OxyGeneo teknolojisi daha pürüzsüz ve genç görünen bir cilt için ideal cilt bakımı yöntemlerindendir. İlk seanstan itibaren sonuçlarını görebileceğiniz OxyGeneo cilt bakımı patentlidir ve etkileri klinik ortamında kanıtlanmıştır.

Bu uygulamada herhangi bir kesi, iz veya iyileşme süreci yoktur. OxyGeneo, cilde temiz oksijen verir ve besin açısından zengin jellerin cilde emilimini artırmaya yardımcı olur.

Oksijen ayrıca doğal olarak antibakteriyeldir ve serinletici, sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Daha sonra, ultrason bileşeni dolaşımın artmasına ve kollajen uyarılmasına yardımcı olur.

Cilde sağlıklı bir parlaklık ve eşitlenmiş cilt tonuna sahip olursunuz.

Bu tedaviden sonra iyileşmeye ihtiyaç duyulmadığı ve sonuçların hemen görülebileceğinden özel günlerden önce OxyGeneo tedavisi yaptırabilirsiniz.

oxygeneoOxygeneo Cilt Bakımı Nedir?

Oxygeneo cilt bakımı Oxygeneo cihazı kullanılarak yapılan bir cilt temizleme ve yenileme uygulamasıdır.

OxyGeneo aynı anda 3 etkili yüz bakımı sağlar. Peeling, doğal cilt oksijenasyonu ve temel canlandırıcı besinlerin cilde uygulanmasıyla derin bir yüz gençleştirmeyi birleştirir.

Bu yeni tedavi, cildi beslemeden ve tedavi etmeden önce cildin parlatılmasıyla başlayan üç aşamalı bir işlemle cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olur.

Oxygeneo Nasıl Çalışır?

OXYGENEO yüz bakımı üç temel uygulamayı içerir:

 • Eksfoliasyon(Peeling) – OXYGENEO tedavisi, cildin yüzeyinde yer alan ölü cilt hücrelerini nazikçe temizler. Uygulama cildi pürüzsüzleştiren, tıkalı gözenekleri açan ve cildi yenileyen peeling ile başlar. Büyük miktarda karbondioksit kabarcığı üreterek cildin üst katmanında oksijen karbondioksit değişimine neden olur.
 • Oksijenasyon – Oksijen karbondioksit değişimi, cildin oksijenle doyurulmasını sağlar. Böylece cilde oksijen açısından zengin kan gönderilir ve ciltteki hücresel aktiviteyi iyileştirerek cildi içeriden oksijenle doyurur.
 • İnfizyon(Emilim) – OXYGENEO cilt bakımı cildi oksijen, vitaminler, besinler ve diğer aktif bileşenlerle doyurur. Bu bileşenler sadece cildi daha sağlıklı ve canlıi hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda cilt tonunu da eşitler.

Oksijenli Cilt Bakımı Oxygeneo Kimlere Uygulanır?

OxyGeneo tüm cilt tiplerine uygulanabilir olmasıyla oldukça yararlı ve hemen sonuç alınan bir yöntemdir. Uzun süreli anti-aging etkisi isteyen herkese her mevsim uygulanabilir.

Cilt kalitesini arttırmak daha genç ve ışıltılı bir görünüme sahip olmak isteyen herkes bu tedaviden faydalanabilir. Oksigeneo tek başına uygulanabildiği gibi farklı estetik uygulamalarıyla birlikte de yapılır.

OxyGeneo Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Oxygeneo anti-aging tedavisi, kalsiyum karbonat ve sitrik asit karışımından meydana gelen, efervesan tablete benzeyen bir başlık ile çalışır. Cilde sürülen jel şeklinde zengin bir karışım üzerinde ultrason başlığı ile ciltte gezdirilir.

Deriye aktarılan ses dalgası, etken maddelerin deriye kolay ve acısız bir şekilde nüfuz etmesine yardımcı olur. Bu da cildin ihtiyacı olan mineral ve vitaminlerin kolay ve acısız bir şekilde cilt altına ulaşmasını sağlar.

Öncelikle jelin üzerine uygulanan bu efervesan başlık köpürerek eridikçe bir yandan da pürüzlü bir yüzeye sahip oluyor; bu da derideki ölü hücre katmanının mekanik yolla sıyrılıp atılmasını sağlıyor (Eksfoliasyon).

Sonrasında jel hafifçe köpürmeye başlar, çünkü jelin ve başlığın bir araya gelmesi deri yüzeyinde bir karbondioksit oluşumunu başlatıyor, cildimiz de deri yüzeyinde artan bu karbondioksit miktarını dengelemek için yüzeysel kan dolaşımındaki oksijen miktarını artırıyor.

Oksijenin artması ile birlikte cilt arınıyor, temizleniyor ve cilde verilecek bütün yararlı “besinleri” almaya hazır bir hale geliyor. Bu yöntem “karboksiterapi” adıyla bilinmekte ve vücut uygulamalarında kullanılmakta olan bir yöntemdir.

Diğer yandan jel oldukça zengin bir etken madde içeriğine sahiptir. Peptidler, renk tonunu eşitleyici maddeler, vitaminler, bitkisel ekstralarla dolu olan jel sağlanan oksijen desteği sayesinde “aç” hale gelmiş cildin mükemmel biçimde besliyor.

Efervesan başlık ölü deri katmanının soyulup atılmasını sağlamakta böylece besinler daha derin katmanlara kolayca nüfus edebiliyor. (İnfüzyon).

İkinci aşamada deri katmanlarını kontrollü biçimde ısıtarak kolajen lifleri gerginleştiren ve sıkılaştıran, cilde daha diri, dolgun, pürüzsüz bir görünüm veren Radyofrekans uygulaması bu yetenekli platform tarafından etkili, güvenilir ve acısız biçimde yapılabiliyor.

GeneO+ ile cilde uygulanan radyofrekans kişinin yüz hatlarının şekillendirilmesine yardımcı oluyor, ağız ve göz çevresi gibi cilt yaşlanmasının en sık görüldüğü alanlarda daha ilk seansta bile gözle görülür bir düzelme sağlıyor.

Oksigeneo sayesinde yüz, boyun ve dekolte bölgesinde, hatta istenirse vücudun farklı bölgelerinde uygulanabiliyor.

Oksijeni “dışarıdan” uygulamaya çalışmak yerine “içerden” cilde akışını sağlamak, ciltte eşine az rastlanır bir ferahlık vermek ve arınmanın yanı sıra birçok ek fayda sunuyor.

Oksijenli Cilt Bakımı Oxygeneo Başlık Seçimi

Cildin ihtiyacına göre OxyGeneo uygulaması iki çeşit peeling kapsül başlık ile yapılabilmektedir.

Besinler iki farklı jel aracılığıyla verilebilir, biri NeoRevive adı verilen yaşlanma karşıtı bir karışım, diğeri de NeoBright adında renk tonunu eşitleyen, leke oluşumu, matlaşmış cilt görünümü gibi cilt sorunlarında kullanılan bir karışım. Hastanın ihtiyacına göre bu iki üründen biri seçiliyor ve uygulanır.

OxyGeneo tedavisi için 2 farklı özel besleyici-jel formüllü başlık:

NeoBright formülü –

NeoBright cilt tonunu aydınlatır, cilt pigmentasyonlarının görünümünü eşitler. Cildin renk bütünlüğünü sağlamaya yönelik olan NeoBright yöntemi cilt dokusunda iyileşme ve cilt parlatılmasında etkilidir.

Cilt pigmentasyonunu ve güneş kaynaklı oluşan lekelerin azaltılmasında kullanılır. Bu yöntem hafif soyma işlemi ile cildin renk tonunu eşitler parlak ve daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar. İçeriğinde:

 • Azelaik asit = Azelaik asit, pigment üreten hücrelerin aktivitesini azaltan cilt hiperpigmentasyon koşullarını tedavi etmek için kullanılan bir maddedir.
 • Kojik asit = Kojik asit, melanin üretimini engelleyen mantarlar tarafından üretilen doğal olarak oluşan bir maddedir. Azelaik asit ile kombine edildiğinde sinerjik bir aydınlatma ve parlatma etkisi vardır.
 • Retinol = Yaşlanma karşıtıdır. A vitamininin bir türevi olan retinol, kolajen ve cilt hücresi üretimini arttırdığı klinik olarak kanıtlanmıştır. Aynı zamanda en iyi yaşlanma karşıtı çözümlerden biri olarak bilinir.

NeoRevive formülü

NeoRevive, cildi pürüzsüz yapan ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltır, mat ciltleri aydınlatır. Yaşlanma karşıtı bir etkiye sahip olan NeoRevive ince çizgileri ve ciltteki pütürlü görünümün iyileştirilmesinde kullanılır.

Dış etkenlerden ve çeşitli sebeplerden dolayı cansız ve solgun görünen cilde doğal oksijen desteğini sağlar. Uygulanması kolay ve güvenilir olan bu yöntem ile cilt tahriş edilmeden ölü hücrelerden arındırılır.

 • Hyaluronik asit = Hyaluronik asit, hidrasyonu artırır ve daha esnek bir cilt sağlar. Nem kaybını önleyerek kırışıkları azaltır.
 • Peptitler = Peptitler, cildin sıvıları tutma yeteneğini güçlendiren küçük protein parçalarıdır. Hyaluronik asit ile kombine edildiğinde, dermal onarımın sinerjik bir etkisi oluşur.
 • Retinol = A vitamininin bir türevi olan retinol, kolajen ve cilt hücresi üretimini arttırdığı klinik olarak kanıtlanmıştır ve en etkili anti-aging solüsyonlarından biri olarak kabul edilmektedir.

Oksijenli Cilt Bakımı Oxygeneo Süresi Nedir?

Oksijenli cilt bakımı, pratik ve kolay bir uygulamadır. Tedavi öncesi ve sonrası hazırlıkları ile yaklaşık 30 ila 45 dk arasında sürmektedir. Oxy-Geneo+ ile kullanılan iki farklı tedavi Neobright ve NeoRevive 6 ayrı seansta 6 günde bir kez uygulanıyor.

Ağrısız ve acısız bir işlem olması kaynaklı kişinin günlük hayatına ara vermesi gerekmez. OxyGeneo seansından sonraki 24 saatlik süre de güneş kremi kullanılması önerilir.

Oxygeneo 2OxyGeneo Cilt Bakımı Fiyatları Nedir?

Oxygeneo cilt bakımı fiyatları uygulanan cihazın orjinal olmasına ve uygulayacıya göre değişebilir.

Uygulanan kliniğin bu konuda uzmanlaşmış olmasıda fiyatları değiştirebilir. En doğru fiyat bilgisine uygulanan yere ulaşarak sağlayabilirsiniz.

Oksijenli Cilt Bakımı OxyGeneo Cilde Etkisi Nedir?

Doğal kaplıcaların ciltte yarattığı arındırma, besleme ve oksijen sağlama etkisini taklit eden OxyGeneo, bakım yapılan bölgeye özel capsugen kapsülü ve anti-aging maddeler içeren zengin bir jelin cilt altına verilmesidir.

Karbondioksit zengini sayısız baloncuk cilt üzerinde nazikçe patlayarak içerden gelen oksijelenmeyi tetikler.

Sonuç olarak; cilt daha canlı ve parlak görünür, lekeler ve ince kırışıklıkların görünümü hafifler. OxyGeneo uygulaması sizi daha pürüzsüz bir cilde kavuşturur.

Eksfolian etkisiyle en hassas ciltlerde bile tahrişe neden olmaz. İlk tedaviden sonra bile ciltte gözle görülür bir canlılık ve tazelik sağlanır.

İşlem sırasında sürülen jel uzun vadeli bir anti-aging etkisi yaratır. Oksijen tedavisinin en olumlu etkilerinden biride, cildin nem seviyesini arttırır. Cilt daha nemli daha dinamik ve genç görünür ayrıca yaşlanma belirtilerine karşı da daha dirençli bir cilde sahip olursunuz.

Oxygeneo Cilt Bakımı Sonrası Etkileri Nedir?

Oksijen desteği, subkutanöz kılcal damarlardan cildin yüzeyine zayıf oksijen taşınmasına bağlı, görünür yaşlanma belirtileriyle savaşır. OxyGeneo teknolojisi, cildi daha derin bir seviyede tedavi ederek üstün anti-aging sonuçları sağlar.

OxyGeneo tedavi sonuçlarını geliştirmek için artık ultrason desteği de alınabiliyor.

Peeling: Capsugen® tablet, ölü hücreleri temizlemek, cildi pürüzsüzleştirmek ve yenilemek için cildi aktif olarak besler, cildin aktif besinler almasını sağlar.

Besleme: Capsugen® cildi temizler, aktif bileşenlerin infüzyonu için hazırlar: Yenileyici ve anti-aging için Neo-Revive veya cilt parlatmak ve doku iyileştirmek için Neo-Bright tercih edilir.

Oksijen desteği: OxyGeneO® etkisi, cilt yüzeyinde hafif bir şekilde beliren ve fizyolojik bir tepki veren bölgeye oksijen açısından zengin bir kan gönderen CO2 kabarcıkları üretir. Bu kapiller akışı, cilt metabolizmasını artırır ve ciltte kolajen üretimini uyarır. Oksijenasyon ayrıca aktif bileşenlerin optimal emilimi ile sonuçlanır.

OxyGeneo uygulamasına bir de ultrason tedavisi ekleyerek, artan hücresel metabolizma ve kan dolaşımına bağlı olarak cildin içerisine aktif maddelerin emilimini önemli ölçüde artırabilirsiniz.

Ultrason tedavisinin eklenmesiyle, genişlemiş gözeneklerin sıkılaşmasını ve gözlerin etrafındaki kırışıklıkların giderilmesini ve cildin daha nemli olmasını sağlayabilirsiniz.

Cilde Oksijen Tedavisinin Faydaları:

 • Dolgun bir cilt
 • Yüz hatlarını gençleştirme
 • Mat cilt yerine daha parlak bir görünüm
 • Kırışıklar azalır
 • Cilt sıkılaşır, gözenekler azalır
 • Cilt hücreleri yenilenir
 • Ton eşitsizlikleri dengelenir.

Oxygeneo Yüz Bakımı Faydaları Nedir?

OXYGENEO yüzünüze daha parlak ve sağlıklı bir görünüm kazandırmakla kalmıyor, aynı zamanda aşağıdaki gibi birçok fayda da sunuyor:

 • İlk seansta fark yaratan sonuçlar
 • Cildi oksijenle doyuran bor etkisi.
 • Cildi yatıştırıcı ve sakinleştirici etki
 • Cilde nüfuz eden güçlü doğal aktif bileşenlerin emilmesi
 • Cildin görünümünde ve dokusunda uzun vadeli iyileşme
 • Hem vücut hem de yüz için kullanılabilir olması
 • Tüm cilt tiplerinde uygulanması
 • Vegan içeriklerin kullanımı
 • Uygulama sonrası iyileşme gerekmemesi