+90 ( 212 ) 241 46 24 Harbiye Mahallesi Abdi İpekçi Cad. Park Apt. No:19-1 Kat:2 Nişantaşı

Vaser Hi-Def

High Def Liposculpture İle Daha Belirgin Kaslar Daha Atletik Görünüm

Vaser Hi-Def Liposculpture kaslarınızın daha belirgin görüldüğü bir vücudu sizlere sunuyor. Bir türlü yakamadığınız inatçı yağlarınız Vaser High Def Liposculpture ile tarih olabilir. Oldukça pratik bir uygulama olan Liposculpture, kişilerin kaslarını ön plana çıkarır, daha çekici görünmelerine yardımcı olur. Yaklaşan yaz mevsimine daha doğrusu plajlara hazır olmadığınızı düşünüyorsanız Vaser Hi-Def Liposculpture uygulamasını değerlendirebilirsiniz.

Vaser Hi Def Karın Kası Estetiği

Hi Def Liposculpture olarak da bilinen High Definition Vaser Liposuction, vücudun doğal kontürünü vurgulamak için geliştirilen bir uygulamadır.Vaser Hi-Def Liposculpture klasik liposuctiondan farklıdır, çünkü geleneksel liposuction, Hi-Def kadar detaylı ve ayrıntılı bir şekilde vücut şekillendirmesi yapmaz. VASER destekli liposuction, kişilerin vücudunu şekillendirmek için yağları yüzeysel ve derin yağ doku tabakalarından ayırırak çalışır. Hi Def Vaser Liposculpture, VASER liposuction teknolojisini kullanır. VASER, cilt yüzeyinin altında bulunan yağı dışarı atmak için ultrasonik dalgalar yaratır. Kişinin bölgesel yağının en hassas bir şekilde dışarı atılması için ince kanüller kullanılır.

Bu uygulama, omuzlar, kollar, gövde, karın, kalçalar, bacaklar, baldırlar dahil olmak üzere tüm vücudun çoğunluğunda kullanılabilir. Vaser Hi-Def uygulaması, vücut yağ kitle oranı %10-15 arasındaki hastalar için uygundur.

Neden Vaser Hi-Def Liposuction yaptırmalıyım?

Vaser Hi-Def yani Vaser 2.0 teknolojisi bugüne kadar kullanılan dokuya en saygılı liposuction işlemidir. Ultrasonik ses dalgaları, yağ hücrelerinin parçalanmasına yardımcı olur. Klasik Liposuction’da karşılaşılan sinir ve kan damarları deformasyonu bu işlemde görülmez.

Vaser Hi-Def Liposuction uygulamasının bir diğer avantajı ise yağ seçici özelliğinin olmasıdır. Böylece yağlar sıvılaştırılarak dışarı çekilir. Bu işlem sayesinde tek bir seansta daha çok yağ çekilebilir.

Vaser Hi Def kimlere uygundur?

Vaser Hi-Def operasyonu daha atletik görünmek isteyen erkek ve kadınlar tarafından son zamanlarda oldukça tercih edilen bir operasyonudur. Vaser Hi-Def egzersiz ve diyet yapmasına karşın vücudunu şekle sokamayan kişiler için uygundur. Ne yaparsanız yapın bazı inatçı yağları yok etmek oldukça zor olabilir. Ya da bazı bölgedeki yağları eritmek için egzersiz programları bile işe yaramaz ( örneğin, yüz yağları). Bu noktada Vaser Hi-Def Liposuction devreye girer. “High Definition Vaser Liposculpture” adı verilen bu cerrahi teknik, kişilerin ince ve kaslı görünmelerini sağlar.
Vücut kitle indeksi 30’un altında olanlar ve 18-50 yaş aralığında olanlar bu işlem için uygundur.

Vaser Hi Def Liposuction’ın Klasik Liposuciton’dan farkı nedir?

Klasik Liposuction 2 aşamalı bir cerrahi işlemdir. İlk aşama, yağın sulanması için doku tabakasına ilaçlı bir sıvı enjekte edilmesidir. Bu uygulama yağın emme işlemini kolaylaştırır. İkinci aşama, sulandırılmış yağın vücudunuzdan gerçek anlamda emilmesidir.

Su ile şişmiş yağları vücudunuzdan çıkarmak için gereken emme basıncı oldukça yüksektir. Bu nedenle geleneksel Liposuction’da cilt dokusu veya tabakasından geçen küçük kan damarları ve sinirler zarar görebilir çünkü klasik Liposuction’ın bunları ayırt etme yeteneği yoktur.
Modern uygulama yani Vaser Hi-Def işleminde ise, bu kan damarları ve sinirleri korunur. Liposculpture ve diğer modern yağ giderme işlemlerinde kas dokunuz ve sinirleriniz deforme olmadan sadece yağ emilimi yapılır. Ek olarak, ameliyat sonrası ağrı ve rahatsızlık, modern yöntemlerde daha az görünür. Genel olarak, normal aktivitelere dönüş de daha hızlıdır.

Vaser Hi Def sonrası iyileşme süreci

Vaser Hi-Def Liposculpture uygulaması ortalama olarak 2 ila 4 saat arasında sürer. Operasyondan hemen sonra korse giymeniz önerilir. Bu korseyi iki hafta boyunca giymeniz gerekir. Ameliyat sonrasında ağrı hissedilmez, sadece operasyon bölgesinde sızı şeklinde hafif bir ağrı duyabilirsiniz. Bu rahatsızlık 3-4 gün içinde kaybolacaktır.

Vaser Hi-Def sonrasında hastanede kalmanız gerekmez, aynı gün taburcu olabilirsiniz. Bir hafta evde dinlendikten sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.

26 Yorum
Atakan
İyi akşamlar, Karın bölgesine Vaser Hi-Def yaptırdıktan sonrası midem küçülür mü? bu konuda bilgi verir misiniz?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Vaser Hi-Def, karın bölgesine yapılan incelme ve vücut şekillendirme işlemidir. Vaser Hi-Def vücuttaki bölgesel yağlara odaklanır, organlara ve organları çevreleyen yağlara dokunmaz. Vaser Hi-Def sonrası midenizde küçülmez ama inceldiğiniz için iştahınız da azalma olacaktır. Sevgiler.
Murat
Merhaba, Vaser Hi-Def, jinekomasti için uygun mudur? Teşekkürler.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Erkeklerde görülen göğüs büyüklüğü sorunu Vaser Hi-def ile giderilebilir. İnce kanüllerle girilen bu bölgede erkeklerin meme altı yağ dokuları dışarı çekilir. Bu ameliyat sonrasında oldukça minik bir iz kalacağı için kişilerin ameliyat olduğu belli olmaz. Eğer ihtiyaç duyulursa sarkan meme dokusu kesilerek germe işlemi de yapılabilir. Sevgiler.
Ali
Merhaba, Vaser Hi-Def Liposuction sonrasında solaryuma girebilir miyim? Teşekkürler.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Vaser Hi-Def Liposuction yaptırdıktan sonra iki hafta yoğunca yoğun ısıdan ve güneşten uzak durmalısınız. Özellikle dikişleri güneşten korumalısınız. İkinci haftanın sonundan itibaren hekiminize danışarak plaja gidebilir veya solaryuma girebilirsiniz. Sevgiler.
Sanem
İyi günler hocam, ben 2 sene önce Liposuction ile yağ aldırdım. Ama bir arkadaşımın doktoru Vaser yöntemi ile yağ almış ve onun vücut hatları daha düzgün duruyor. Ve daha fazla yağ alındığını söyledi. Neden klasik Liposuction’a göre Vaser Hi-Def ile daha çok yağ alınır? Teşekkürler.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Vaser Hi-Def yönteminde yağlar önce titreşim ve ultrason dalgaları ile sıvı bir forma sokulur, daha sonra dışarı çekilir. Bu nedenle Vaser Hi-Def yönteminde klasik Liposuction’a göre daha fazla yağ dışarı çekilmiş olur. Sevgiler.
Şafak
İyi akşamlar Leyla hanım, Vaser Hi-Def Liposuction ile kol kası yapılabilir mi? bu konuda bilgi verir misiniz?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Vaser Hi-Def Liposuction vücut şekillendirme konusunda en etkili tedavilerden biridir. Kasların altına yerleştirilen yağ dokusu sayesinde kaslı bir görüntü yaratılabilir. Kol kası da aynı şekilde Vaser Hi-Def Liposuction ile elde edilebilir fakat operasyondan sonra egzersizler yaparak vücudunuzu aynı sıkılıkta tutmanız önerilir.Sevgiler.
Buket
İyi günler doktor hanım, Vaser Hi-Def ile alınan yağlar başka hastalarda kullanılabilir mi? bilgi verir misiniz lütfen teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Vaser Hi-Def yöntemiyle alınan yağlar başka hastalarda kullanılamaz. Sadece yağ alınan kişiye yağ takviyesi yapılarak kaslı ve dolgun bir vücut yaratılır. Vücut dolgunlaştırma için protezlerden yardım alabilirsiniz. Sevgiler.
Vedat
Selamlar hocam Vaser Hi-Def Liposuction sonrası germe işlemi yaptırmadan sıkı bir vücuda sahip olabilir miyim? Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Vaser Hi-Def Liposuction sonrasında yoğun bir yağ çekimi yapıldıysa mutlaka germe işleminin de yapılmasını öneriyoruz. Özellikle yoğun kilo alımı sonrasında cilt elastikiyetini kaybeder. Bu nedenle Liposuction sonrası germe işlemi yaptırarak daha hızlı bir şekilde fit görünebilirsiniz.Sevgiler.
Çağla
İyi akşamlar Leyla hocam Vaser Hi-Def ile kadınlara da six packs yapılabilir mi? bu konuda yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Vaser Hi-Def hem kadınlara hem de erkeklere uygundur. Kadınlara yapılan six packsler daha yumuşak ve kadınsı hatlara sahip olmalıdır. Bu nedenle mutlaka uzman bir hekime Vaser Hi-Def yaptırmanızı öneririz. Sevgiler.
Caner
İyi günler hocam, Vaser Hi-Def ile karın kası yaptırdığımda anlaşılır mı? bilgi verir misiniz. Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Vaser Hi-Def Liposuction uzman kişilere yaptırıldığına oldukça doğal görünür. Yağlar, kasların altına yerleştirildiği için naturel bir görüntü bırakır. Karın kaslarınızın ameliyat sonrasında oluşturulduğunu siz söylemedikçe kimse anlamayacaktır. Sevgiler
Gözde
İyi günler hocam, Vaser Hi-Def liposuction ile tek seansta tüm vücut şekillendirme yapılabilir mi? bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, hastanın yağ oranına bağlı olarak Vaser Hi-Def uygulaması tek seansta tamamlanabilir veya birkaç seansa bölünebilir. Fakat genellikle tek bir seansta ikiden fazla bölgeden yağ alımı yapılması önerilmez. Sevgiler.
Yeni Teknik: Vaser 4D Lipo Yeni Teknik: Vaser 4D Lipo

Vaser 4D Liposculpting, kullanılan vaser liposuction yönteminin gelişmiş bi...

HEMEN ARA RANDEVU AL
DİL SEÇ