lazer epilasyonLazer epilasyon, tıraş, ağda ya da epilatör gibi uygulamalardan sizi kurtaracak ve ömür boyu tüy alma sorununu tamamen hayatınızdan çıkarır.

Yıllardır denediğiniz geleneksel tüy alma yöntemlerinden sıkıldıysanız artık teknolojinin yarattığı fırsatı yakalamanın zamanı geldi demektir.

Lazer epilasyonu, ABD’deki en yaygın teknolojik uygulamalarından birisidir. Kıl köklerine etki eden bu sistem sayesinde tüylerinizden ömür boyu kurtulabilirsiniz.

Soprano Ice lazer Titanyum ve Ice Platinum cihazları, buz lazer uygulaması ile lazer epilasyonda acıyı sıfıra indirerek hızlı ve konforlu bir epilasyon keyfi yaşatıyor.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon istenmeyen tüyleri azaltmak ve kalıcı olarak yok etmek için kullanılan lazer teknolojisidir. Yaygın tedavi bölgeleri arasında bacak, koltuk altı, üst dudak, çene ve bikini bölgesi bulunur.

Bununla birlikte, istenmeyen tüylerin bulunduğu göz kapağı ve ya çevresi dışında hemen hemen her alanda epilasyon mümkündür.

Saç rengi ve cilt tipi, lazer epilasyonunun başarısını etkiler. Temel prensip, kılların pigmentinin değil, cildin pigmentinin ışığı esas alınmalıdır.

Lazer, cilde zarar vermeden sadece kıl foliküllerine zarar vermelidir. Bu nedenle, saç ve ten rengi – koyu saç ve açık ten rengi arasındaki bir kontrast – en iyi sonuçların doğmasını sağlar.

Saç ve deri rengi arasında çok az kontrast olduğunda cildin zarar görme riski daha yüksektir, ancak lazer teknolojisindeki ilerlemeler, daha koyu bir cilde sahip olan insanlar için buz lazeri bir seçenek haline getirmiştir.

Lazer epilasyonu, ışığı iyi emmeyen tüy renkleri için daha az etkilidir: gri, kırmızı, sarı ve beyaz. Bununla birlikte, açık renkli kıllar için lazer tedavisi seçenekleri geliştirilmeye devam etmektedir.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelerde Kullanılabilir?

Lazer epilasyon, vücutta yoğun bir şekilde tüy köklerinin olduğu bölgelerde olumlu sonuçlar çıkarıyor. Epilasyon bölgelerindeki tüylerden, lazer epilasyon ile kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

 • Yüz Lazer Epilasyon: Yüz tüylenmeleri genellikle hormonal kaynaklıdır. Bu bölgede çıkan kalın kıllara lazer epilasyon etkili olurken açık renkli ince kıllarda dikkatli olmak gerekir. Bu tüylenme sonradan oluştu yada arttıysa nedenini araştırmak ve lazer epilasyon ile beraber hormon tedavileri gerekebilir.
 • Bacak Lazer Epilasyon: Bacaklardaki tüyler genetik geçişlidir, ailesel geçişli özellikler taşır. Bu nedenle bacaklara yapılan lazer epilasyon oldukça etkilidir
 • Kol Lazer Epilasyon,: Kollardaki tüyler genellikle incedir ve bunun için buz lazer epilasyon oldukça etkilidir, ancak yinede yapılmadan önce tüylerin epilasyon öncesi kontrol edilmesi ve tüy köklerinin koyu renk olduğundan emin olunması gerekir.
 • Koltuk Altı Lazer Epilasyon: Koltuk altı tüyler erkek ve kadınlarda istenmeyen tüylerdir ve genellikle kıl kökleri koyu renk olduğundan lazer epilasyon ile etkin şekilde kalıcı olarak kaybolur. Genellikle 4 seans da kılların çoğu kaybolur, tek tük çıkan tüylerde sonrasındaki seanslarda temizlenir.
 • Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon: Bikini bölgesinde çamaşırdan taşan tüyler için lazer epilasyon oldukça etkilidir. 4-6 seans genelde tüylerin kaybolması için yeterli olur.
 • Genital Lazer Epilasyon: Genital bölge mpns pubisin üstünde ve genital bölgedeki dudaklarda olan tüyler için etkilidir. Genellikle 4-6 seans da kalıcı olarak tüyler yok olur. Dudaklarda olan tüyler bir miktar daha dirençlidir ancak 8 seans yeterli olur. Özellikle bu bölgedeki kıl dönmeleri için etkili bir tedavidir.
 • Göğüs Lazer Epilasyon: Özellikle erkekler tarafından tercih edilir. Bu bölgede tüylerden rahatsız olan erkeklerde kalıcı epilasyon sağlar.
 • Göbek Lazer Epilasyon: Kadın ve erkekler tarafından tercih edilir. Bu bölgedeki tüyler genital bölgeye göre daha azayıftır. Kaybolması zaman alabilir.
 • Sırt Lazer Epilasyon: Erkekler tarafından sırt tüylerinden kurtulmak için tercih edilir.
 • Ense Lazer Epilasyonu: Özellikle erkekler tarafından saç tıraşının düzgün görünmesi için tercih edilse de kadınlarda düzgün ve temiz bir ense görünümü için tercih etmektedir. 4-6 seansta etkin bir şekilde epilasyon etkisinin gösterir.
 • Sakal Üstü ve Boyun Lazer Epilasyonu: Erkekler tarafından tercih edilir ve elmacık kemiklerine ve boyuna doğru çıkan tüylerden kurtulmak için etkilidir. Bir tür sakal dizaynı yapılabilir. Aynı zamanda boyunda görülen kıl dönmelerine karşı da etkili bir tedavidir.
 • Kulak İçi ve Burun İçi Lazer Epilasyon: Kulak içlerinde ve burun içlerinde yaşla beraber artan kıllanma için etkin bir tedavi niteliğindedir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

İşlemden hemen önce, tedaviye tabi tutulacak tüylü bölgeleriniz, cilt yüzeyine kadar tıraş edilmelidir. Epilasyona gelmeden bir gün önce uygulama yapılacak olan bölgeyi tıraş etmeniz istenir.

Lazer başlığı, cilt renginin yanı sıra tedavi edilen kılların rengine, kalınlığına ve konumuna göre ayarlanacaktır. Ayarlama yapıldıktan sonra cihaz uygulamasına göre uygulama yapılacak bölgeye jel sürülür ve böylece lazer ışınlarının kıl köklerine doğrudan teması sağlanır.

Lazer Epilasyonunun Avantajları Nelerdir?

Lazer epilasyon en hassas bölgelerde bile acısız ve etkili sonuçlar bırakabilir. Deri yüzeyinde hiçbir hasar bırakmayan bu uygulama tüylerin köklerini seçerek, hedef alır.

Lazer atışı her bir seferinde birçok tüy kökünü  yok edilebilir. Soprano Ice Lazer Platinum ve Titanium cihazları 3 dalga boyutunu kullanan en popüler epilasyon cihazlarıdır. Soğutma özelliği olan başlığı sayesinde buz lazer yaptırırken minimum acı hissedersiniz.

Lazer teknolojisi günden güne daha kısa sürede daha etkili sonuçlar ortaya çıkmasını sağlıyor. Örneğin, bıyık bölgesinde iki dakikada lazer epilasyon yapılabilir veya bacak bölgesi sadece 30-40 dakikada tamamlanabilir.

Lazer epilasyon yaptıran çoğu hasta ortalama üç ila yedi seanstan sonra kalıcı kıl kaybına uğruyor. Tedavi edilen bölgede bir daha kıl çıkmıyor.

Lazer Epilasyon Öncesi

Lazer epilasyon öncesi seanslara 6 haftada bir düzenli devam edecek şekilde planlanması önemlidir. Her seanstan bir gün önce jilet ile epilasyon yapılacak alan tamamen tıraşlanır.

Epilasyon aralarında tıraşlama yapmamaya dikkat etmelisiniz. Bu süreci düzenli takibi kıllardan seanslar bittiğinde kalıcı olarak kurtulmayı sağlar. Ancak hormonal değişimler ve araları açık epilasyon seansları süreci uzatacak ve daha fazla seans gerektirecektir.

Lazer epilasyon işlemi yapmayı planlıyorsanız, tedaviden önce altı hafta boyunca ağdayı bırakmalısınız. Bunun yerine jilet ile uygulama yapılacak olan bölgeyi duşta köpüklü ıslak şekilde tıraş etmelisiniz.

Soprano Ice lazerin en büyük avantajlarından biri her mevsim uygulanabilir olmasıdır. Böylece lazer epilasyonu yaz mevsiminde de yaptırarak ara vermek zorunda kalmazsınız.

Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri tıraş etmekten daha fazlasıdır. Çünkü epilasyondan sonra tedavi edilen kıl köklerinden tekrar kıl çıkmaz.

Kaç Seans Lazer Epilasyon Yaptırmalıyım?

Lazer EpilasyonLazer epilasyon genellikle altı ila sekiz seans gerektirir. Uygulamalar arasındaki aralık, uygulama bölgesine bağlı olarak değişecektir. Kılların üst dudak gibi hızlı bir şekilde büyüdüğü bölgelerde, seanslar dört haftada bir tekrarlanabilir.

Bel bölgesi gibi yavaş tüy büyümesinin olduğu bölgelerde, seanslar her 8 ila 12 haftada bir olabilir. Seans bilgilerini size doktorunuz vermektedir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları, yapılan bölge sayısına ve seans sayısına göre değişiklik göstermektedir. Cihazın markası ve etkinliği de lazer epilasyon seans ve paket fiyatlarını değiştirebilir.

Lazer epilasyon uygulamaları genellikle paket şeklinde satılır. Bu paketler 6 veya 8 uygulama içerir. Her paket için farklı bölgeler ve tüm vücut paketleri bulunmaktadır.

Yüz Lazer Epilasyonu Kaç Seansta Biter?

Bazen yüz bölgesinde istenmeyen sayıda ve özellikte koyu renkte, görünümü kişiyi son derece rahatsız etmeye yol açan tüylerin bulunması gibi durumlar olabiliyor.

Bu gibi durumlarda size önereceğim çözüm yüz bölgenize uygulayacağımız lazer epilasyon olacaktır. Özellikle koyu renkli tüylere sahip olmak dezavantaj gibi görünse de; epilasyon cihazının kıl köklerini koyu renkte olması nedeniyle daha kolay algılamasına ve kalın kıl köklerini daha etkili olması, tüyleri tamamen yok etmesi açısından ince ve açık renkli tüylere göre daha avantajlıdır.

Yüz lazer epilasyon uygulaması kişiden kişiye değişiklik göstermekle beraber, yaklaşık altı ile sekiz seans arasında netice verir. Tabii bu seanslara düzenli olarak gelmeniz ve seanslar arasını çok açmamanız sağlıklı sonuç almamızı hızlandıracaktır.

Yüz bölgesine uygulanacak lazer epilasyon işlemi, ayda bir olmak üzere planlanmalıdır. Daha sık uygulama yapmak sağlıklı olmayacağından, yaklaşık sekiz ay gibi bir sürede yüzünüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmanız mümkün olacaktır.

Daha ayrıntılı bilgi ve danışacağınız konular için iletişim hattımızdan bize ulaşabilirsiniz, randevu alıp kliniğimize geldiğinizde, kıl cinsine ve yoğunluğuna bağlı olarak size özel seans programınızı oluşturabiliriz.

Lazer Epilasyon Kalıcı Mı?

Lazer epilasyonun sonuçlarının kalıcı olma durumunu etkileyen pek çok faktör vardır. Öncelikle işlem esnasında son teknolojik ve mevcut kıl yapısına uygun cihazların alanında uzman ve tecrübeli kişiler tarafından uygulanıyor olması oldukça önemlidir. Aksi halde uygun şartlar sağlanmadan yapılan lazer epilasyon uygulamasından istenen verim alınmayacaktır.

Bunların yanı sıra kişinin hormonal durumu, kıl yapısı ve rengi ile kalınlığı da yine kılların, kalıcı bir şekilde tamamen yok olmasında önemli etkenlerdendir.

Kişilerin seans aralıklarına ve belirlenen seans sayısına bağlı kalması da olmazsa olmazdır. Tüm bu şartların sağlanmasıyla beraber yapılan lazer epilasyon sonrasında kılların önemli bir bölümü veya tamamı kalıcı şekilde vücuttan uzaklaştırılmaktadır.

Lazer epilasyonun kalıcı etki bırakması kişinin hormonları ve kıl rengine göre değişiklik göstermektedir. Ancak vücut genelde tek tükte olsa kıl üretmeye devam edebilir ya da kıllar incelse bile yok olmayabilir.

Bu durumlarda düzenli aralıklar ile kıllara uygun lazer dozları ile tedaviye devam etmek gerekir.

Soprano Ice Lazer Platinum ve Titanium Cihazları Arasındaki Farklar Nelerdir?

Soprano buz lazer cihazları arasında en son çıkan model Titanium modelidir. Soprano Platinum ve Titanium cihazlarının ikisi de üç dalga boyuna (Alexandrite, Diode ve Nd:YAG) sahip.

Bu iki cihaz da üç dalga boyutunun avantajlarından yararlanarak kıl köklerini hedef alıyorlar. Her iki cihazda da kıl kökleri kademeli olarak ısıtılar, yani iki cihazın da ısıtma sistemleri aynıdır.

Soprano Ice Lazer Platinum ve Titanium cihazları arasındaki fark; soğutma sistemidir. Gelişmiş patentli soğutma sistemi her iki cihazda da olmasına rağmen ICE Plus teknolojisi sadece Soprano Titanium cihazında yer alır.

Soprano Titanyum cihazının başlığı, platinyum cihazına göre %40 daha büyüktür. Böylece daha hızlı bir lazer epilasyon seansı yaşatır. Uygulama başlığı ve soğutma sistemi dışında Soprano Platinum ve Titanium cihazları arasında fark bulunmaz, her ikisi de FDA onaylıdır.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Tüm vücut lazer epilasyon genellikle kadınlar tarafından tercih edilir. Genital bölge, yüz, kollar ve bacakları içeren bir uygulamadır. Aynı zamanda meme, sırt ve göbekte kıllanma var ise lazer epilasyon aynı seansta yapılır.

Ancak bu bölgelerdeki kıllanma artışı hormonal sorunlardan kaynaklanabilir. Bu nedenle doktor gözetiminde yapılması önemlidir.

Evde Lazer Epilasyon Etkili Mi?

Evde lazer epilasyon için üretilmiş cihazlar düşük doz IPL lazer enerjisi içerir. Kısa süreli etkileri olsada kalıcı etki için daha güçlü lazer teknolojilerine ihtiyaç vardır. Bu nedenle evde kullanılan lazer epilasyon aletleri ile kalıcı bir çözüm olmayabilir.