Göz Çevresi Estetiği Nedir?

Göz Çevresi Estetiği göz kapağı, kaşlar, göz altı bölgesi ni kapsar. Bu bölgeler kişilerin yaşlarını ilk olarak gösteren hatta bazı durumlarda olduğundan daha da yaşlı gösteren bölgelerdir. Göz çevresindeki deri yapısının ince olması bu bölgenin daha hızlıca kırışmasına sebep olur. Kırışıklıkların yanı sıra göz kapağı sarkması, göz altı yağlarının torba görünümünü alması kişileri yorgun ve yaşlı gösterir. Göz çevresi estetiğinde ilk uygulamalar cerrahi olmayan dolgu ve botoks gibi uygulamalar yapılabilir. Bu uygulamaların yanı sıra göz çevresi estetiğinde kalıcı sonuçlar yakalamak için cerrahi uygulamalrda tercih edilebilir.

Kaz Ayaklarına Botoks

Botoks tedavisi son yılların en çok konuşulan estetik girişimlerinden biri. Botoks uygulamasının amacı kişinin mimik çizgilerinin daha az görünmesini sağlamak ve bunları ortadan kaldırmaktır. Botoks bölgesi göz çevresinde kaşlara ve göz kenarlarına uygulanabilir. Bu minik dokunuşlar sayesinde göz çevrenizdeki kırışıklıklar yok olur ve daha genç görünebilirsiniz. Botoks uygulaması oldukça güvenli bir yöntemdir.

Üst göz kapağınızda daha genç bir görüntü için dolgu uygulamalarını da değerlendirebilirsiniz. Üst göz kapağı hyaluronik asit ile doldurularak daha dolgun ve genç görünmesi sağlanabilir. Kolajenin ana maddesi olan hyaluronik asit sayesinde göz çevrenizde dinamik bir görüntü yakalayacaksınız. Dilerseniz göz çevrenizin gençleşmesinde kendi yağ dokunuzu da tercih edebilirsiniz.

Sarkan Göz Kapağına Göz Çevresi Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağında ileri dereceli sarkma olan ve göz kapağı düşüklüğü problemi yaşayan kişiler göz kapağı estetik ameliyatı olabilirler. Botoks ve dolgu uygulamasından daha etkili ve kalıcı bir çözüm isteyen kişiler için ameliyat seçenekleri daha doğru olacaktır. Göz kapağı estetiği lokal anestezi altında gerçekleşir. Üst göz kapağının sarkan kısmı kesilir, fazla olan yağ dokusu göz pınarına yakın olan bir noktadan dışarı çekilir. Bu ameliyat sonrasında daha genç görünür ve göz çevreniz daha açık olur.

Alt Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bazı kişilerde genetik veya sonradan gelişen faktörlerden dolayı göz altında torbalanma olabilir. Göz altı torbaları ameliyatı için iki farklı bölgeden kesi açılabilir. Biri, alt kirpik dibinden diğeri ise alt göz kapağın içinden girilen kesilerdir. Bu tekniklerde belirgin bir iz kalmaz. Göz kapağı ameliyatı ortalama 40 dakika ila 50 dakika arasında sürer. Lokal anestezi altında yapılan bu estetik ameliyat sonrasında kişiler hızlıca iyileşebilir. Eğer sadece göz altındaki yağ torbası alınacaksa alt göz kapağı içinden girilen kesi tekniğini öneriyoruz. Hem yağ torbası hem de deri fazlalığı alınacaksa kirpik dibinden girilen teknik daha uygun olacaktır.

Göz Kapağı Ameliyatında İz Kalır mı?

Göz kapağı estetiğinde belirgin bir iz kalmaz. Göz kapağı estetiğinde açılan kesiler oldukça minik ve kirpik dibine saklanabilen izlerdir. Bu nedenle ameliyat sonrasında belirgin bir iz kalmadığını göreceksiniz.

Göz Kapağı Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci

Alt göz kapağı, göz kapağı kaldırma ameliyatı gibi operasyonlar genellikle 40-50 dakika kadar sürer. Ameliyat sonrasında göz çevrenizde morluk ve şişlik olabilir. Göz çevrenizdeki deri oldukça hassas olduğu için ödem oluşması çok normaldir. Ameliyatın etkileri 10 gün içinde yüzünüzden silinecektir. Aylar sonrasında göz çevrenizden ameliyat olduğunuzu kimse anlamayacak kadar doğal bir görüntü kalacaktır.

Kantopeksi Ameliyatı Nedir?

Gözlerinizin dış köşelerinin aşağı doğru çekik olduğunu düşünüyorsanız kantopeksi ameliyatı size uygundur. Göz çevreniz de etkili bir değişim yaratan bu ameliyat gözlerinizin dış köşelerinin sıkılaşmasını ve iç tarafa göre daha yukarı kalkmasını sağlar. Gözleriniz daha çekik ve genç görünür. Lokal anestezi altında yapılan bu ameliyat, hastalara daha fresh ve modern bir hava katar.

Göz Çevresi Estetiği Fiyatları

Göz çevresi estetiği fiyatları yapılan uygulamaya göre değişebilir. Bazı kişilerde cerrahi müdahale gerekirken bazılarında ise medikal işlemler ile göz çevresi estetiği yapılabilir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Göz Çevresi Estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.