Vücudunuzun Şekli Sizi Mutlu Etmiyor mu?

Vücut şekillendirme ameliyatları kombine ameliyatlar sunarak vücudun yeniden şekillenmesini sağlar.

Vücut şekillendirme girişimleri doğuştan yada sonradan oluşan deformasyonları düzeltmek amacıyla gerçekleşen işlemlerin bütünüdür. Bu operasyonda amaç hastanın rahatsızlık duyduğu bölgeyi uzman hekimin en uygun cerrahi yöntem ile düzelmesidir.

Vücut şekillendirme nasıl yapılır?

Bölgesel olarak birikmiş olan yağlar genellikle vaser liposuction işlemi ile alınmaktadır.Günümüzde arzu edilen vücut şekline ulaşmak için hem erkek hemde kadınların tercih ettiği bu ameliyat ile kişiler hayallerinde ki şekilli vücuda kavuşabilmektedir. Erkeklerin en büyük problemi olan kadın memesi görünümü yani jinekomasti yine vaser liposuction yöntemi ile iz kalmadan ve ağrısız şekilde giderilebilmektedir.Aynı zamanda kadınlarda vücut yapılarına göre meme büyütme, dikleştirme veya küçültme ameliyatları ile istenilen şekil verilebilmektedir.
Hem kadın hem de erkeklerde aşırı kilo alıp verme ve özellikle son dönemde mide küçültme operasyonu olan hastalarda karın, kol ve bacak germe operasyonları da vücut şekillendirmeye yönelik girişimler arasındadır. Germe operasyonu fazla deriyi ve fazla yağı ortadan kaldırmayı amaçlar aynı zamanda kas onarımını sağlar.Kişileri istedikleri vücuda kavuşturmak için yapılan germe girişimleri sunuçları açısından hastanın ve hekimin operasyondan mutlu ayrılmasını sağlar.

ÇOK SORULAN SORULAR

Vücut şekillendirme operasyonları kişinin tüm vücudu ele alınarak rahatsızlık duydukları alanların onarılması işlemidir. Bu yüzden öncelikle doktor kontrolüne gelerek kendisine uygun operasyonun belirlenmesi ve gerekirse kombine işlemlerle kişinin tek seferde tüm bu rahatsızlıklarından kurtulması mümkündür.

Ultrason teknolojisi lokal şekillendirmede cilde herhangi bir zarar vermeden uygulama yapılmasına imkan sağlıyor. UltraShape V3 , bölgedeki yağ hücrelerini parçalıyor, cildi sıkılaştırıyor ve bölgesel olarak vücutta incelme etkisi yaratıyor. UltraShape V3 sayesinde vücudunuzdaki inatçı bölgesel yağlardan kurtulabilir, daha fit bir görünüme kavuşabilirsiniz. UltraShape V3 öncesi işlem yapılacak olan bölge belirlenir ve deri altı yağ dokusuna ultrason enerjisi gönderilir. Yağ hücrelerini kırarak etki eden bu sistem sayesinde bacak, kalça, basen, karın ve bel bölgesindeki yağlardan kurtulabilirsiniz. UltraShape V3 ile 3-4 cm. incelme görülebilir.

Kızıl ötesi ışıkların, radyo frekansı ve vakum teknolojisiyle birleşmesinden meydana gelen VelaShape III masajla kombine edilen oldukça etkili bir vücut şekillendirme uygulamasıdır. Yağ hücrelerinin hem hacim hem de sayıca küçülmelerine yardımcı olan VelaShape III farklı enerjileri aynı anda kullanır. Sıcak bir doku masajının sonrasında uygulama oldukça rahat ve konforlu geçer. VelaShape III bir hafta aralıklarla ortalama olarak 4-8 seans arasında uygulanmalıdır. Cilt dokusunu pürüzsüzleştiren ve ince bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olan VelaShapeIII vücut şekillendirme uygulamalarında aktif olarak kullanılır.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Vücut şekillendirme estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Vücut Şekillendirme Estetiği

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

VÜCUT ŞEKİLLENDİRME ESTETİĞİ

Bir Sorunuz mu Var ?

Vücut şekillendirme estetiği hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Vücut Şekillendirme” İçin 40 Soru Soruldu

 1. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar hocam benim doğum sonrası vücudumda deformasyonlar oldu. Annelik estetiği ameliyatı olmak istiyorum. Annelik estetiğinin iyileşme süreci nasıldır? bu konuda bilgi verir misiniz?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, hastalarımız genellikle 1 yada 2 gün kadar hastanede kalmaktadır. Ama operasyonun ilk günü hastalarımız yürümeye başlar.Yapılan işlemlere yönelik olarak hastaların sütyen ve korse giymesi gerekmektedir.Ameliyattan sonra 2. gün banyo yapabilirler. Birkaç günlük dinleme sonrası hastalar günlük hayatlarına geri dönebilir ve 6. haftadan sonra hekime danışarak ağır olmayan spor aktivitelerine başlayabilirler. Sevgiler.

 2. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar Leyla hanım, ben 38 yaşında iki çocuk annesiyim. İkinci çocuğum 3 ay önce oldu emziriyorum. Vücudumda doğumdan sonra çok fazla bozukluk oldu. Göğüslerimi hiç beğenmiyorum. Annelik estetiği olmak istiyorum. Emzirme sürecinden ne kadar sonra mommy make over yapılabilir?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Emzirme süreci bittikten 6 ay sonra planlanan kombine ameliyatlar yapılabilir. Hiç emzirmemiş olan hastalar içinde süt kanallarında genişleme olduğundan dolayı süt kanallarında oluşan sütler kesi alanımıza girmekte buda enfeksiyon riskini arttırıyor. Bu durum doku ölümleri riskini arttırıyor. O yüzden emzirme döneminin mutlaka bitmiş olmasını bekliyoruz ki, iyileşme süreci daha hızlı olsun ve sonrasında herhangi bir sorunla karşılaşmayalım. Sevgiler.

 3. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar hocam, ben vücut şekillendirme ameliyatı olacağım bel bölgemde sorunum var. En çok korktuğum şey ameliyat sonrasında oluşan ödem. Ödemleri atmanın belli bir süresi var mıdır? bu konuda yardımcı olur musunuz? İyi çalışmalar.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, ameliyat sonrasında oluşan ödem hastaya göre değişmektedir. Bazı hastalarım da çok fazla ödem oluşumu görmüyorum. Özellikle yağ oranı düşük olan ve protein ağırlı beslenen hastalarım da ödem oluşumunu görmüyoruz. Ödem oluşmasına elverişli olan hastalar genelde karbonhidrat ağırlıklı ve süt ürünleri tüketen hastalardır. Bu nedenle ben hastalarıma mutlaka ameliyat sonrası ve öncesinde beslenmeleri ile ilgili uyarıda bulunuyorum. Bunun dışında ameliyat sonrasında ödem oluşumunu en aza indirmek için ananas ekstresi olan bitkisel ilaçları tavsiye ediyorum. Eğer ananas ekstresi hapı doğru dozda alınırsa ödem oluşumunu en aza indirebiliyoruz. Hem beslenme düzeni hemde ödem atmayı destekleyici takviyeler ile yaklaşık 2 hafta içinde ödemlerin çoğundan kurtulmak mümkün olabiliyor.Sevgiler.

 4. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar, Tüm vücut şekillendirme ameliyatında germe yapılır mı? bilgi verir misiniz.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Tüm vücut şekillendirme ameliyatında Liposuction yapıldıktan sonra aşırı dereceli bir sarkma gözlemleniyor ise mutlaka vücut germe ameliyatı ile kombine edilmesi önerilir. 360 derece vücut germe estetiğinde kişilerin sarkan fazla derisi kesilerek daha gergin ve sıkı bir vücuda sahip olmaları amaçlanır. Sevgiler.

 5. Misafir dedi ki:

  Merhaba, ben 1 yıl önce doğum yaptım annelik estetiğini araştırdım bana uygun olduğunu düşünüyorum. Annelik estetiğinde ameliyat tekniği nasıldır? bilgi verir misiniz?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Annelik estetiği genel anestezi altında kombine şekilde yapılır. Bu girişim kişiye özel olarak tasarlanmaktadır. Yapılacak işlemlere bağlı olarak ameliyat süresi 3 ila 5 saat kadar sürmektedir. Memelerde ihtiyaca göre küçültme, büyütme ve ya dikleştirme yapılabilir. Karın bölgesinin sarkıklığına bağlı olarak tam yada mini karın germe uygulanır. Eğer kişinin bölgesel yağlanması varsa bu alana da liposuction yapılır. Bu şekilde kombine estetikler ile vücut şekillendirme yapılmaktadır. Sevgiler.

 6. Misafir dedi ki:

  Hocam ben mide küçültme ameliyatı oldum ciddi kilo verdim. Vucüdum da sarkmalar oldu bunun için ne yapabilirim. Teşekkürler.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, ben mide küçültme ameliyatı olan hastalarıma yada ciddi kilo vermiş olan hastalarıma 360 derece vücut germe yani diğer adıyla tam vücut germe ameliyatını öneriyorum. Böylece vücudunuzda ki sarkmalar giderilerek istediğiniz vücuda kavuşmanız sağlanacaktır. Sevgiler.

 7. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam ben bir çocuk annesiyim doğum sonrası vücudum bozuldu yeniden şekillendirmek istiyorum. Sizinde annelik estetiği ameliyatınızı gördüm. Annelik estetiği kimlere yapılır? Bu konuda bilgi vermeniz mümkün mü? Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Annelik estetiği adını verdiğimiz kombine ameliyat tam olarak sizin gibi doğum sonrası vücudunu yeniden eski formuna getirmek isteyen hastalarımıza uyguladığımız bir girişimdir.Kadınlarda doğumdan sonra emzirme ve aşırı kilo alımı nedeniyle göğüslerin içleri boşalır ve sarkar. Aynı zamanda karın kaslarında gevşeme ve çatlaklar meydana gelir, bazı alanlarda da bölgesel olarak yağlanması olan hastalara uygulanan bir operasyondur.Bununla birlikte doğum öncesi fit vücuduna geri dönmek isteyen hastalar içinde uygun bir girişimdir.

 8. Misafir dedi ki:

  Merhaba,vücut şekillendirme ameliyatından sonra hastanede kalmam gerekir mi? teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, vücut şekillendirme ameliyatının derecesine bağlı olarak hastanede kalış süreniz değişir. Genellikle hastalar en az 1 gece hastanede kalırlar. Kombine ameliyatlarda hastalar 2-3 gün hastanede kalabilir. Sevgiler.

 9. Misafir dedi ki:

  İyi günler, Tüm vücut şekillendirme ameliyatı bir zayıflama işlemi midir?cevaplarsanız sevinirim teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Tüm vücut şekillendirme ameliyatı zayıflama işlemi değildir. Kişilerin zayıflama süreci sonrasındaki sarkma ve deformasyonlarını toparlamak için tercih edilir. Tüm vücut şekillendirme ameliyatında liposuction ve karın germe yapıldığı için kişiden yağ alımı yapılır böylece vücut hatları daha ince ve karın bölgesi dümdüz görünecektir.Seviler.

 10. Misafir dedi ki:

  Hocam iyi günler karın germe ameliyatından sonra oluşan ağrılar için ne yapmalı? teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, vücut şekillendirme ameliyatlarından sonra karın bölgesinde hafif bir gerilme hissi oluşabilir. Bu sancılar 2-3 gün içinde geçecektir. Anestezinin etkisi ile ilk gün çok ağrınız olmaz. Diğer günler de ağrı kesici kullanarak kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir