaj yapılmamalı, yan veya yüz üstü yatmamalı, sıcak su ile temastan kaçınılmalı, hamam veya sauna gibi sıcak ortamlardan ve kese benzeri işlemlerden uzak durulmalıdır. 1 hafta süre ile önerilen antibiyotik tedavisinin kullanılması gerekir.

Lifting (kaldırma)etkisi hemen iple gıdı germe işleminden sonra görülebilir. Fakat yaklaşık 1 ay içerisinde tam etki izlenir.

İple Boyun ve Gıdı Germe Yöntemi için En Uygun Zaman Nedir?

Yaz mevsimi de dahil her mevsim rahatlıkla yapılabilen İple boyun germe yöntemi cilt sıkılaşması, gerginleşmesi, lifting ve gıdı toparlanması gibi gençleşme etkilerini başarıyla sağlayabilmesi nedeniyle boyun estetiğinde sık tercih edilmektedir.

İple Boyun ve Gıdı Germe Fiyatları

İple boyun germe fiyatları sarkıklığın derecesine göre kullanılacak ip miktarına göre değişkenlik gösterir. Boyun sarkması fazla ve gıdılanma fazla ise cerrahi olarak boyun germe gerekebilir.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak iple boyun ve gıdı germe fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.