Dermapen ile Cilt Rengini AçmaDermapen ile cilt renginin açılması ve cilt renginin eşitlenmesi, farklı içerik serumları ile mümkündür.

Güneşin etkisi, yaşlılık faktörü ve beslenme alışkanlıkları bir araya geldiğinde cilt renginde eşitsizlikler meydana gelebiliyor.

Eşit olmayan cilt rengi, kişilerde güven problemine yol açar. Dermapen yani mikro iğneleme, hyaluronik asit ve peptitler gibi topikal serumların cilde nüfuz etmesini ve böylece kişilerin genç bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Dermapen ayrıca cildin tonunu eşitler ve dokusunun pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Dermapen, ince çizgiler, geniş gözenek, kırışıklıklar, akne izleri, dudak kırışıklıkları ve renk eşitsizliğinde oldukça etkili sonuçlar yaratır.

Dermapen Cilt Rengini Açma Nasıl Yapılır?

Dermapen ile cilt rengini açmada, cilde Mikro İğneli tedavi uygulaması ile, epidermis ve dermise uygulanan iğneler mikro yaralar açılmasını sağlar.

Cilde yapılan bu kontrollü mikro hasarlar, cildin normal fizyolojisi ile cildin yeniden büyümesi ve onarılması için vücudun doğal yeteneğinin gücünü teşvik eder.

İlk aşamada, vücudunuzun büyüme faktörleri ve yeni epidermal büyüme yoğunlaşmaya başlar. Hasarların iyileşmesinin ikinci aşaması kollajen, elastin ve proteoglikanların birikmesiyle meydana gelir.

Vücudun kendisini yeniden şekillendirmek ve iyileştirmek için kullandığı bu doğal yeteneği tıp dünyası için de şaşırtıcı bir süreçtir. Minik iğnelerle hasar oluşturulan cilt, kolajen dokusuyla onarılarak daha genç ve eşit tonda bir görüntüye sahip olur.

Melazma ve Dermapen

Melazma, 20 ile 50 yaşları arasındaki kadınlarda yaygın bir cilt pigment bozukluğudur. Melazma nedenleri arasında güneş, UV hasarı, hamilelik ve bazı ilaçlar bulunur.

Klinik olarak melazma, bej veya kahverengi renkte düzensiz şekilli hiperpigmente alanlardan oluşur. Bu alanlar genellikle güneşe maruz kalan yerlerde, örneğin üst dudak, yanaklar ve alın bölgelerinde meydana gelir.

Melazma tedavisi hipopigment içeriklerin topikal uygulamasından oluşur. Bu maddeler arasında hidrokinon, retinoik asit ve azelaik asit bulunur. Mikro iğneleme yani Dermapen ile kullanılan bu içerikler sayesinde cilt renginizi açarak Melazma sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Dermapen Mikro İğneleme Nedir?

Mikro İğneleme, ciltte mikro nokta delinmeleri yaratır; bunların çoğunluğu sadece açık gözeneklerden yapılır. Bu, vücut tarafından, kolajen ve elastin üretimini tetikleyen büyüme faktörlerinin salınmasını uyaran bir hasar olarak algılanır.

Cildiniz iyileşme sürecini başlatarak herhangi bir yaralanmaya tepki gösterir. Cildiniz normal olarak izlerin, çatlak izlerinin ve kırışıklıkların onarıldığını varsayar, fakat Dermapen mikro iğneleme işlemleriyle cildin eşit şekilde onarılması için deriye bir nevi oyun oynanır.

Mikro iğneleme cilt onarım süreci her Dermapen tedavisinden sonra aylarca devam edebilir. Sonuçlar birkaç gün içinde görülebilir.

Cildiniz doğal olarak 45 gün içinde kendini iyileştirir, bu yüzden küçük bir mikro iğneleme uyarımı ile çok hızlı bir şekilde etkili değişiklikler görülebilir. Dermapen tek bir seans yerine kombine seanslarla uygulandığında olumlu sonuçlar görülür.

dermapen 2Dermapen ile Cilt Rengini Açma Nasıl Yapılır?

Dermapen ile yüz rengini açmak yaklaşık bir saat sürer. Yüzünüz uyuşturulduktan sonra, steril tek kullanımlık mikro iğne yüzeye uygulanır ve rejeneratif iyileşmeyi uyaran bir reaksiyon dizisini tetikleyen küçük iğne delikleri açılır.

Birkaç gün içinde çözülecek tedaviyi takiben kızarıklık görülebilir. İyileşme sürecinde, deri hücreleri büyüme sinyallerini kök hücrelere bırakır. Yeni fibroblastlar üretilir.

Yeni kollajen lifleri, deriyi kalınlaştırır, yüzdeki izleri doldurur, tedavi alanında yeni, sağlıklı bir kolajen tabakası oluşturur. İyileşme süreci aynı zamanda endotel hücrelerinin (kılcal damarları ve kan damarlarını oluşturan hücrelerin ince tabakası) gelişmesini sağlar. Bu işlem cilde daha iyi kan sağlanması için yeni kılcal damarlar oluşturur.

Dermape ile Mikro İğneleme Ne İçin Kullanılabilir?

 • Dudak kırışıklıkları
 • Cilt dokusu / ton eşitlemesi
 • Gözenek görünümü
 • Ürün emilimini arttırmak
 • Cilt germe
 • Ameliyat izi
 • Yüz kırışıklıkları
 • Göz kenarındaki kırışıklık
 • Boyundaki kırışıklık
 • Akne izi
 • Deri çatlağı
 • Melazma ve Pigmentasyon hastalığı

Cihazın çalışma prensibi ve uygulaması hakkında daha fazla bilgi için Dermapen sayfamızı ziyaret ediniz.

https://www.drleylaarvas.com/dermapen