erkek kalça küçültmeEstetik bir görünüm hem erkek hem de kadınlar için önemlidir. Günümüz güzellik standartları değiştikçe insanların estetik görünümlerinde değiştirmek istediği noktalarda değişebilmektedir.

Estetik denilince genellikle akla kadınlar gelir. Fakat kadınlar gibi erkekler de birçok konuda artık estetik müdahalelere sıkça başvurmaktadır.

Kalçalar her iki cinste de iyi bir görünümün ana noktalarından biridir. Şekilli ve vücudu uygun büyüklükte kalçalar kişilerde özgüven artışına neden olmaktadır.

Şekilsiz ve vücuda uygun olmayan kalça görünümü ise daha çok özgüven kaybına, istenildiği gibi giyinmeye engel durumlar yaratabilmektedir.

Hem genetik hem de çevresel faktörlerden dolayı erkekler kalça şekli istenenden farklı olabilmektedir. Bu durum estetik müdahaleler ile günümüz estetik teknolojisi ile kolay bir şekilde istenen çerçeve içine getirilebilir.

Erkekler için vücut estetiği oldukça önemlidir. Vücudun bütün bölgelerinin birbiri ile uyumu kişiye estetik bir görünüm katar. Bu estetiği bozan en önemli yerlerden biri de büyük veya geniş kalça görünümüdür.

Erkeklerde büyük kalça olduğundan daha kilolu ve kadınsı görünmeye yol açar. Yaş faktörü ve yer çekiminin etkisiyle erkeklerde popo aşağı doğru sarkar ve yana doğru yayılarak, fit olmayan bir durum meydana gelir.

Günümüzde erkeklerin genç ve erkeksi görünmek için en sık yaptırdığı ameliyatlardan biri de erkek kalça (popo) küçültme ve dikleştirme operasyonlarıdır. Liposuction yani yağ alma tekniği ile kalça bölgesinde biriken yağ dokusu çıkarılarak kişiye daha sıkı bir popo sağlanır.

Erkeklerde Kalça Büyüklüğü Nedenleri

Erkeklerde kalça büyüklüğünün çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Erkeklerde kalça büyüklüğü nedenlerini sıralayacak olursak;

  • Genetik faktörler oldukça etkilidir. Genetik yapıdan dolayı erkeklerde kalça kısmı bazı kişilerde vücuda oranla daha büyük, sarkık ve şekilsiz olabilmektedir.
  • Çok fazla hareketsiz bir hayata sahip olmak. Gün içerisinde sürekli oturmak, hareket etmemek kalça büyüklüğü ve şekilsizliğine neden olmaktadır.
  • İlerleyen yaş ile birlikte erkeklerde kalça kısmında deformasyonlar meydana gelmektedir. Özellikle sarkma ve şekilsiz duruş ilerleyen yaş ile birlikte artmaktadır.

Yukarıda yer alan nedenleri ele alırsak en sık karşımıza çıkan sorun hareketsiz bir hayata sahip olmaktır. Hareketsiz bir hayata sahip olmak her iki cinste de hem estetik görünümde hem de vücut sağlığında riskler oluşturmaktadır.

Vücudumuz hareket etmediğinde şekli bozulur, sarkar ve kötü bir görünüme sahip olur. Kendimize olan saygımızı korumak ve daha özgüvenli olmak için hareket etmeyi unutmamalı, sporu bir yaşam biçimi haline getirmeliyiz.

Spor yapamıyorsak bile günlük düzenli yürüyüşler ve evde yapacağımız hareketler ile vücudumuzun şeklini düzeltip, kolayca koruyabiliriz.

Erkek Kalça Küçültme Nasıl Yapılır?

Erkek kalça küçültme, Vaser Liposuction ile yapılır. Öncelikle hastanın vücudundaki yağ dokusu incelenerek ne kadar yağ çıkarılacağına karar verilir. Ameliyat öncesi tetkikler yapıldıktan sonra genel anestezi altında yapılır.

Erkek kalça küçültme için yapılması için  vaser liposuction kanüllerinin istenen bölgelere girmesini sağlayan 0,5 cm lik kesiler açılarak kanüller sokulur. Vaser liposuction, ultrasanografik ses dalgalarını kullanarak popo bölgesindeki fazla yağ dokusunu eritir ve ince kanüller yardımıyla çeker.

Yağları parçalayarak sıvı hale getirebilen Vaser Liposuction, operasyon sonrası popo bölgesinde dalgalı yüzey görünmesini engeller. Böylece klasik liposuction da görülen dalgalı cilt görünümü popo bölgesinde oluşmaz.

Ultrasonik ses dalgaları sadece yağ hücrelerini hedef alır. Klasik liposuction da olduğu gibi bağ dokusu, damar ve sinir gibi önemli dokulara zarar vermeden popo bölgesindeki fazla yağın çıkartılmasına yardımcı olur.

Vaser liposuctionda, diğer dokulara zarar verilmediği için operasyon sonrası kişide yoğun bir morluk ve şişlik görülmez. Operasyonda yapılan şekillenme işlemi bittikten sonra, korse giydirilerek ameliyat tamamlanır.

Operasyon süresi yaklaşık 2 saattir. İstenen bölgelere aynı operasyonda yağ enjeksiyonu yapılarak popo büyüklüğü ve şekli yeniden düzenlenebilir. Korseler yaklaşık 4 hafta giyilmelidir. 

Büyük kalçalı kişilerde liposuction sonrası popo sarkması meydana gelebilir. Özellikle yaş faktörü dolayısıyla cilt elastikiyetini kaybeden kişiler, liposuction sonrası popo sarkması sorunuyla karşı karşıya kalabiliyorlar.

Medikal estetikte kullanılan iple askı tekniğinde erkeklerdeki sarkan popo dikleştirilerek daha fit bir görünüm meydana getirilir. İple askı tekniğin de popoya yukarı doğru bir eğim verilir ve daha dik bir hale getirilir.

Vaser Liposuction ile Ne Kadar Yağ Alınabilir?

Erkeklerde popo küçültme operasyonunda ne kadar yağ alınabileceği kişiden kişiye göre değişen bir durumdur. Kişinin yağ kütlesi, boyu ve yaşına uygun olarak Vaser Liposuction ile popodan yağ çekilebilir.

Erkeklerde popodan ortalama olarak 1,5 litre yağ alınabilir. Bazı durumlarda bu basen bölgesi de dahil olmak üzere 4 litreye kadar çıkabilir. Bu aşamada önemli olan popodaki yağ oranı ve cilt dokusunun kalitesidir.

Erkeklerde Kalça Dikleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Erkeklerde kalça dikleştirme yöntemleri özellikle kalça şekli vücut yapısına uygun olmayan ve sarmanın olduğunu kişilere uygulanmaktadır. Bazı kişiler ne kadar spor veya egzersiz yapsa bile kalçalarını daha dik bir şekle sokamaz.

Bu durumda estetik müdahaleler ile dikleştirme işlemi yapılabilmektedir. Kalça dikleştirme yönteminde liposuction ile beraber yağ enjeksiyonu tekniği kullanılmaktadır. Liposuction ile ve yağ enjeksiyonu kalça şeklini istendiği gibi şekillendirmeyi sağlar.

Tabi ki işlem yapılmadan önce ne kadarlık bir yukarı kaldırma yani dikleştirme yapılacağına karar verilir. Doğru bir görünüm için vücut ölçüleriniz ele alınır. Vücut ölçülerinize en yakın ve en iyi duracak şekilde bir görünüm elde edilmeye çalışılır. 

Kalça dikleştirme operasyonundan sonra kişinin günlük hayatına dikkat etmesi gerekir. Özellikle beslenme konusunda özenli olmak gerekmektedir.

Sağlıklı ve düzenli bir beslenme programına uymak operasyonun başarı sonucunu iyice arttıracaktır. Düzenli olarak hareket etmek, bol su içmek kalça dikleştirme operasyonundan sonra elde edilen görünümün kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Erkek Kalça Küçültme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Popo küçültme ameliyatından sonra kişinin beslenme düzenine dikkat etmesi önerilir. Yoğun kilo alımında popo, tekrar sarkık ve büyük bir hale gelecektir. Bu nedenle ameliyatın ideal kilonuzda iken yapılması önemlidir.

Kilo alma veya verme ameliyat sonuçlarını değiştirebilir. Bununla birlikte günlük yürüyüşler, düzenli egzersiz yapmak ve bol su tüketimi dikkat edilmesi gereken konulardır. Tüm bu rutine uyduğunuzda kalça küçültme operasyonunun sonuçları uzun vadede olumlu yönde olacaktır.

Erkek Kalça Küçültme Fiyatları

Estetik operasyonlarda doğrudan fiyat vermek sağlıklı değildir. Fiyatı etkileyen birçok kıstas yer almaktadır. Operasyonu yapacak olan doktorun tecrübesi, klinik donanımı, hangi estetik yönteminin kullanılacağı fiyatı ciddi oranda etkileyebilmektedir.

Sağlık Bakanlığının kuralları gereği internet sayfalarında sağlık işlemleri ile ilgili fiyat vermek doğru değildir. Tecrübeli ve hasta memnuniyeti yüksek doktorların tedavinizi yapması fiyatları da artabilmektedir.

Erkek kalça küçültme fiyatları ve muayene ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz.

Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve doktorlar erkek kalça küçültme fiyatları hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır.

Daha sağlıklı olmanız ve kendinizi daha mutlu hissetmeniz için birçok hastalığın tedavisinde alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak erkek kalça küçültme fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.