Lip Lift

Kalıcı olarak Dudaklarınızı Kaldırmak İster misiniz?

Lip Lift ile Doğal Görünümlü Dudak Kaldırma Etkisi!

Lip Lift ameliyatı dudak büyütme kategorisine girer, ancak daha önemli olan, bu uygulama dolgu maddeleri içermez. Bu operasyonun sonucunda daha kalkık üst dudak elde edecek, yüz hatlarınızı dengeleyecek ve daha güzel bir görünüm kazanacaksınız.

Lip Lift Nedir?

Lip Lift başka bir adıyla üst dudak kaldırma operasyonu, dudak enjeksiyonları ve dudak implantı ihtiyacını ortadan kaldırmaya yönelik dudak büyütme prosedürüdür. Dudaklardaki Vermillion bölümü (dudak kısmı) dar olduğu zaman üst dudak ince görünür ve burun ile dudak arasındaki mesafe de buna bağlı olarak uzun görünür. Üst dudaklarının büyük olması aynı zamanda çekiciliğin de işaretidir.

Kadınlar dudaklarını daha dolgun, büyük ve çekici göstermek için ruju taşırarak sürerler. Dudakları bu şekilde belirginleştirmeye çalışmak hem uzun vadeli bir sonuç sağlamamaktadır hem de hatalı yapılan makyaj çekicilikten çok çirkin ve basit duran bir görünümde olmaktadır.

Lip Lift yani üst dudak kaldırma ameliyatında kadınların Philtrun Ridge yani burun ile dudak arasındaki bıyık bölümü mesafesi azaltılarak dudaklarda melek kanadı etkisi yaratmak amaçlanmaktadır. Lip Lift, dudak enjeksiyonu ve dudak implantı ihtiyacını ortadan kaldıran etkili ve uzun vadeli bir dudak büyütme ve yapılandırma prosedürüdür.

Yaşın ilerlemesiyle birlikte dudakların dolgunluğu ve hacmi azalır. Hacim ve dolgunluk azalması yaşayan dudaklar yüzümüze yaşlı ve yorgun bir ifade katmaktadır. Üst dudak ile burun arasındaki mesafe uzuyor bu durum üst dişlerin asılı gibi görünmesine neden oluyor. Bazı kişilerde ise genetik olarak görülen uzun ve ince üst dudak formu  yüz estetiğini ön plana çekmekten çok geri plana itiyor.

Kadınlar hangi yaşta olurlarsa olsunlar Lip Lift operasyonuyla mükemmel kalıcılıkta çekici dudaklara ulaşmayı hedefliyorlar. Lip Lift, dudak protezi, dudak silikonu ya da dolgu işlemleri gibi uygulamalara sürekli ödeme gerektiren maliyetleri ortadan kaldırıyor.

lip lift

Lip Lift ameliyatı nedir?

Lip Lift ameliyatı üst dudağı hedefleyen ve kişinin gülümsemesinin ortaya çıkmasını sağlayan aynı zamanda dudakların hacimli ve dolgun görünmesini de sağlayan bir operasyon şeklidir. Lip Lift ile üst dudağı ince olan kişilerde alt dudak ile beraber estetik görüntü elde edilmekte ve hacim olarak artış sağlanmaktadır.

Lip Lift operasyonu uygulaması son derece konforludur. Lip Lift ameliyatında burun ile üst dudak arasındaki uzunluk cilt ve doku şeridi alınarak çıkartılır ve mesafe kısaltılır. Fazla cilt çıkartıldıktan sonra kesi bölümü birleştirme yapılarak dikilir. Kesi bölümü katlar halinde kapatılır ve dudağın yeterli kuvvet sağlaması için gerekli dikişler cilt altına yerleştirilir.

Derin dikişlerin cilt altına yerleştirme işleminden sonra cilt kenarları titiz bir çalışmayla hizalanır ve kesi mümkün olduğunca az görünür hale getirilir. Lip Lift ile Cupid yayı (üst dudakta bulunan iki tepe noktası) yeniden şekillendirilerek, dudak üstü kısmı ile burun altı mesafeyi yeniden tanımlar. Birçok estetik cerrah bu alanın ideal ölçüsünün 12 ile 15 mm arasında olduğunu düşünmektedir. Lip lift ile bu bölümdeki kaslar sıkıştırılarak üst dudak yeniden şekillendirilir. Şekillendirme prosedürü ortalama 1 saat sürmekte ve iyileşme süresi yaklaşık 5-7 gün arasında değişmektedir.

Lip Lift ameliyatının dört farklı yöntemi vardır;

Bullhorn dudak kaldırma – her yaştan kişiler arasında en popüler tekniktir. Üst dudak ve burun arasındaki mesafeyi azaltır. Sonuç olarak dudaklar gözle görülür şekilde büyütülür ve yüz estetik oranı dengelenir.

Corium – daha önce çıkarılmış bir deri parçasını veya yara dokusunu hastanın daha derin dudak yapılarına yerleştirerek dudakları büyütme işlemidir.

Gullwing dudak kaldırma – dudağın hemen üst tarafında yer alan deri şeridini kaldırmaya dayanır. Dikiş sonrası dudak daha hacimli ve daha dolgun görünür. Çok dar dudaklı hastalar için önerilir.

Köşe dudak kaldırma – dudak köşelerini kaldırarak, yüzü daha neşeli hale getirir. Deri sadece dudakların dış köşelerinden çıkarılır.

Lip lift kalıcı etkisi;

 • Çok daha belirgin üst dudak
 • Üst dişlerin belirgin hale gelmesi
 • Orantılı ve dengeli yüz hatları
 • Daha estetik, simetrik ve genç bir yüz
 • Üst dudak ile burun mesafesinin azalması

Lip lift kimlere uygundur?

Lip Lift uygulaması her yaştan erkek ve kadın için uygun bir operasyondur. Üst dudaklarının inceliğinden yakınan, burun ile dudak arasındaki mesafenin uzun olmasından yakınan ve dudaklarını kaldırmak isteyen kişiler için Lip Lift uygun bir operasyondur.

Subnazal Lip lift

Lip lift Çeşitleri

Lip lift yapılan cerrahi kesi şekline göre farklı şekilde adlandırılabilir. işinin yüzündeki istenen değişime göre hangi kesinin yapılacağı planlanır.

Direk Lip lift
Melek kanadı şeklinde yapılan dudak kaldırma olarak da adlandırılan direk lip lift, daha belirgin bir dudak sınırı oluşturur. Üst dudak bileşkesinden ince bir deri şeridi çıkarılır ve cilt yukarı doğru çekilir, daha belirgin ve büyük bir üst dudak şekli yaratır. Bu prosedür tipik olarak üst dudak bölgesinde bir iz bırakır, bu nedenle çok tavsiye edilmez.

Subnazal Lip lift
Subnazal boğa boynuzu şeklinde yapılan, daha yaygın yapılan liplift uygulamalarından biridir. Genellikle kesi daha az görünür olan burun tabanı boyunca gizlenerek yapılacaktır. Kesi genellikle bir boğa şeklinde yapılır ve dudağın ortası, sağı ve solu tamamen buruna doğru birlikte çekilir. Üst dudak dışarı doğru kıvrılır. İzler burun tabanına gizlenir ve zamanla görünmez olur.

Sentral Lip lift
Merkezi bir dudak kaldırma, bir subnazal boğa boynuzu şeklinde yapılan dudak kaldırmaya benzer. Burnun hemen alt kısmından yapılan bir kesi ile burun ile dudaklar arasındaki mesafeyi kısaltır.

Köşe Liplift
Köşe dudak kaldırma, yüze daha gülen bir görünüm kazandırdığı için bazen “grin lift” olarak da adlandırılır. Ağzın her iki köşesinden iki küçük kesi yapılarak ve az miktarda deri çıkarılarak yapılır. Bazı insanlar bunu daha dolgun dudaklar vermek için başka bir dudak germe ile birlikte alacaklardır. Dudak kenarlarının aşağı indiğini hisseden insanlar için bir seçenektir.

İtalyan Lip lift
İtalyan dudak kaldırmada, her bir burun deliğinin altında iki kesi gerektirir, boğa boynuzuna çok benzer. Genellikle gözle görülür bir yara izi içermez.

lip lift

Lip Lift Operasyonunda İyileşme dönemi;

Lip Lift operasyonunun akabinde üst dudak bölgesinde ilk 72 saat içerisinde ödem ve şişme meydana gelir. Soğuk buz ve soğuk kompres uygulamalarıyla kontrol edilen bu bölgede zamana bağlı olarak şişlikler inmektedir. Yapılan ameliyatın niteliğine bağlı olarak görülen bu ödem ve şişkinlikler normal kabul edilmektedir.

Operasyon sonrasında yaşanacak ağrı ihtimaline karşı düşük dozlu ağrı kesicilerle ağrı kontrol edilir. Lip Lift ameliyatı iyileşme döneminde iyileşme süresi kişiden kişiye değişiklik gösterse de genel olarak 5 ile 7 gün arasında bir iyileşme dönemi bulunmaktadır. Burun altına atılan dikişler ameliyattan 5 gün sonra çıkarılmaktadır.

Lip Lift uygulamasına ihtiyacım var mı?

Lip Lift yani Üst Dudak Kaldırma ameliyatında hedeflenen üst dudağı buruna yaklaştırarak dolgun, çekici ve hacimli görünmesini sağlamaktır. Bu işlemle üst dişlerin görünürlüğü ve dudak yapısındaki estetik görüntü daha çok ortaya çıkmaktadır.

Lip Lift genç hastalarda çoğunlukla dudak protezlerinin oluşturduğu yapay görünümün yerine tercih edilmektedir. Yaşça ileri olan hastalarda ise incelen ve hacim olarak azalan üst dudak yapısının toparlanarak dolgun bir görünüm verilmesi hedeflenir. Lip Lift uygulamasından her yaştaki kadın ve erkek hastalar rahatlıkla yararlanabilmektedirler.

Üst dudak kaldırma operasyonunda üst dudak ile burun arasında kalan bıyık bölgesi olarak da adlandırılan mesafe, dikey olarak uzunluğun kısaltmasını sağlamak amacıyla fazla deri kesilerek çıkartılmaktadır. Lip Lift ameliyatında yüz ölçülerine uyum sağlaması bakımından istenilen ölçümü elde etmek için iki farklı teknik uygulanmaktadır. Birinci teknik; üst dudak silindirinde kırmızı bölüme yapılan bir kesi ile cildin küçük bir bölümünün çıkarıldığı işlemdir.

Bu işlemde hastanın dudağında minimal bir iz kalabilmektedir. İkinci teknik; burun altından yapılan minik bir kesiyle dudağa kadar olan açıklığın daraltılması işlemidir. Kesi izinin burnun alt tarafında kaldığı bu işlemde operasyondan sonra net bir iz kalmamaktadır. Bu teknik ile üst dudağın doğal kontür çizgisi korunmaktadır. İkinci teknik iz kalmaması sebebi ile daha popüler bir uygulamadır.

Lip Lift ne işe yarar?

 • Burun ve üst dudak arasındaki mesafenin kısaltılması
 • Dudaklardaki kırışıklıkların iyileştirilmesi ve giderilmesi
 • Dudaklara hacim ve dolgunluk kazandırılması
 • Dolgu maddelerine olan ihtiyaç azalır
 • Üst dişlerin daha görünür hale gelmesi
 • Dudakların alt-orta yüzeydeki algılanan uzunluğun kısaltılması
 • Cupid’s bow yani iki dudağın arasındaki yay çizgisini yukarı doğru döndürme
 • Geliştirilmiş denge, simetri ve üst- alt yüz arasındaki oranlar
 • Pembe ve beyaz dudaklardaki hacmi artışı
 • Dudak köşelerinde ince iyileştirme

Lip Lift Fiyatları

Lip Lift fiyatları işlemi yapan doktorun tecrübesine göre değişebilir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak lip lift fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Angel Lip Lift Soru ve Cevapları

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.

Doktorunuza Sorun

  Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

  Sorunuz.