Merhaba hocam benim dudak kenarlarım çok düşük ve bu durumdan çok rahatsızım mutlu olsam da mutsuz görünmeme neden oluyor. Dudak kenarlarımı kaldırmanın bir yolu var mı?

Merhaba, yaş ilerledikçe dudak kenarları düzleşir, zamanla aşağıya doğru bakmaya başlar ve ifadenizi mutsuza çevirir. Bu sorunu botox ya da üst dudak kaldırma işlemiyle çözebiliriz.

Botox etkisi kısa süren ve 6 ayda bir tekrarlanması gereken bir işlemdir. Daha kalıcı ve tek seanslık bir çözüm isterseniz üst dudak kaldırma ameliyatını düşünebilirsiniz. Ben daha kalıcı bir çözüm olduğu için operasyonu tercih ediyorum. Dudak kaldırma ameliyatının 4 farklı yöntemi vardır. Bullhorn dudak kaldırma, Corium, Gullwing ve köşe dudak kaldırma. Sizin dudak yapınıza ve ihtiyacınıza göre en uygun yönteme karar verip uyguluyorum. Eğer sadece dudak kenarlarınızdan şikayetçiyseniz köşe dudak kaldırma yöntemi sizin için uygun olacaktır. Dudak kenarları kaldırılarak yüzün daha neşeli görünmesini sağlar. Deri sadece dudakların dış köşelerinden çıkartılır. Tabii ki en doğru yöntemi muayene sonrası karar verebiliriz. Gülümsemenize mutsuz bir ifade yerine tıpkı melek dokunuşu yaparak daha genç ve daha masum bir ifade verirken dişlerinizin de daha estetik görünmesini sağlıyoruz.

Doktor Hanım merhaba, bende dudak kenarı düşüklüğü var. Sürekli asık bir yüzle geziyorum artık bu durumdan çok sıkıldım. Dudak kenarı düşüklüğü nasıl kaldırılır? Bana bir tedavi önerebilir misiniz?

Merhaba, dudak düşüklüğünün yaşandığı durumlarda yüzün asık bir ifadeye bürünmesi son derece normal. Dudak düşüklüğü birden fazla yöntemle tedavi edebileceğimiz bir sorun. Dolayısıyla size bir tedavi önerebilmem için düşüklüğün oranını görmem gerek. Genellikle düşüklüğün aşırı yoğun olmadığı durumlarda dudak dolgusuyla dudağa hacim vererek tedavi yaparız. Ancak düşüklük fazla oranda ise lip lift ameliyatı ile üst dudak kıvrımını yeniden eski formuna getirmemiz gerekebilir. Muayene için gelebilirseniz düşüklüğün seviyesini bir analiz edelim ve o şekilde en uygun tedavide karar kılalım. Sevgiler…

Merhaba doktor hanım, dudak kenarı düşüklüğü problemim ile ilgili danışmak için geldim. Acaba dudak kenarı düşüklüğü nasıl yok edilir? Tavsiyeleriniz nedir? Çok teşekkür ederim.

Merhabalar, dudak kenarı düşüklüğü sorunu ile gelen hastalarımın çoğuna lip lift ameliyatı öneriyorum. Bu ameliyat ile probleminiz kolaylıkla çözülebilir. Ancak öncesinde mutlaka muayene olmanız gerekmektedir. Bazı kişilerde ameliyata ihtiyaç duymadan dolgu uygulamaları ile de bu sorunu gidermekteyiz. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hocam selamlar, yıllardır dudak kenarı düşüklüğü sorunu ile mücadele ediyorum. Ameliyat korkum yüzünden harekete geçemedim ancak artık bir şeyler yapmam gerekiyor. Ameliyat haricinde önerdiğiniz uygulamalar nelerdir? Teşekkürler.

Merhaba, dudak kenarı düşüklüğü sorununuzu ameliyata ihtiyaç duymadan çözmek için öncelikle sizi muayene etmem gerekir. Lip lift ameliyatı dudak kenarı düşüklüğü için birebir bir tedavi yöntemidir. Kalıcı olması sebebiyle de sık sık tercih edilir. Ancak ameliyat düşünmüyorsanız dolgu uygulamaları ile de bu sorunu giderebiliriz. Ancak botox ve dudak dolgusu uygulaması ameliyatın aksine kalıcı olmayan işlemlerdir. Bu sebeple etkisini zamanla yitirecektir. İyi günler.

Leyla Hanım merhaba, dudak kenarlarımda düşüklük var. Birçok hastanız gibi ben de bu durumun yüzüme asık bir ifade vermesinden çok rahatsızım. Dudak kenarı düşüklüğü nasıl kaldırılır? Kendim için uygun yöntemi nasıl anlarım. Teşekkürler.

Merhaba, dudak düşüklüğü kişiyi sizinde dediğiniz gibi mutsuz gösterir. Ancak çeşitli estetik işlemler ile dudak düşüklüğünü tedavi edebiliyoruz. Öncelikle muayene olmanız ve bu muayenede düşüklük oranınızı analiz etmemiz gerek. Düşüklük yoğun değilse dudak dolgusu ile sorunu giderebiliriz. Ancak üst dudakta yoğun bir düşüklük söz konusuysa o zaman Lip Lift ameliyatı yapmamız gerekebilir. Dolgu uygulamasının belirli aralıklarla tekrarlanması gerekir. Lip Lift ise kalıcı çözümler verecektir. Kendiniz için uygun yöntemi sadece uzman bir doktora danışarak bulabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

Hocam merhaba, benim dudak kenarlarım çok düşük. Sürekli mutsuz bir ifadeyle dolaşmaktan bıktım. 22 yaşındayım ve resmen bu durum beni depresyona sokuyor. Lütfen yardımcı olun, bu ifadeden kurtulmanın bir yolu var mıdır? Dudak kenarı düşüklüğü nasıl kaldırılır? Cevap bekliyorum, teşekkürler.

Merhaba, öncelikle depresyona girmenize hiç gerek yok çünkü dudak kenarı düşüklükleri estetik operasyonlar ile giderilebilen sorunlar. Yapılacak bir muayene sonrası düşüklük oranı saptanır. Eğer yoğun bir düşme yoksa dudak dolgusu ile aynı problem üst dudağın tümünde mevcutsa da Lip Lift operasyonu ile çözümlenebilir. Muayene sonrası ihtiyacınız belirlenir, gerekli operasyon gerçekleştirilir ve siz de yüzünüzdeki mutsuz ifadeden kurtulabilirsiniz.

Merhaba doktor hanım 42 yaşındayım dudak kenarlarımda düşüklük var. Dudak kenarı düşüklüğü için hangi uygulamayı yaptırmalıyım, bu düşüklük nasıl kaldırılır?

Merhaba, dudak kenarı düşüklüğünü kaldırmak için uygulanabilecek iki uygulama vardır; köşe dudak kaldırma ve orta yüz germe ameliyatı. Köşe dudak kaldırma uygulaması dudak kenarı düşüklüğünün çok ilerlemediği durumlarda kullanılır. Dudak kenarı düşüklüğünde orta yüz germe ameliyatını kullanmak içinse dudak kenarındaki çizginin çok belirgin olması gerekir. Yani hangi uygulamanın seçileceğini belirleyen dudak kenarındaki düşüklüğün şiddetidir.

Merhaba hocam 26 yaşındayım ama çok genç olmama rağmen dudak kenarlarımda düşüklük var. Bu sürekli yorgun ve mutsuz görünmeme sebep oluyor. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim, dudak kenarı düşüklüğü nasıl kaldırılır, bu konuda ne tavsiye edersiniz.

Merhaba, dudak kenarı düşüklüğü yaşın ilerlemesine ve çevresel etkilere bağlı olarak oluşabileceği gibi genetik yatkınlıktan ötürü genç yaşlarda da ortaya çıkabilecek bir cilt sorunudur. Dudak kenarının aşağı doğru sarkması yüzde mutsuz, yorgun, kaygılı bir ifade oluşturur. Dudak kenarı düşüklüğünün ortadan kaldırılması için tercih edilebilecek işlem dudak kaldırma yöntemlerinden biri olan köşe dudak kaldırmadır. Bu operasyon ile dudak köşeleri yukarı çekilerek yüze daha neşeli bir görünüm kazandırılabilir. Ancak yaşla beraber bu çizgi eğer çok aşağı inmiş ise orta yüz germe ile daha etkin bir dudak kenarı kaldırma sağlanabilir.

Hocam merhaba, henüz genç olmama rağmen genetik yapımdan dolayı dudak kenarımda düşüklük var ve makyajda dahil olmak üzere hiç bir şekilde düzeltemiyorum. Dolgu veya botoks gibi uygulamalar dudak kenarı düşüklüğünü iyileştirebilir mi?

Merhaba, evet dudak kenarı düşüklüğü yaşın etkisi dışında genetik yapıya da bağlı olabilir. Burada önemli olan kişinin neye ihtiyacı olduğunu saptamak. Sadece botoks veya sadece dolgu bazı durumlarda yeterli gelebilir iken, bazı durumlarda da hem dolgu hem botoks desteğiyle iyi bir görünüm sağlanabilir. Burada kişinin ihtiyacı ve dudak kenarı düşüklüğünün durumu ihtiyacı belirleyen etkendir. Üst dudak kaldırma ameliyatı ile dudak kenarı düşüklüğü giderilemez.