kas_ortasi_botoks-drKaş arası botoks, iki kaş arasındaki glabellar hatlarda, kozmetik kullanım için FDA onaylı Botulinum toksin yani “botoks” ile kas hareketlerini kısıtlandırarak yaşlanmayı ve derin çizgilerin oluşumunu engellemeyi gerçekleştirmek mümkün.

Kırışıklıklar, bir noktada beklenen yaşlanmanın doğal bir yan etkisi olsa da kaş arasındaki kırışıklıkların ve daha ince çizgilerin oluşması genellikle insanlar onları görmeye hazır olmadan çok daha erken ortaya çıkar.

Ayrıca kaş arası kırışıklıkları, siz öyle hissetmeseniz bile size kızgın, yorgun veya endişeli bir görünüm verebilir.

Neyse ki, bu kırışıklıklar oluşmaya başlar başlamaz azaltmak için cerrahi olmayan seçenek kaş arası botoksu ile bu görünüme mahkûm olmaktan kurtulabilirsiniz.

Kaş Arası Botoksun İçeriği Nedir?

Botulinum toksini tip A, gıda zehirlenmesine neden olan bakteriler tarafından üretilen doğal bir proteindir. Botox – botulinum toksini tip A’nın tıbbi markası- bakteriyel toksinin saflaştırılmış düşük konsantrasyonlu bir formudur.

Küçük dozlarda enjekte edildiğinde Botox, kasılmalarına neden olan kimyasal sinyalleri bloke ederek kasları güvenli ve geçici olarak gevşetebilir.

Kaş arası kasların kasılmasını ve sıkılaşmasını önleyerek cilt daha düz, daha pürüzsüz ve genel olarak daha az kırışık görünecektir.

Botoks uzun bir güvenlik siciline sahiptir, çünkü onlarca yıldır tıbbi bir ürün olarak ve daha yakın zamanda bir kozmetik tedavi olarak kullanılmaktadır.

İlaç ilk olarak servikal distoni ”ağrılı bir boyun bozukluğu” ve blefarospazm “kontrol edilemeyen göz seğirmesi” gibi zorlu tıbbi durumları tedavi etmek için kullanıldı.

Daha yakın zamanlarda, bazı hastalarda kronik migren, hiperhidroz “aşırı terleme” nin yanısıra idrar kaçırmada Botoks kullanılmaya devam etmektedir.

Yaşlanma belirtilerine hitap etmek için kullanılan botoks, tıbbi kullanımlarından ayırt etmek için açıkça Botoks Kozmetik olarak bilinir.

Kaş Arasındaki Dinamik Kırışıklıklar!

Botoks, kaş arasındaki dinamik kırışıklıklar olarak bilinen belirli çizgi kıvrımına hitap eder. Bu çizgiler, gözlerini kısmak veya kızgın bakmak gibi tekrar tekrar yüz ifadeleri yapmaktan dolayı oluşur.

Çizgiler, dolu dolu yaşanmış bir hayatın göstergesi olabilirken, aynada yaşlanma belirtilerini fark etmeye başlayan çoğu insan, zamanla çizgilerin kalıcı olarak yerleştiğini fark edebilir.

Kaş Arası Botox Size Uygun mu?

kaş arası botoks18 ile 65 yaş arasındaki yetişkinler için Botoks kullanımı FDA tarafından onaylamıştır. Hem tıbbi hem de kozmetik amaçlar için güvenli bir tedavi seçeneği olarak kabul edilmektedir.

Erkek ve kadınlarda eşit derecede etkilidir ve her cilt tipi ve tonuna uygundur. Bu formül özellikle orta ila şiddetli kaş çatlaklarını, kaş ortası kırışıklıklarını geçici olarak düzeltmeyi sağlar.

Kaş Arası Botoks Sonrası!

Botoks tedavinizin hemen ardından normal aktivitelerinize dönebileceksiniz. Hafif morarmaların olduğu durumlarda makyajla kapatılabilir.

Tedaviden sonra herhangi bir ağrınız olursa, rahatsızlığı gidermek için buz paketleri veya soğuk kompresler kullanılabilir. Nadiren gerekli olmasına rağmen reçetesiz satılan ağrı kesiciler de kullanılabilir. 

Neden Kaş Ortasına Botoks Şart!

Tekrarlayan yüz ifadeleri- tekrar tekrar kaşlarını çatmak, kaşların arasında çatlaklara neden olur ve bu da zamanla cildin ‘geri dönmesini’ durduğu için derinleşebilir.

UV maruziyeti- güneşin zararlı ışınlarına sık sık maruz kalmak, elastikiyete katkıda bulunan iki protein olan derideki kolajen ve elastini yok edebilir. Bu, cildin sarkma ve kırışıklık oluşturma olasılığını artırır.

Sigara- sigaradaki nikotin kan damarlarını daraltır ve bu da cildi hayati besinlerden ve oksijenden mahrum eder. Ayrıca ciltteki kolajen ve elastin liflerine de zarar vererek cildin yüz ifadelerinden sonra yerine “geri dönme” yeteneğini azaltır.

Yaşlanma- Yaşlanmanın doğal bir parçası, ciltteki kollajen ve elastinin parçalanmasının yanı sıra cilde dolgun ve sıkı bir görünüm veren deri altı yağının kaybolmasıdır. Bunlar ortadan kalktıkça ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar oluşmaya başlar.

Diyet- bilim adamları, çok fazla işlenmiş şeker yemenin kolajen yıkımının artmasına ve cildin esnekliğini azaltabileceğini öne sürüyorlar.

Kaş Arası Botoks Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Kaş Arası Botoks fiyatları ve 3 bölge botoks fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.