lazer epilasyonYıllardır denediğiniz geleneksel tüy alma yöntemlerinden sıkıldıysanız artık teknolojinin yarattığı fırsatı yakalamanın zamanı geldi demektir. Lazer epilasyon, tıraş, ağda ya da epilatör gibi uygulamalardan sizi kurtaracak ve ömür boyu tüy alma sorununu tamamen hayatınızdan çıkarır.

Lazer epilasyonu, ABD’deki en yaygın teknolojik uygulamalarından birisidir. Kıl köklerine etki eden bu sistem sayesinde tüylerinizden ömür boyu kurtulabilirsiniz.

Soprano Ice lazer Titanyum ve Ice Platinum cihazları, lazer epilasyonda acıyı sıfıra indirerek hızlı ve konforlu bir epilasyon keyfi yaşatıyor. ‘Lazer epilasyon acıtır mı?’ diye düşünüyorsanız Soprano buz lazer cihazlarını yakından incelemenizi öneririz.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelerde Kullanılabilir?

Lazer epilasyon, vücutta yoğun bir şekilde tüy köklerinin olduğu bölgelerde olumlu sonuçlar çıkarıyor. Epilasyon ile yüz, bacak, kol, koltuk altı, bikini bölgesi, genital, bel, göbek gibi bölgelerde istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Lazer Epilasyonunun Avantajları Nelerdir?

Lazer epilasyon en hassas bölgelerde bile acısız ve etkili sonuçlar bırakabilir. Deri yüzeyinde hiçbir hasar bırakmayan bu uygulama tüyleri seçerek onların köklerini hedef alır.

Lazer atışı her bir seferinde birçok tüy kökü yok edilebiliyor. Soprano Ice Lazer Platinum ve Titanium cihazları 3 dalga boyutunu kullanan en popüler cihazlardır. Soğutma özelliği olan başlığı sayesinde buz lazer yaptırırken minimum acı hissedersiniz.

Lazer teknolojisi günden güne daha kısa sürede daha etkili sonuçlar ortaya çıkmasını sağlıyor. Örneğin, bıyık bölgesinde iki dakikada lazer ile epilasyon yapılabilir veya bacak bölgesi sadece 30-40 dakikada tamamlanabilir.

Lazer epilasyon yaptıran çoğu hasta ortalama üç ila yedi seanstan sonra kalıcı kıl kaybına uğruyor. Tedavi edilen bölgede bir daha kıl çıkmıyor.

Soprano Ice Lazer Platinum ve Titanium Cihazları Arasındaki Farklar Nelerdir?

Soprano buz lazer cihazları arasında en son çıkan model Titanium modelidir. Soprano Platinum ve Titanium cihazlarının ikisi de üç dalga boyuna (Alexandrite, Diode ve Nd:YAG) sahip. Bu iki cihaz da üç dalga boyutunun avantajlarından yararlanarak kıl köklerini hedef alıyorlar. Her iki cihazda da kıl kökleri kademeli olarak ısıtılar, yani iki cihazın da ısıtma sistemleri aynıdır.

Soprano Ice Lazer Platinum ve Titanium cihazları arasındaki fark; soğutma sistemidir. Gelişmiş patentli soğutma sistemi her iki cihazda da olmasına rağmen ICE Plus teknolojisi sadece Soprano Titanium cihazında yer alır. Soprano Titanyum cihazının başlığı, platinyum cihazına göre %40 daha büyüktür. Böylece daha hızlı bir lazer epilasyon seansı yaşatır. Uygulama başlığı ve soğutma sistemi dışında Soprano Platinum ve Titanium cihazları arasında fark bulunmaz, her ikisi de FDA onaylıdır.

Lazer Epilasyona Nasıl Hazırlanılır?

Lazer epilasyonu, istenmeyen tüyleri tıraş etmekten daha fazlasıdır. Çünkü epilasyondan sonra tedavi edilen kıl köklerinden tekrar kıl çıkmaz.

Lazer epilasyon işlemi yapmayı planlıyorsanız, tedaviden önce altı hafta boyunca ağdayı bırakmalısınız. Bunun yerine jilet ile uygulama yapılacak olan bölgeyi duşta köpüklü ıslak şekilde tıraş etmelisiniz.

Soprano Ice lazerin en büyük avantajlarından biri her mevsim uygulanabilir olmasıdır. Böylece lazer epilasyonu yaz mevsiminde de yaptırarak ara vermek zorunda kalmazsınız.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

İşlemden hemen önce, tedaviye tabi tutulacak tüyleriniz, cilt yüzeyinin birkaç milimetresine kadar traş edilmelidir. Epilasyona gelmeden birkaç gün önce uygulama yapılacak olan bölgeyi tıraş etmeniz istenir. Lazer başlığı, cilt renginin yanı sıra tedavi edilen kılların rengine, kalınlığına ve konumuna göre ayarlanacaktır.

Neden Lazer Epilasyon?

Lazer epilasyon istenmeyen tüyleri azaltmak ve bitirmek için kullanılır. Yaygın tedavi bölgeleri arasında bacak, koltuk altı, üst dudak, çene ve bikini bölgesi bulunur. Bununla birlikte, istenmeyen tüylerin göz kapağı ve ya çevresi dışında hemen hemen her alanda tedavi edilmesi mümkündür.

Saç rengi ve cilt tipi, lazer epilasyonunun başarısını etkiler. Temel prensip, kılların pigmentinin değil, cildin pigmentinin ışığı esas alınmalıdır. Lazer, cilde zarar vermeden sadece kıl foliküllerine zarar vermelidir. Bu nedenle, saç ve ten rengi – koyu saç ve açık ten rengi arasındaki bir kontrast – en iyi sonuçların doğmasını sağlar.

Saç ve deri rengi arasında çok az kontrast olduğunda cildin zarar görme riski daha yüksektir, ancak lazer teknolojisindeki ilerlemeler, daha koyu bir cilde sahip olan insanlar için buz  lazeri bir seçenek haline getirmiştir. Lazer epilasyonu, ışığı iyi emmeyen tüy renkleri için daha az etkilidir: gri, kırmızı, sarı ve beyaz. Bununla birlikte, açık renkli kıllar için lazer tedavisi seçenekleri geliştirilmeye devam etmektedir.

Nerede Buz Lazer Yaptırabilirim?

Soprano Ice cihazı İstanbul’da sadece seçkin kliniklerde/ polikliniklerde yer alıyor. Güzellik merkezlerinde size sunulan buz lazer adı altındaki cihazları mutlaka detaylı incelemelisiniz. Taklit buz lazer cihazları cildinizde istenmeyen sonuçlar yaratabilir ve sizin için para kaybı olur. FDA onaylı Soprano buz lazer cihazı İstanbul, Nişantaşı’nda Quartz Poliklinik’te bulunuyor. Quartz Poliklinik’te uzmanlar tarafından uygulanan Soprano buz lazer cihazı cildinizde hasar oluşturmadan, kalıcı olarak tüylerinizden kurtulmanıza yardım eder.

Kaç Seans Lazer Epilasyon Yaptırmalıyım?

Lazer epilasyon genellikle altı ila sekiz seans gerektirir. Uygulamalar arasındaki aralık, uygulama bölgesine bağlı olarak değişecektir. Kılların üst dudak gibi hızlı bir şekilde büyüdüğü bölgelerde, seanslar dört ile sekiz haftada bir tekrarlanabilir. Bel bölgesi gibi yavaş tüy büyümesinin olduğu bölgelerde, seanslar her 12 ila 16 haftada bir olabilir. Seans bilgilerini size doktorunuz vermektedir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları, yapılan bölge sayısına ve seans sayısına göre değişiklik göstermektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yüz Lazer Epilasyonu Kaç Seansta Biter?

Bazen yüz bölgesinde istenmeyen sayıda ve özellikte koyu renkte, görünümü kişiyi son derece rahatsız etmeye yol açan tüylerin bulunması gibi durumlar olabiliyor. Bu gibi durumlarda size önereceğim çözüm yüz bölgenize uygulayacağımız lazer epilasyon olacaktır. Özellikle koyu renkli tüylere sahip olmanız dezavantaj gibi görünse de; epilasyon cihazının kıl köklerini koyu renkte olması nedeniyle daha kolay algılamasına ve kalın kıl köklerini daha kolay eritmesi, böylece tüyleri tamamen yok etmesi açısından ince ve açık renkli tüylere göre daha kolay etki etmesi açısından avantajdır. Yüz lazer epilasyon uygulaması kişiden kişiye değişiklik göstermekle beraber, yaklaşık altı ile sekiz seans arasında netice verir. Tabii bu seanslara düzenli olarak gelmeniz ve seanslar arasını çok açmamanız sağlıklı sonuç almamızı hızlandıracaktır. Yüz bölgesine uygulanacak lazer epilasyon işlemi, ayda bir olmak üzere planlanmalıdır. Daha sık uygulama yapmak sağlıklı olmayacağından, yaklaşık sekiz ay gibi bir sürede yüzünüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmanız mümkün olacaktır. Daha ayrıntılı bilgi ve danışacağınız konular için iletişim hattımızdan bize ulaşabilirsiniz, randevu alıp kliniğimize geldiğinizde, kıl cinsine ve yoğunluğuna bağlı olarak size özel seans programınızı oluşturabiliriz.

Lazer Epilasyon Kalıcı Mı?

Lazer epilasyonun sonuçlarının kalıcı olma durumunu etkileyen pek çok faktör vardır. Öncelikle işlem esnasında son teknolojik ve mevcut kıl yapısına uygun cihazların alanında uzman ve tecrübeli kişiler tarafından uygulanıyor olması oldukça önemlidir. Aksi halde uygun şartlar sağlanmadan yapılan lazer epilasyon uygulamasından istenen verim alınmayacaktır. Bunların yanı sıra kişinin hormonal durumu, kıl yapısı ve rengi ile kalınlığı da yine kılların kalıcı bir şekilde tamamen yok olmasında önemli etkenlerdendir. Kişilerin seans aralıklarına ve belirlenen seans sayısına bağlı kalması da olmazsa olmazdır. Tüm bu şartların sağlanmasıyla beraber yapılan lazer epilasyon sonrasında kılların önemli bir bölümü veya tamamı kalıcı şekilde vücuttan uzaklaştırılmaktadır. Ama bu durum hormonlar ve kişiye göre değişiklik göstermektedir. Çoğu hastamızın kılları önemli seviyede azalmıştır.