Alın Germe Estetiği

Alın Estetiği ile Daha Dinamik Görünün!

Karşılıklı iletişim kurduğumuz an ilk yüz şeklini inceler. Hem erkek hem kadın için çok önemli olan orantılı alın şekli yüz güzelliğini tamamlar.

Eğer kaşlarınız düşük görünüyor, alın bölgenizde yoğun ve derin bir kırışıklık mevcut ise bunu alın germe ameliyatı ile ortadan kaldırabilirsiniz.

Alın Germe Estetiği Nedir?

Alın germe estetiği, alında oluşan mimik çizgilerini pürüzsüzleştirmek ve alın bölgesini daha genç göstermeyi amaçlayan estetik uygulamalardır. Alın bölgesi yüzümüzde en çok mimik yaptığımız yerlerin başında geliyor. Kaşları yukarı kaldırmak, çatmak, güneşe bakmak gibi gün içinde yaptığımız reaksiyonlar alında kırışıklık olmasına sebep oluyor. Alın germe estetiğine 35 yaşından itibaren talep geliyor. Deri altında kolajenin azalması ve kas dokularının sıkılığını yitirmesiyle alındaki çizgiler derinleşiyor ve alın aşağı doğru sarkmaya başlıyor. Alın germe estetiği bu kaslar onarılarak daha düz, pürüzsüz ve aynı zamanda doğal bir görünüm hedefliyor. Alın germe estetiğinden sonra kimse estetik olduğunuzu anlamayacak ama yüzünüze gençlik esintisi kesinlikle fark edilecektir.

Alın bölgesindeki mimik çizgileri zamanla derinleşerek dikey veya yatay çizgiler meydana getirir. Bu görünüm kadınlarda yorgun, yaşlı ve solgun bir ifadeye neden olur. İki kaşınızın arasında burnunuza doğru uzanan derin dikey bir çizgi veya iki çizgi oluşmuşsa, alnınızda düzelmeyen derin yatay çizgiler varsa alın germe ameliyatının zamanı gelmiş demektir. Alın germe estetiği yöntemleri ve fiyat bilgisi için yazının devamına bekleniyorsunuz.

Alın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Endoskopik alın germe ameliyatında kişinin sağ ve sol şakaklarına birer tane, alın bölgesinin sağ ve soluna da birer tane olacak şekilde 4 minik kesi açıyoruz. Minik endoskopik kamera sayesinde bu kesilerden içeri girilir ve alın derisi kemikten ayrıştırılır. Alında kırışıklığa neden olan ve kaşların aşağı sarkmasına yol açan sarkıklık yukarı doğru gerilerek alnın daha düz ve doğal görünmesi sağlanır. Alın derisi göz hizasından itibaren serbestleştirilir ve fazla olan deri atılır. Böylece alın bölgesi gerginleştirilerek daha sıkı ve genç bir görünüm elde edilir. Endoskopik alın germe ameliyatında oldukça minik dikişler kullanıldığı için belirgin bir iz kalmaz.

Alın Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Alın germe operasyonları genellikle genel anestezi altında 2-3 saat arası sürer. Hasta ameliyattan bir gün sonra hastaneden taburcu edilir. Alın germe ameliyatından sonra ikinci günden itibaren banyo yapılabilir. Her estetik ameliyattan sonra olduğu gibi yüz bölgesinin şişmemesi ve morluk kalmaması için buz uygulanması önerilir. Operasyon sonrası 1-2 hasta içinde hastanın yüzündeki ödem iner. İkinci haftadan itibaren günlük hayatınıza geri dönüş yapabilirsiniz. Hastanın saçlı derisindeki tel dikişler 10. gün alınır. Alındaki uyuşukluk birkaç hafta içinde düzelir. Spor, eğilme, ağır ev işi ve cinsel ilişki gibi kan basıncını arttıran yoğun fiziksel aktivitelerden birkaç hafta boyunca kaçınmak gerekmektedir. Üç ay boyunca güneşlenme, sauna ve solaryumdan uzak durmanızı öneriyoruz.

Alın Germe Ameliyatı ile Birlikte Ne Yapılabilir?

Alın germe ameliyatında hastanın yüzündeki diğer sarkık bölgelere ve kırışıklıklara müdahale ederek daha etkili sonuçlar alabiliyoruz. Hastanın kaşlarında düşüklük varsa alın germe ameliyatı sırasında bunlar kaldırılabilir. Eğer üst göz kapağınızda sarkma problemi ve gözlerin altında torba görünümü oluştuysa alın germe ameliyatı sırasında göz çevresi ameliyatı da yapılabilir.

Operasyon öncesi muayene sırasında hastaların çeşitli mimikler yaparak her adalenin hareketine dikkat edilerek alın ve üst göz kapağınız incelenir. Daha sonra kaşlarınızın düşüklük oranı, yüzünüzdeki sarkmalar ve göz kapağındaki fazla deri analiz edilerek size en uygun ameliyatlar paylaşılır. Bu ameliyatlar çoğunlukla genel anestezi altında yapılır. Alın germe ameliyatı, yüz germe ve göz kapağı estetiği ile kombine yapılabilir.

Ameliyatsız Alın Germe Yöntemleri Nelerdir?

Eğer bıçak altına yatmadan genç bir alın bölgesi elde etmek isterseniz alternatif alın germe tekniklerini sizinle paylaşabiliriz. Botoks, Ulthera ve fraksiyonel lazer uygulamaları sayesinde alın bölgesinde pratik ve etkili sonuçlar alabiliyoruz. Botoks uygulaması ile 6 ay süreyle alın bölgesindeki kırışık görünümden kurtulabilirsiniz.

Ulthera ile ameliyatsız tedavi edici tek seanslık bir uygulamadır, 1,5 mm lik başlığı ile kırışıklıklarınızı büyük ölçüde tedavi edecektir. Karbondioksit fraksiyonel lazer ile ortalama 3 seansta alın kırışıklıklarından ameliyatsız bir şekilde kurtulma sağlanabilmektedir.

Alın germe estetiği fiyatı hakkında bilgi alabilir miyim?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Alın Germe estetiği fiyatları ve yağ aldırma ameliyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Alın Germe Estetiği

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

ALIN GERME AMELİYATI

Bir Sorunuz mu Var ?

Alın Germe estetiği hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Alın Germe Estetiği” İçin 44 Soru Soruldu

 1. Misafir dedi ki:

  Merhaba doktor hanım, ben 48 yaşındayım. Artık yaşımında ilerlemesi ile alın çizgilerim çok belirginleşti ve bu durum moralimi bozmaya başladı. Araştırma yaptım endoskopik alın germe ameliyatına rastladım. Endoskopik alın germe ameliyatı nasıl yapılıyor. bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Endoskopik alın germe estetiği genel anestezi altında yapılır. Öncelikle hastanın sağ şakağında ve sol şakağında olmak üzere toplamda iki kesi açılır. Bu kesilerin büyüklüğü 1,5 – 2 cm arasında değişir. Kesilerden içeri minik kamera sokularak hastanın alın derisi kemikten kaşların altına kadar olan kısma kadar ayrılır. Endoskopik kameranın görüntüleri sayesinde büyük kesiler açmadan bu işlem tamamlanabiliyor. Alın derisi ile kemik birbirinden ayrıldıktan sonra serbest kalan alın derisi yukarı doğru çekilerek gerilir. Gerilen alın derisi estetik dikiş ile saçlı deriye sabitlenerek ameliyat tamamlanır. Bu teknik sayesinde hem kişinin alnında hem de kaşlarında daha gergin ve sıkı bir görünüm oluşabiliyor. Sevgiler.

 2. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam ben alın bölgemden şikayetçiyim alın germe operasyonu istiyorum ama neden endoskopik alın germeyi tercih etmeliyim? İyi çalışmalar.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Alın bölgesinde sarkma yaşayan kişiler için iki farklı ameliyat tekniği vardır. Klasik alın germe ameliyatı ve endoskopik alın germe ameliyatı. Klasik olan alın germe estetiğinde bir şakak bölgesinden diğer şakak bölgesine saçlı derinin içinden uzun bir kesi açılır. Ve bu kesinin içinden alın derinin fazlalığı kesilerek geri kalan alın derisi yukarı doğru gerilir. Bu yöntem ile yapılan alın germe estetiği; çok fazla iz kaldığı ve iyileşme süreci yavaş olduğu için mazide kalmıştır. Günümüzde en çok tercih edilen alın germe tekniği endoskopik alın germe uygulamasıdır. Endoskopik alın germe estetiğinde daha iz kalır, ameliyat daha kısa sürer ve iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir