Kalıcı olarak Dudaklarınızı Kaldırmak İster misiniz?

Lip Lift ile Doğal Görünümlü Dudak Kaldırma Etkisi!

Lip Lift ameliyatı dudak büyütme kategorisine girer, ancak daha önemli olan, bu uygulama dolgu maddeleri içermez. Bu operasyonun sonucunda daha kalkık üst dudak elde edecek, yüz hatlarınızı dengeleyecek ve daha güzel bir görünüm kazanacaksınız.

Lip Lift Nedir?

Lip Lift başka bir adıyla üst dudak kaldırma operasyonu, dudak enjeksiyonları ve dudak implantı ihtiyacını ortadan kaldırmaya yönelik dudak büyütme prosedürüdür. Dudaklardaki Vermillion bölümü (dudak kısmı) dar olduğu zaman üst dudak ince görünür ve burun ile dudak arasındaki mesafe de buna bağlı olarak uzun görünür. Üst dudaklarının büyük olması aynı zamanda çekiciliğin de işaretidir.

Kadınlar dudaklarını daha dolgun, büyük ve çekici göstermek için ruju taşırarak sürerler. Dudakları bu şekilde belirginleştirmeye çalışmak hem uzun vadeli bir sonuç sağlamamaktadır hem de hatalı yapılan makyaj çekicilikten çok çirkin ve basit duran bir görünümde olmaktadır.

Lip Lift yani üst dudak kaldırma ameliyatında kadınların Philtrun Ridge yani burun ile dudak arasındaki bıyık bölümü mesafesi azaltılarak dudaklarda melek kanadı etkisi yaratmak amaçlanmaktadır. Lip Lift, dudak enjeksiyonu ve dudak implantı ihtiyacını ortadan kaldıran etkili ve uzun vadeli bir dudak büyütme ve yapılandırma prosedürüdür.

Yaşın ilerlemesiyle birlikte dudakların dolgunluğu ve hacmi azalır. Hacim ve dolgunluk azalması yaşayan dudaklar yüzümüze yaşlı ve yorgun bir ifade katmaktadır. Üst dudak ile burun arasındaki mesafe uzuyor bu durum üst dişlerin asılı gibi görünmesine neden oluyor. Bazı kişilerde ise genetik olarak görülen uzun ve ince üst dudak formu yüz estetiğini ön plana çekmekten çok geri plana itiyor.

Kadınlar hangi yaşta olurlarsa olsunlar Lip Lift operasyonuyla mükemmel kalıcılıkta çekici dudaklara ulaşmayı hedefliyorlar. Lip Lift, dudak protezi, dudak silikonu ya da dolgu işlemleri gibi uygulamalara sürekli ödeme gerektiren maliyetleri ortadan kaldırıyor.

lip lift

Lip Lift Ameliyatı Nedir?

Lip Lift ameliyatı üst dudağı hedefleyen ve kişinin gülümsemesinin ortaya çıkmasını sağlayan aynı zamanda dudakların hacimli ve dolgun görünmesini de sağlayan bir operasyon şeklidir. Lip Lift ile üst dudağı ince olan kişilerde alt dudak ile beraber estetik görüntü elde edilmekte ve hacim olarak artış sağlanmaktadır.

Lip Lift operasyonu uygulaması son derece konforludur. Lip Lift ameliyatında burun ile üst dudak arasındaki uzunluk cilt ve doku şeridi alınarak çıkartılır ve mesafe kısaltılır. Fazla cilt çıkartıldıktan sonra kesi bölümü birleştirme yapılarak dikilir. Kesi bölümü katlar halinde kapatılır ve dudağın yeterli kuvvet sağlaması için gerekli dikişler cilt altına yerleştirilir.

Derin dikişlerin cilt altına yerleştirme işleminden sonra cilt kenarları titiz bir çalışmayla hizalanır ve kesi mümkün olduğunca az görünür hale getirilir. Lip Lift ile Cupid yayı (üst dudakta bulunan iki tepe noktası) yeniden şekillendirilerek, dudak üstü kısmı ile burun altı mesafeyi yeniden tanımlar. Birçok estetik cerrah bu alanın ideal ölçüsünün 12 ile 15 mm arasında olduğunu düşünmektedir. Lip lift ile bu bölümdeki kaslar sıkıştırılarak üst dudak yeniden şekillendirilir. Şekillendirme prosedürü ortalama 1 saat sürmekte ve iyileşme süresi yaklaşık 5-7 gün arasında değişmektedir.

Lip Lift ameliyatının dört farklı yöntemi vardır;

Bullhorn dudak kaldırma – her yaştan kişiler arasında en popüler tekniktir. Üst dudak ve burun arasındaki mesafeyi azaltır. Sonuç olarak dudaklar gözle görülür şekilde büyütülür ve yüz estetik oranı dengelenir.

Corium – daha önce çıkarılmış bir deri parçasını veya yara dokusunu hastanın daha derin dudak yapılarına yerleştirerek dudakları büyütme işlemidir.

Gullwing dudak kaldırma – dudağın hemen üst tarafında yer alan deri şeridini kaldırmaya dayanır. Dikiş sonrası dudak daha hacimli ve daha dolgun görünür. Çok dar dudaklı hastalar için önerilir.

Köşe dudak kaldırma – dudak köşelerini kaldırarak, yüzü daha neşeli hale getirir. Deri sadece dudakların dış köşelerinden çıkarılır.

Lip lift kalıcı etkisi;

 • Çok daha belirgin üst dudak
 • Üst dişlerin belirgin hale gelmesi
 • Orantılı ve dengeli yüz hatları
 • Daha estetik, simetrik ve genç bir yüz
 • Üst dudak ile burun mesafesinin azalması

Lip lift kimlere uygundur?

Lip Lift uygulaması her yaştan erkek ve kadın için uygun bir operasyondur. Üst dudaklarının inceliğinden yakınan, burun ile dudak arasındaki mesafenin uzun olmasından yakınan ve dudaklarını kaldırmak isteyen kişiler için Lip Lift uygun bir operasyondur.

Subnazal Lip lift

Lip lift Çeşitleri

Lip lift yapılan cerrahi kesi şekline göre farklı şekilde adlandırılabilir. Kişinin yüzündeki istenen değişime göre hangi kesinin yapılacağı planlanır.

Direk Lip lift
Melek kanadı şeklinde yapılan dudak kaldırma olarak da adlandırılan direk lip lift, daha belirgin bir dudak sınırı oluşturur. Üst dudak bileşkesinden ince bir deri şeridi çıkarılır ve cilt yukarı doğru çekilir, daha belirgin ve büyük bir üst dudak şekli yaratır. Bu prosedür tipik olarak üst dudak bölgesinde bir iz bırakır, bu nedenle çok tavsiye edilmez.

Subnazal Lip lift
Subnazal boğa boynuzu şeklinde yapılan, daha yaygın yapılan liplift uygulamalarından biridir. Genellikle kesi daha az görünür olan burun tabanı boyunca gizlenerek yapılacaktır. Kesi genellikle bir boğa şeklinde yapılır ve dudağın ortası, sağı ve solu tamamen buruna doğru birlikte çekilir. Üst dudak dışarı doğru kıvrılır. İzler burun tabanına gizlenir ve zamanla görünmez olur.

Sentral Lip lift
Merkezi bir dudak kaldırma, bir subnazal boğa boynuzu şeklinde yapılan dudak kaldırmaya benzer. Burnun hemen alt kısmından yapılan bir kesi ile burun ile dudaklar arasındaki mesafeyi kısaltır.

Köşe Lip lift
Köşe dudak kaldırma, yüze daha gülen bir görünüm kazandırdığı için bazen “grin lift” olarak da adlandırılır. Ağzın her iki köşesinden iki küçük kesi yapılarak ve az miktarda deri çıkarılarak yapılır. Bazı insanlar bunu daha dolgun dudaklar vermek için başka bir dudak germe ile birlikte alacaklardır. Dudak kenarlarının aşağı indiğini hisseden insanlar için bir seçenektir.

İtalyan Lip lift
İtalyan dudak kaldırmada, her bir burun deliğinin altında iki kesi gerektirir, boğa boynuzuna çok benzer. Genellikle gözle görülür bir yara izi içermez.

Lip Lift Operasyonunda İyileşme dönemi;

Lip Lift operasyonunun akabinde üst dudak bölgesinde ilk 72 saat içerisinde ödem ve şişme meydana gelir. Soğuk buz ve soğuk kompres uygulamalarıyla kontrol edilen bu bölgede zamana bağlı olarak şişlikler inmektedir. Yapılan ameliyatın niteliğine bağlı olarak görülen bu ödem ve şişkinlikler normal kabul edilmektedir.

Operasyon sonrasında yaşanacak ağrı ihtimaline karşı düşük dozlu ağrı kesicilerle ağrı kontrol edilir. Lip Lift ameliyatı iyileşme döneminde iyileşme süresi kişiden kişiye değişiklik gösterse de genel olarak 5 ile 7 gün arasında bir iyileşme dönemi bulunmaktadır. Burun altına atılan dikişler ameliyattan 5 gün sonra çıkarılmaktadır.

Lip Lift uygulamasına ihtiyacım var mı?

Lip Lift yani Üst Dudak Kaldırma ameliyatında hedeflenen üst dudağı buruna yaklaştırarak dolgun, çekici ve hacimli görünmesini sağlamaktır. Bu işlemle üst dişlerin görünürlüğü ve dudak yapısındaki estetik görüntü daha çok ortaya çıkmaktadır.

Lip Lift genç hastalarda çoğunlukla dudak protezlerinin oluşturduğu yapay görünümün yerine tercih edilmektedir. Yaşça ileri olan hastalarda ise incelen ve hacim olarak azalan üst dudak yapısının toparlanarak dolgun bir görünüm verilmesi hedeflenir. Lip Lift uygulamasından her yaştaki kadın ve erkek hastalar rahatlıkla yararlanabilmektedirler.

Üst dudak kaldırma operasyonunda üst dudak ile burun arasında kalan bıyık bölgesi olarak da adlandırılan mesafe, dikey olarak uzunluğun kısaltmasını sağlamak amacıyla fazla deri kesilerek çıkartılmaktadır. Lip Lift ameliyatında yüz ölçülerine uyum sağlaması bakımından istenilen ölçümü elde etmek için iki farklı teknik uygulanmaktadır. Birinci teknik; üst dudak silindirinde kırmızı bölüme yapılan bir kesi ile cildin küçük bir bölümünün çıkarıldığı işlemdir.

Bu işlemde hastanın dudağında minimal bir iz kalabilmektedir. İkinci teknik; burun altından yapılan minik bir kesiyle dudağa kadar olan açıklığın daraltılması işlemidir. Kesi izinin burnun alt tarafında kaldığı bu işlemde operasyondan sonra net bir iz kalmamaktadır. Bu teknik ile üst dudağın doğal kontür çizgisi korunmaktadır. İkinci teknik iz kalmaması sebebi ile daha popüler bir uygulamadır.

Lip Lift ne işe yarar?

 • Burun ve üst dudak arasındaki mesafenin kısaltılması
 • Dudaklardaki kırışıklıkların iyileştirilmesi ve giderilmesi
 • Dudaklara hacim ve dolgunluk kazandırılması
 • Dolgu maddelerine olan ihtiyaç azalır
 • Üst dişlerin daha görünür hale gelmesi
 • Dudakların alt-orta yüzeydeki algılanan uzunluğun kısaltılması
 • Cupid’s bow yani iki dudağın arasındaki yay çizgisini yukarı doğru döndürme
 • Geliştirilmiş denge, simetri ve üst- alt yüz arasındaki oranlar
 • Pembe ve beyaz dudaklardaki hacmi artışı
 • Dudak köşelerinde ince iyileştirme

Lip Lift Fiyatları

Lip Lift fiyatları işlemi yapan doktorun tecrübesine göre değişebilir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak lip lift fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Lip Lift Ameliyatı Sonrası Günlük Hayata Ne Zaman Dönülür?

Lip Lift uygulaması cerrahi bir işlem olduğu için dudak dolgusunda olduğu gibi hemen günlük hayata dönmek mümkün değildir. Lip Lift operasyonunda iyileşme süreci kişiden kişiye değişmekle birlikte genellikle 5-7 gün arasındadır. Bu süreçte hastalarımızın evde dinlenmesini istiyoruz. Ameliyattan sonraki ilk 72 saat içinde işlem yapılan bölgede ödem(şişlik) oluşması normaldir. Ödemin artmasına engel olmak ve var olan ödemi azaltmak için soğuk buz ve soğuk kompres uygulanır. Aynı zamanda şiddetli bir ağrı olmamakla birlikte operasyon sonrasında ağrı yaşanabilir ancak bu ağrı, ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilmektedir. Operasyon sırasında burun altına atılmış olan dikişler de ameliyattan 5 gün sonra çıkarılmaktadır. Bu nedenlerden dolayı Lip Lift uygulaması yapmak isteyen hastalarımızın bu işlem için 1 hafta gibi süre ayırmalarını beklemekteyiz.

Lip Lift Ameliyatından Sonra Tam Sonucu Ne Zaman Görebilirim?

Lip Lift ameliyatlarından sonra operasyonlara bağlı şişlik ve ödemlerin atılması 48- 72 saat aralığında sürer. Operasyondan tam sonuçların alması hastanın da bölgeye özenle ve dikkatle yaklaşması ile alakalıdır. Özellikle ilk 1 hafta çok önemlidir. Bu 1 haftada sadece sıvı tüketmeli, çatal- kaşık gibi metal ürünler kullanmamalı ve sigara kullanımından uzak durmalısınız. Çünkü bu ve bunun gibi etkenler operasyondan alınacak sonuçları doğrudan etkiler. Eğer doktorunuzun önerilerine uyar ve ameliyat sonrası gerekli özeni gösterirseniz ortalama 4- 6 hafta içerisinde tam sonuçları gözlemler, hayal ettiğiniz dudak şekline kavuştuğunuzu görebilirsiniz.

Lip Lift Estetiği ile Dudak Asimetrisi Düzeltilir mi?

Lip lifting ile dudak asimetrisi düzeltilebilir. Bazı kişilerde görülen dudak kayması, dudakların asimetrik görüntüsünü bozarak kişilere estetik dışı bir görüntü yaratır. Toplum içinde kendini çekici hissetmeyen kadınlar lip lifting ameliyatı ile dudaklarındaki asimetriyi eşitleyebilir, dudakların kayma problemini ortadan kaldırabilir. Bazı kişilerde dudakların yan kısımları yani dudakların iki ucu çok uzun olabiliyor. Lip lifting estetiğinde dudakların yanları da daraltılarak kalıcı melek dokunuşu elde edilir. Lip lifting estetiğinde kişilerin dudaklarına güleç ve dinamik bir hava yaratacak şekil tasarlanır. Kişilerin dudaklarında beğenmedikleri noktalar en kapsamlı bir şekilde lip lifting estetiğinde ele alınır. Aslında lip lifting ile dudaklarına istediğiniz şekli vermenizi sağlayabiliriz. Uzun yıllar kalıcı sonuçları ile de hem hastayı hemde hekimi memnun eden bir operasyondur.

Lip lift ameliyatını dudak asimetrisini düzeltmek amacıyla birçok hastamıza uygulamaktayız. Fakat asimetri sorunu ile gelen hastalarımıza öncesinde muayene önermekteyiz. Hastada var olan asimetri derecesinin büyüklüğüne göre hangi tedavi yöntemini seçeceğimize karar veriyoruz. Böylesi her zaman daha sağlıklıdır. Bazı kişilerde cerrahi işleme gerek duymadan yalnızca dudak dolgusu ile asimetri sorununu giderebiliyoruz. Fakat bazı hastalar için cerrahi müdahale şart olabiliyor. Bu nedenle muayene olmadan kesin bir bilgi vermek doğru değildir.

Lip Lift Ameliyatı Kalıcı mıdır?

Lip Lift ameliyatı kesi yardımıyla üst dudağın şeklinin ve konumunun yeniden düzenlendiği cerrahi bir işlemdir. Yani ameliyat sırasında üst dudağın görünümü cerrahi bir işlem yardımıyla değiştirilir, ameliyat sonrasında dudağın zaman içerisinde eski haline dönme olasılığı yoktur. Yani evet, Lip Lift ameliyatı kalıcı bir uygulamadır.

Lip Lift Estetiği Dudak Kaslarını Etkiler mi?

Lip Lift ameliyatı dudağın daha kalkık bir görünüme sahip olması ve dudakla burun arasındaki mesafenin daha orantılı olması için yapılan bir cerrahi müdahaledir. Operasyon sırasında bu amaçla sadece fazla deri kesilerek dudağın yukarı kalkması sağlanır. Yani Lip Lift estetiğinde dudak kaslarına herhangi bir müdahale yapılmaz bu yüzden de kaslarınız Lip Lift estetiğinden etkilenmez.

Lip Lift Estetiğinde Ne Kadar Deri Alınır?

Lip Lift işleminde ne kadar deri alınacağını belirleyen faktör burun ile üst dudak arasındaki mesafedir. Burun ile dudak arasındaki mesafe arttıkça alınacak deri miktarı da bununla doğru orantılı olarak artacaktır. Lip Lift işleminde önemli olan bu mesafedeki orantısızlığı ortadan kaldırmak ve üst dudağı yukarı kaldırarak yüzünüze daha uyumlu bir dudak görüntüsü elde etmektir. Ancak dişlerinizin görünümü de burada dikkate alınır. Fazla miktarda kısaltmalarda diş etleri görüneceğinden gülüşünüzü bozmayacak miktarın ayarlanması önemlidir.

Lip Lift Ameliyatı Sonuçları Doğal mıdır?

Lip Lift uygulamasında asıl amaç dudak ile burun arasında oluşan boşluk mesafesini kısaltmak, üst dudağa hafif bir hacim katarak ve dudak kıvrımını belirginleştirerek yüze kaybettiği canlı ve estetik görünümünü yeniden kazandırmaktır. Ameliyat ile hedeflenen görüntü zaten yüzü eski normlarına kavuşturmak olduğu için ortaya çıkan görüntü de doğal sonuçlar verecektir. Lip Lift ameliyatlarında dudağa hacmi arttırmaya yönelik bir dolgu maddesi de enjekte edilmez. Dolayısıyla endişe ettiğiniz gibi yapay bir görüntüye bu ameliyat sonrasında maruz kalmazsınız.

Üst Dudak Kaldırma Ameliyatı Acılı Bir İşlem mi?

Üst dudak kaldırma yani Lip Lift ameliyatları lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Bu yüzden operasyon esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissi olmaz. Ameliyat sonrası ise ameliyat esnasında fazla deriyi almak amacıyla burun alt kısmına ufak bir kesi atıldığı için bu bölgede kısmen bir ağrı duyulabilir. Bu ağrı dayanılmayacak şiddette olmaz. Doktorunuzun önerdiği ağrı kesiciler ve kendinizin de uygulayabileceği buz kompresler ile ağrının şiddetini daha da azaltabilirsiniz.

Dudak Kenarı Düşüklüğü Nasıl Kaldırılır?

Yaş ilerledikçe dudak kenarları düzleşir, zamanla aşağıya doğru bakmaya başlar ve ifadenizi mutsuza çevirir. Bu sorunu botox ya da üst dudak kaldırma işlemiyle çözebiliriz. Botox etkisi kısa süren ve 6 ayda bir tekrarlanması gereken bir işlemdir. Daha kalıcı ve tek seanslık bir çözüm isterseniz üst dudak kaldırma ameliyatını düşünebilirsiniz. Ben daha kalıcı bir çözüm olduğu için operasyonu tercih ediyorum. Dudak kaldırma ameliyatının 4 farklı yöntemi vardır. Bullhorn dudak kaldırma, Corium, Gullwing ve köşe dudak kaldırma. Sizin dudak yapınıza ve ihtiyacınıza göre en uygun yönteme karar verip uyguluyorum. Eğer sadece dudak kenarlarınızdan şikayetçiyseniz köşe dudak kaldırma yöntemi sizin için uygun olacaktır. Dudak kenarları kaldırılarak yüzün daha neşeli görünmesini sağlar. Deri sadece dudakların dış köşelerinden çıkartılır. Tabii ki en doğru yöntemi muayene sonrası karar verebiliriz. Gülümsemenize mutsuz bir ifade yerine tıpkı melek dokunuşu yaparak daha genç ve daha masum bir ifade verirken dişlerinizin de daha estetik görünmesini sağlıyoruz.

Burun Dudak Arası Mesafe Egzersiz ile Kısalır mı?

Herhangi bir yüz egzersizi ile burun ve üst dudak arasındaki mesafenin kısalması mümkün değildir. Biz yüzdeki bu görüntünün daha estetik bir hale ulaştırılmasında eğer aralık çok fazla değilse medikal estetik yöntemlerinden biri olan dudak dolgusunu kullanırız. Üst dudağa hacim vererek yukarı doğru kıvrımının artmasını sağlarız. Dudak dolgusu belirli aralıklarla yenilenmesi gereken bir uygulamadır. Eğer boşluk çok fazlaysa Lip Lift ameliyatı yapıyoruz. Bu cerrahi operasyonda burun altına ufak bir kesi atarak fazla deriyi atıyoruz ve üst dudağa bir kıvrım kazandırıyoruz. Lip Lift ameliyatlarında sonuç kalıcı oluyor.

Angel Lip Lift Soru ve Cevapları

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.

Doktorunuza Sorun

  Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

  Sorunuz.