Saç Ekimi
saç dökülmesine kök hücre tedavisi

Kök hücre tedavisi günümüzde kanser tedavisinden estetik uygulamalarına kadar birçok alanda kullanılıyor. Saç ekimi yaptıran veya zayıf saçlarının güçlenmesini isteyen kişiler kök hücre uygulamasıyla daha gür ve sağlıklı saçlara kavuşabiliyorlar.

Saç dökülmesine kök hücre tedavisi, saç ekimi uygulaması değil, zayıf saç tellerini güçlendiren destekleyici bir uygulamadır. Kendi kendini yenileme ve çoğaltma özelliği olan kök hücreler, vücudumuzun en değerli yapı taşlarından biridir.

Zayıf saç köklerine uygulanan kök hücre tedavisi sayesinde daha canlı ve parlak saçlara kavuşabilir, seyrek saçların sizde yarattığı psikolojik çöküntüden kurtulabilirsiniz.

Kök Hücre Nedir?

Kök hücre tedavisi, hastanın kendi vücudundan temin edilir. Kök hücre, vücudumuzdaki birçok farklı organdan ve dokudan elde edilebilir ve genellikle saç ekiminde kök hücre tedavisi için tercih edilen yağ dokusundan alınmasıdır.

Yağ dokusu dışında göbek kordonu, kemik iliği, kan dokusu, bebek dişinden de kök hücre alınabilir. Kök hücrenin kendi kendini çoğaltma, yenileme ve değiştirme özelliği olduğu için yıpranmış saç tedavisinde olumlu sonuçlar alabiliyoruz.

Kendini ve bulunduğu ortamı onarabilen kök hücreler sayesinde saç kökleriniz de yenilenme süreci başlayacaktır. Kök hücre bazen PRP ile karıştırılmaktadır. PRP büyüme faktörleri yönünden etkinlik gösterir ancak kök hücre içermez. Kök hücrede ise dokudan kök hücreler ayrıştırılır.

Saç Dökülmesinde Kök Hücrenin Etkisi Var Mıdır?

Günümüzde hala genetik temelli saç dökülmelerinin sebebi tam olarak bulunamamıştır. Bu nedenle kalıcı saç dökülmelerinin önüne henüz geçilemedi. Fakat bilinen bir gerçek ise genetik olarak kellik görünen kişilerin kafa derisinde hala kök hücreler yer almasıdır.

Yağ kök hücreleri ile yapılan tedavide bu kök hücrenin onarıcı hücre yenileyici özelliğinden faydalanarak saç kök hücrelerini desteklemesi ve saç dökülmesini azaltması amaçlanır. Güçlü kök hücreler, sağlıklı saçlar için uygun bir ortam yaratacaktır.

Kök Hücre Tedavisi Saç Ekim Uygulaması Mıdır?

Kök hücre tedavisi, saç ekim uygulaması değildir ancak saç ekimi ile beraber yapıldığında saç ekiminin kalitesini ve hücre çoğaltmasını desteklediğinden tercih edilir. Kök hücre tedavisi, destekleyici ve saçların güçlenmesine yardımcı olan bir yöntemdir.

Bu yöntemle yeni ekilen saçların daha hızlı bir şekilde büyümesi amaçlanır. Sadece saç ektiren değil, zayıf ve seyrek saçlara sahip olan kişiler de kök hücre tedavisi ile daha güçlü saçlara kavuşabilirler.

Kök hücre tedavisi doktorun da onayı ile tekrarlanabilir. Bu tedavi yöntemi, dökülmemiş saçların daha gür çıkmasını ve ekim yapılan bölgelerin daha hızlı iyileşmesini sağlar. Böylece saç ekiminin başarısı katlanarak artar.

Saç Dökülmesinde Kök Hücre Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kök hücre tedavisinde öncelikle kişiden liposuction ile yağ kök hücreleri alınır. Bu işlem ortalama 20-30 dakika sürer ve lokal anestezi altında yapılır. Yağ hücrelerinin içinden alınan 60-70 cc’lik kök hücre, çoğaltılarak saç derisi için uygun bir hale getirilir.

Çoğaltılmış kök hücre hazır olduğunda kök hücre tedavisine başlanabilir. Kök hücreler saç diplerine enjekte edilir. İşlemden sonra kök hücreler aktifleşir ve saç tellerini, saç köklerini onarmaya başlar. Kök hücre tedavisi saçlarda canlı ve sağlıklı bir görünüm yakalamanıza yardımcı olur. Saç köklerine lokal anestezi altında enjekte edilen kök hücrelerin etkisi bir ay içinde görülecektir.

Kök Hücre Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Kök hücre ile saç ekimi beraber yapıldığında dikiş kullanılmaz. Bu nedenle işlem sonrasında başınızda iz kalmaz ve hızlı bir iyileşme görülür. Kök hücre tedavisinden sonra hızlı ve etkili sonuçları bir ay içinde görebilirsiniz.

Saçlarınızın ön kısmında seyrelme varsa kök hücre tedavisi ile ön saç çizginizi gençleştirebilir, daha dinamik bir görünüm sağlayabilirsiniz. Kök hücre tedavisi, PRP tedavisi ile birleştiğinde daha kalıcı sonuçlar yaratacaktır.

Diğer Saç Tedavileri Yerine Kök Hücre Neden Seçilmelidir?

Kök hücre tedavisi, yüksek bir iyileşme ve canlandırıcı olma potansiyeli ile saç dökülmesine karşı korumak ya da saç kaybını engelleyerek hastaların güvenlerini geri kazanmalarını sağlar.

Enjekte edilen kök hücreler ölü ya da yıpranmış saç foliküllerini aktive ederek saç büyümesine ve erkekler ile kadınlar için saç dökülmesi sorununu ortadan kaldırır. Aynı zamanda saç ekimi sonrasında iyileşmeyi hızlandırır ve saç ekiminin başarısını arttırır.

Kök Hücre ile Saç Ekimi Fiyatları

Kök hücre ile saç ekimi fiyatları işlemin yapıldığı kliniğe ve doktorun tecrübesine göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak kök hücre ile saç ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Saç Dökülmesine Kök Hücre Tedavisi” İçin 12 Soru Soruldu

 1. Star dedi ki:

  Merhaba hocam blog için öncelikle teşekkürler 🙏 Saç için kök hücre tedavisi araştırırken buldum , zayıf ve dökülme olduğundan denemek istiyorum yalnız kulak arkasından mı kök hücre alınsa daha iyi yoksa göbek bağından mı ve bu işlem ne kadar sürüyor acaba tekrar teşekkürler.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, saç dökülmesi genellikle nedene bağlıdır ve nedeni bulunursa dökülme tedavisi yapılır. Ancak hormona bağlı ise bunlarda ne tedavi yapılsada yine dökülme görülebilir. Bu durumlarda daha çok PRP ve mezoterapileri tavsiye ediyorum.Kök hücre dökülmeyi tamamen durdurmaz. Yağ kök hücreleri ile tedavi yapılabilir, hem saç köklerini destekliyor hemde beslenmesini arttırıyor.

 2. Yusuf dedi ki:

  Merhaba Leyla hanım sitenizi araştırdım ve size de bir sorum var bu tedavi 20li yaşlarda beyazlayan saçlar için etkili olabilir mi ?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, beyazlayan saçları tekrar siyah yapacak bir şey ne yazıkki yok.

 3. Necati dedi ki:

  Merhaba Leyla Hanim, Oncelikle blog sayfaniz icin tsk ederim. Benim sorum piyasada saç kök hücre tedavisi yapan clinikler var. Soyledikleri kulak arkasi bir kac sac teli alip bunlarini kökunu ayristirip kafa bolgesine enjekte edip, sac dokulmesini onlediklrini soyluyorlar.

  Sizde saç kök hücre tedavisi henüz tıbben mümkün değildir diyorsunuz, benim bahsettigim konu ile sizin bahsetiginiz ayni seyler mi acaba. Bu konuda bizi aydinlatirmisiniz.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, saç kök hücresinden saç üretimi henüz mümkün değil. Bu yapılan işlem yapıldıktan sonra yeni saç kökü ve üretimini sağlamaz. Sizin dediğiniz işlem kök hücre tedavisi olarak tanımlanamaz. Sadece bir destek tedavisidir. Saç ekimine ek tedavi olarak sunulmaktadır genellikle. Saç dökülmesini önlemek ancak dökülmenin neden kaynaklandığını anladıktan sonra bu soruna yönelik yapılan tedavilerdir. Sizin dediğiniz tedavi tıpkı PRP gibi var olan saç köklerini güçlendirmek için yapılır. Gerçek bir kök hücre tedavisi değildir.

 4. taner dedi ki:

  sayın hocam sac ekimi degilde kök hucre tedavisi yaptırmak istiyorum ust kısım ve tepe bölgesinde tuy seklinde saclar var fayda saglaya bilirmiyim kaç seyans yaptırmam gerek ve sayans fiyatı alabilirmiyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, saç kök hücre tedavisi henüz tıbben mümkün değildir. Ancak yağ kök hücreleri ile tedavi yapılabilir. Bunlar saç kök hücrelerinin gelişimini destekleyerek var olan saç köklerini beslerler ve saçların daha gür ve kalın telli çıkmasını sağlar.

 5. Yasemin dedi ki:

  Merhaba, 39 yaşındayım 13 yaşıma kadar yani ergenlik çağıma kadar saçları oldukça gür sağlıklı ve kalça boyunu geçen uzun saçlı bir çocuktum. Saçlarım şu an ince telli yağlı zayıf ve diplerim bile görünüyor. Saçlarımı eski sağlığına yani hacmine kavuşturmak için nasıl bir tedavi uygulatmam gerekir.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, saç dökülmesi ve incelmesi pek çok sebepten kaynaklanabilir. Bu nedenle öncelikle bu dökülmeye neden olacak sorun bulunup, buna yönelik tedavi yapılırsa daha etkili olacaktır. Ancak hiç bir neden yok ise saçları genel olarak güçlendirebilecek, PRP, mezoterapi gibi tedavilere geçmekte fayda var.

 6. Kasım dedi ki:

  Saçımda doktorların söylediği üzere genetik dökülme mevcut ancak ben bu süreyi uzatmak için uğraşıyorum ve az bir dökülmem var tepe ve şakak da açılmalarım var. Kök hücre ile kesin sonuç alır mıyız ?Saçlarımız eski haline döner mi? Bir de bunun fiyatı ne kadar

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, kök hücre tedavisi saçlarınızı güçlendirir, fakat yeni saç çıkarma yada saç ekimi gibi bir eskiye dönüş durumu olmaz. Size daha net ve detaylı bilgi verebilmek adına dilerseniz +90 546 889 55 24’nolu telefondan fotoğraf gönderebilirsiniz.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir