mini yüz germe Kadınların en hassas olduğu noktalardan biri de yüzleridir. İlk bakışta karşımızdakinin ilk olarak yüzüne odaklanırız.

Yaşlı görünen, sarkık yüz hatları kadınların en büyük korkularından birini oluşturur.

Geleneksel yüz germe ameliyatlarında kadınlar operasyon sonrası haftalarca sargılı gezmek zorunda kalabiliyordu.

Günümüz teknolojisiyle gelişen mini yüz germe ameliyatı sayesinde artık genç yüz hatlarına sahip olabilir, iz bırakmadan, sargılarla yaşamadan hayatınıza devam edebilirsiniz.

Yüz hatlarınızda daha doğal ve dinlenmiş bir görünüm edinmek için mini alt yüz germe ameliyatını size tavsiye edebiliriz.

Yüzümüzün Sarkmasının Nedenleri Nelerdir?

Yüzümüzün sarkmasının başlıca nedeni yaş faktörüdür. Yaş ilerledikçe yüzümüz yer çekiminin etkisiyle sarkmaya başlar. Yüzümüzün kırışmasının diğer nedenleri ise genetik faktörler, sigara ve alkol alışkanlığı, düzensiz beslenme, stres ve uyku düzensizliğidir.

Mini Yüz Germe Ameliyatı Kimlere Uygundur?

Eğer yüzünüzün ortası, çene kenarı, boyun bölgeniz sarkmaya başladıysa, dudak ve göz kenarı çevrenizde ki kırışıklıklar derinleşti ise mini yüz germe ameliyatıyla bu sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Yüz germe ameliyatını 40 yaşından sonra düşünebilirsiniz.

Mini Alt Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Yüz germe ameliyatında yüzü oluşturan yağ, kas ve sinir dokusu asılarak yüzdeki sarkma toparlanır, bolluk oluşturan deri ihtiyaç dahilinde alınır. Mini alt yüz germe ameliyatında hastanın alt ve üst göz kapağında oluşan yaşlılık belirtileri de düzeltilebilir.

Yüz bir bütün olduğu için bu ameliyat sırasında yüzdeki sarkmalarının bütün olarak düzeltilmesi önerilir. Eğer hastanın yaşı 60ın üzerinde ise boyun bölgesinde de sarkma görünebilir.

Yüz germe ameliyatı sırasında boyun kası da bir iç korse giymiş gibi toplanabilir. Sarkan deri uygun ölçüde toparlanır. Kilosu fazla olan hastalarda boyundan yağ alınması da gerekebilir.

Ameliyat Sonrası İyileşmesi Süreci Nasıldır?

Mini Yüz GermeMini yüz germe ameliyatı lokal anestezi altında gerçekleşir. Hastanede bir gece kalmanız önerilir. Operasyondan sonraki 3-4 gün boyunca kolayca çıkarıp temizleyebileceğiniz bandajlar kullanılması önerilir. İkinci günden itibaren duş yapabilirsiniz.

Yüzünüzdeki hafif şişlik ve morluklar bir hafta içinde geçer. Bir haftanın sonunda günlük hayatınıza kaldığınız yerden daha genç ve dinamik bir şekilde dönebilirsiniz. Mini yüz germe ameliyatı sonrasında iki ay boyunca güneşten uzak durmanızı öneriyoruz.

Mini Yüz Germe Ameliyatında İz Kalır mı?

Mini yüz germe ameliyatında, ameliyat izleri genellikle saç diplerine ve anatomik kıvrımlara gizlenir. Bu nedenle ameliyat sonrası gözle görülür, belirgin bir iz kalmayacaktır.

Mini alt yüz germe ameliyatında geleneksel yüz germe ameliyatlarına göre daha minik kesiler açılır. Bu operasyonda yüz adalesi kesilmeden dikiş yardımıyla yüzdeki sarkıklıklar toparlandığı için ameliyat sonrası yüzde yoğun bir iz kalmaz.

Mini Alt Yüz Germe Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

Klasik yüz germe ameliyatından sonra ağrı hissedebilirsiniz fakat mini alt yüz germe ameliyatından sonra iyileşme süreci bu operasyonlara göre çok daha az ağrılı geçer. Mini yüz germe ameliyatından sonra hissettiğiniz ağrılar basit ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilir.

Mini Yüz Germe Fiyatları

Mini yüz germe fiyatları işlemin yapılacağı hastaneye ve yapan doktorun tecrübesine göre değişkenlik gösterir.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak mini yüz germe fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.