Dudak Kenarı Düşüklüğü Nasıl Kaldırılır?

1.70K görüntülenmeAngel Lip Lifting
0
1 Yorum

Merhaba hocam benim dudak kenarlarım çok düşük ve bu durumdan çok rahatsızım mutlu olsam da mutsuz görünmeme neden oluyor. Dudak kenarlarımı kaldırmanın bir yolu var mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yaş ilerledikçe dudak kenarları düzleşir, zamanla aşağıya doğru bakmaya başlar ve ifadenizi mutsuza çevirir. Bu sorunu botox ya da üst dudak kaldırma işlemiyle çözebiliriz. Botox etkisi kısa süren ve 6 ayda bir tekrarlanması gereken bir işlemdir. Daha kalıcı ve tek seanslık bir çözüm isterseniz üst dudak kaldırma ameliyatını düşünebilirsiniz. Ben daha kalıcı bir çözüm olduğu için operasyonu tercih ediyorum. Dudak kaldırma ameliyatının 4 farklı yöntemi vardır. Bullhorn dudak kaldırma, Corium, Gullwing ve köşe dudak kaldırma. Sizin dudak yapınıza ve ihtiyacınıza göre en uygun yönteme karar verip uyguluyorum. Eğer sadece dudak kenarlarınızdan şikayetçiyseniz köşe dudak kaldırma yöntemi sizin için uygun olacaktır. Dudak kenarları kaldırılarak yüzün daha neşeli görünmesini sağlar. Deri sadece dudakların dış köşelerinden çıkartılır. Tabii ki en doğru yöntemi muayene sonrası karar verebiliriz. Gülümsemenize mutsuz bir ifade yerine tıpkı melek dokunuşu yaparak daha genç ve daha masum bir ifade verirken dişlerinizin de daha estetik görünmesini sağlıyoruz.

0

Doktor Hanım merhaba, bende dudak kenarı düşüklüğü var. Sürekli asık bir yüzle geziyorum artık bu durumdan çok sıkıldım. Dudak kenarı düşüklüğü nasıl kaldırılır? Bana bir tedavi önerebilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak düşüklüğünün yaşandığı durumlarda yüzün asık bir ifadeye bürünmesi son derece normal. Dudak düşüklüğü birden fazla yöntemle tedavi edebileceğimiz bir sorun. Dolayısıyla size bir tedavi önerebilmem için düşüklüğün oranını görmem gerek. Genellikle düşüklüğün aşırı yoğun olmadığı durumlarda dudak dolgusuyla dudağa hacim vererek tedavi yaparız. Ancak düşüklük fazla oranda ise lip lift ameliyatı ile üst dudak kıvrımını yeniden eski formuna getirmemiz gerekebilir. Muayene için gelebilirseniz düşüklüğün seviyesini bir analiz edelim ve o şekilde en uygun tedavide karar kılalım. Sevgiler…

0

Merhaba doktor hanım, dudak kenarı düşüklüğü problemim ile ilgili danışmak için geldim. Acaba dudak kenarı düşüklüğü nasıl yok edilir? Tavsiyeleriniz nedir? Çok teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, dudak kenarı düşüklüğü sorunu ile gelen hastalarımın çoğuna lip lift ameliyatı öneriyorum. Bu ameliyat ile probleminiz kolaylıkla çözülebilir. Ancak öncesinde mutlaka muayene olmanız gerekmektedir. Bazı kişilerde ameliyata ihtiyaç duymadan dolgu uygulamaları ile de bu sorunu gidermekteyiz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam selamlar, yıllardır dudak kenarı düşüklüğü sorunu ile mücadele ediyorum. Ameliyat korkum yüzünden harekete geçemedim ancak artık bir şeyler yapmam gerekiyor. Ameliyat haricinde önerdiğiniz uygulamalar nelerdir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak kenarı düşüklüğü sorununuzu ameliyata ihtiyaç duymadan çözmek için öncelikle sizi muayene etmem gerekir. Lip lift ameliyatı dudak kenarı düşüklüğü için birebir bir tedavi yöntemidir. Kalıcı olması sebebiyle de sık sık tercih edilir. Ancak ameliyat düşünmüyorsanız dolgu uygulamaları ile de bu sorunu giderebiliriz. Ancak botox ve dudak dolgusu uygulaması ameliyatın aksine kalıcı olmayan işlemlerdir. Bu sebeple etkisini zamanla yitirecektir. İyi günler.

0

Leyla Hanım merhaba, dudak kenarlarımda düşüklük var. Birçok hastanız gibi ben de bu durumun yüzüme asık bir ifade vermesinden çok rahatsızım. Dudak kenarı düşüklüğü nasıl kaldırılır? Kendim için uygun yöntemi nasıl anlarım. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak düşüklüğü kişiyi sizinde dediğiniz gibi mutsuz gösterir. Ancak çeşitli estetik işlemler ile dudak düşüklüğünü tedavi edebiliyoruz. Öncelikle muayene olmanız ve bu muayenede düşüklük oranınızı analiz etmemiz gerek. Düşüklük yoğun değilse dudak dolgusu ile sorunu giderebiliriz. Ancak üst dudakta yoğun bir düşüklük söz konusuysa o zaman Lip Lift ameliyatı yapmamız gerekebilir. Dolgu uygulamasının belirli aralıklarla tekrarlanması gerekir. Lip Lift ise kalıcı çözümler verecektir. Kendiniz için uygun yöntemi sadece uzman bir doktora danışarak bulabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Hocam merhaba, benim dudak kenarlarım çok düşük. Sürekli mutsuz bir ifadeyle dolaşmaktan bıktım. 22 yaşındayım ve resmen bu durum beni depresyona sokuyor. Lütfen yardımcı olun, bu ifadeden kurtulmanın bir yolu var mıdır? Dudak kenarı düşüklüğü nasıl kaldırılır? Cevap bekliyorum, teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle depresyona girmenize hiç gerek yok çünkü dudak kenarı düşüklükleri estetik operasyonlar ile giderilebilen sorunlar. Yapılacak bir muayene sonrası düşüklük oranı saptanır. Eğer yoğun bir düşme yoksa dudak dolgusu ile aynı problem üst dudağın tümünde mevcutsa da Lip Lift operasyonu ile çözümlenebilir. Muayene sonrası ihtiyacınız belirlenir, gerekli operasyon gerçekleştirilir ve siz de yüzünüzdeki mutsuz ifadeden kurtulabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar