Kök hücreli Yağ Enjeksiyonu işleminde vücudumuzdaki diğer yapılara dönüşebilen ve çoğalabilen hücreler ayrıştırılarak tazelenir ve yağ enjeksiyonu gerçekleşir. Kök hücrelerin kendilerini devamlı yenileme özelliği sayesinde yağ enjeksiyonunu daha uzun ve daha sağlıklı sonuçlar elde edilmesi sağlanmıştır.

Nano yağ transferi, vücudun bir bölgesinden alınan yağ greftlerinin bir diğer bölgesine aktarılma yöntemidir. Vücut kontürünü şekillendirmek ve vücudu daha kıvrımlı hale getirmek için siz de kök hücreli yağ enjeksiyonu uygulamasını araştırabilirsiniz.

Kendi vücudunuzdaki yağlar kullanılarak yapılan bu estetik işleminin yan etkisi ve riski yoktur. Kök hücreli yağ enjeksiyonunu yüz dolgusu, göğüs dolgusu ve popo büyütme işlemleri için uygulayabiliyoruz.

Kök Hücrelerin Görevi Nedir?

Kök hücreleri aslında bütün dokularımızda bulunur. Yetişkinlerde bu kök hücreler zamanla doku hücresine dönüşürler. Doku hücrelerinin görevi ise yaralanma, hastalık ve doku hasarı gibi durumlarda vücudu onarmak ve tedavi etmektir. 

Yaşlanma durumunda vücudumuzdaki doku kaybından dolayı doku hücreleri uyarılamaz ve bu nedenle doku onarımı işlemi git gide azalır. 

Kök hücreler, cilt sağlığı ve genç görünüm için de önemlidir. Yaşlanma ile birlikte derideki kök hücreler azaldığı için cildin elastikiyeti azalır ve yumuşak doku kaybı oluşur. Bunun sonucunda cildimizde kırışıklık ve sarkma görürüz. Bu nedenle kök hücre yağ transferi yapıldığında, yağ enjeksiyonu yapılan bölgede daha genç ve sıkı bir cilt oluşacaktır. 

Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu Hangi Bölgelere Yapılabilir?

yağ enjeksıyon

  • Meme büyütme
  • Popo büyütme
  • Bacak estetiği
  • Yara izi tedavisi
  • Vücut kontürü estetiği
  • El estetiği
  • Liposuction sonrası vücut kıvrımlarını onarmak

Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu İle Klasik Yağ Enjeksiyonun Farkı Nedir?

Klasik yağ enjeksiyonunda kullanılan yağ dokusu, kök hücre gibi kendi kendini yenileme ve besleme özelliğine sahip değildir. Bu nedenle klasik yağ transferinde elde edilen kalıcılık ve dolgunluk, kök hücreli yağ enjeksiyonuna göre daha azdır. 

Kök hücre ile desteklenen yağ enjeksiyonunda, yağ dokusu kendi kendini çoğaltır, yeniler ve besler. Bu yüzden kök hücre kullanılan yağ enjeksiyonlarının ömrü daha uzun oluyor. 

Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonun Etkileri

Kök hücre kullanılan yağ enjeksiyonu sonrasında uygulama yapılan bölgede sağlıklı bir dolgunluk oluşur. Genellikle yağ dokusunun %60-70’i uygulama sonrasında kalıcı olur. Kök hücre ile zenginleştirilen yağ hücresi transferi sayesinde doku onarımı sağlanır ve uzun süre bu bölgede dolgunluk görülür. 

Kök hücre ile yağ transferi yapmanın riskleri yok denecek kadar azdır. Kişinin kendi yağ hücreleri kullanıldığı için alerji yapma şansı yoktur. Kök hücreli yağ transferinden sonra daha doğal, dolgun ve hacimli vücut hatlarına sahip olabilirsiniz. 

Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Kök hücreli yağ dokusu ilk olarak Vaser Liposuction tekniği ile vücuttan çekilir. Özel teknikler kullanılarak bu yağ dokusu ayrıştırılır. Fiziksel olarak onarma ve yenileme özelliği olan kök hücreler seçilerek bu yağ hücreleri kişinin dolgunluk istediği bölgeye enjekte edilir. 

Kök hücreli yağ enjeksiyonunda iz kalmaz, ağrı hissetmezsiniz. Uygulama sonrası şişlik oluşması çok normaldir. Yüz ve meme yağ enjeksiyonu için 5 gün, popo ve bacaklarda ise 7 gün sonra ödemleriniz iner. Yağ enjeksiyonu yaptırdıktan sonraki gün günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Uygulamanın kalıcılığı 3 yıla kadar devam edecektir. 

Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.