VÜCUT ŞEKİLLENDİRME

Vücudunuzun Şekli Sizi Mutlu Etmiyor mu?

Vücut şekillendirme ameliyatları kombine ameliyatlar sunarak vücudun yeniden şekillenmesini sağlar.

Vücut şekillendirme girişimleri doğuştan yada sonradan oluşan deformasyonları düzeltmek amacıyla gerçekleşen işlemlerin bütünüdür. Bu operasyonda amaç hastanın rahatsızlık duyduğu bölgeyi uzman hekimin en uygun cerrahi yöntem ile düzelmesidir.

Vücut şekillendirme girişimleri doğuştan ya da sonradan oluşan deformasyonları düzeltmek amacıyla gerçekleşen işlemlerin bütünüdür. Vücutta bölgesel şekil bozukluklarına neden olan yağ dokularının estetik operasyonlar ve cerrahi yöntemler kullanılarak vücudun form almasını sağlayan müdahalelerdir. Bu operasyonlarda amaç hastanın rahatsızlık duyduğu bölgeyi uzman hekimin en uygun gördüğü yöntem ile düzeltmesidir. Vücut estetiğinde deformasyon görülen bölgede cerrahi müdahale ile ya da ileri teknolojilerle vücudun toparlanması, sıkılaşması, dokuların yeniden yerleştirilerek vücut formunun ve estetiğinin düzgünleştirilmesi hedeflenir.

Vücut Şekillendirme Nasıl Yapılır?

Bölgesel olarak birikmiş olan yağlar genellikle vaser liposuction işlemi ile alınmaktadır. Vaser Liposuction diyet ve egzersiz programlarına direnç gösteren ve vücutta bölgesel şekil bozukluklarına neden olan yağ dokularının parçalanıp vakumlanarak vücudun şekillendirilmesidir. Vücudun hızlı bir şekilde, zahmetsizce forma girmesi ve doğal bir şekillendirme için tekli ya da kombine işlemlerin bir seferde yapılabilmesini içerir. Günümüzde arzu edilen vücut şekline ulaşmak için hem erkek hemde kadınların tercih ettiği bu ameliyat ile kişiler hayallerindeki şekilli vücuda kavuşabilmektedir. Kadınların en çok yakındığı karın, basen, gıdı, iç ve dış bacak, bel ve kol bölgelerindeki yağlanmaların alımında vaser liposuction teknolojsi tercih edilmektedir. Erkeklerin en büyük problemi olan kadın memesi görünümü yani jinekomasti operasyonu da iz kalmadan ve ağrısız şekilde bu teknoloji ile giderilebilmektedir. Vaser Liposuction ile bölgesel yağlanma yaşayan herkes genel ya da lokal anestezi altında kolayca vücut hatlarını düzeltebilmektedir.

Aynı zamanda kadınlarda vücut yapılarına göre meme büyütme, meme dikleştirme, meme  küçültme ameliyatları ya da yağ enjeksiyonu işlemleri ile istenilen şekil verilebilmektedir. Kadınlarda hamilelik, emzirme, genetik durumlardan kaynaklı ya da yerçekimine bağlı olarak meme deformasyonları görülebilmektedir. Kadınlar memelerindeki simetrik ve dolgun yapının iyi olması durumunda kendilerini çok daha iyi hissetmektedirler. Vücut şekillendirmede meme operasyonlarının önemi burada ortaya çıkmaktadır.

Kadın ve erkeklerde son zamanlarda fazla kilo alıp vermeye bağlı olarak mide küçültme ameliyatı olan kişiler tam vücut şekillendirme operasyonlarına uygun adaylardır. Mide küçültme ameliyatının öncesinde kişiye uygun beslenme programı uygulanır. Kişi mide küçültme operasyonu ve düzenli beslenme alışkanlıklarının da yardımıyla kilo kontrolünü sağlamaktadır. Ancak bu işlemlerden sonra kişinin derisinde yoğun olarak buruşukluk ve sarkma görülmektedir. Germe operasyonu fazla deriyi ve fazla yağı ortadan kaldırmayı amaçlar aynı zamanda kas onarımını sağlar. Kişileri istedikleri vücuda kavuşturmak için yapılan germe girişimleri sonuçları açısından hastanın ve hekimin operasyondan mutlu ayrılması sağlanır.

Vücut Şekillendirme Neleri Kapsar?

Vücut şekillendirme operasyonları kişinin tüm vücudu ele alınarak rahatsızlık duydukları alanların onarılması işlemidir. Hızlı kilo alıp verme durumunda, doğum kilolarının verilemeyip kalıcı hale gelmesi durumunda, spor ve egzersiz programlarını uyguladığı halde bir türlü sıkılaşma yaşayamayan kişilerde, obezite tedavisi bitiminde, hamilelik ve hamilelik sonrası yapılması tercih edilen aynı zamanda vücut hatlarını belirginleştirmek isteyen kişiler için uygun müdahalelerdir. Kişinin öncelikle öncelikle doktor kontrolüne gelerek kendisine uygun operasyonun belirlenmesi ve gerekirse kombine işlemlerle kişinin tek seferde tüm bu rahatsızlıklarından kurtulması mümkündür. İyileşme sürecinin kısalığı, birden fazla operasyonun tek seferde yapılabilmesine tanıdığı olanaktan dolayı, ayrıca daha az ağrılı bunun yanında daha çok etkili ve daha ekonomik olması sebebiyle vücut şekillendirme operasyonları tercih edilmektedir. Kombine vücut estetiğinde özellikle hızlı iyileşme süreci olduğu için çok daha fazla tercih edilmektedir.

Lokal Vücut Şekillendirme

Ultrason teknolojisi lokal şekillendirmede cilde herhangi bir zarar vermeden uygulama yapılmasına imkan sağlıyor. UltraShape V3, deri altına gönderilen ultrasonik enerjiyle yağ hücrelerini ve yağ tabakalarını parçalayarak yağın trigliserid formunda dışarı alınmasını sağlayan ileri teknoloji ürünüdür. UltraShape V3 sayesinde vücudunuzdaki inatçı bölgesel yağlardan kurtulabilir, daha fit bir görünüme kavuşabilirsiniz. UltraShape V3 öncesi işlem yapılacak olan bölge belirlenir ve deri altı yağ dokusunun yaklaşık 1-1,5 cm altına ultrason enerjisi gönderilir.  Diyet ya da spor programları ile bir türlü eritilemeyen dirençli yağ moleküllerini hedefler. Yağ hücrelerini kırarak etki eden bu sistem sayesinde bacak, kalça, basen, karın ve bel bölgesindeki yağlardan kurtulabilirsiniz. UltraShape V3 incelme istenen bölgedeki yağ hücrelerinin erimesiyle beraber cildi sıkılaştırır ve bölgesel olarak vücutta incelme etkisi yaratır. UltraShape V3 ile vücudunuzdaki kıvrımlar daha belirgin hale gelir ve ilk seansta 3-4 cm. incelm, 3. Seanstan sonra 4-10 cm arasında incelme görülebilir.

Vücut Şekillendirmede Velashape III Uygulaması

Kızılötesi ışınların, radyo frekansı ve vakum teknolojisiyle birleşmesinden meydana gelen VelaShape III masajla kombine edilen oldukça etkili bir vücut şekillendirme uygulamasıdır. Kadınların en çok yakındıkları bölgeler olan karın, bel, uyluk bölgesi, basen ve üst bacak bölgesine rahatlıkla uygulanabilir ve bu bölgelerde kusursuz sonuçlar yaratır. Yağ hücrelerinin hem hacim hem de sayıca küçülmelerine yardımcı olan VelaShape III farklı enerjileri aynı anda kullanır. Kilo verme sonrasında sarkmış olan cildi sıkılaştırma özelliğine de sahip olan VelaShape III ile sıkı ve forma girmiş bir vücuda ulaşmak çok kolay. Sıcak bir doku masajının sonrasında uygulama oldukça rahat ve konforlu geçer.  VelaShape III bir hafta aralıklarla ortalama olarak 4-8 seans arasında uygulanmalıdır. Cilt dokusunu pürüzsüzleştiren, kıvrımlı, selülitsiz ve ince bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olan VelaShape III vücut şekillendirme uygulamalarında aktif olarak kullanılır.

Vücut Şekillendirme Estetiği Fiyat Bilgisi Alabilir miyim?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Vücut şekillendirme estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Vücut Şekillendirme Estetiği

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

VÜCUT ŞEKİLLENDİRME ESTETİĞİ

Bir Sorunuz mu Var ?

Vücut şekillendirme estetiği hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Vücut Şekillendirme” İçin 40 Soru Soruldu

 1. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar hocam benim doğum sonrası vücudumda deformasyonlar oldu. Annelik estetiği ameliyatı olmak istiyorum. Annelik estetiğinin iyileşme süreci nasıldır? bu konuda bilgi verir misiniz?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, hastalarımız genellikle 1 yada 2 gün kadar hastanede kalmaktadır. Ama operasyonun ilk günü hastalarımız yürümeye başlar.Yapılan işlemlere yönelik olarak hastaların sütyen ve korse giymesi gerekmektedir.Ameliyattan sonra 2. gün banyo yapabilirler. Birkaç günlük dinleme sonrası hastalar günlük hayatlarına geri dönebilir ve 6. haftadan sonra hekime danışarak ağır olmayan spor aktivitelerine başlayabilirler. Sevgiler.

 2. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar Leyla hanım, ben 38 yaşında iki çocuk annesiyim. İkinci çocuğum 3 ay önce oldu emziriyorum. Vücudumda doğumdan sonra çok fazla bozukluk oldu. Göğüslerimi hiç beğenmiyorum. Annelik estetiği olmak istiyorum. Emzirme sürecinden ne kadar sonra mommy make over yapılabilir?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Emzirme süreci bittikten 6 ay sonra planlanan kombine ameliyatlar yapılabilir. Hiç emzirmemiş olan hastalar içinde süt kanallarında genişleme olduğundan dolayı süt kanallarında oluşan sütler kesi alanımıza girmekte buda enfeksiyon riskini arttırıyor. Bu durum doku ölümleri riskini arttırıyor. O yüzden emzirme döneminin mutlaka bitmiş olmasını bekliyoruz ki, iyileşme süreci daha hızlı olsun ve sonrasında herhangi bir sorunla karşılaşmayalım. Sevgiler.

 3. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar hocam, ben vücut şekillendirme ameliyatı olacağım bel bölgemde sorunum var. En çok korktuğum şey ameliyat sonrasında oluşan ödem. Ödemleri atmanın belli bir süresi var mıdır? bu konuda yardımcı olur musunuz? İyi çalışmalar.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, ameliyat sonrasında oluşan ödem hastaya göre değişmektedir. Bazı hastalarım da çok fazla ödem oluşumu görmüyorum. Özellikle yağ oranı düşük olan ve protein ağırlı beslenen hastalarım da ödem oluşumunu görmüyoruz. Ödem oluşmasına elverişli olan hastalar genelde karbonhidrat ağırlıklı ve süt ürünleri tüketen hastalardır. Bu nedenle ben hastalarıma mutlaka ameliyat sonrası ve öncesinde beslenmeleri ile ilgili uyarıda bulunuyorum. Bunun dışında ameliyat sonrasında ödem oluşumunu en aza indirmek için ananas ekstresi olan bitkisel ilaçları tavsiye ediyorum. Eğer ananas ekstresi hapı doğru dozda alınırsa ödem oluşumunu en aza indirebiliyoruz. Hem beslenme düzeni hemde ödem atmayı destekleyici takviyeler ile yaklaşık 2 hafta içinde ödemlerin çoğundan kurtulmak mümkün olabiliyor.Sevgiler.

 4. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar, Tüm vücut şekillendirme ameliyatında germe yapılır mı? bilgi verir misiniz.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Tüm vücut şekillendirme ameliyatında Liposuction yapıldıktan sonra aşırı dereceli bir sarkma gözlemleniyor ise mutlaka vücut germe ameliyatı ile kombine edilmesi önerilir. 360 derece vücut germe estetiğinde kişilerin sarkan fazla derisi kesilerek daha gergin ve sıkı bir vücuda sahip olmaları amaçlanır. Sevgiler.

 5. Misafir dedi ki:

  Merhaba, ben 1 yıl önce doğum yaptım annelik estetiğini araştırdım bana uygun olduğunu düşünüyorum. Annelik estetiğinde ameliyat tekniği nasıldır? bilgi verir misiniz?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Annelik estetiği genel anestezi altında kombine şekilde yapılır. Bu girişim kişiye özel olarak tasarlanmaktadır. Yapılacak işlemlere bağlı olarak ameliyat süresi 3 ila 5 saat kadar sürmektedir. Memelerde ihtiyaca göre küçültme, büyütme ve ya dikleştirme yapılabilir. Karın bölgesinin sarkıklığına bağlı olarak tam yada mini karın germe uygulanır. Eğer kişinin bölgesel yağlanması varsa bu alana da liposuction yapılır. Bu şekilde kombine estetikler ile vücut şekillendirme yapılmaktadır. Sevgiler.

 6. Misafir dedi ki:

  Hocam ben mide küçültme ameliyatı oldum ciddi kilo verdim. Vucüdum da sarkmalar oldu bunun için ne yapabilirim. Teşekkürler.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, ben mide küçültme ameliyatı olan hastalarıma yada ciddi kilo vermiş olan hastalarıma 360 derece vücut germe yani diğer adıyla tam vücut germe ameliyatını öneriyorum. Böylece vücudunuzda ki sarkmalar giderilerek istediğiniz vücuda kavuşmanız sağlanacaktır. Sevgiler.

 7. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam ben bir çocuk annesiyim doğum sonrası vücudum bozuldu yeniden şekillendirmek istiyorum. Sizinde annelik estetiği ameliyatınızı gördüm. Annelik estetiği kimlere yapılır? Bu konuda bilgi vermeniz mümkün mü? Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Annelik estetiği adını verdiğimiz kombine ameliyat tam olarak sizin gibi doğum sonrası vücudunu yeniden eski formuna getirmek isteyen hastalarımıza uyguladığımız bir girişimdir.Kadınlarda doğumdan sonra emzirme ve aşırı kilo alımı nedeniyle göğüslerin içleri boşalır ve sarkar. Aynı zamanda karın kaslarında gevşeme ve çatlaklar meydana gelir, bazı alanlarda da bölgesel olarak yağlanması olan hastalara uygulanan bir operasyondur.Bununla birlikte doğum öncesi fit vücuduna geri dönmek isteyen hastalar içinde uygun bir girişimdir.

 8. Misafir dedi ki:

  Merhaba,vücut şekillendirme ameliyatından sonra hastanede kalmam gerekir mi? teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, vücut şekillendirme ameliyatının derecesine bağlı olarak hastanede kalış süreniz değişir. Genellikle hastalar en az 1 gece hastanede kalırlar. Kombine ameliyatlarda hastalar 2-3 gün hastanede kalabilir. Sevgiler.

 9. Misafir dedi ki:

  İyi günler, Tüm vücut şekillendirme ameliyatı bir zayıflama işlemi midir?cevaplarsanız sevinirim teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Tüm vücut şekillendirme ameliyatı zayıflama işlemi değildir. Kişilerin zayıflama süreci sonrasındaki sarkma ve deformasyonlarını toparlamak için tercih edilir. Tüm vücut şekillendirme ameliyatında liposuction ve karın germe yapıldığı için kişiden yağ alımı yapılır böylece vücut hatları daha ince ve karın bölgesi dümdüz görünecektir.Seviler.

 10. Misafir dedi ki:

  Hocam iyi günler karın germe ameliyatından sonra oluşan ağrılar için ne yapmalı? teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, vücut şekillendirme ameliyatlarından sonra karın bölgesinde hafif bir gerilme hissi oluşabilir. Bu sancılar 2-3 gün içinde geçecektir. Anestezinin etkisi ile ilk gün çok ağrınız olmaz. Diğer günler de ağrı kesici kullanarak kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir