Vücut Şekillendirme

Vücutta yapılan şekillendirme işlemleri, vücudu bir bütün olarak ele alıp, yapılacak olan işlemlerin kişinin istediği görünüme kavuşması için gerçekleştirilmesi sağlanır. Vücut şekillendirme ameliyatları kombine ameliyatlar sunarak birçok bölgeye uygulanıp vücudun yeniden şekillendirip düzeltilmesini amaçlar. Vücut şekillendirme, genetik ya da sonradan oluşan deformasyonları düzeltmek amacıyla yapılan işlemlerin tümüdür. Kişinin kendisinde rahatsız olduğu bölgenin tespit edilmesi ve uzman doktorla en uygun cerrahi işlemin kararıyla düzeltilmesi amaçlanır.

 

Vücut şekillendirme nasıl yapılır?

 

Fazla yağların birikmiş olduğu bölgelerde sıklıkla vaser liposuction işlemi uygulanmaktadır. Hem kadın hem de erkeklerin tercih ettiği bu girişim ile vücudun şekillenmesi ve istenilen vücut şekline ulaşılması sağlanmaktadır. Erkeklerde meme büyümesinin ortadan tamamen kaldırılması yani jinekomasti işlemleri de yine vaser liposuction ile izsiz ve ağrısız şekilde giderilebilir. Kadınlarda, vücut anatomilerine ve bulunduğu duruma bağlı olarak dikleştirme, büyütme ya da küçültme operasyonları ile şekil verilmesi sağlanır.

Hem kadın hem de erkeklerde aşırı kilo alıp verme ve özellikle son dönemde mide küçültme operasyonu olan hastalarda karın, kol ve bacak germe operasyonları da vücut şekillendirmeye yönelik girişimler arasındadır. Germe girişiminin amacı, fazla deri ve yağı ortadan kaldırmak, içerideki kas onarımını sağlamaktır. Vücut şekillendirmenin belki de en önemli girişimlerinden olan germe işlemi yüz güldüren sonuçlar vermektedir.

Vücut şekillendirme girişimlerinde yüz germe işlemi de kadınlar tarafından oldukça tercih edilen bir girişimdir. Orta ve tam yüz germe girişimleri ile sarkma ve kırışıklıklardan kesin olarak kurtulmaları mümkündür.

Vücut şekillendirme neleri kapsar?

Vücut şekillendirme girişimleri tüm vücudu ele alarak kişinin rahatsız olduğu bölgelerin onarılması işlemidir. Bu yüzden öncelikle doktor kontrolüne gelerek kendisine uygun operasyonun belirlenmesi ve gerekirse kombine işlemlerle kişinin tek seferde tüm bu rahatsızlıklarından kurtulması mümkündür.

Lokal şekillendirme

Ultrason teknolojisi lokal şekillendirmede cilde herhangi bir zarar vermeden uygulama yapılmasına imkan sağlıyor. UltraShape V3 , bölgedeki yağ hücrelerini parçalıyor, cildi sıkılaştırıyor ve bölgesel olarak vücutta incelme etkisi yaratıyor. UltraShape V3 sayesinde vücudunuzdaki inatçı bölgesel yağlardan kurtulabilir, daha fit bir görünüme kavuşabilirsiniz. UltraShape V3 öncesi işlem yapılacak olan bölge belirlenir ve deri altı yağ dokusuna ultrason enerjisini gönderilir. Yağ hücrelerini kırarak etki eden bu sistem sayesinde bacak, kalça, basen, karın ve bel bölgesindeki yağlardan kurtulabilirsiniz. UltraShape V3 ile 3-4 cm. incelme görülebilir.

Vücut şekillendirmede VelaShape III uygulaması

Kızıl ötesi ışıkların, radyo frekansı ve vakum teknolojisiyle birleşmesinden meydana gelen VelaShape III  masajla kombine edilen oldukça etkili bir vücut şekillendirme uygulamasıdır. Yağ hücrelerinin hem hacim hem de sayıca küçülmelerine yardımcı olan VelaShape III farklı enerjileri aynı anda kullanır. Sıcak bir doku masajının sonrasında uygulama oldukça rahat ve konforlu geçer. VelaShape III bir hafta aralıklarla ortalama olarak 4-8 seans arasında uygulanmalıdır. Cilt dokusunu pürüzsüzleştiren ve ince bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olan VelaShapeIII vücut şekillendirme uygulamalarında aktif olarak kullanılır.

 • Erkeklere Özel Kalça Küçültme

  Erkeklere Özel Kalça Küçültme Günümüzde estetik uygulamaları artık lüks olmaktan çıkıp ihtiyaç haline gelmektedir. Estetik operasyonlar artık sadece kadınların yaptırdığı işlemler olmaktan çıkmış erkeklerinde yoğun talep ettiği işlemler haline gelmiştir. Fiziksel görüntü sosyal hayatta kadınlar kadar erkekler içinde oldukça önem taşıyor. Aktif ve zinde bir yaşam için sadece egzersiz ve diyet programları yetmiyor.Yaşın ilerlemesi ve yer çekimi etkisi ile vücutta deformasyonlar başlıyor. Erkeklerde artık bu sorunları gidermek

 • Annelik Estetiği ile Doğum Öncesine Dönüş

  Annelik Estetiği ile Doğum Öncesine Dönüş Hiçbirşey anne olmanın çocuğunuzu kucağınıza aldığınızda duyduğunuz mutluluğun önüne geçemez. Ancak hamilelik sonrasında vücut deformasyonları kaçınılmazdır. Bu da birçok anne adayının korkulu rüyası haline gelmiştir. Fakat estetik ve plastik cerrahinin sürekli geliştiği dünyamızda kadınlara güzel ve iyi hissettirecek yeniliklerden biride “Mommy Makeover “ diğer adıyla Annelik Estetiğidir.

 • Yeni Trend; Brazilian Butt Lift (Brezilya poposu)

  Yeni Trend; Brazilian Butt Lift (Brezilya poposu) Brezilyalı kadınların fiziklerinin güzelliği dünyaca biliniyor. Son yılların en gözde trendi brezilya kalçası diğer adıyla Brazilian Butt Lift ile artık mükemmel kalçalara sahip olmak mümkün. Bu operasyon ile vücudumuzun diğer bölgelerinden alınan yağlar popo bölgesine enjekte ediliyor. Böylece kişinin dik ve yuvarlak bir popoya sahip olunması amaçlanır.

 • Popo Kaldırma (Gluteal Augmentasyon)

  Popo Kaldırma (Gluteal Augmentasyon) Her kadının hayali ideal kalça yapısına sahip olmaktır. Kiloya yaşa bazende genetik faktörlere bağlı olarak popo şeklinde deformasyon oluşur. Gelişen estetik yöntemler ile hem kadınlar hemde erkekler için popo kaldırma operasyonları yapılmaktadır. Lokal veya genel anestezi altında yapılan Popo Kaldırma (Gluteal Augmentasyon) ameliyatı ile istediğiniz dinamik, yuvarlak kalça görüntüsüne ulaşabilirsiniz.

 • Kalça (Popo) Küçültme Estetiği

  Kalça (Popo) Küçültme Estetiği Kilo alımına bağlı yada genetik olarak büyük kalçalara sahipseniz ve bu durum vücut estetiğinizi bozuyorsa kalça küçültme ameliyatı ile daha biçimli kalçalara kavuşabilirsiniz. Bu operasyonda özellikle hastanın genel sağlık durumu ve beklentisi baz alınır. Popo şekillendirme ameliyatı kişinin sorununa göre uygun bir teknik ile uzman hekim tarafından gerçekleştirilmelidir.

 • Brezilya Kalçası (BBL)

  Brezilya Kalçası (BBL) Kadın yada erkek fark etmeksizin kusursuz vücut algısında popo bölgesinin önemi daha da artmaktadır. Genellikle kadınların tercih ettiği Brazilian Butt Lift (BBL) adı verilen popo kaldırma ameliyatı, daha biçimli bir kalça yuvarlak ve çıkıntılı bir popoya sahip olmak isteyenler için yapılan operasyondur. Popo estetiğinde yağ enjeksiyonu, popo protezi ve askılama popo kaldırma yöntemleri ile kişi istenilen görünüme kavuşabilir.

 • Karın Kası Estetiği

  Karın Kası Estetiği Karın kası estetiği diğer bir adıyla six pack ya da baklava karın kası görünümü kas görüntüsünü daha belirgin hale getiren bir girişimdir. Spor ve diyetle istedikleri karın kası görüntüsüne ulaşamayan erkek ve kadınlar için kısa sürede fit bir görünüme kavuşmaları sağlanmaktadır. Acısız, ağrısız ve son derece pratik bir uygulama ile estetik ve kaslı bir vücut elde edebilirsiniz.

 • Vaser Hi-Def ile Vücut Şekillendirme

  Vaser Hi-Def ile Vücut Şekillendirme Vücut şekillendirmek için saatlerce spor salonlarında ter döken kişiler için yeni gelişen teknoloji Vaser Hi-Def yöntemi sayesinde kaslı ve ideal bir vücut görünümüne sahip olmak artık çok daha kolay. Bu yöntem ile bölgesel yağlar özel bir teknik ile alınıp ihtiyacı olan bölgelere aktarılmaktadır. Buradaki amaç kilo vermek değil vücuda şekil vermektir.

 • Çarpık Bacak Estetiği

  Çarpık Bacak Estetiği Bacakların güzelliği kadının çekiciğini ve öz güvenini arttırır. Kavisleri uyumlu ve ayağa doğru zarif bir şekilde incelen bacak estetik olarak idealdir. Bacaklar, kalın, çarpık, veya çok ince olabilir. Bacaklardaki estetik olmayan görüntü bozuklukları yerine düzgün, uzun ve yeterli dolgunlukta bacaklara sahip olmak bütün kadınların ortak hayalidir.

 • Popo Estetiği ve Dikleştirme

  Popo Estetiği ve Dikleştirme Popo bölgesinin kavisli ve estetik görünümü pek çok sanatçıya ilham kaynağı olmuştur. Günümüzde özellikle ince bel ile belirginleşen yuvarlak ya da ters kalp şeklindeki popo görünümü istenilen ve arzu edilen görünümdür. Ancak genetik, yerçekimi, yaş, kilo alıp-verme, doğumlar gibi birçok faktör poponun şeklinin oluşmasında ve kalça kavsinin değişmesinde etkilidir.