Vaser Hi-Def

High Def Liposculpture İle Daha Belirgin Kaslar Daha Atletik Görünüm

Havaların ısınmaya başladığı ve güneşin yeniden yüzünü gösterdiği şu günler aslında yaza hazırlık yapmanın tam zamanı… Yazın bikini ve mayoların içinde güzel ve atletik görünmeyi hepimiz isteriz. Bunun içinde ağır egzersiz ve diyet programlarını uygulamaya çalışır daha çokta kendimizle savaşırız. Yine de belli bölgelerde gitmeyen, erimeyen inatçı yağlar vardır ve istediğimiz şekle girmemize engel olurlar.

Vaser Hi Def teknolojisi nedir?

Günümüzde estetik ve güzel vücut denilince akla ince ve atletik görünüm gelmektedir. Altın standart sağlıklı, ince, kaslı görünüme sahip olmaktır. Bu şekle sahip olmak için de spor salonlarında aylarca devam eden ağır çalışma programları uygulanmaktadır. Genellikle daha atletik görünmek isteyen erkek ve kadınlar tarafından tercih edilen yeni trend ise ‘High Definition Vaser Liposculpture’ denilen cerrahi bir yöntemdir. Kısaca Hi-Def olarak adlandırılan bu yöntem ileri bir liposuction-lipofilling tekniğidir. Tıpkı bir heykele şekil verir gibi hastanın kendi topografik fiziksel yapısına uygun olarak kas çizgileri daha belirgin hale getirilir. İstenmeyen bölgelerdeki yağlar özel bir teknikle alınır, ihtiyaç duyulan ve kasların daha belirgin olarak ön plana çıkmasını istediğimiz (erkeklerde göğüs- kadınlarda popo) bölgelere transfer edilir. Bu işlem için uygun olan hastalar genellikle vücut  yağ oranı % 10-15 olan, cilt kalitesi iyi olan hastalardır.

Vaser 2.0 LipoSystem bugüne kadar kullanılan, dokuya en saygılı liposuction uygulamasıdır. Ultrasonik yüksek enerjili ses dalgaları, yağ hücreleri arasındaki su balonlarını patlatarak yağların hücre ayrılmasına yardımcı olur. Bu sistemde bölgedeki sinirler, kan damarları gibi hiçbir yapı zarar görmez.

Vaser Hi-Def öncelikle yağ seçici özelliği ve ultrasonik ses dalgaları kullanımıyla vücuttaki fazla yağı sıvılaştırır. Yağ seçici özelliği olmasından dolayı yağlar ince kanüller yardımıyla vücuttan uzaklaştırılırken herhangi bir doku, bağ ya da sinire zarar verilmez. Daha sonra vücuttan alınan bu fazla yağ gerekli bölgelere transfer edilir. Bu da doğal ve kaslı bir vücut formu oluşturmaya olanak sağlar.

Vaser Hi Def kimlere uygundur?

Vaser Hi-Def operasyonu daha atletik görünmek isteyen erkek ve kadınlar tarafından son zamanlarda oldukça tercih edilen bir operasyonudur. Vaser Hi-Def egzersiz ve diyet yapmasına karşın vücudunu şekle sokamayan kişiler için uygundur. Ne yaparsanız yapın bazı inatçı yağları yok etmek oldukça zor olabilir. Ya da bazı bölgedeki yağları eritmek için egzersiz programları bile işe yaramaz ( örneğin, yüz yağları). Bu noktada Vaser Hi-Def Liposuction devreye girer. “High Definition Vaser Liposculpture” adı verilen bu cerrahi teknik, kişilerin ince ve kaslı görünmelerini sağlar.

Vücut kitle endeksi 30’un altında olanlar ve 18-50 yaş aralığında olanlar bu işlem için uygundur.

Vaser Hi Def Liposuction’ın Klasik Liposuciton’dan farkı nedir?

Klasik liposuction bölgesel olarak biriken yağları uzaklaştırmaya ve beden ölçülerini küçültmeye yönelik yapılan bir girişimdir. VASER Hi-Def Liposculpture ise; Vaser isimli  3. Kuşak ultrasound teknolojisiyle ve özel bir teknikle yapılır. Özelliği  liposelective yani yağ seçici olması ve sadece yağları parçalamasıdır. Böylece damar, sinir ve bağ dokusu zarar  görmez ve morluk, hissizlik gibi yan etkiler görülmez. Özel teknikle yüzeysel, derin ve geçiş bölgelerinden yağ alınarak gerekli bölgelere yağ dokusu transfer edilir. Bu doğal ve kaslı bir vücut formu oluşturmaya olanak sağlar. Bu teknik genellikle karın bölgesinde, kasık, sırt ve bel bölgelerinde, omuz-kol ve bacaklarda uygulanmaktadır. Kadın ve erkek vücut formlarında arzu edilen yapı ve kas bölgeleri farklıdır. Erkeklerde pektoral yani göğüs bölgesinde kaslı görünüm ön plandayken kadınlarda poponun daha belirgin olması istenmektedir. Planlama vücut formuna ve kişideki mevcut kasların izdüşümlerine uygun olarak yapılmaktadır.

Vaser Hi Def sonrası iyileşme süreci

Operasyon süresi yaklaşık olarak 2-4 saat arasında değişir. Bu saatler içinde hiçbir egzersiz yapmadan arzu edilen vücut şekli verilmiş olur. Operasyon sonrası verilecek özel korsenin bir ay süresince giyilmesi gereklidir.

Ameliyat sonrası minimal ağrı yaklaşık olarak 3-5 gün kadar özellikle karın bölgesinde hissedilir. Operasyon sonrasında hasta taburcu edilir ve ortalama olarak 1 hafta evde dinlenmesi önerilir. Eğer istenirse 10 gün sonra spor yapmaya başlanabilir.

Vaser Hi Def Liposuction sonrası tekrar kilo alınır mı?

Vaser Hi Def Liposuction sırasında kalıcı olarak kilo kaybı ve kas görünümü sağlanır. Fakat bu hastanın tekrar kilo almayacağı anlamına gelmez. Operasyondan sonra hastanın beslenme düzenine özen göstermesi ve ihtiyacına uygun olarak egzersiz yapması önerilir.

Hasta, operasyondan sonra 10 kilo ve üzerinde kilo alır ise kas görünümü ilk günkü kadar kusursuz görünmeyebilir. Bu nedenle Vaser Hi Def sonrası diyetinize dikkat etmelisiniz.

2 Yorum
Furkan
Düzenli spor yapıyorum; fakat bir türlü istediğim kaslı görüntüye kavuşamadım. Vaser Hi-Def operasyonu ile bu görüntüye sahip olabilir miyim?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba , Vaser Hi-Def operasyonu daha atletik görünmek isteyen erkek ve kadınlar tarafından son zamanlarda oldukça tercih edilen bir operasyonudur. Tıpkı bir heykele şekil verir gibi hastanın kendi topografik fiziksel yapısına uygun olarak kas gölgeleri daha belirgin hale getirilir. İstenmeyen bölgelerdeki yağlar özel bir teknikle alınır, ihtiyaç duyulan ve kasların daha belirgin olarak ön plana çıkmasını istediğimiz (erkeklerde göğüs- kadınlarda popo) bölgelere transfer edilir. Bu işlem için uygun olan hastalar genellikle vücut yağ oranı % 10-15 olan, cilt kalitesi iyi olan hastalardır.
Ayşe
Merhabalar, Vaser Hi-Def operasyonu hakkında bilgi atabilir miyim?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba , Vaser Hi-Def öncelikle yağ seçici özelliği ve ultrasonik ses dalgaları kullanımıyla vücuttaki fazla yağı sıvılaştırır. Yağ seçici özelliği olmasından dolayı yağlar ince kanüller yardımıyla vücuttan uzaklaştırılırken herhangi bir doku, bağ ya da sinire zarar verilmez. Daha sonra vücuttan alınan bu fazla yağ gerekli bölgelere transfer edilir. Bu da doğal ve kaslı bir vücut formu oluşturmaya olanak sağlar.
 • Vaser Hi-Def ile Vücut Şekillendirme

  Vaser Hi-Def ile Vücut Şekillendirme Vücut şekillendirmek için saatlerce spor salonlarında ter döken kişiler için yeni gelişen teknoloji Vaser Hi-Def yöntemi sayesinde kaslı ve ideal bir vücut görünümüne sahip olmak artık çok daha kolay. Bu yöntem ile bölgesel yağlar özel bir teknik ile alınıp ihtiyacı olan bölgelere aktarılmaktadır. Buradaki amaç kilo vermek değil vücuda şekil vermektir.

 • En Hızlı Karın Kası (Six Packs) Yapma

  En Hızlı Karın Kası (Six Packs) Yapma Vücut geliştirme sporu yapmış, dergi, gazete ve filmlerde gördüğümüz kaslı görünümlü erkek vücuduna ulaşabilmek artık çok kolay! Belirgin karın kaslarına sahip olmak, eğer karın bölgenizde istenmeyen yağlanmalar mevcut ise ya da belde simit denilen bölgelere sahipseniz zorlayıcı olabilir. Diyet ve egzersiz yapmak size zamanla kaslı ve şekilli bir vücut kazandırabilir. Fakat yalnızca Vaser Hi-Def teknolojisi belirgin kaslara doğrudan sahip olmanıza olanak sağlar.

 • Vaser Hi-Def Fiyatları

  Vaser Hi-Def Fiyatları Vaser Hi-Def  vaser cihazı ile yapılan bir liposuction yöntemidir. VHD ‘nin klasik liposuctiondan farkını anlamak için öncelikle liposuction hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Liposuction vücuttaki bölgesel yağ fazlalıklarına bağlı olarak ortaya çıkan kontur bozukluklarını düzeltmek için yapılan bir ameliyattır.er ne kadar spor salonuna da gitseniz hayalinizdeki vücuda kavuşamıyorsanız sizleri High Definition Vaser Liposculpture ile tanışmaya davet ediyoruz.

 • Vaser Hi-Def Uygun Olan Hastalar

  Vaser Hi-Def Uygun Olan Hastalar İstenmeyen bölgelerdeki yağlar özel bir teknikle alınıyor, ihtiyaç duyulan ve kasların daha belirgin olarak ön plana çıkmasını istediğimiz (erkeklerde göğüs, kadınlarda popo) bölgelere transfer ediliyor. Bu işlem için uygun olan hastaların genellikle vücut yağ oranı yüzde 10-15 olan, cilt kalitesi iyi olan hastalar olduğunu söyleyebiliriz.

 • Erkeklere Vaser Hi-Def Nasıl Yapılır?

  Erkeklere Vaser Hi-Def Nasıl Yapılır? Atletik ve kaslı görünmek isteyenler için Vaser Hi-Def yöntemi ile artık kaslarınıza şekil verilebiliyor ve muhteşem bir fiziğe kavuşabiliyorsunuz! Daha atletik görünmek isteyen erkek tarafından yeni zayıflama sistemlerinden tercih edilen High Definition Vaser Liposculpture ise cerrahi bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

 • Yeni Teknik: Vaser 4D Lipo

  Yeni Teknik: Vaser 4D Lipo Vaser 4D Liposculpting, kullanılan vaser liposuction yönteminin gelişmiş bir formudur. Gelişen bu form ile beraber Vaser 4D, vücut şekillendirme, yağların damar yapısına zarar vermeden alınması, yağın altındaki kasın ortaya çıkartılması ve vücut şeklinin ortaya çıkarılmasında kullanılan etkili bir yöntemdir.