alın germe

Alın Estetiği ile Daha Dinamik Görünün!
Karşılıklı iletişim kurduğumuz an ilk yüz şeklini inceler. Hem erkek hem kadın için çok önemli olan orantılı alın şekli yüz güzelliğini tamamlar.

Eğer kaşlarınız düşük görünüyor, alın bölgenizde yoğun ve derin bir kırışıklık mevcut ise bunu alın germe ameliyatı ile ortadan kaldırabilirsiniz.

Alın Germe Estetiği Nedir?

Alın germe estetiği, alında oluşan mimik çizgilerini pürüzsüzleştirmek ve alın bölgesini daha genç göstermeyi amaçlayan estetik uygulamalardır. Alın bölgesi yüzümüzde en çok mimik yaptığımız yerlerin başında geliyor.

Kaşları yukarı kaldırmak, çatmak, güneşe bakmak gibi gün içinde yaptığımız reaksiyonlar alında kırışıklık olmasına sebep oluyor. Alın germe estetiğine 35 yaşından itibaren talep geliyor. Deri altında kolajenin azalması ve kas dokularının sıkılığını yitirmesiyle alındaki çizgiler derinleşiyor ve alın aşağı doğru sarkmaya başlıyor.

Alın germe estetiği bu kaslar onarılarak daha düz, pürüzsüz ve aynı zamanda doğal bir görünüm hedefliyor. Alın germe estetiğinden sonra kimse estetik olduğunuzu anlamayacak ama yüzünüze gençlik esintisi kesinlikle fark edilecektir.

Alın bölgesindeki mimik çizgileri zamanla derinleşerek dikey veya yatay çizgiler meydana getirir. Bu görünüm kadınlarda yorgun, yaşlı ve solgun bir ifadeye neden olur.

İki kaşınızın arasında burnunuza doğru uzanan derin dikey bir çizgi veya iki çizgi oluşmuşsa, alnınızda düzelmeyen derin yatay çizgiler varsa alın germe ameliyatının zamanı gelmiş demektir. Alın germe estetiği yöntemleri ve fiyat bilgisi için yazının devamına bekleniyorsunuz.

Alın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Endoskopik alın germe ameliyatında kişinin sağ ve sol şakaklarına birer tane, alın bölgesinin sağ ve soluna da birer tane olacak şekilde 4 minik kesi açıyoruz.

Minik endoskopik kamera sayesinde bu kesilerden içeri girilir ve alın derisi kemikten ayrıştırılır. Alında kırışıklığa neden olan ve kaşların aşağı sarkmasına yol açan sarkıklık yukarı doğru gerilerek alnın daha düz ve doğal görünmesi sağlanır.

Alın derisi göz hizasından itibaren serbestleştirilir ve fazla olan deri atılır. Böylece alın bölgesi gerginleştirilerek daha sıkı ve genç bir görünüm elde edilir. Endoskopik alın germe ameliyatında oldukça minik dikişler kullanıldığı için belirgin bir iz kalmaz.

Alın Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Alın germe operasyonları genellikle genel anestezi altında 2-3 saat arası sürer. Hasta ameliyattan bir gün sonra hastaneden taburcu edilir. Alın germe ameliyatından sonra ikinci günden itibaren banyo yapılabilir.

Her estetik ameliyattan sonra olduğu gibi yüz bölgesinin şişmemesi ve morluk kalmaması için buz uygulanması önerilir. Operasyon sonrası 1-2 hasta içinde hastanın yüzündeki ödem iner. İkinci haftadan itibaren günlük hayatınıza geri dönüş yapabilirsiniz.

Hastanın saçlı derisindeki tel dikişler 10. gün alınır. Alındaki uyuşukluk birkaç hafta içinde düzelir. Spor, eğilme, ağır ev işi ve cinsel ilişki gibi kan basıncını arttıran yoğun fiziksel aktivitelerden birkaç hafta boyunca kaçınmak gerekmektedir. Üç ay boyunca güneşlenme, sauna ve solaryumdan uzak durmanızı öneriyoruz.

Alın Germe Ameliyatı ile Birlikte Ne Yapılabilir?

Alın germe ameliyatında hastanın yüzündeki diğer sarkık bölgelere ve kırışıklıklara müdahale ederek daha etkili sonuçlar alabiliyoruz. Hastanın kaşlarında düşüklük varsa alın germe ameliyatı sırasında bunlar kaldırılabilir. Eğer üst göz kapağınızda sarkma problemi ve gözlerin altında torba görünümü oluştuysa alın germe ameliyatı sırasında göz çevresi ameliyatı da yapılabilir.

Operasyon öncesi muayene sırasında hastaların çeşitli mimikler yaparak her adalenin hareketine dikkat edilerek alın ve üst göz kapağınız incelenir. Daha sonra kaşlarınızın düşüklük oranı, yüzünüzdeki sarkmalar ve göz kapağındaki fazla deri analiz edilerek size en uygun ameliyatlar paylaşılır. Bu ameliyatlar çoğunlukla genel anestezi altında yapılır. Alın germe ameliyatı, yüz germe ve göz kapağı estetiği ile kombine yapılabilir.

Ameliyatsız Alın Germe Yöntemleri Nelerdir?

Eğer bıçak altına yatmadan genç bir alın bölgesi elde etmek isterseniz alternatif alın germe tekniklerini sizinle paylaşabiliriz. Botoks, Ulthera ve fraksiyonel lazer uygulamaları sayesinde alın bölgesinde pratik ve etkili sonuçlar alabiliyoruz. Botoks uygulaması ile 6 ay süreyle alın bölgesindeki kırışık görünümden kurtulabilirsiniz.

Ulthera ile ameliyatsız tedavi edici tek seanslık bir uygulamadır, 1,5 mm lik başlığı ile kırışıklıklarınızı büyük ölçüde tedavi edecektir. Karbondioksit fraksiyonel lazer ile ortalama 3 seansta alın kırışıklıklarından ameliyatsız bir şekilde kurtulma sağlanabilmektedir.

Alın Germe Estetiği Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Alın Germe estetiği fiyatları ve yağ aldırma ameliyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Alın Germe Ameliyatında İz Kalır mı?

Alındaki kırışıklıkları ve sarkmayı gidermek için 2 tür alın germe operasyonu yapılmaktadır. Bu tekniklerin farkı kesi yerlerinin farklı yerlerden belirlenmesidir. Klasik alın germe ameliyatında şakaklar arasında saçlı deri içinden tek ve büyük bir kesi oluşturulur. Endoskopik alın germe ameliyatında ise minik minik 1 cmlik kesiler saçlı deri içerisinden açılır. Endoskopik teknikte kesi izi gözle fark edilemeyecek kadar minik olduğu için iz zamanla yok olmaktadır. Klasik alın germe yönteminde ameliyat izi dışarıdan belli olmayacak şekilde gizlenmektedir. Ancak saç dökülmesi gibi bir durumda iz görünür hale gelebilir. Böyle bir durum oluşması ihtimali varsa endoskopik tekniğin tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

Alın Germe Ameliyatında Fazla Deri Kesilir mi?

Klasik alın germe ameliyatında saçlı deri altından sağ şakaktan başlayarak sol şakağa kadar yaklaşık 5- 6 cm uzunluğunda tek bir kesi atılır. Hastanın ihtiyacı olduğu kadar deri gerilir ve fazla deri de kesilerek atılır. En son dikiş atılarak ameliyat tamamlanmış olur. Kesiler saçlı deri altında olduğu için görüntüde bir iz oluşmaz. Genel sağlık durumunuz uygunsa bu ameliyatı olabilirsiniz.

Alın Germe Ameliyatında Kaşlar da Kaldırılır mı?

Alın germe ameliyatında, alın bölgesindeki deri yukarı doğru çekildiği için kaşlar da doğal olarak daha yukarıda görünecektir. Böylece kaşlarınızdaki düşük ve sarkık ifade gidecek daha genç ve dinamik görüneceksiniz. Eğer kaşlarınızda daha kalkık bir görüntü isterseniz alın germe ameliyatı ile kaş kaldırma ameliyatını birleştirebilirsiniz.

Alın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Alın germe operasyonu alın bölgesinde kırışıklık, sarkma sorunu yaşayan kişilere yönelik yapılan bir işlemdir. Alın germe ameliyatı için kişinin uygun olup olmadığı yapılacak muayene sonucu belirlenebilir. Alın bölgesinde görülen kırışıklığın derecesi, hangi nedenden kaynaklandığı ve hangi işlemin kişi için en uygun olduğu bu inceleme sonucu tespit edilir. Alın germe ameliyatı genellikle yaşlanma etkilerinin ortaya çıktığı 40 yaş üzeri kişilere uygulansa da istisnai durumlarda daha genç yaştaki kişilere de uygulanmaktadır. Alın germe ameliyatı ile kişi alın bölgesindeki yaşlanma etkilerinden kurtulur genç, pürüzsüz, gergin bir cilt yapısına kavuşur.

Alında ciddi ve derin kırışıklıklar bulunan, alın derisinde sarkma problemi yaşayan ve genel sağlık durumu ameliyat olmasına engel teşkil etmeyen herkes alın germe ameliyatı olabilir. Uygun tedavi yöntemini belirlemede kişinin rahatsızlık derecesi çok önemli. Eğer kırışmalar çok derin değilse botoks gibi medikal tedavi yöntemleri de sorununu çözmede yeterli olabilir. Ancak derideki sarkma medikal işlemlerle çözülemeyecek oranda fazlaysa o zaman alın germe ameliyatına başvurmak gerekebilir. Buna net bir şey söyleyebilmek için öncelikle sizi muayene etmem gerekli.

İple Alın Germe mi? Ameliyat mı?

Alın germe ameliyatı ve iple alın germe uygulaması alna pürüzsüz ve gergin bir görünüm kazandırmak için en çok tercih edilen yöntemler arasındadır. İki uygulama sonrasında da oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilir. Bu yüzden iple alın germe daha iyi bir uygulama ya da alın germe ameliyatı daha iyi bir uygulama diye bir şey söylemek doğru olmaz. Burada iple alın germe ve alın germe ameliyatı arasında seçim yapmamızı sağlayacak şey hastanın durumu ve beklentisidir. Eğer alın bölgesindeki sarkma çok ilerlediyse ve deride kesilmesi gereken bir deri varsa alın germe ameliyatı daha etkili bir sonuç verir. Ancak alındaki sarkma şiddetli değilse iple alın germe yöntemiyle alın bölgesine gergin ve pürüzsüz bir görünüm kazandırmak mümkündür.

Alın Germe Ameliyatı Yazın Yapılır mı?

Alın germe ameliyatları yazın da yapılabilir. Herhangi bir mevsim ayrımı yok. Sadece, ameliyatta biz germe işlemini yapabilmek için kesiler atıyoruz. Bu kesileri güneşin zararlı UV ışınlarından korumanız gerekli. Her ne kadar kesiler saçlı deri altında olsa da yara izlerinin tam iyileşmeden güneşle doğrudan temasını pek önermiyoruz. Güneş ışınlarından korumanız koşuluyla yazın ameliyat olmanızda bir sakınca yok.

Endoskopik Alın Germe ile Klasik Alın Germe Arasındaki Fark Nedir?

Alın germe estetiği alındaki çizgileri yok etmek, alnı pürüzsüzleştirmek ve alna daha genç bir görünüm vermek için yapılır. En çok tercih edilen alın germe operasyonları arasında endoskopik alın germe ve klasik alın germe yöntemleri vardır. Bu yöntemler arasındaki farktan kısaca bahsedecek olursak, endoskopik alın germe ameliyatında, kişinin yüzünde minik kesiler açılır. Bu kesiler sağ ve sol şakaklarda birer tane, alın bölgesinin sağında ve solunda da birer tane olmak üzere toplamda dört tanedir. Bu kesilerden mini endoskopik kameralar yardımıyla içeri girilir ve alnın daha düz görünmesi için gerekli işlemler yapılır. Klasik alın germe ameliyatında ise saçın içinden kesi açılarak alın bölgesi gerdirilir ve fazla deri kesilerek atılır. Endoskopik alın germe ameliyatında kesi alanları oldukça küçük olduğu için belirgin bir iz kalmaz.

Alın Germe Estetiği Soru ve Cevapları

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.