Zamanın ne kadar hızlı geçtiğini aynaya bakınca görürüz; ince çizgiler, kırışıklıklar, göz altı koyulukları, çökmüş yanaklar ve yaşa bağlı cilt lekeleri ve yüzümüzdeki değişimi görene kadar zamanın ne kadar hızlı geçtiğini anlayamaz.

Neyse ki, gelişen estetik işlemler her gün biraz daha ilerliyor ve her gün  yeni ve yenilikçi yaşlanmaya karşı tedaviler ve teknolojiler üretiyor.

Nano yağ enjeksiyonu olarak da bilinen nano yağ transferi, kozmetik dünyasının en son cilt ve yüz gençleştirme tedavisidir. Etkinliğinin gözle görülür olması ile beraber her geçen gün popülaritesi artmaktadır.

Nano Yağ Enjeksiyonu Nedir?

nano-yağ-dolgusuYağ transferinin nasıl etkili olacağını anlamak için yaşlanma sürecinde yüzümüzde değişimin nedenini bilmek önemlidir.

Yaş aldıkça cildimiz esnekliğini kaybeder, yüzde zamanla ince kırışıklarla başlayan süreç daha derin oluklar oluşturarak yer çekiminin etkisi ile aşağı doğru sarkmaya başlar.

Aynı zamanda deri altında doğal olarak bulunan yağ dokusu erir ve yüz gergin ve dolgun görünümünü kaybederek sarkar. 30’lu yaşlarda başlayan bu süreç her geçen yıl daha çok ilerleyerek devam eder.

Göz altları derinleşmeye ve koyulaşmaya, dudaklar incelmeye ve yanaklar düzleşmeye başlar.

Yağ enjeksiyonu, kaybolan yüz hacmini tekrar geri kazandırmak, ince kırışıklıkların görünümünü azaltmak, koyu halkaları düzeltmek ve genel yüz görünümünü canlandırmak için, kendi yağ dokumuzdan elde edilen yüksek oranda kök hücre içerikli yağ moleküllerinin kullanıldığı özel bir tedavi sürecidir.

Kişinin kendi yağ hücrelerini, doğal yüz dolgusu olarak enjekte etmek, dermal dolgu maddelerine göre daha uzun süre kalıcılığı olan, güvenli, etkili ve ekonomik bir alternatiftir.

Nano fat enjeksiyonu, olağanüstü sonuçlarla yağ dolgusu konseptini yeni ve etkili bir seviyeye taşır.

Nano yağ enjeksiyonu, klasik yağ enjeksiyonundan farklı olarak, çok daha küçük ve daha konsantre yağ hücrelerinin ve kök hücrelerinin kullanılmasıdır.

Özellikle yüz hacmini yeniden sağlamak için yağ dolgusu ideal, etkili ve uzun süreli bir görünüm yaratır. Bu ultra konsantre mikro yağ dolgusu, aynı zamanda doku gençleşmesini destekleyen güçlü kök hücreler ve büyüme faktörleri içerir.

Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Lokal veya sedasyon anestezisi altında yapılan üç aşamalı bir işlemdir.

Birinci Adım

İlk olarak, vücudunuzda fazla yağ birikmiş olan bir bölgeden yeterli miktarda yağ çıkarmak için liposuction ile ince bir kanül kullanılarak yağ dokusu dışarı alınır. Yaygın yağ alım alanları kalça, göbek çevresi veya yan kısımlardır.

Bu mikro-liposuction işlemi, vücut şekillendirmek amacıyla kullanılan liposuction dan farklı olarak daha ince kanüller kullanılarak yapılır.

İkinci adım

Alınan yağı saflaştırmak ve konsantre etmek ve nano fat haline getirmek için, bağ dokusundan ve diğer hücre türlerinden ayırmak gerekir. Bu ayrıştırma için özel olarak kullanılan Nano-Lipocube kullanılır.

Lipocube ile ayrıştırılan yağlar enjeksiyona uygun nanofat haline getirilir. Etkin olarak saf, sıvılaştırılmış yağdan oluşan pürüzsüz bir çözelti oluşturur. Eğer istenirse kök hücre canlılığını ve etkisini arttırmak için yağ dolgusuna PRP eklenebilir.

Üçüncü Adım

Nano yağ enjeksiyon işleminin son aşamasında konsantre yağ dolgusu, çok ince bir iğne ile daha önceden planlanmış bölgelere enjekte edilir.

Enjekte edilen yağ dolgusu kendi yağ dokunuzdan elde edildiği için tamamen sizin dokunuzdur ve hiçbir yan etkisi ve alerji durumu oluşmaz.

Nano Yağ Transferinin Faydaları Nelerdir?

Yaşlanma belirtilerini görmeye başladıysanız, yağ enjeksiyonu yüzünüzdeki hacmin geri kazanılmasına, cilt iyileşmesine ve daha genç görünen ışıltılı bir cilt elde etmenizi sağlar.

Nano Fat Transferi şu Amaçlar ile Kullanılabilir:

 • İnce kırışıklıkların giderilmesi
 • Koyu göz altının düzeltilmesi, torbaların iyileştirilmesi
 • Göz altı çukurlarının giderilmesi
 • Düzleşmiş yanaklar ve sönük elmacık kemikleri
 • İnce dudaklar

Nano yağ enjeksiyonu ayrıca boyun, dekolte ve eller içinde uygulanabilir. Ayrıca vücutta yağ enjeksiyonu ile dolgunluk istenen bölgelerde yağ dokusunun kalıcılığını arttırmak için de kullanılabilir.

Nano fat uygulamaları son zamanlarda popüler hale gelmiştir ve her geçen gün yüzünü dolgunlaştırmak, kalçalarını büyütmek veya meme büyütme sonuçlarını iyileştirmek için daha fazla kişi kendi yağlarının kullanılmasını tercih etmektedir.

Yağ transferi 1800’lerin sonlarından beri yapılmaktadır. İlk zamanlarda yağ enjeksiyonu dokuları düzeltmede eksikleri doldurmada rekonstrüksiyon ameliyatlarında kullanılmıştır.

Ancak sonuçların etkinliğini arttırmak ve kalıcılığını sağlamak uzun bir süreç almıştır. Lipocube da bu yeni teknolojilerden biridir.

Yağları konsantre ederek nano boyutlara indirger ve hem daha ince kullanım olanağı tanıyarak hemde etkinliğini arttırarak estetikte kullanılabilir hale getirmiştir.

Yağ Enjeksiyonu Güvenli Midir?

nano yağ enjeksiyonuBu teknikte deneyimli bir plastik cerrah tarafından yapıldığında yağ enjeksiyonu güvenli ve etkin bir uygulamadır.

Dermal dolgu maddelerinin kullanımının artması ancak kalıcılığının kısa süreli olması nedeni ile farklı ve daha kalıcı bir seçenek olarak yağ transferi giderek daha popüler hale geliyor.

Çünkü tedavi kendi dokularınızdan bir parçadır ve kendi dokularınızla %100 uyumludur. Bu da yağ enjeksiyonunun doku reddi veya alerjik reaksiyon gösterme riskini ortadan kaldırır.

Yağların nano boyuta indirgendiği nanofat enjeksiyonu ile daha küçük alanlarda, daha ince uygulamaların yapılabilmesini sağlamaktadır.

Özellikle yüze yağ enjeksiyonu uygulamalarında teknoloji ile daha etkin bir kullanım sağlamaktadır.

Bununla birlikte, işlem cerrahi prosedür olarak algılanabilir ve cerrahinin risklerini içerir.

En önemli risklerden biri olan enjeksiyon bölgesinde enfeksiyondan kaçınmak için cerrahınızın işlem sonrası bakım talimatlarını takip etmek çok önemlidir.

Nano Fat Bana Nasıl Yardımcı Olabilir?

Nano fat denen yağ, yaşla ilgili çeşitli sorunları tedavi etmek için dolgu maddelerine benzer şekilde kullanılabilir:

 • Yanaklara ve orta yüze hacim katarak daha genç bir görünün
 • Kırışıklıklardan kurtulun ve pürüzsüz bir cilde kavuşun
 • Cildiniz daha genç ve sıkı görünsün
 • Yüz ve boyundaki çizgilerinizden kurtulun
 • Ellerinizi gençleştirin
 • Yara izlerini iyileştirin

Yağ enjeksiyonu, dolgu uygulamalarından daha iyi sonuçlar sağlar. Kalıcılığı daha uzun sürelidir. Özellikle tüm yüze uygulandığında yüz şekillendirmede etkileri kalıcıdır.

Nano Yağ Transferi İçin İyi bir Aday Mıyım?

Yağ enjeksiyonu uygulaması için kişinin kendi yağı kullanılacağından, yağ dolgusu yapılmasına olanak sağlayacak miktarda fazla yağ dokusu olması gerekir.

Yeterli yağınızın olup olmadığı ilk muayeneniz sırasında doktorunuz tarafından belirlenecektir. Ayrıca genel sağlık durumunun iyi olması ve uygulama için herhangi bir sağlık sorunu olmaması gerekir.

Yağ Enjeksiyonundan Sonra Sonuçlar Kalıcı Mıdır?

Nano yağ enjeksiyonu ile uygulanan yağın bir miktarı vücudunuz tarafından metabolize edilerek emilir. Ancak kalan yağ dokusu uzun süre sizinle kalacaktır.

Ancak ani kilo kayıpları ve farklı tedaviler yağların erimesini hızlandırabilir. Eğer gerekirse nano fat tedavisi birkaç kez tekrarlanarak yağların kalıcılığı arttırılabilir.

Enjekte edilen yağın %30 kadarı eriyebilir bu nedenle istenen sonuç için birden fazla tedaviyi planlamanızı tavsiye ederiz.

Nano Fat ve Dermal Dolgu Maddelerinin Farkı Nedir?

Yağ transferi ve dolgu maddeleri arasındaki benzerlik ve farklılıkların bir kısmını anlattık, ancak her bölge ve kişi için uygulanacak tedavi farklı olabilir.

İkisi arasındaki en büyük fark dermal dolguların kalıcı olmaması ve maksimum 18 aya kadar uzayan etkinliğe sahip olurken, nano fat dolgusu ise 4-5 yıl sizinle kalıcı olacağıdır. Aynı zamanda yağ kök hücrelerinin etkisi ile uygulanan bölgede aktif iyileşme ve dolgunluk sağlamasıdır.

Nano Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Yağ enjeksiyonu fiyatları yapılan bölgeye göre değişkenlik gösterir. Nano fat fiyatını belirleyen bir diğer unsur doktorunuzun tecrübesi ve bu konuda uzmanlaşmış olmasıdır.

Nano Yağ enjeksiyonu fiyat bilgisini Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Nano Yağ enjeksiyonu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.