Elmacık kemiği dolgusu elmacık kemik konturunu iyileştirir ve yanakların önden görünümleri üzerindeki simetrik görünümünü de arttırır.

Yanak dolgusu, en doğal 3 boyutlu sonucu elde etmek için önden göz altına ve yana doğru elmacık kemiklerinin üzerinde bitecek şekilde uygulanabilir.

Yüz yaşlandıkça yağ hücreleri azalır ve deri altı yağ dokusu erir. Aynı zamanda kolajen üretiminin sınırlanması sonucu cilt sarkar. Genç, taze ve estetik bir yüzün dolgun görünmesi özellikle çıkık elmacık kemikleri ile kendini gösterir.

Gençliğimizde daha dolgun görünen bu bölge yaş aldıkça incelir ve dudak üzerine daha da yakınlaşır.

Elmacık kemiğinin altındaki alan çukur görünmeye başladığı gibi nazolabial çizgilerin de daha derin görünmesini sağlar ve sizi çok daha mutsuz gösterir.

Hatta çökmüş bir elmacık kemiği görüntüsü, göz altında oluşturduğu koyu gölge ile göz altlarımızın da daha çökmüş ve yorgun görünmesini sağlar.

Bu kayıp yağ alanlarını hyaluronik asit bazlı dermal dolgu ile doldurarak daha genç, dinlenmiş ve fresh bir görünüme kavuşabilir. Yanak ortası bölgesine doğal bir daralma ve geçiş sağlamak için bu bölgenin dolgusu hemen hemen her zaman göz altı dolgusu ile birleştirilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Elmacık Kemiği DolgusuElmacık kemiklerinin üzerine yapılan hyaluronik asit bazlı dolgu enjeksiyonu işlemidir.

Elmacık Kemiği dolgusunu uygularken genel yüz görünümüne uyum sağlamak önemlidir.

Dolguyu uygularken keskin bir düşüşten kaçınmak ve şakakları elmacık kemiğinden ayırmak gereklidir. 

Minimal invaziv yüz dolgusu tedavileri ile hastaların yüz hacminin artmasına ve elmacık kemiği alanını şekillendirmesine yardımcı olmaya çalışırken, aynı zamanda yaşlanmanın sebep olduğu hacim kaybına engel olabiliriz.

Elmacık kemiği dolgusu ince bir şekilde yapıldığında, özellikle kadın hastalar en çok kontür makyajı uygularken değişikliği fark ederler. Biraz daha fazla uygulandığında, yüze çok zarif bir kalp şekli verebilir, bu da genç bir yüz estetiği sağlar.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

Elmacık kemiği dolgusu öncesi lokal anestezik sürülür ve sonrasında doktorunuz size hangi bölgelere ne kadar dolgu uygulanacağını belirler. Buna göre planlanan dolgular enjekte edilerek gerekli dolgunlaştırma sağlanarak işlem tamamlanır. Yaklaşık 30 dakikalık bir uygulamadır.

Tüm etnik kökenlerden insanlar için güvenlidir, hiperpigmentasyon veya hipertrofik yara izi riski taşımaz. Ayrıca dolgudaki hyaluronik asit hayvan bazlı değildir ve alerji testi gerektirmez.

Elmacık kemiği dolgusunun içerdiği lidokain, hastaların enjeksiyon işlemi sırasında rahatsızlık hissetmemesini sağlayan bir anesteziktir. Enjeksiyon, hastaların dolgu uygulanırken çok rahat olduklarını bildirmelerine katkıda bulunan çok ince bir iğne kullanılarak yapılır.

Elmacık kemiği dolgusu sonrasında hafif ödem, morarma veya kızarıklık yaşayabilir. Tüm hastalar bu etkileri yaşamaz ancak hafif olduğunu ve bir hafta içinde düzeldiğini bilmeniz gerekir.

Enjeksiyonlar tamamlanır tamamlanmaz, hastalar elmacık kemiği bölgesinde hacim artışı ve alt yüzü iyileştiren ince bir kaldırma fark eder.

Elmacık Kemiği Dolgusu Kimlere Yapılır?

Elmacık kemiği dolgusu adaylarının sağlıklı ve gerçekçi beklentilere sahip olması gerekir. Hastalar elmacık kemiği bölgesinde kontür tanımlayıp hacim oluşturmak ve elmacık kemiklerindeki yüz asimetrisini düzeltmek isteyebilirler.

Kapsamlı bir konsültasyon ve yüz muayenesi ile elmacık kemiği dolgusu prosedürüne adaylıklarını değerlendirmek için hastalara mutlaka görüşme muayenesine gelmelerini öneriyoruz.

Tüm hasta endişelerini gidermek için özelleştirilmiş bir tedavi planlanır. Elmacık kemiği dolgusu tüm prosedür ve iyileşme detayları anlatılır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Sonrası

Elmacık kemiği dolgusu yapıldıktan hemen sonra etkisi görülür. Ancak işlem sonrası ödem görülmesi normaldir. Bu ödem yaklaşık bir hafta sonra iner ve yüz son şeklini alır. 

Enjeksiyon sonrasında morluk ve kızarma görülebilir. Bu istenmeyen yan etkiler yaklaşık 1-2 hafta içinde geçecektir. 

Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları

Elmacık Kemiği Dolgusu fiyatları kullanılan dolgu miktarına göre değişiklik göstermektedir. Hyaluronik asit dolguları pek çok markada ve farklı kalınlıklarda olabilir ve genellikle 1 ml üzerinden çarpılarak hesaplanır. 

Kişinin ne kadar dolgu ihtiyacı olduğu ve istenen etkinin kaç ml ile sağlanacağı belirlendikten sonra elmacık kemiği dolgu fiyatları daha doğru belirlenecektir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Ne Kadar Kalır?

Elmacık kemiği dolgusu Hyaluronik asit etken maddesi ile uygulanan dolgulardır ve kalıcılık süresi 12-18 ay arasında farklılık gösterir. Elmacık kemiği dolgusu tekrarlanabilir ve bu sayede kalıcılık süresi daha uzun olur.

Daha kalıcı bir uygulama arayışında olanlara yağ enjeksiyonu tavsiye edilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Yüzü Kaldırır Mı?

Elmacık kemiği dolgusu özellikle orta yüz hattını gençleştirmek için kullanılan ve yüzü kaldırma etkisi olan bir dolgudur. Bu lifting etkisi ile çene hattıda keskinleşir ve yüze genç bir etki sağlar. 

Elmacık Kemiği Dolgusu Erkeklere Yapılır Mı?

Erkeklerde elmacık kemiği görünümümü kadınlardan farklıdır. Bu nedenle elmacık kemiği dolgusunu buna dikkat ederek yapmak gerekir.

Erkeklerde elmacık kemiklerinin dolgunluğu feminen bir görüntüye neden olabilir. Bu nedenle erkeklerde yapılan elmacık kemiği dolgusu farklı bir şekilde şekillendirme yapılmalıdır.