Yanak Estetiği

Yeni trend; estetik Hollywood Yanağı

Yanak Estetiği ile Altın Oranı Yakalayın!

Yanak estetiği ile elmacık kemiklerinizin belirginleştiği çene hattınızın ön plana çıktığı estetik yüz hatlarına sahip olmanız amaçlanır.

Yanak Estetiği (Bişektomi) Nedir?

Karşımızdakinin yüzüne baktığımızda ilk olarak yanakları gözümüze çarpar. Dolgun ve belirgin yüz hatları her kadının hayalini süsler. Yanak bölgesinde zayıflık veya elmacık kemiklerindeki çökmeler kadınların yüz hattının daha sönük görünmesine neden olabilir. Çekici görünmek isteyen kadınlar günümüzde yanak estetiğinden yardım alarak yüz hatlarını ön plana çıkarıyorlar.

Yüz bölgesindeki alın, burun ve elmacık kemiklerinin iç içe geçmiş olan kadınlar, bu sorundan Hollywood yanağı yani yanak estetiği ile kurtulabilirler. Elmacık kemiği, genetik olarak veya doğuştan çökük olabilir. Elmacık kemiğinin çökük olmasının nedenlerinden biri de sık sık kilo alıp vermektir. Dolgun elmacık kemiği kadınların yüz hatlarının ön plana çıkmasına ve daha feminen görünmelerine yardımcı olur. Makyaj yapmadan bile havalı ve kusursuz görünmek isteyen kadınlar elmacık kemiklerine dolgunluk kazandırarak her daim göz alıcı görünmek mümkün.

Yüz Hatlarına Nasıl Dolgunluk Kazandırılır?

Yanak estetiği için dolgu uygulaması tercih ediliyor. Yanak bölgesine enjekte edilebilen Hyaluronik asit, bu alanlara dolgunluk kazandırarak yanakların daha hacimli ve daha sıkı hale getirir, hem de yüzde hafif bir lifting etkisi yaratır. Yanak ve elmacık kemiği hatları daha belirgin hale getirilir ve böylece yüz daha genç ve orantılı görünür.

Dolgu uygulaması pratik bir şekilde klinik ortamda yapılabiliyor. Hastalarımız öğle molasında veya spor çıkışı Quartz Poliklinik’e gelerek yanak dolgusu gibi dokunuşları vakit kaybetmeden yaptırıyorlar. Uygulamadan sonra hafif bir kızarıklık olabilir fakat bu günlük hayatınıza devam etmenize engel olmaz.

Yanak Çökmesi İçin Ne Yapılabilir?

Elmacık kemiği, yaşlanmaya bağlı, doğuştan ya da aşırı kilo alıp vermeye bağlı olarak çökük bir görüntüye sahip olabilir. Kişiyi rahatsız eden görüntüdeki sorunları yapısal farklılıklar göz önünde bulundurularak hyaluranik asit bazlı dermal dolgu veya protez yani “implantlar” yardımıyla düzeltmek mümkündür. Hastayı rahatsız eden bu çökük görüntü düzeltildiğinde, daha genç ve çekici bir yüz elde edilmiş olur Yanak estetiği için implant yöntemi ortalama 50-60 dakika sürer. İz kalmaz ve ağrılı bir operasyon değildir.

Yanak bölgesindeki çöküklük için dolgu da yapılabilir. Dolgu uygulaması, yanak protezinden sonra da yapılabiliyor.

Bişektomi Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Bişektomi yani yanak inceltme estetiği, kişinin kalıcı olarak daha ince yanaklara sahip olmasını amaçlar. Bişektomi estetiği yaptıranlar yüzlerinin daha ince göründüğünü ve yüz hatlarının daha belirgin olduğunu söylüyorlar.

Bişektomi estetiği lokal anestezi veya sedasyon yöntemi kullanılarak yapılıyor. Ağız içinden açılan 1 cm kesiden içeri girilir ve yanaklarda biriken fazla yağlar dışarı çekilir. Bişektomi estetiğinden sonra yüzünüzde iz kalmaz. Yanak inceltme ameliyatının etkilerini 5.günden sonra görmeye başlayabilirsiniz. Ameliyat sonra elmacık kemikleriniz daha belirgin, yüz hattınız daha karakteristik görünecek.

Yanak estetiği fiyat bilgisi alabilir miyim?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak  Yanak estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Yanak Estetiği

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

YANAK VE ÇENE ESTETİĞİ

Bir Sorunuz mu Var ?

Yanak ve Çene estetiği uygulamaları hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yanak Estetiği” İçin 24 Soru Soruldu

 1. Misafir dedi ki:

  Merhaba Leyla hanım, benim yüzüm çok büyük kilo verdim ama yüzüm küçülmedi. Yanak küçültme estetiği ile yüzümü küçültebilir miyim? bilgi verin lütfen çok teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Yanak küçültme estetiği yanaklarınız da ki fazla olan yağ dokusunu çekeceği için yüzünüz daha ince görünecektir. Eğer yüzünüzdeki yağ çekimi sonrasında deri sarkması görünürse mutlaka yüz germe estetiği de yaptırmanızı öneriyoruz. Sevgiler.

 2. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam, yanak estetiği ile elmacık kemikleri belirginleştirmek mümkün müdür? bu konuda cevap verirseniz çok mutlu olurum. İyi çalışmalar hocam

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Yanak estetiğinde fazla olan yağlar dışarı çekildiği için elmacık kemikleri ortaya çıkar. Elmacık kemiğinin ortaya çıkması için yanakların tam ortasında sarkma yaratan yağların alınması gerekebilir. Fakat kişinin elmacık kemikleri doğal olarak belirgin değilse yağ enjektesi ile elmacık kemikleri daha belirgin bir hale getirilebilir. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir