Vücut Şekillendirme

Vücudunuzun Şekli Sizi Mutlu Etmiyor mu?

Vücut şekillendirme ameliyatları kombine ameliyatlar sunarak vücudun yeniden şekillenmesini sağlar.

Vücut şekillendirme girişimleri doğuştan yada sonradan oluşan deformasyonları düzeltmek amacıyla gerçekleşen işlemlerin bütünüdür. Bu operasyonda amaç hastanın rahatsızlık duyduğu bölgeyi uzman hekimin en uygun cerrahi yöntem ile düzelmesidir.

Vücut şekillendirme girişimleri doğuştan ya da sonradan oluşan deformasyonları düzeltmek amacıyla gerçekleşen işlemlerin bütünüdür. Vücutta bölgesel şekil bozukluklarına neden olan yağ dokularının estetik operasyonlar ve cerrahi yöntemler kullanılarak vücudun form almasını sağlayan müdahalelerdir. Bu operasyonlarda amaç hastanın rahatsızlık duyduğu bölgeyi uzman hekimin en uygun gördüğü yöntem ile düzeltmesidir. Vücut estetiğinde deformasyon görülen bölgede cerrahi müdahale ile ya da ileri teknolojilerle vücudun toparlanması, sıkılaşması, dokuların yeniden yerleştirilerek vücut formunun ve estetiğinin düzgünleştirilmesi hedeflenir.

Vücut Şekillendirme Nasıl Yapılır?

Bölgesel olarak birikmiş olan yağlar genellikle vaser liposuction işlemi ile alınmaktadır. Vaser Liposuction diyet ve egzersiz programlarına direnç gösteren ve vücutta bölgesel şekil bozukluklarına neden olan yağ dokularının parçalanıp vakumlanarak vücudun şekillendirilmesidir. Vücudun hızlı bir şekilde, zahmetsizce forma girmesi ve doğal bir şekillendirme için tekli ya da kombine işlemlerin bir seferde yapılabilmesini içerir.

Günümüzde arzu edilen vücut şekline ulaşmak için hem erkek hemde kadınların tercih ettiği bu ameliyat ile kişiler hayallerindeki şekilli vücuda kavuşabilmektedir. Kadınların en çok yakındığı karın, basen, gıdı, iç ve dış bacak, bel ve kol bölgelerindeki yağlanmaların alımında vaser liposuction teknolojsi tercih edilmektedir. Erkeklerin en büyük problemi olan kadın memesi görünümü yani jinekomasti operasyonu da iz kalmadan ve ağrısız şekilde bu teknoloji ile giderilebilmektedir. Vaser Liposuction ile bölgesel yağlanma yaşayan herkes genel ya da lokal anestezi altında kolayca vücut hatlarını düzeltebilmektedir.

Aynı zamanda kadınlarda vücut yapılarına göre meme büyütme, meme dikleştirme, meme  küçültme ameliyatları ya da yağ enjeksiyonu işlemleri ile istenilen şekil verilebilmektedir. Kadınlarda hamilelik, emzirme, genetik durumlardan kaynaklı ya da yerçekimine bağlı olarak meme deformasyonları görülebilmektedir. Kadınlar memelerindeki simetrik ve dolgun yapının iyi olması durumunda kendilerini çok daha iyi hissetmektedirler. Vücut şekillendirmede meme operasyonlarının önemi burada ortaya çıkmaktadır.

Kadın ve erkeklerde son zamanlarda fazla kilo alıp vermeye bağlı olarak mide küçültme ameliyatı olan kişiler tam vücut şekillendirme operasyonlarına uygun adaylardır. Mide küçültme ameliyatının öncesinde kişiye uygun beslenme programı uygulanır. Kişi mide küçültme operasyonu ve düzenli beslenme alışkanlıklarının da yardımıyla kilo kontrolünü sağlamaktadır. Ancak bu işlemlerden sonra kişinin derisinde yoğun olarak buruşukluk ve sarkma görülmektedir. Germe operasyonu fazla deriyi ve fazla yağı ortadan kaldırmayı amaçlar aynı zamanda kas onarımını sağlar. Kişileri istedikleri vücuda kavuşturmak için yapılan germe girişimleri sonuçları açısından hastanın ve hekimin operasyondan mutlu ayrılması sağlanır.

Vücut Şekillendirme Neleri Kapsar?

Vücut şekillendirme operasyonları kişinin tüm vücudu ele alınarak rahatsızlık duydukları alanların onarılması işlemidir. Hızlı kilo alıp verme durumunda, doğum kilolarının verilemeyip kalıcı hale gelmesi durumunda, spor ve egzersiz programlarını uyguladığı halde bir türlü sıkılaşma yaşayamayan kişilerde, obezite tedavisi bitiminde, hamilelik ve hamilelik sonrası yapılması tercih edilen aynı zamanda vücut hatlarını belirginleştirmek isteyen kişiler için uygun müdahalelerdir.

Kişinin öncelikle öncelikle doktor kontrolüne gelerek kendisine uygun operasyonun belirlenmesi ve gerekirse kombine işlemlerle kişinin tek seferde tüm bu rahatsızlıklarından kurtulması mümkündür. İyileşme sürecinin kısalığı, birden fazla operasyonun tek seferde yapılabilmesine tanıdığı olanaktan dolayı, ayrıca daha az ağrılı bunun yanında daha çok etkili ve daha ekonomik olması sebebiyle vücut şekillendirme operasyonları tercih edilmektedir. Kombine vücut estetiğinde özellikle hızlı iyileşme süreci olduğu için çok daha fazla tercih edilmektedir.

UltraShape V3 ile Vücut Şekillendirme

Ultrason teknolojisi bölgesel şekillendirmede cilde herhangi bir zarar vermeden uygulama yapılmasına imkan sağlıyor. UltraShape V3, deri altına gönderilen ultrasonik enerjiyle yağ hücrelerini ve yağ tabakalarını parçalayarak yağın trigliserid formunda dışarı alınmasını sağlayan ileri teknoloji ürünüdür. UltraShape V3 sayesinde vücudunuzdaki inatçı bölgesel yağlardan kurtulabilir, daha fit bir görünüme kavuşabilirsiniz.

UltraShape V3 öncesi işlem yapılacak olan bölge belirlenir ve deri altı yağ dokusunun yaklaşık 1-1,5 cm altına ultrason enerjisi gönderilir.  Diyet ya da spor programları ile bir türlü eritilemeyen dirençli yağ moleküllerini hedefler. Yağ hücrelerini kırarak etki eden bu sistem sayesinde bacak, kalça, basen, karın ve bel bölgesindeki yağlardan kurtulabilirsiniz.

UltraShape V3 incelme istenen bölgedeki yağ hücrelerinin erimesiyle beraber cildi sıkılaştırır ve bölgesel olarak vücutta incelme etkisi yaratır. UltraShape V3 ile vücudunuzdaki kıvrımlar daha belirgin hale gelir ve ilk seansta 3-4 cm. incelm, 3. Seanstan sonra 4-10 cm arasında incelme görülebilir.

Vücut Şekillendirmede Velashape III Uygulaması

Kızılötesi ışınların, radyo frekansı ve vakum teknolojisiyle birleşmesinden meydana gelen VelaShape III masajla kombine edilen oldukça etkili bir vücut şekillendirme uygulamasıdır. Kadınların en çok yakındıkları bölgeler olan karın, bel, uyluk bölgesi, basen ve üst bacak bölgesine rahatlıkla uygulanabilir ve bu bölgelerde kusursuz sonuçlar yaratır. Yağ hücrelerinin hem hacim hem de sayıca küçülmelerine yardımcı olan VelaShape III farklı enerjileri aynı anda kullanır.

Kilo verme sonrasında sarkmış olan cildi sıkılaştırma özelliğine de sahip olan VelaShape III ile sıkı ve forma girmiş bir vücuda ulaşmak çok kolay. Sıcak bir doku masajının sonrasında uygulama oldukça rahat ve konforlu geçer.  VelaShape III bir hafta aralıklarla ortalama olarak 4-8 seans arasında uygulanmalıdır. Cilt dokusunu pürüzsüzleştiren, kıvrımlı, selülitsiz ve ince bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olan VelaShape III vücut şekillendirme uygulamalarında aktif olarak kullanılır.

Vücut Şekillendirme Estetiği Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Vücut şekillendirme estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Vücut Şekillendirme Estetiği
Bu Yazılar İlginizi Çekebilir