Vaser Hi-Def

High Def Liposculpture İle Daha Belirgin Kaslar Daha Atletik Görünüm

Vaser Hi-Def Liposculpture kaslarınızın daha belirgin görüldüğü bir vücudu sizlere sunuyor. Bir türlü yakamadığınız inatçı yağlarınız Vaser High Def Liposculpture ile tarih olabilir. Oldukça pratik bir uygulama olan Liposculpture, kişilerin kaslarını ön plana çıkarır, daha çekici görünmelerine yardımcı olur. Yaklaşan yaz mevsimine daha doğrusu plajlara hazır olmadığınızı düşünüyorsanız Vaser Hi-Def Liposculpture uygulamasını değerlendirebilirsiniz.

Vaser Hi Def teknolojisi nedir?

Hi Def Liposculpture olarak da bilinen High Definition Vaser Liposuction, vücudun doğal kontürünü vurgulamak için geliştirilen bir uygulamadır.Vaser Hi-Def Liposculpture klasik liposuctiondan farklıdır, çünkü geleneksel liposuction, Hi-Def kadar detaylı ve ayrıntılı bir şekilde vücut şekillendirmesi yapmaz. VASER destekli liposuction, kişilerin vücudunu şekillendirmek için yağları yüzeysel ve derin yağ doku tabakalarından ayırırak çalışır. Hi Def Vaser Liposculpture, VASER liposuction teknolojisini kullanır. VASER, cilt yüzeyinin altında bulunan yağı dışarı atmak için ultrasonik dalgalar yaratır. Kişinin bölgesel yağının en hassas bir şekilde dışarı atılması için ince kanüller kullanılır.

Bu uygulama, omuzlar, kollar, gövde, karın, kalçalar, bacaklar, baldırlar dahil olmak üzere tüm vücudun çoğunluğunda kullanılabilir. Vaser Hi-Def uygulaması, vücut yağ kitle oranı %10-15 arasındaki hastalar için uygundur.

Neden Vaser Hi-Def Liposuction yaptırmalıyım?

Vaser Hi-Def yani Vaser 2.0 teknolojisi bugüne kadar kullanılan dokuya en saygılı liposuction işlemidir. Ultrasonik ses dalgaları, yağ hücrelerinin parçalanmasına yardımcı olur. Klasik Liposuction’da karşılaşılan sinir ve kan damarları deformasyonu bu işlemde görülmez.

Vaser Hi-Def Liposuction uygulamasının bir diğer avantajı ise yağ seçici özelliğinin olmasıdır. Böylece yağlar sıvılaştırılarak dışarı çekilir. Bu işlem sayesinde tek bir seansta daha çok yağ çekilebilir.

Vaser Hi Def kimlere uygundur?

Vaser Hi-Def operasyonu daha atletik görünmek isteyen erkek ve kadınlar tarafından son zamanlarda oldukça tercih edilen bir operasyonudur. Vaser Hi-Def egzersiz ve diyet yapmasına karşın vücudunu şekle sokamayan kişiler için uygundur. Ne yaparsanız yapın bazı inatçı yağları yok etmek oldukça zor olabilir. Ya da bazı bölgedeki yağları eritmek için egzersiz programları bile işe yaramaz ( örneğin, yüz yağları). Bu noktada Vaser Hi-Def Liposuction devreye girer. “High Definition Vaser Liposculpture” adı verilen bu cerrahi teknik, kişilerin ince ve kaslı görünmelerini sağlar.
Vücut kitle indeksi 30’un altında olanlar ve 18-50 yaş aralığında olanlar bu işlem için uygundur.

Vaser Hi Def Liposuction’ın Klasik Liposuciton’dan farkı nedir?

Klasik Liposuction 2 aşamalı bir cerrahi işlemdir. İlk aşama, yağın sulanması için doku tabakasına ilaçlı bir sıvı enjekte edilmesidir. Bu uygulama yağın emme işlemini kolaylaştırır. İkinci aşama, sulandırılmış yağın vücudunuzdan gerçek anlamda emilmesidir.

Su ile şişmiş yağları vücudunuzdan çıkarmak için gereken emme basıncı oldukça yüksektir. Bu nedenle geleneksel Liposuction’da cilt dokusu veya tabakasından geçen küçük kan damarları ve sinirler zarar görebilir çünkü klasik Liposuction’ın bunları ayırt etme yeteneği yoktur.
Modern uygulama yani Vaser Hi-Def işleminde ise, bu kan damarları ve sinirleri korunur. Liposculpture ve diğer modern yağ giderme işlemlerinde kas dokunuz ve sinirleriniz deforme olmadan sadece yağ emilimi yapılır. Ek olarak, ameliyat sonrası ağrı ve rahatsızlık, modern yöntemlerde daha az görünür. Genel olarak, normal aktivitelere dönüş de daha hızlıdır.

Vaser Hi Def sonrası iyileşme süreci

Vaser Hi-Def Liposculpture uygulaması ortalama olarak 2 ila 4 saat arasında sürer. Operasyondan hemen sonra korse giymeniz önerilir. Bu korseyi iki hafta boyunca giymeniz gerekir. Ameliyat sonrasında ağrı hissedilmez, sadece operasyon bölgesinde sızı şeklinde hafif bir ağrı duyabilirsiniz. Bu rahatsızlık 3-4 gün içinde kaybolacaktır.

Vaser Hi-Def sonrasında hastanede kalmanız gerekmez, aynı gün taburcu olabilirsiniz. Bir hafta evde dinlendikten sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.

16 Yorum
Leman
İyi günler hocam ben Vaser Hi-Def Liposuction yöntemi ile yağ aldırdım, 2 sene sonra tekrar kilo aldım. Tekrar Liposuction yaptırabilir miyim? bilgi verin lütfen teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Vaser Hi-Def vücut şekillendirme sonrasında tekrar kilo alımı olursa 1 sene sonrasından itibaren işlem tekrarlanabilir. Vaser Hi-Def sonrasında vücudunuzu korumak için beslenmenize dikkat etmeli ve egzersiz yapmalısınız. Sevgiler.
Demir
İyi akşamlar hocam Vaser Hi-Def ile kaslı bir görüntü elde ettikten sonra bunu korumak için spor yapmak şart mı? bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Vaser Hi Def ile kaslı bir vücut elde ettikten sonra fit görünmek için egzersizlere devam etmenizi öneriyoruz. Vücudunuza eklenen yağ dokusu zamanla erise de %70’ lik bir kısmı vücudunuzda kalıcı olacaktır. Sevgiler.
Cemil
İyi günler Leyla Hanım, Vaser Hi-Def ameliyatında hangi anestezi şekli uygulanır? Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Vaser Hi-Def estetik ameliyatında genel anestezi tercih edilir. Küçük bir kesi açılarak liposuction kanülleri yağ çekimi yapılacak olan bölgeye girilir. Genel anestezi hasta için daha rahat ve kolay olacaktır. Yağ çekimi yapıldıktan sonra hastanın bir gün hastanede kalması önerilir.Sevgiler.
Mert
İyi akşamlar hocam Vaser Hi-Def ile six packs görüntüsü elde edebilir miyim? bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Vaser Hi-Def ile karın bölgeniz de baklavalı bir görüntü yaratılabilir. Kişiler yoğun bir şekilde spor yapmalarına rağmen hala karın bölgelerinde sıkı ve baklavalı bir görüntü elde edemediyse Vaser Hi-Def ile kasların altına yerleştirilen bölgesel yağlar sayesinde kaslı bir karın yaratılması mümkündür. Sevgiler.
Melike
İyi günler Leyla hanım, Vaser Hi-Def Liposuction hangi ameliyatlarla kombine edilir? bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Daha ince görünmek isteyen kişiler Vaser Hi-Def uygulamasını tam vücut germe 3D vücut şekillendirme gibi ameliyatlarla birleştirebilirler. Böylece vücudunuzda çok daha ince ve etkili bir değişim görünecektir. Sevgiler.
Mustafa
İyi günler hocam Vaser Hi-Def sonrası ne zaman spor yapabilirim? Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Vaser Hi-Def Liposuction sonrası ilk 3 haftada %50 iyileşme görülür. 3.haftadan sonra hafif spor yapabilirsiniz. 6.haftadan sonra dikişler tamamen iyileşecektir. Bu nedenle ağır spor rutininize 6.haftadan sonra doktorunuza danışarak dönmeniz önerilir. Sevgiler.
Aybüke
Merhaba hocam, Vaser Hi-Def Liposuction hangi bölgelere yapılabilir? bilgi verirseniz memnun olurum. Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Vaser Hi-Def bölgesel yağ fazlalığının olduğu her bölgeye uygulanabilir. Bacaklar, uyluk, pubis bölgesi, karın ve bel bölgesi, kalça bölgesi ve meme bölgesine Liposuction tekniği yapılabilir.Sevgiler.
Hakan
iyi akşamlar Vaser Hi-Def yaptırdıktan sonra ne zaman işe dönebilirim? Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, vaser hi-def sonrası birkaç gün evde dinlenmenizi tavsiye ederiz. 4.günden sonra günlük hayatınıza ve iş rutininize geri dönebilirsiniz. İlk günler liposuction yapılan bölgede morluk ve şişlik görülebilir. Eğer ağrınız olursa ağrı kesici bir ilaç almanızı öneririz. Sevgiler.
Mustafa
İyi günler hocam Vaser Hi- Def sonrası vücudumda iz kalır mı? bilgi verirseniz mutlu olurum. Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Vaser Hi Def vücudunuzda 2 mm kalınlığındaki minik izler bırakabilir. Vaser Liposuction, yağ çekilecek olan bölgelere ince kanüller aracılığı ile girer. Radyo frekans titreşimleri ile yağı likit forma sokar, daha sonra bu yağlar kanüller aracılığı ile çekilir. Vaser Hi-Def ile yapılan liposuction, klasik liposuctiona göre çok daha az iz bırakır. Sevgiler.
Derya
İyi günler hocam benim eşim fazla kilolu, Vaser Hi-Def kilolu kişilere uygun mu? bilgi verirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Vaser Hi Def Liposuciton yaptıracak olan kişilerin vücut kitle oranının uygun olması beklenir. Aşırı kilolu kişiler için liposuction uygun değildir. Liposuction bir zayıflama yöntemi değil vücut şekillendirme ve incelme uygulamasıdır. Bu nedenle zayıflama sürecinizin sonunda vücdunuza daha kıvrımlı bir şekil vermesi için Vaser Hi-Def Liposuction’u yaptırmanız önerilir. Sevgiler.
 • Vaser Hi-Def ile Vücut Şekillendirme

  Vaser Hi-Def ile Vücut Şekillendirme Vücut şekillendirmek için saatlerce spor salonlarında ter döken kişiler için yeni gelişen teknoloji Vaser Hi-Def yöntemi sayesinde kaslı ve ideal bir vücut görünümüne sahip olmak artık çok daha kolay. Bu yöntem ile bölgesel yağlar özel bir teknik ile alınıp ihtiyacı olan bölgelere aktarılmaktadır. Buradaki amaç kilo vermek değil vücuda şekil vermektir.

 • En Hızlı Karın Kası (Six Packs) Yapma

  En Hızlı Karın Kası (Six Packs) Yapma Vücut geliştirme sporu yapmış, dergi, gazete ve filmlerde gördüğümüz kaslı görünümlü erkek vücuduna ulaşabilmek artık çok kolay! Belirgin karın kaslarına sahip olmak, eğer karın bölgenizde istenmeyen yağlanmalar mevcut ise ya da belde simit denilen bölgelere sahipseniz zorlayıcı olabilir. Diyet ve egzersiz yapmak size zamanla kaslı ve şekilli bir vücut kazandırabilir. Fakat yalnızca Vaser Hi-Def teknolojisi belirgin kaslara doğrudan sahip olmanıza olanak sağlar.

 • Vaser Hi-Def Fiyatları

  Vaser Hi-Def Fiyatları Vaser Hi-Def  vaser cihazı ile yapılan bir liposuction yöntemidir. VHD ‘nin klasik liposuctiondan farkını anlamak için öncelikle liposuction hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Liposuction vücuttaki bölgesel yağ fazlalıklarına bağlı olarak ortaya çıkan kontur bozukluklarını düzeltmek için yapılan bir ameliyattır.er ne kadar spor salonuna da gitseniz hayalinizdeki vücuda kavuşamıyorsanız sizleri High Definition Vaser Liposculpture ile tanışmaya davet ediyoruz.

 • Vaser Hi-Def Uygun Olan Hastalar

  Vaser Hi-Def Uygun Olan Hastalar İstenmeyen bölgelerdeki yağlar özel bir teknikle alınıyor, ihtiyaç duyulan ve kasların daha belirgin olarak ön plana çıkmasını istediğimiz (erkeklerde göğüs, kadınlarda popo) bölgelere transfer ediliyor. Bu işlem için uygun olan hastaların genellikle vücut yağ oranı yüzde 10-15 olan, cilt kalitesi iyi olan hastalar olduğunu söyleyebiliriz.

 • Erkeklere Vaser Hi-Def Nasıl Yapılır?

  Erkeklere Vaser Hi-Def Nasıl Yapılır? Atletik ve kaslı görünmek isteyenler için Vaser Hi-Def yöntemi ile artık kaslarınıza şekil verilebiliyor ve muhteşem bir fiziğe kavuşabiliyorsunuz! Daha atletik görünmek isteyen erkek tarafından yeni zayıflama sistemlerinden tercih edilen High Definition Vaser Liposculpture ise cerrahi bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

 • Yeni Teknik: Vaser 4D Lipo

  Yeni Teknik: Vaser 4D Lipo Vaser 4D Liposculpting, kullanılan vaser liposuction yönteminin gelişmiş bir formudur. Gelişen bu form ile beraber Vaser 4D, vücut şekillendirme, yağların damar yapısına zarar vermeden alınması, yağın altındaki kasın ortaya çıkartılması ve vücut şeklinin ortaya çıkarılmasında kullanılan etkili bir yöntemdir.