dudakDudak asimetrisi derken dudakların incelik yada kalınlığı değil sağ ve sol yarısının eşitsizliği kastedilir.

Dudakları asimetrik olmayan kadınlar bu görünümden dolayı kendilerini çekici ve kadınsı hissetmeyebilir.

Dudak asimetrisi estetik bir bozukluktur ve dolgular veya ileri düzeyde ise cerrahi operasyonlarla tedavi edilebilir. Günümüzdeki estetik algısı ile örtüşmeyen asimetrik dudaklar kadınlarda özgüvensizliğe neden olabilir.

Dudakların şekli, kıvrımı, dolgunluğu, inceliği, kalınlığı, genişliği gibi şeyler kadınların en çok dikkat ettiği özelliklerden biridir. Hal böyle olunca asimetrik olan dudaklar kadınların gülüşünü gölgeleyebilir, kendilerine olan güvenlerini kırabilir. Dudak asimetriğini düzeltmek için dolgulardan yardım alarak hastalarımızı kusursuz görünen dudaklara kavuşturuyoruz.

Dudak Asimetrisi Nasıl Düzeltilir?

Dudak asimetrisi doğuştan olabildiği gibi, yanlış dolgu enjeksiyonlarından veya cerrahi sonrası gelişen sebeplerden dolayı yaşanabilir. Dudak asimetrilerin de kullanılan en etkili yöntem dolgu uygulamasıdır.

Dolgu uygulamaları her ne kadar gelişen teknolojisiyle desteklenseler de her hastanın dudak yapısı farklı olduğu için enjeksiyon noktalarına ve dolgunun ne kadar uygulanması gerektiği hastaya göre düzenlenmelidir.

Simetrisi eşit olmayan bölgeler dolgu ile dikkatlice doldurularak dudakların eşit görünmesi sağlanır. Dolgular aynı zamanda dudaklarında kalınlaşmasını ve hatlarının belirginleşmesini sağlayabilir.

Dudak Dolguları Diğer Dolgulardan Farklı Mıdır?

Dudak dolgusu yaparken içeriğinde hyalüronik asit içeren ince yapılı akışkanlığı yüksek ürünler tercih edilmelidir. Dolgular uygulandıklara bölgelere göre farklı dokularda üretilmiştir.

Dudak için özel üretilmiş dudak dolguları kullanılırsa dudak dolgusu daha doğal görünecek ve hastanın asimetrisi doğal bir görünümle eşitlenecektir. Uygulama öncesi hastaya varsa asimetrinin ayna ile gösterilmesi, ne kadar düzeltilebileceği konusunda bilgi verilmesi ve aydınlatılmış onam formu ile birlikte fotoğraf alınması ilk yapılması gereken işlemlerdir.

Dudakların dolgun görünümü için kullanılan dolgu uygulaması tüm dünyada sıklıkla uygulanan popüler bir işlem olsa da dudak asimetrilerinin dolgu ile düzeltilmesi günümüzde sıklıkla uygulanmaktadır.

Dudak Dolgusu Sonra İyileşme Süreci Nasıldır?

Dudak dolgusu ile dudak asimetrisi düzeltilmesi, 10 ile 30 dakika arasında tamamlanır. İşlemin tek dezavantajı işlem öncesi yapılan uyuşturmadır. İşlem sonrası ortalama 2 saat uyuşukluk geçmemektedir.

Bu nedenle hastaların işlemden sonra en az 2 saat dinlenmeleri, sonrasında günlük hayatına devam etmeleri önerilir. Estetik operasyon sonrası dudak dolgusunun kalıcılığı 9-15 ay arasıdır.

Dudak Asimetrisinin Cerrahi Olarak Düzeltilmesi Nasıl Yapılır?

Dudak asimetri düzeltilmesinde kullanılan cerrahi işlem asimetrinin büyüklüğüne ve yapısına göre belirlenir, ağız içinden veya dudak ile cildin birleştiği bölgeden uygulanır. Fazla olan bölge kesilerek çıkarılır ve dudaklar dengelenerek istenen boyutlara ulaşır.

Dudak Asimetrisi Düzeltme Fiyatları

Dudak asimetrisi düzeltme fiyatları yapılan işleme göre belirlenir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak dudak asimetrisi düzeltme fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.