Dudak Kenarı Düşüklüğü Nasıl Kaldırılır?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam benim dudak kenarlarım çok düşük ve bu durumdan çok rahatsızım mutlu olsam da mutsuz görünmeme neden oluyor. Dudak kenarlarımı kaldırmanın bir yolu var mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 3, 2020

Merhaba, yaş ilerledikçe dudak kenarları düzleşir, zamanla aşağıya doğru bakmaya başlar ve ifadenizi mutsuza çevirir. Bu sorunu botox ya da üst dudak kaldırma işlemiyle çözebiliriz. Botox etkisi kısa süren ve 6 ayda bir tekrarlanması gereken bir işlemdir. Daha kalıcı ve tek seanslık bir çözüm isterseniz üst dudak kaldırma ameliyatını düşünebilirsiniz. Ben daha kalıcı bir çözüm olduğu için operasyonu tercih ediyorum. Dudak kaldırma ameliyatının 4 farklı yöntemi vardır. Bullhorn dudak kaldırma, Corium, Gullwing ve köşe dudak kaldırma. Sizin dudak yapınıza ve ihtiyacınıza göre en uygun yönteme karar verip uyguluyorum. Eğer sadece dudak kenarlarınızdan şikayetçiyseniz köşe dudak kaldırma yöntemi sizin için uygun olacaktır. Dudak kenarları kaldırılarak yüzün daha neşeli görünmesini sağlar. Deri sadece dudakların dış köşelerinden çıkartılır. Tabii ki en doğru yöntemi muayene sonrası karar verebiliriz. Gülümsemenize mutsuz bir ifade yerine tıpkı melek dokunuşu yaparak daha genç ve daha masum bir ifade verirken dişlerinizin de daha estetik görünmesini sağlıyoruz.

blank

Hocam merhaba ,henüz genç olmama rağmen genetik yapımdan dolayı dudak kenarımda düşüklük var ve makyajda dahil olmak üzere hiç bir şekilde düzeltemiyorum. Dolgu veya botoks gibi uygulamalar dudak kenarı düşüklüğünü iyileştirebilir mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 30, 2020

Merhaba, evet dudak kenarı düşüklüğü yaşın etkisi dışında genetik yapıya da bağlı olabilir. Burada önemli olan kişinin neye ihtiyacı olduğunu saptamak. Sadece botoks veya sadece dolgu bazı durumlarda yeterli gelebilir iken, bazı durumlarda da hem dolgu hem botoks desteğiyle iyi bir görünüm sağlanabilir. Burda kişinin ihtiyacı ve dudak kenarı düşüklüğünün durumu ihtiyacı belirleyen etkendir. Üst dudak kaldırma ameliyatı ile dudak kenarı düşüklüğü giderilemez.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar