+90 ( 212 ) 241 46 24 Harbiye Mahallesi Abdi İpekçi Cad. Park Apt. No:19-1 Kat:2 Nişantaşı

Vücut Şekillendirme

Vücutta yapılan şekillendirme işlemleri, vücudu bir bütün olarak ele alıp, yapılacak olan işlemlerin kişinin istediği görünüme kavuşması için gerçekleştirilmesini sağlar. Vücut şekillendirme ameliyatları kombine ameliyatlar sunarak birçok bölgeye uygulanıp vücudun yeniden şekillendirilip düzeltilmesini amaçlar. Vücut şekillendirme girişimleri doğuştan yada sonradan oluşan deformasyonları düzeltmek amacıyla gerçekleşen işlemlerin bütünüdür. Bu operasyonda amaç hastanın rahatsızlık duyduğu bölgeyi uzman hekimin en uygun cerrahi yöntem ile düzelmesidir.

 

Vücut şekillendirme nasıl yapılır?

 

Bölgesel olarak birikmiş olan yağlar genellikle vaser liposuction işlemi ile alınmaktadır.Günümüzde arzu edilen vücut şekline ulaşmak için hem erkek hemde kadınların tercih ettiği bu ameliyat ile kişiler hayallerinde ki şekilli vücuda kavuşabilmektedir. Erkeklerin en büyük problemi olan kadın memesi görünümü yani jinekomasti yine vaser liposuction yöntemi ile iz kalmadan ve ağrısız şekilde giderilebilmektedir.Aynı zamanda kadınlarda vücut yapılarına göre meme büyütme, dikleştirme veya küçültme ameliyatları ile istenilen şekil verilebilmektedir.
Hem kadın hem de erkeklerde aşırı kilo alıp verme ve özellikle son dönemde mide küçültme operasyonu olan hastalarda karın, kol ve bacak germe operasyonları da vücut şekillendirmeye yönelik girişimler arasındadır. Germe operasyonu fazla deriyi ve fazla yağı ortadan kaldırmayı amaçlar aynı zamanda kas onarımını sağlar.Kişileri istedikleri vücuda kavuşturmak için yapılan germe girişimleri sunuçları açısından hastanın ve hekimin operasyondan mutlu ayrılmasını sağlar.
Kadınların vücut şekillendirme ameliyatlarında en çok tercih ettikleri girişimlerden biride yüz germedir.Bu operasyon ile orta ve tam yüz germe gerçekleşir.Böylece hastalar kırışık ve sarkıklardan kesin olarak kurtulmuş olurlar

 

Vücut şekillendirme neleri kapsar?

 

Vücut şekillendirme operasyonları kişinin tüm vücudu ele alınarak rahatsızlık duydukları alanların onarılması işlemidir. Bu yüzden öncelikle doktor kontrolüne gelerek kendisine uygun operasyonun belirlenmesi ve gerekirse kombine işlemlerle kişinin tek seferde tüm bu rahatsızlıklarından kurtulması mümkündür.

 

Lokal şekillendirme

 

Ultrason teknolojisi lokal şekillendirmede cilde herhangi bir zarar vermeden uygulama yapılmasına imkan sağlıyor. UltraShape V3 , bölgedeki yağ hücrelerini parçalıyor, cildi sıkılaştırıyor ve bölgesel olarak vücutta incelme etkisi yaratıyor. UltraShape V3 sayesinde vücudunuzdaki inatçı bölgesel yağlardan kurtulabilir, daha fit bir görünüme kavuşabilirsiniz. UltraShape V3 öncesi işlem yapılacak olan bölge belirlenir ve deri altı yağ dokusuna ultrason enerjisi gönderilir. Yağ hücrelerini kırarak etki eden bu sistem sayesinde bacak, kalça, basen, karın ve bel bölgesindeki yağlardan kurtulabilirsiniz. UltraShape V3 ile 3-4 cm. incelme görülebilir.

 

Vücut şekillendirmede VelaShape III uygulaması

 

Kızıl ötesi ışıkların, radyo frekansı ve vakum teknolojisiyle birleşmesinden meydana gelen VelaShape III masajla kombine edilen oldukça etkili bir vücut şekillendirme uygulamasıdır. Yağ hücrelerinin hem hacim hem de sayıca küçülmelerine yardımcı olan VelaShape III farklı enerjileri aynı anda kullanır. Sıcak bir doku masajının sonrasında uygulama oldukça rahat ve konforlu geçer. VelaShape III bir hafta aralıklarla ortalama olarak 4-8 seans arasında uygulanmalıdır. Cilt dokusunu pürüzsüzleştiren ve ince bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olan VelaShapeIII vücut şekillendirme uygulamalarında aktif olarak kullanılır.

17 Yorum
Sema
İyi akşamlar, Tüm vücut şekillendirme ameliyatında germe yapılır mı? bilgi verir misiniz.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Tüm vücut şekillendirme ameliyatında Liposuction yapıldıktan sonra aşırı dereceli bir sarkma gözlemleniyor ise mutlaka vücut germe ameliyatı ile kombine edilmesi önerilir. 360 derece vücut germe estetiğinde kişilerin sarkan fazla derisi kesilerek daha gergin ve sıkı bir vücuda sahip olmaları amaçlanır. Sevgiler.
Nilüfer
Merhaba, ben 1 yıl önce doğum yaptım annelik estetiğini araştırdım bana uygun olduğunu düşünüyorum. Annelik estetiğinde ameliyat tekniği nasıldır? bilgi verir misiniz?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Annelik estetiği genel anestezi altında kombine şekilde yapılır. Bu girişim kişiye özel olarak tasarlanmaktadır. Yapılacak işlemlere bağlı olarak ameliyat süresi 3 ila 5 saat kadar sürmektedir. Memelerde ihtiyaca göre küçültme, büyütme ve ya dikleştirme yapılabilir. Karın bölgesinin sarkıklığına bağlı olarak tam yada mini karın germe uygulanır. Eğer kişinin bölgesel yağlanması varsa bu alana da liposuction yapılır. Bu şekilde kombine estetikler ile vücut şekillendirme yapılmaktadır. Sevgiler.
Leman
Hocam ben mide küçültme ameliyatı oldum ciddi kilo verdim. Vucüdum da sarkmalar oldu bunun için ne yapabilirim. Teşekkürler.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, ben mide küçültme ameliyatı olan hastalarıma yada ciddi kilo vermiş olan hastalarıma 360 derece vücut germe yani diğer adıyla tam vücut germe ameliyatını öneriyorum. Böylece vücudunuzda ki sarkmalar giderilerek istediğiniz vücuda kavuşmanız sağlanacaktır. Sevgiler.
Aslı
İyi günler hocam ben bir çocuk annesiyim doğum sonrası vücudum bozuldu yeniden şekillendirmek istiyorum. Sizinde annelik estetiği ameliyatınızı gördüm. Annelik estetiği kimlere yapılır? Bu konuda bilgi vermeniz mümkün mü? Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Annelik estetiği adını verdiğimiz kombine ameliyat tam olarak sizin gibi doğum sonrası vücudunu yeniden eski formuna getirmek isteyen hastalarımıza uyguladığımız bir girişimdir.Kadınlarda doğumdan sonra emzirme ve aşırı kilo alımı nedeniyle göğüslerin içleri boşalır ve sarkar. Aynı zamanda karın kaslarında gevşeme ve çatlaklar meydana gelir, bazı alanlarda da bölgesel olarak yağlanması olan hastalara uygulanan bir operasyondur.Bununla birlikte doğum öncesi fit vücuduna geri dönmek isteyen hastalar içinde uygun bir girişimdir.
Cüneyt
Merhaba,vücut şekillendirme ameliyatından sonra hastanede kalmam gerekir mi? teşekkür ederim.
Merhaba, vücut şekillendirme ameliyatının derecesine bağlı olarak hastanede kalış süreniz değişir. Genellikle hastalar en az 1 gece hastanede kalırlar. Kombine ameliyatlarda hastalar 2-3 gün hastanede kalabilir. Sevgiler.
Lale
İyi günler, Tüm vücut şekillendirme ameliyatı bir zayıflama işlemi midir?cevaplarsanız sevinirim teşekkür ederim.
Merhaba, Tüm vücut şekillendirme ameliyatı zayıflama işlemi değildir. Kişilerin zayıflama süreci sonrasındaki sarkma ve deformasyonlarını toparlamak için tercih edilir. Tüm vücut şekillendirme ameliyatında liposuction ve karın germe yapıldığı için kişiden yağ alımı yapılır böylece vücut hatları daha ince ve karın bölgesi dümdüz görünecektir.Seviler.
Ayşenur
Hocam iyi günler karın germe ameliyatından sonra oluşan ağrılar için ne yapmalı? teşekkür ederim.
Merhaba, vücut şekillendirme ameliyatlarından sonra karın bölgesinde hafif bir gerilme hissi oluşabilir. Bu sancılar 2-3 gün içinde geçecektir. Anestezinin etkisi ile ilk gün çok ağrınız olmaz. Diğer günler de ağrı kesici kullanarak kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Sevgiler.
Senem
Leyla Hocam ben 5 ay önce doğum yaptım. Doğumdan ne kadar zaman sonra vücut şekillendirme ameliyatı olabilirim?. İyi çalışmalar teşekkürler.
Merhaba, doğum yapan kişiler, ortalama 9 ay sonra vücut şekillendirme ve karın gerdirme ameliyatlarını olmaya başlayabilir. Bu ameliyatlar çok fazla sizi yormayacağı için iyileşme süresinde hızlıca ayağa kalkabilirsiniz. Sağlıkla kalın.
Beril
Merhaba Leyla Hanım, vücut şekillendirme ameliyatından sonra nasıl biz kalır? Teşekkür ederim.
Merhaba, vücut şekillendirme ameliyatından sonra tıpkı sezaryen izine benzeyen bir ameliyat izi olur. Vücut şekillendirme ameliyat izi kişiden kişiye değişse de çoğunlukla sezaryen izinden daha uzun olabiliyor.Bazı kişilerde çok iz görünmemesi için sezeyan izi ile ameliyat izi üst üste denk getirilebilir. Sevgiler
Mahmut
Hocam iyi çalışmalar ben karın germe ameliyatı olmak istiyorum ama merak ettiğim bir şey var. Hocam karın germe ameliyatından sonra dümdüz karın mı olur yoksa yuvarlak hatlar mı kalır? cevaplarsanız sevinirim. iyi günler.
Merhaba, kilonuz nasıl olursa olsun karın germe ameliyatından sonra karnınız dümdüz olur, yuvarlak hattınızdan eser kalmaz. Karın bölgesindeki fazla yağlar liposuction ile çekilir, geri kalan deri dokusu da gerilerek karnınızda dümdüz bir görünüm yaratılır. Sağlıklı günler dilerim.
Kalça (Popo) Küçültme Estetiği Kalça (Popo) Küçültme Estetiği

Kilo alımına bağlı yada genetik olarak büyük kalçalara sahipseniz ve bu dur...

Brezilya Kalçası (BBL) Brezilya Kalçası (BBL)

Kadın yada erkek fark etmeksizin kusursuz vücut algısında popo bölgesinin ö...

Karın Kası Estetiği Karın Kası Estetiği

Karın kası estetiği diğer bir adıyla six pack ya da baklava karın kası görü...

Vaser Hi-Def ile Vücut Şekillendirme Vaser Hi-Def ile Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirmek için saatlerce spor salonlarında ter döken kişiler içi...

Çarpık Bacak Estetiği Çarpık Bacak Estetiği

Bacakların güzelliği kadının çekiciğini ve öz güvenini arttırır. Kavisleri ...

Popo Estetiği ve Dikleştirme Popo Estetiği ve Dikleştirme

Popo bölgesinin kavisli ve estetik görünümü pek çok sanatçıya ilham kaynağı...

HEMEN ARA RANDEVU AL
DİL SEÇ