Koltuk altı beyazlatma

Koltuk altı beyazlatma, kararmış koltuk altlarının rengini açmak ve karanlık kıl gölgesi görünümünden kurtulmak için yapılır.

Koltuk altlarınız doğal olarak cildinizin geri kalanıyla aynı renkte olmalıdır. Koyu koltuk altı genellikle vücudun fazla miktarda pigment üretiminde ortaya çıkar.

Herhangi bir cilt lekesi ve cilt pigmentasyonu gibi, koyu koltuk altı da özgüveninizi düşürebilir. Koyu renkli koltuk altları, diyabet veya hipotiroidizm gibi altta yatan bir durumdan kaynaklanabilir.

Hormonlardaki dengesizlik ayrıca karanlık koltuk altlarına da yol açar çünkü melanositler anormal progesteron ve östrojen seviyeleri tarafından uyarılır.

İnsülin ve kortikosteroidler gibi bazı ilaçların cilt pigmentasyonunun yan etkilerine sahip olduğu bilinmektedir. Koyu koltuk altı ayrıca deodorantlardan gelen sert bileşenler, ölü deri hücresi birikimleri, bazı yaşam tarzı alışkanlıkları ve sürtünme gibi dış nedenlerle ilişkili olabilir.

Pek çok kişi bu koltuk altı ikilemini yaşıyor olabilir, bu nedenle günümüzde sunulan bir dizi koltuk altı beyazlatma tedavisi vardır. Uygun tedavi planlaması pigmentasyon nedenine bağlıdır ve bazı durumlarda, yaşam tarzı değişiklikleri ile beraber, kararmış koltuk altı derisinin renginin açılması için uzun bir süre gerektirebilir.

Koltuk Altı Pigmenti Nedir?

Cildin koyulaşması veya koltuk altı pigmentasyonu yaygın ve bazen utanç verici bir durumdur. Bu durum hem erkekleri hem de kadınları etkiler, ancak en çok kadınlarda, özellikle koyu tenli kadınlarda görülür.

Güneşe maruz kalma, hormonal değişiklikler veya ağda yanığı, batık problemi gibi durumlar koltuk altı pigmentasyonunun varlığına katkıda bulunan birçok faktörden birkaçıdır.

Koltuk altı pigmenti aynı zamanda kişisel hijyen (deodorant kullanımı, traş ve tüy dökücü kremlerin sık kullanımı), aşırı terleme, ölü deri hücrelerinin birikmesi ve giysilerden kaynaklanan sürtünme gibi dış nedenlerin bir sonucu da olabilir.

Koltuk Altı için Babyface “Thulium Lazer” Tedavisi Nasıl Çalışır?

Cildinizdeki koyu renk fazla pigmentleri özel olarak hedeflemek için en son cilt beyazlatma teknolojisini kullanıyoruz. Gelişmiş beyazlatma tedavisi, kremlerin, kese ve peelinglerin yapamayacağı şekilde ciltteki pigmentleri derinlemesine algılayabiliyor. Hedeflenen bu koyu pigmentler enerjiyi emer ve hızla ısınır.

Thulium lazer, koyu pigmentlerin daha küçük parçacıklara bölünmesine neden olur. Bu pigment parçaları daha sonra vücut tarafından doğal olarak emilir ve uzaklaştırılır.

Koyu pigmentler cilt yüzeyinden yükselmeye ve pul pul dökülmeye başlar. Tedavi aynı zamanda koyu lekeleri ve izleri azaltabilir. Koyu pigmentler tamamen döküldüğünde, daha kalıcı, daha açık koltuk altları kalacaktır. 

Koltuk Altı Beyazlatma Tedavileri Güvenli Midir ve Herhangi Bir Yan Etkisi Var mı?

Koltuk Altı Beyazlatma tedavilerinin herhangi bir yan etkisi yoktur. FDA onaylıdır ve özellikle uygulayıcının becerikli ellerinde kullanım için güvenlidirler. Koltuk altı beyazlatma tedavisi cildin dermis tabakasına zarar vermediği için kalıcı iz bırakmaz.

Koltuk Altı Beyazlatma İçin Baby Face Nasıl Uygulanır?

Koltuk altı beyazlatma lazer tedavisi prosedürü rahattır ve iyi tolere edilir. Cildiniz temizlenir, lokal anestezi kremi uygulanır ve göz koruması için koruyucu gözlük takılır. Lazer prosedürü sırasında, karıncalanma hissi hissedebilirsiniz. 

Tedaviden Ne Kadar Sonra Sonuçları Görmeyi Bekleyebilirim?

Seansın ardından, soyulma, ölü cilt hücrelerinin ilk katmanını temizlerken cildinizde anında parlatıcı bir etki fark edebilirsiniz. Ancak, kabuklanma ve dökülmenin tam sonuçları, sonraki birkaç seans ile yavaş yavaş başlayacaktır!

Daha fazla seansı tamamladığınızda beyazlatma etkileri daha da artacaktır. Çoğu hasta, koltuk altı beyazlatma tedavisinden 3 hafta sonra sonuçları görebilir.

Koltuk Altı Beyazlatma Tedavisinin Yan Etkisi Var mı?

Tedaviden sonra aynı gün işinize dönebilir ve normal aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Bir miktar kızarıklık normaldir.

Koltuk Altı Beyazlatma Tedavisi Kalıcı Mıdır?

Koltuk altı beyazlatma tedavisi, hastamızın çoğu tarafından iyi tolere edilebilir.

Sonrasında sonuçlarınızı korumak sizin bölgeye iyi bakmanızla doğru orantılıdır.

Koltuk Altı Beyazlatma Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90 212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Koltuk altı beyazlatma fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.