İnatçı ve bölgesel yağların görüldüğü yerlerden biri de diz içi bölgesidir. Diz kapağının daha kalın ve kaba görünmesine neden olan diz içindeki yağlanma, günümüz estetik koşulları altında tedavi edilebilir.

Güzel bacaklardaki estetik ve sütun gibi görünüm insanları her anlamda etkilemektedir. Bacakların daha güzel görünmesini sağlayan duruş ve bacak hareketlerindeki zarafet, bacakları çok daha çekici ve güzel göstermektedir.

Liposuction veya cerrahi yöntemle bölgesel yağlarınızdan kurtularak daha fit ve sıkı bacaklara kavuşabilir, diz kapağındaki yağlanmayı azaltabilirsiniz.

Diz İçi Yağ Fazlalığı Nedir?

Diz bölgesi, uyluk ve bacağın geçiş noktasında bulunmaktadır. Mini bir elbise ya da kısa bir etek giyildiği zaman estetik konumundan dolayı çok kolay ön plana çıkmaktadır. Diz bölgesi bacakların merkez noktasıdır.

Uyluk ve bacak kemiklerinde kasların da bulunduğu çıkıntılı bölümler mevcuttur. Bu sebeple diz çevresinin konveks ve konkav görünmesi normaldir.

Diz çevresi doku kalınlığı 2,5-3 santimetreyi geçmesi durumunda diz estetiği bozulmaktadır. Dizin iç tarafındaki yağlanmalar bacak iç yüzünü olduğundan daha kalın ve kısa göstermektedir. İç bacağın yere doğru zarif bir şekilde ilerlemesi gereken siluet bozulmaktadır.

Son zamanlarda Diz Estetiğine rağbet oldukça artmıştır. Diz Estetiğindeki bu artışın çeşitli sosyal sebepleri bulunmaktadır. Diz bölümü yırtık jeanler, dizi ön plana çıkaran çoraplar, elbiseler ve çizmeler diz estetiğinin yaygınlaşmasını sağlamakta ve talebi artırmaktadır.

Diz çevresi estetik kontürünü diz altı bacak bölgesi belirlemektedir. Bacağın alt kısmı daha ince olduğu için diz kapağı çok daha büyük ve kalın görünür.

Diz içi yani diz medial bölgesinde toplanan yağları spor veya beslenme programıyla eritmek zordur. Özellikle kadınlarda görülen bu yağlanma cerrahi yöntemlerle yani diz içi liposuction ile tedavi edilebilir.

Diz içi estetiği, diz kapağının içinde biriken yağ fazlalıklarını azaltmayı amaçlar. Dizlerin çevresindeki yağ fazlalığı bacakların kalçadan ayak bileğine kadar olan estetik görüntüsünü bozar. Dizlerin içindeki fazla yağlar bacak simetrisinin etkilenmesine neden olur.

Diz İçi Liposuction Uygulaması Nedir?

diz içi liposuctionDiz içinde biriken yağların alınması için liposuction uygulaması en uygun yöntemlerden biridir. Diz içi Liposuction ile yağ alma yöntemi diz çevresinde fazla yağlanma görülen kişiler için uygun olmaktadır.

Bu yöntemde 2 mm çapındaki bir kanülerden deri altına girilir ve yağlar parçalanarak çekilir.

Deneyimli bir hekim tarafından gerçekleştirildiği zaman iz kalmaz ve uygulama sonrası şekil bozukluğu görülmez. Bölgesel diz içi liposuction lokal anestezi altında yapılır.

VASER lipo tekniği diz içi yağ alımı için uygundur. Diz içi Liposuction uygulamasında bacak, diz ve uyluk bölgesi arasındaki uyum göz önünde bulundurulur.

Diz İçi Liposuction Sonrası Tedavi Nasıl Yapılır?

Diz İçi Liposuction uygulaması yaklaşık olarak 1-2 saat arasında sürmektedir. Operasyondan önce doktorunuz ne kadar yağ alınacağını tespit eder gerekirse çizim yapar. Diz içi liposuction için küçük bir bölge olduğundan lokal anestezi veya sedasyon ile liposuction yapılabilir.

Liposuction ile diz içleri eşitlenerek operasyon bitirilir. Hastaya varis çorabı giydirilir. Operasyondan sonra hasta rahatlıkla evine gidip iyileşme sürecini normal rutini içinde devam ettirebilmektedir. Diz içi yağ alımından sonra hastanede yatmanız gerekmez, aynı gün taburcu olabilirsiniz.

İlk 3 günden sonra yavaş yavaş yürümeye başlamalı ve hareketsiz olmamalısınız. Varis çorabını 4 hafta süre ile giymeniz tavsiye edilir. Diz içi liposuction sonrasında ödem ve morluk olması normaldir. Ödem ve morluklar geçtikten sonra yapılan diz içi estetiğin getirdiği değişim ortaya çıkar.

Diz İçi Liposuction Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak diz içi liposuction fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.