Hayalinizdeki Görünüme Kavuşmak İster misiniz?

Daha Estetik Daha Kaslı Daha Doğal

Vücudunuzdaki inatçı yağlar diyet ve egzersiz gibi uygulamalarla gitmediyse Vaser Hi-Def Uygulaması tam size göre.
Değişim zor değil. Birlikte başaralım.

VASER HI DEF LIPOSUCTION NEDİR?

Hi Def Liposculpture olarak da bilinen High Definition Vaser Liposuction, vücudun doğal kontürünü vurgulamak için geliştirilen bir uygulamadır.Vaser Hi-Def Liposculpture klasik liposuctiondan farklıdır, çünkü geleneksel liposuction, Hi-Def kadar detaylı ve ayrıntılı bir şekilde vücut şekillendirmesi yapmaz. VASER destekli liposuction, kişilerin vücudunu şekillendirmek için yağları yüzeysel ve derin yağ doku tabakalarından ayırırak çalışır. Hi Def Vaser Liposculpture, VASER liposuction teknolojisini kullanır. VASER, cilt yüzeyinin altında bulunan yağı dışarı atmak için ultrasonik dalgalar yaratır. Kişinin bölgesel yağının en hassas bir şekilde dışarı atılması için ince kanüller kullanılır.

Bu uygulama, omuzlar, kollar, gövde, karın, kalçalar, bacaklar, baldırlar dahil olmak üzere tüm vücudun çoğunluğunda kullanılabilir. Vaser Hi-Def uygulaması, vücut yağ kitle oranı %10-15 arasındaki hastalar için uygundur.

ÇOK SORULAN SORULAR

Vaser Hi-Def yani Vaser 2.0 teknolojisi bugüne kadar kullanılan dokuya en saygılı liposuction işlemidir. Ultrasonik ses dalgaları, yağ hücrelerinin parçalanmasına yardımcı olur. Klasik Liposuction’da karşılaşılan sinir ve kan damarları deformasyonu bu işlemde görülmez.

Vaser Hi-Def Liposuction uygulamasının bir diğer avantajı ise yağ seçici özelliğinin olmasıdır. Böylece yağlar sıvılaştırılarak dışarı çekilir. Bu işlem sayesinde tek bir seansta daha çok yağ çekilebilir.

Vaser Hi-Def operasyonu daha atletik görünmek isteyen erkek ve kadınlar tarafından son zamanlarda oldukça tercih edilen bir operasyonudur. Vaser Hi-Def egzersiz ve diyet yapmasına karşın vücudunu şekle sokamayan kişiler için uygundur. Ne yaparsanız yapın bazı inatçı yağları yok etmek oldukça zor olabilir. Ya da bazı bölgedeki yağları eritmek için egzersiz programları bile işe yaramaz ( örneğin, yüz yağları). Bu noktada Vaser Hi-Def Liposuction devreye girer. “High Definition Vaser Liposculpture” adı verilen bu cerrahi teknik, kişilerin ince ve kaslı görünmelerini sağlar.
Vücut kitle indeksi 30’un altında olanlar ve 18-50 yaş aralığında olanlar bu işlem için uygundur.

Klasik Liposuction 2 aşamalı bir cerrahi işlemdir. İlk aşama, yağın sulanması için doku tabakasına ilaçlı bir sıvı enjekte edilmesidir. Bu uygulama yağın emme işlemini kolaylaştırır. İkinci aşama, sulandırılmış yağın vücudunuzdan gerçek anlamda emilmesidir.

Su ile şişmiş yağları vücudunuzdan çıkarmak için gereken emme basıncı oldukça yüksektir. Bu nedenle geleneksel Liposuction’da cilt dokusu veya tabakasından geçen küçük kan damarları ve sinirler zarar görebilir çünkü klasik Liposuction’ın bunları ayırt etme yeteneği yoktur.
Modern uygulama yani Vaser Hi-Def işleminde ise, bu kan damarları ve sinirleri korunur. Liposculpture ve diğer modern yağ giderme işlemlerinde kas dokunuz ve sinirleriniz deforme olmadan sadece yağ emilimi yapılır. Ek olarak, ameliyat sonrası ağrı ve rahatsızlık, modern yöntemlerde daha az görünür. Genel olarak, normal aktivitelere dönüş de daha hızlıdır.

Vaser Hi-Def Liposculpture uygulaması ortalama olarak 2 ila 4 saat arasında sürer. Operasyondan hemen sonra korse giymeniz önerilir. Bu korseyi iki hafta boyunca giymeniz gerekir. Ameliyat sonrasında ağrı hissedilmez, sadece operasyon bölgesinde sızı şeklinde hafif bir ağrı duyabilirsiniz. Bu rahatsızlık 3-4 gün içinde kaybolacaktır.

Vaser Hi-Def sonrasında hastanede kalmanız gerekmez, aynı gün taburcu olabilirsiniz. Bir hafta evde dinlendikten sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak karın kası estetiği fiyatları ve yağ aldırma ameliyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

VASER HI-DEF LIPOSUCTION - KARIN KASI AMELİYATI

Bir Sorunuz mu Var ?

Vaser Hi Def uygulamaları hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Vaser Hi-Def” için 52 soru soruldu.

 1. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar, Karın bölgesine Vaser Hi-Def yaptırdıktan sonrası midem küçülür mü? bu konuda bilgi verir misiniz?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Vaser Hi-Def, karın bölgesine yapılan incelme ve vücut şekillendirme işlemidir. Vaser Hi-Def vücuttaki bölgesel yağlara odaklanır, organlara ve organları çevreleyen yağlara dokunmaz. Vaser Hi-Def sonrası midenizde küçülmez ama inceldiğiniz için iştahınız da azalma olacaktır. Sevgiler.

 2. Misafir dedi ki:

  Merhaba, Vaser Hi-Def, jinekomasti için uygun mudur? Teşekkürler.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Erkeklerde görülen göğüs büyüklüğü sorunu Vaser Hi-def ile giderilebilir. İnce kanüllerle girilen bu bölgede erkeklerin meme altı yağ dokuları dışarı çekilir. Bu ameliyat sonrasında oldukça minik bir iz kalacağı için kişilerin ameliyat olduğu belli olmaz. Eğer ihtiyaç duyulursa sarkan meme dokusu kesilerek germe işlemi de yapılabilir. Sevgiler.

 3. Misafir dedi ki:

  Merhaba, Vaser Hi-Def Liposuction sonrasında solaryuma girebilir miyim? Teşekkürler.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Vaser Hi-Def Liposuction yaptırdıktan sonra iki hafta yoğunca yoğun ısıdan ve güneşten uzak durmalısınız. Özellikle dikişleri güneşten korumalısınız. İkinci haftanın sonundan itibaren hekiminize danışarak plaja gidebilir veya solaryuma girebilirsiniz. Sevgiler.

 4. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam, ben 2 sene önce Liposuction ile yağ aldırdım. Ama bir arkadaşımın doktoru Vaser yöntemi ile yağ almış ve onun vücut hatları daha düzgün duruyor. Ve daha fazla yağ alındığını söyledi. Neden klasik Liposuction’a göre Vaser Hi-Def ile daha çok yağ alınır? Teşekkürler.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Vaser Hi-Def yönteminde yağlar önce titreşim ve ultrason dalgaları ile sıvı bir forma sokulur, daha sonra dışarı çekilir. Bu nedenle Vaser Hi-Def yönteminde klasik Liposuction’a göre daha fazla yağ dışarı çekilmiş olur. Sevgiler.

 5. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar Leyla hanım, Vaser Hi-Def Liposuction ile kol kası yapılabilir mi? bu konuda bilgi verir misiniz?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Vaser Hi-Def Liposuction vücut şekillendirme konusunda en etkili tedavilerden biridir. Kasların altına yerleştirilen yağ dokusu sayesinde kaslı bir görüntü yaratılabilir. Kol kası da aynı şekilde Vaser Hi-Def Liposuction ile elde edilebilir fakat operasyondan sonra egzersizler yaparak vücudunuzu aynı sıkılıkta tutmanız önerilir.Sevgiler.

 6. Misafir dedi ki:

  İyi günler doktor hanım, Vaser Hi-Def ile alınan yağlar başka hastalarda kullanılabilir mi? bilgi verir misiniz lütfen teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Vaser Hi-Def yöntemiyle alınan yağlar başka hastalarda kullanılamaz. Sadece yağ alınan kişiye yağ takviyesi yapılarak kaslı ve dolgun bir vücut yaratılır. Vücut dolgunlaştırma için protezlerden yardım alabilirsiniz. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir