Dudak Estetiği

Dudak estetiği ile doğal, yüzünüze uyumlu ve dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Güzel bir yüzün en önemli parçası dudaklardır. Daha şekilli hacimli ve yüzünüze uyumlu dudaklara sahip olmak için dudak estetiği yaptırabilirsiniz.

Dudak estetiği, dudaklara daha dolgun ve hacimli bir görüntü vermek için tercih edilir. Dudak estetiği sayesinde dudak çizginizi ortaya çıkarabilir, ince dudak yapınızı şekillendirerek kalıcı dudak dolgunluğu elde edilebilir

Dudak Estetiği Nedir?

Dudakların şekli, çekici bir yüzün olmazsa olmazıdır. Dudaklar doğuştan ince ve biçimsiz olabilir. Zamanla dolgunluğunu kaybedebilir. Kadınların en değer verdikleri yerlerden biri olan yer dudaklarıdır. Hacimli ve dolgun dudaklar kadınlar için çok büyük anlam taşır. Sadece görüntü olarak değil, kadınlara güven verir ve kendilerini çekici hissetmelerine yardımcı olur.
Dudaklarını küçük ve ince bulan kadınlar, dudaklara küçük işlemlerle kalıcı çözümler sunan dudak estetiği girişimleri sayesinde daha kalın ve dolgun bir görünüme kavuşabilir.Hastanın durumu ve hekimin kararı ile dudak estetiği girişimi iki farklı yöntem ile gerçekleştirilebilir. Bu dolgu uygulamaları yağ enjeksiyonu , kolajen yada hyalüronik asit içermektedir.

Lip Lift ile Kalıcı Kalkık Dudaklar

Lip lift, estetiği ile daha genç bir yüze kavuşabilirsiniz. Üst dudağın daha kalkık olmasını isteyen kişiler için önerdiğimiz bir operasyondur. Dudak kısmında iki taraflı gelen bir kıvrımlı yapı vardır, bu nedenle operasyona melek kanadı adı verilmektedir. Dudak bölgesini güzel yapanda aslında üst kısımda olan küçük kıvrımdır. Dudak çevresinde yaşlanma ve çok fazla yapılan dolgular ile zamanla buradaki görüntü bozulmaktadır. Böyle olunca dudak aşağı doğru iniyor ve düz bir yapıya sahip oluyor. Bizimde lip lift operasyonunda amacımız burun kanadı kenarından aldığımız küçük bir kısım ile dudağı yukarı kaldırmak böylece, hem fitral kolonları oluşturmak hem de dudak köşelerini biraz yukarıya kaldırmaktır. Angel lip lift operasyonuna aslında gülüş estetiği de diyebiliriz. Dudak ile burun arasındaki mesafenin uzun olması sadece yaşlanmaya bağllı değildir, bazen bunu çok genç hastalarda da görmekteyiz. Gençlerde de bu kolonları oluşturabiliyoruz. Bu işlemi bazen dolgu uygulamaları ile yapmaktayız. Ama dolgudan ziyade kalıcı olarak yaptırmak isteyen hastalarımız için  lip lift estetiğine başvurmaktayız. Böylece hem daha doğal bir görüntü oluşuyor, hem de daha kalıcı oluyor.

Dudak Dolgusu nedir?

Dudak estetiği girişimlerinde en çok tercih edilen yöntem hylüronik asit dolgu enjeksiyonlardır. Bu yöntem ameliyatsız bir yöntem olup çabuk ve pratik olarak hastaya uygulanabilir. Zahmetsiz ve güvenli bir yöntem olan dolgu, çok ince başlıklı bir iğne yardımı ile 10 dakika gibi kısa bir sürede uygulanır.

Dudak dolgusu kalıcı mıdır?

Dudak dolgunlaştırma, şekillendirme, kontur koruma, sarkma ve dudak asimetrilerin de kullanılabilen dolgu, 4-6,5 ay boyunca etkisini gösterir. İşlemin tekrarlanması kalıcılığı etkileyen en önemli faktörlerdendir.

Dudak dolgusu sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Dudak dolgusu girişimi sonrasında dudakta şişme olabilir. İğne giriş yerlerinde morluklar oluşabilir. Fakat bu 2-3 gün sonra tamamen geçmiş olacaktır. Buz kompresi ile doktorun talimatlarına uyduğunuz da bir sorun ile karşılaşmazsınız. Dudak bölgesi oldukça hassas bir bölgedir. Bu yüzden hacim verilebilmesi için yöntemin doktor tarafından doğru uygulamayı seçmesi çok önemlidir. Dudak estetiği işlemleri deneyimli bir estetik cerrah tarafından yapılmalıdır.

Dudak estetiği kimlere uygundur?

İnce olan dudakları bir miktar kalınlaştırmak yanında, zaman ile yumuşak dokuların azalması nedeniyle eski dudak dolgunluğunu kaybeden ve dudak çevresindeki ince kırışıklıklardan kurtulmak isteyen hastalara bu yöntemi önerebiliriz. Kalın dudakların hayalini kuran kadınlar için bu operasyonlar oldukça etkilidir.

Yağ enjeksiyonu nedir?

Yağ enjeksiyonu yöntemi ile dudaklar da kalın ve dolgun bir görünüm elde edilmesi mümkündür. Yağ enjeksiyon uygulaması uygun hastane koşullarında ve lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Vücudun yağ fazlalığı olan bölümden alınan yağ, gerekli işlemden geçirildikten sonra dudaklara geri enjekte edilir. Eğer hastanın yüzünde derin farklı kırışıklıklar varsa onun da tedavisinde kullanılabilir. İşlem yaklaşık 1 saat sürer. Sedasyon altında yapılacağı için hasta birkaç saat gözlem altında tutulduktan sonra taburcu edilir.

Yağ enjeksiyonu sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Operasyon sonrası eve çıkabilir, günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Ameliyat sonrası yağ verilen bölgede az miktarda ödem olması gayet normaldir. Özellikle dudak çok daha hassas bir bölge olduğu için beklenenden çok daha fazla şişer. Bu çok normal bir süreçtir. Dudaklarınıza buz koyarak masaj yapabilirsiniz. Dudağın kendine gelmesi ve son halini alması 2 hafta sonra mümkün olur.

Dudaklara uygulanan yağ enjeksiyonu kalıcı mıdır?

Yağ enjeksiyonu operasyonundan sonra 3-6-ay içinde konulan hücrelerin % 50 si eriyip vücut tarafından emilecektir.Bu nedenle uzman hekim kontrolünde alınan yağların farklı seanslarda tekrarlanması gerekebilir. Son teknoloji cihazlar yardımı ile alınan yağlar hava ile temas ettirilmeden ihtiyaç olan bölgeye enjekte edilebilmektedir.Böylece daha az doku kaybı olacaktır, bu durumda yağların kalıcılık süresini uzatmaktadır.

Dudak estetiği fiyat bilgisi alabilir miyim?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Dudak estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Dudak Estetiği

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

DUDAK ESTETİĞİ

Bir Sorunuz mu Var ?

Dudak estetiği hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Dudak Estetiği” İçin 20 Soru Soruldu

 1. Misafir dedi ki:

  Merhaba hocam dudaklarım çok kalın sanırım genetik ailemde o şekilde bu durum beni çok rahatsız ediyor. Dudak inceltme operasyonu olmayı düşünüyorum ama dudak inceltme ameliyatı kalıcı mıdır? bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Dudak inceltme ameliyatı kalıcı sonuçlar ortaya çıkarır. Dudak inceltme ameliyatından sonra dudaklar tekrar kalın görünmez. Eğer dudaklarınızı kalınlaştırmak isterseniz ameliyattan 4 ay sonra dudak dolgusu yaptırabilirsiniz. Sevgiler.

 2. Misafir dedi ki:

  Hocam iyi çalışmalar benim dudak çizgim hiç belirgin değil sürekli dudak kalemi kullanıyorum acaba dudak çizgisi belli olmayan kişiler için dudak kalınlaştırma uygun mudur? bu konuda bilgi verir misiniz. Teşekkür ederim kolay gelsin.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Dudaklarınızın çizgisi belli değilse önce dudak çerçeveniz belirlenmelidir. Dudak çizgisi belirlendikten sonra dudak estetiği yapılabilir. Böylece daha doğal ve dolgun sonuçlar elde edebileceksiniz. Sevgiler.

 3. Misafir dedi ki:

  Merhaba hocam dudaklarım çok kırışık ve çizgili görünüyor. Dudak estetiği ile dudaklarımı daha pürüzsüz gösterebilir miyim? yanıtlarsanız sevinirim teşekkürler.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, barkod dudak adı verilen çizgili dudak problemi dudak estetiği ile çözülebilir. Dudak estetiği ile dudaklar kalınlaştırılarak dudakların üzerindeki çizgiler açılır. Böylece dudaklarınızda ki yaşlılık izi silinir, dudaklar daha genç görünür. Sevgiler.

 4. Misafir dedi ki:

  İyi günler Leyla hocam, dudak estetiği hangi ameliyatlarla kombinlenebilir? bilgi verir misiniz. Teşekkürler.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Dudaklarınızın ortaya çıkması ve yüz hatlarınızın belirgin görünmesi için elmacık kemiklerinizi birleştirebilirsiniz. Yanaklara yapılan yağ enjektesi sayesinde yüz hatları daha dolgun görünebilir. Burun estetiği ve çene estetiği de dudak estetiğini destekleyerek yüz hatlarının güzelleşmesini sağlar. Sevgiler.

 5. Misafir dedi ki:

  Hocam iyi çalışmalar, ben dudak görüntümden çok mutsuzum. Dudak köşelerim aşağı doğru bakıyor, dudak estetiği ile bu düzeltilebilir mi? bu konuda bilgilendirme yapabilir misiniz?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, dudak köşelerinin aşağı doğru bakması kişileri somurtkan ve mutsuz gösterebilir. Dudaklarınızı daha kalkık göstermek için lip lift estetiği yaptırabilirsiniz. Dudak estetiği sadece dudaklarınızın kalınlaşmasını sağlar. Lip lift ise dudaklarınızı daha kalkık ve yüz ifadenizi daha mutlu gösterir. Sevgiler.

 6. Misafir dedi ki:

  Hocam iyi günler, dudak inceltme ameliyatı liposuction ile mi yapılıyor? bilgi verir misiniz? İyi çalışmalar.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Dudak inceltme ameliyatı liposuction ile yapılmıyor. Dudak içinden açılan küçük kesiler yardımıyla fazla dudak dokusu çıkartılarak dışarı atılır. Dudak bölgesi oldukça hassas olduğu için minimal adımlarla bu işlem yapılmalıdır. Sevgiler.

 7. Misafir dedi ki:

  Hocam selamlar size danışmak istediğim şey benim dudaklarım ince ama dolgu yaptırmak istemiyorum daha kalıcı bir işlem olmasını istiyorum. Acaba vücudumdan alınan yağlar dudaklarıma enjekte edilebilir mi? bu konuda bilgi verir misiniz? İyi çalışmalar.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Kişinin vücudundan alınan yağlar dudaklarına enjekte edilerek daha kalın dudaklara sahip olunabilir. Kişinin dudaklarına uygulanan bölgesel yağların %70’i ilk aylarda kendiliğinden eriyecektir. Geri kalan %30’u dudaklarınızı uzun bir süre kalın göstermeye yeterli olur. Sevgiler.

 8. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar hocam ben yaklaşık 1 sene önce dudak estetiği yaptırdım. Ama daha kalın ve dolgun bir görüntü istiyorum.Dudak kalınlaştırma ameliyatından sonra dudak dolgusu yaptırabilir miyim? bu konuda bilgi verir misiniz?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Dudak kalınlaştırma ameliyatından 3 ay sonra dudak dolgusu yaptırabilirsiniz.Dudak estetiğinden sonra dudaklarınız dolgun görünecektir ama yinede dolguya ihtiyaç duyarsanız geçici dolgu yaptırabilirsiniz.Fakat bu uygulamanın doğal görünmesi için mutlaka uzman hekime danışmanızı öneririz. Sevgiler.

 9. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam benim tavşan dudağım var. Daha önce iki defa tavşan dudak için ameliyat oldum. Ama hala eşit değil ve simetri bozukluğu var. Aslında sadece üst dudağımda incelik var. Sadece tek dudağa dudak kalınlaştırma yapılabilir mi? bu konuda cevap yazarsanız memnun olurum. Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Sadece alt veya üst dudağınıza dudak kalınlaştırma estetiği yaptırabilirsiniz. Dudaklarında simetri bozukluğu olan kişiler için tek dudağa estetik yapılması önerilir. Dudaklarınızın eşit görünmesi için bu ameliyatı mutlaka uzman hekime olmanız önerilir. Sevgiler.

 10. Misafir dedi ki:

  Hocam merhaba dudaklarım çok ince ama sürekli dolgu yaptırmak istemiyorum zaten ona da bütçe ayıramam. Dudak estetiği ile kalıcı kalın ve dolgun dudaklara kavuşabilir miyim? bilgi verin lütfen iyi günler.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Dudak estetiği, dudak dolgusuna göre daha kalıcı sonuçlar sağlar. Dudak dolgusu ile ortalama 4-5 aylık kalıcılık yakalarken dudak estetiği ile iki seneye kadar kalıcı olabilen kalıcı dudaklara kavuşabilirsiniz. Eğer ömür boyu kalıcı dolgun ve kalkık dudaklara sahip olmak isterseniz lip lift ameliyatını yaptırabilirsiniz. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir