Kök hücre tedavisi günümüzde kanser tedavisinden estetik uygulamalarına kadar birçok alanda kullanılıyor. Saç ekimi yaptıran veya zayıf saçlarının güçlenmesini isteyen kişiler kök hücre uygulamasıyla daha gür ve sağlıklı saçlara kavuşabiliyorlar.

Saç dökülmesi tedavisi, saç ekimi uygulaması değil, zayıf saç tellerini güçlendiren destekleyici bir uygulamadır. Kendi kendini yenileme ve çoğaltma özelliği olan kök hücreler, vücudumuzun en değerli yapı taşlarından biridir.

Zayıf saç köklerine uygulanan kök hücre tedavisi sayesinde daha canlı ve parlak saçlara kavuşabilir, seyrek saçların sizde yarattığı psikolojik çöküntüden kurtulabilirsiniz.

Kök Hücre Nedir?

Kök hücre tedavisi, hastanın kendi vücudundan temin edilir. Kök hücre, vücudumuzdaki birçok farklı organdan ve dokudan elde edilebilir ve genellikle saç ekiminde kök hücre tedavisi için tercih edilen yağ dokusundan alınmasıdır.

Yağ dokusu dışında göbek kordonu, kemik iliği, kan dokusu, bebek dişinden de kök hücre alınabilir. Kök hücrenin kendi kendini çoğaltma, yenileme ve değiştirme özelliği olduğu için yıpranmış saç tedavisinde olumlu sonuçlar alabiliyoruz.

Kendini ve bulunduğu ortamı onarabilen kök hücreler sayesinde saç kökleriniz de yenilenme süreci başlayacaktır. Kök hücre bazen PRP ile karıştırılmaktadır. PRP büyüme faktörleri yönünden etkinlik gösterir ancak kök hücre içermez. Kök hücrede ise dokudan kök hücreler ayrıştırılır.

Saç Dökülmesinde Kök Hücrenin Etkisi Var Mıdır?

Günümüzde hala genetik temelli saç dökülmelerinin sebebi tam olarak bulunamamıştır. Bu nedenle kalıcı saç dökülmelerinin önüne henüz geçilemedi. Fakat bilinen bir gerçek ise genetik olarak kellik görünen kişilerin kafa derisinde hala kök hücreler yer almasıdır.

Yağ kök hücreleri ile yapılan tedavide bu kök hücrenin onarıcı hücre yenileyici özelliğinden faydalanarak saç kök hücrelerini desteklemesi ve saç dökülmesini azaltması amaçlanır. Güçlü kök hücreler, sağlıklı saçlar için uygun bir ortam yaratacaktır.

Kök Hücre Tedavisi Saç Ekim Uygulaması Mıdır?

Kök hücre tedavisi, saç ekim uygulaması değildir ancak saç ekimi ile beraber yapıldığında saç ekiminin kalitesini ve hücre çoğaltmasını desteklediğinden tercih edilir. Kök hücre tedavisi, destekleyici ve saçların güçlenmesine yardımcı olan bir yöntemdir.

Bu yöntemle yeni ekilen saçların daha hızlı bir şekilde büyümesi amaçlanır. Sadece saç ektiren değil, zayıf ve seyrek saçlara sahip olan kişiler de kök hücre tedavisi ile daha güçlü saçlara kavuşabilirler.

Kök hücre tedavisi doktorun da onayı ile tekrarlanabilir. Bu tedavi yöntemi, dökülmemiş saçların daha gür çıkmasını ve ekim yapılan bölgelerin daha hızlı iyileşmesini sağlar. Böylece saç ekiminin başarısı katlanarak artar.

Saç Dökülmesinde Kök Hücre Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kök hücre tedavisinde öncelikle kişiden liposuction ile yağ kök hücreleri alınır. Bu işlem ortalama 20-30 dakika sürer ve lokal anestezi altında yapılır. Yağ hücrelerinin içinden alınan 60-70 cc’lik kök hücre, çoğaltılarak saç derisi için uygun bir hale getirilir.

Çoğaltılmış kök hücre hazır olduğunda kök hücre tedavisine başlanabilir. Kök hücreler saç diplerine enjekte edilir. İşlemden sonra kök hücreler aktifleşir ve saç tellerini, saç köklerini onarmaya başlar. Kök hücre tedavisi saçlarda canlı ve sağlıklı bir görünüm yakalamanıza yardımcı olur. Saç köklerine lokal anestezi altında enjekte edilen kök hücrelerin etkisi bir ay içinde görülecektir.

Kök Hücre Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Kök hücre ile saç ekimi beraber yapıldığında dikiş kullanılmaz. Bu nedenle işlem sonrasında başınızda iz kalmaz ve hızlı bir iyileşme görülür. Kök hücre tedavisinden sonra hızlı ve etkili sonuçları bir ay içinde görebilirsiniz.

Saçlarınızın ön kısmında seyrelme varsa kök hücre tedavisi ile ön saç çizginizi gençleştirebilir, daha dinamik bir görünüm sağlayabilirsiniz. Kök hücre tedavisi, PRP tedavisi ile birleştiğinde daha kalıcı sonuçlar yaratacaktır.

Diğer Saç Tedavileri Yerine Kök Hücre Neden Seçilmelidir?

Kök hücre tedavisi, yüksek bir iyileşme ve canlandırıcı olma potansiyeli ile saç dökülmesine karşı korumak ya da saç kaybını engelleyerek hastaların güvenlerini geri kazanmalarını sağlar.

Enjekte edilen kök hücreler ölü ya da yıpranmış saç foliküllerini aktive ederek saç büyümesine ve erkekler ile kadınlar için saç dökülmesi sorununu ortadan kaldırır. Aynı zamanda saç ekimi sonrasında iyileşmeyi hızlandırır ve saç ekiminin başarısını arttırır.

Kök Hücre ile Saç Ekimi Fiyatları

Kök hücre ile saç ekimi fiyatları işlemin yapıldığı kliniğe ve doktorun tecrübesine göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak kök hücre ile saç ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.