morpheusMorpheus 8 son zamanlarda özellikle ünlü kadınların sıkça başvurduğu bir güzellik yöntemi haline geldi.

Ameliyat altına yatmadan cildinizi daha gergin, sıkı, genç ve sağlıklı bir görünüme Morpheus 8 ile kavuşturabilirsiniz.

Mikro iğneler ile yapılan bu işlemde bipolar radyo frekans dalgaları da kullanılmaktadır.

Morpheus 8 Nedir?

Morpheus8, mikro iğneler ile radyofrekans (RF) enerjisini aktararak minimal invaziv bir cilt gençleştirme yapan bir uygulamadır.

Bu FDA onaylı teknoloji, cildinizin derinliklerine RF enerjisini iletirken,, vücudunuzun doğal iyileşme tepkisini tetikleyen ve cildi sıkılaştırmak ve yeniden şekillendirmek için yeni kolajen ve elastin üretimini teşvik eden mikro hasar yaratır. 

Kadınlar arasında altın iğne olarak da bilinen bu yöntem farklı başlıkları ile daha spesifik tedavi seçeneği sunması nedeni ile tercih edilmektedir.

Seansların süresi 30-60dakikaarasındadır ve kişi çok fazla ağrı hissi duymamaktadır. Genellikle lokal anestezi altında yapılmaktadır.

Uygulama sonrasında herhangi bir ağrı, morarma gibi durumlar oluşmamaktadır. Ayrıca kişi aynı gün uygulama sonrasında günlük hayatına kolayca dönüş yapabilmektedir. Altın iğne uygulamasını birçok ünlü kadın düzenli olarak yaptırmaktadır.

Genç ve sağlıklı bir cilt görünümü için siz de düzenli aralıklar ile uygulamayı uzman doktorlar kontrolünde yaptırabilirsiniz. Özellikle +30 yaş üzeri kadınların yaşlılık belirtilerini azaltmak için yılda bir kez yaptırması gençleşme adına güzel etkiler yaratacaktır.

Morpheus 8 Uygulamasını Kimler Yaptırabilir?

Uygulamayı +18 yaş üzeri olan hem erkek hem de kadınlar rahatlıkla yaptırabilir. Özellikle belirgin cilt sorunları olan kişilerin düzenli seanslar ile altın iğne uygulamasını yaptırması kısa sürede büyük etkiler ile daha güzel görünmeyi sağlayacaktır.

Özellikle ergenlik döneminden kalma sivilce, akne ve siyah nokta lekeleriniz var ise altın iğne ile bunlardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Morpheus 8 Uygulamasını Kimler Yaptıramaz?

Uygulamayı yaptırması riskli olan bazı gruplar vardır. Bunlar; 

 • Hamileler,
 • Emzirme döneminde olan kadınlar,
 • Cildinde açık yara olanlar,
 • Enfeksiyon sorunu olanlar,
 • Cilt hastalıklarına sahip olanlar (egzama, sedef, roses, uçuk gibi),
 • Kalp pili kullanan kişilerdir. 

Morpheus8 in Hangi Bölgelere Yapılabilir?

 • yüz, 
 • çene çizgisi,
 •  gıdı ve boyun
 •  karın veya kalça dahil vücudun herhangi bir yerinde kullanılabilir. 

Optimum sonuçlar için, dört ila altı hafta arayla üç veya 4 seansa ihtiyacınız olacak.

Morpheus 8 Nasıl Uygulanır?

Morpheus-8.-pngUygulamanın ilk ve en önemli aşaması fiziki değerlendirme kısmıdır. Uygulamayı yapacak olan doktor kişinin cildinde var olan sorunları belirler.

Sarkma, kırışıklık gibi durumların hangi bölgelerde oldukları belirlenir. Burada amaç uygulama sırasında hangi bölgelere hangi başlık ile farklı tedaviler uygulanarak  işlem yapılacağını analiz etmektir.

Fiziki değerlendirme sırasında kişinin sağlık geçmişi sorulur. Ayrıca herhangi bir alerjisi olup olmadığı ve düzenli ilaç kullanıp kullanılmadığı öğrenilir.

Fiziki değerlendirme sonucunda kişi uygulama için uygun ise işleme geçilir. İşlemden önce uygulama yapılacak olan bölge güzelce dezenfekte edilir.

Sonrasında ise belirlenen bölgelere işlem yapılır. İşlem için farklı uzunluklarda mikro iğneler kullanılmaktadır. İğneler yardımı ile cilt altına kanallar açılmaktadır. Daha sonra yüksek düzeyde olan radyo frekans dalgaları bu kanallardan cilt altına gönderilir. Böylelikle işlem sona erer. 

Morpheus 8 Avantajları Nelerdir?

Güzellik ve sağlık konusunda birçok avantajı olan Morpheus8 her kadının yaptırması gereken uygulamalardan biridir. Bir diğer ismi ile altın iğne olarak bilinen uygulamanın avantajlarını sıralayacak olursak;

 • Cilt lekelerinin azalmasına yardımcı olur,
 • Cildi sıkılaştırır,
 • Cildi gerginleştirir,
 • Cildi gençleştirir,
 • Sarkmaları toparlar,
 • Genç bir görünümde olmanıza olanak tanır,
 • Daha canlı ve parlak bir cilde sahip olursunuz,
 • Gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar,
 • Eğer var ise akneden dolayı oluşan çukurlaşma görüntüsünü yok eder. 
 • Ameliyatlı bir işlem olmadığı için herhangi bir iz kalmaz.
 • Oldukça basit ve konforlu bir uygulamadır.

Morpheus 8 Uygulaması Sonrası

Uygulama sonrasında vaat edilen etkiyi kısa sürede gözle görülür bir şekilde siz de fark edeceksiniz. Uygulama sonrasında ilk 24 saat cildinize su temas etmemeli.

Ayrıca herhangi bir makyaj veya kimyasal bakım ürünü de kullanmamalısınız. Uygulamanın etkisi 3-6 aya kadar sürmektedir.

Doktorunuzun önerdiği aralıklar ile 3-6 seansa kadar altın iğne uygulamasını yaptırabilirsiniz. Seans sayısına cildinizin durumuna göre karar verilmektedir.

Morpheus 8 Fiyatları

Morpheus 8 uygulaması fiyatlarında rakam değişkendir. Morpheus 8 uygulamasında hangi bölgelere işlem yapılacağı doktor tecrübesi, klinik donanımı gibi konular fiyatı etkilemektedir.

Estetik ve sağlık konularında internet sitelerinde fiyat vermek doğru değildir. En doğru fiyat bilgisi için işlemi yaptıracağınız kliniğe gidip doktora muayene olmanız gerekir. Muayene sonrasında yapılacak işlemler belirlenir. Bu işlemlere göre size en doğru fiyat bilgisi çıkarılır. 

Morpheus8 in Diğer Altın İğne Tedavilerinden Farkı Nedir?

Morpheus 8 sadece cilt yüzeyine değil cilt altı yağ dokusuna kadar inecek uzunlukta farklı iğne uzunluklarını içerdiğinden farklı tedavilere olanak sağlar. 

Farklı başlıkları ile etki şekilleri aşağıdaki gibidir:

 • Prime başlık, küçük bölgeler için tasarlanmıştır ve 12 pin içerir. 
 • Resurfacing, Yüzeysel etkilidir ve cilt yenileme, çatlaklar gibi farklı amaçlar için kullanılır. 24 pin içerir. 
 • Face, yüz ve dekoltedeki kırışıklıklar ve germe etkisi için kullanılır. 24 pin içerir.
 • Body, daha uzun iğneler ile derinin kalın olduğu vücut bölgelerinde daha derine inerek etkili olur. Cilt germe, yüzey düzeltme ve deri altı yağ eritmede etkili tedavi sağlar. 40 pin içerir. 

Morpheus8 Hangi Cilt Sorunlarını Tedavi Eder?

Morpheus 8Altın iğne uygulaması birçok cilt sorununu tedavi etmektedir. Özellikle cilt lekeleri, sarkıklık, geniş gözenek problemleri, kırışıklık, cildin renk tonunun eşit olmaması gibi problemlerde etkilidir. 

Morpheus8 Seans Aralarındaki Süre Ne Kadar Olmalıdır?

Her seans arasının minimum bir ay olması gerekir. Hangi aralıklarla ile seans alacağınızı doktorunuz belirlemelidir.

Morpheus 8 Kaç Seans Yapılmaktadır?

Burada seans sayısı tamamen cilt durumunuza bağlıdır. Genellikle 3-4 seans arasında yapılmaktadır. 

Morpheus 8 Etki Süresi Ne Kadardır?

Ortalama olarak 3-6 ay kadar etki süresi bulunmaktadır. 

Morpheus 8 Yaptırdıktan Sonra Ciltte Soyulma veya Dökülme Olur Mu?

Yapılan tedaviye göre kızarıklık, soyulma yada dökülme görülebilir. Doktorunuz bu konuda sizi bilgilendirecektir.

Morpheus8 Hangi Mevsimlerde Yapılmalıdır?

Genellikle kış ve bahar aylarında yapılması önerilir. Yaz aylarında yapıldıktan sonra cildin güneşe maruz kalması lekelenme sorununa neden olabilmektedir. Bu nedenle yaz aylarında yapılmamalıdır. 

Morpheus 8 Erkekler de Yaptırabilir Mi?

Evet yaptırabilir. Erkekler de cilt sorunlarından altın iğne uygulaması ile kolayca kurtulabilir.

Morpheus 8 Kırışıklıklara Etkili Mi?

Oldukça etkilidir. Özellikle göz çevresi, dudak kenarları ve alın çizgilerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Morpheus 8 Uygulaması Hangi Bölgelere Yapılmaktadır?

Uygulama genellikle yüz bölgesinin tamamına yapılmaktadır. Bunun haricinde basen, boyun, degaje bölgesi, bacaklarda yer alan çatlak kısımlara yapılmaktadır. Özellikle doğum sonrası oluşan çatlaklar üzerinde oldukça etkilidir.