Hollywood Yanağı Dünyada başlayan ve ülkemize de sıçrayan belirgin elmacık kemikleri ve Hollywood yanağı günümüzde en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Her kadının çekici ve göz alıcı görünmek ister.

Günümüz dünyasında Hollywood ünlülerini yüz hatlarında öne çıkan keskin yüz ve çene hatları kadınlarında aynı görüntüyü istemesine neden olmuştur. Belirgin yüz hatları için yüzün bazı kriterlere uygun olması bekleniyor.

Bu özelliklerin başında da çene ve yanaklar ilk sırayı alıyor. Altın oran dahilinde yüzün güzel görünmesi ve herkes tarafından beğenilmesi için üçgen yüz hatlarına ihtiyaç duyuluyor.

Üçgen yüz hatları yüzün daha çekici görünmesi ve genç görünmesine de yardımcı oluyor. Üçgen yüzlü olmayan hastalar, Hollywood yanağı tekniği ile kusursuz yüz hatlarına kavuşabiliyor.

Dünyada başlayan ve ülkemize de sıçrayan belirgin elmacık kemikleri ve Hollywood yanağı günümüzde en çok tercih edilen estetik operasyonlardan bazılarıdır.

Hollywood Yanağı Nasıl Yapılır?

Hollywood yanağı estetiği birkaç işlemi birlikte yapmayı gerektirebilir. Bu operasyonundan biri yanak bölgesindeki yağ yastıklarının alınmasıdır. Bu yağ yastıklarının alınması yüzün yuvarlaklığının gitmesine yanakların incelmesine ve yanak ile çene hattında bir üçgen görünüm elde edilmesini sağlar.

Ağızın iç kısmından sadece 1 cm kesi uygulanarak gerçekleştirilen ameliyatta yanaktaki fazla yağlar bu bölgeden çıkarılır. Hollywood yanağı estetiğinden sonra yüzünüzde iz kalmıyor. Lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilen Hollywood yanak estetiği ameliyatı yaklaşık 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanabiliyor.

Tüm bunlar hasta açısından konforlu bir süreç eşliğinde ameliyatın tamamlanması anlamına geliyor. Ancak kişinin çene hattı belirgin değilse bu bölgenin çene dolgusu ve jawline dolgusu ile desteklenmesi de gerekebilir. İstenen kusursuz yüz hatları birkaç işlemin beraberinde yüzü dengeleyerek oluşturulur.

Hollywood Yanağı Operasyonu Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Hollywood yanağı ameliyatından sonra ilk günlerde sıvı almanız önerilmez çünkü ağız içinde dikişler olduğu için bu kısımlar zarar görebilir. Sadece ilk günler sıvı almamanız yeterli olacaktır. Daha sonraki günlerde günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Ameliyattan sonraki ilk üç gün düzenli olarak gargara yapılması önerilir. Ağız içindeki dikişlerin steril tutulması için bu önemli bir adımdır. Hollywood operasyonundan sonra dikişleri aldırmanıza gerek yoktur çünkü kendiliğinden eriyen dikişlerle bu operasyon gerçekleşir.

Dikişler ortalama 3-4 gün içinde eriyecektir. Hedeflenen belirgin yanak görüntüsü yaklaşık 3 hafta içerisinde elde edilir. Aynı gün hastaların taburcu olması ve evlerine gidebilmesi de operasyon sürecini konforlu kılabiliyor.

Hollywood Yanağı Operasyonu Sonrası Görülen Değişimler

Hollywood yanağı operasyonu hastalara genç ve dinamik bir görüntü kazandırıyor. Bu operasyonun en büyük avantajlarından biri orta yaş grubunun karşılaştığı yüz germe operasyonlarını ortalama birkaç sene ertelemesidir. Çünkü yüzünüz, Hollywood yanağı estetiği ile istediğiniz dinamik görünüme kavuşur.

Sadece orta yaş grubuna değil, 20-30 yaş arasındaki kişilere de Hollywood yanağı önerilebilir. Özellikle genetik olarak yanakları sarkık duran veya yanakları aşırı dikdörtgen/yuvarlak olan kadınların yaşları olduğundan büyük görünür veya şişman bir görünüm ile gezmek durumunda kalırlar. Bu nedenle 20-30 yaş grubu da Hollywood yanağı ile son derece çekici ve estetik bir yüz hattına da sahip olabiliyorlar.

Hollywood Yanağı Fiyatları

Hollywood yanağı estetiği fiyatları yapılan işleme göre değişkenlik gösterebilir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Hollywood yanağı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.