+90 ( 212 ) 241 46 24 Harbiye Mahallesi Abdi İpekçi Cad. Park Apt. No:19-1 Kat:2 Nişantaşı

Liposuction - Yağ Alma

Kim kusursuz bir vücuda sahip olmak istemez ki? Kusursuz ve ince bir vücuda giden yol klasik yöntemlerle oldukça uzun sürebilir. Diyet ve egzersiz rutinleri hem zamanınızı alır hem de her zaman size kusursuz bir vücut yaratmaz. Kişinin bazı bölgelerindeki bölgesel yağların erimesi oldukça zor olduğu için bazen diyet yapmak hatta zayıf olmak bile bu yağların erimesine yardımcı olmaz. Vücudun bazı bölgelerinde depolanan yağlar hormonal ve ya genetik sebeplerden olabilir. Kadınlarda karın yağların, basen bölgesindeki ve kalçadaki yağların erimesi oldukça zordur. Aynı durum erkeklerde göbek ve bel bölgesi için de geçerlidir. Bölgesel yağların giderilmesinde Liposhaping yani Liposuction sizlere en iyi sonucu verir. Sadece tek bir seansta bile fazla olan inatçı yağlarınız alınır, sizlere çok daha ince bir görünüm kazandırılır.

Liposuction Nedir?

Liposuction, bölgesel yağların kalıcı olarak giderilmesini sağlayan yağ vakumu uygulamasıdır. Kontrollü bir şekilde yapılan yağ emilimi sayesinde kişiler daha ince görünür. Liposuction, vücudun her bölgesine uygulanabilir. İnatçı bölgesel yağlardan kurtulmak için oldukça etkili bir yöntem olan Liposuction hızlı bir iyileşme süreci sunduğu için hastaların vücut şekillendirme ameliyatları arasında birinci tercihi olur. Liposuction uygulamasında ince mikro kanüller kullanıldığı için ameliyat sonrası belirgin bir iz kalmaz. Bu uygulama yağ birikimi olan alanda anestezik bir ilaç kullanılarak bölgesel yağlar akışkan bir duruma getirilir. Böylece yağların dışarı çekilmesi çok daha pratik bir hale gelir.

Hızlı sonuç alabilir miyim?

Liposuction işleminden hemen sonra kişideki incelme gözle görülebilir. Ameliyattan hemen sonra aynaya baktığınızda daha ince göründüğünüzü fark edeceksiniz. Fakat ameliyatın etkilerinden dolayı hastalarda ödem oluşabilir bu nedenle en etkili sonuç,  ameliyattan 3 ay sonra belirir. Liposuction’dan 3 ay sonra vücut kontürünüzün ortaya çıktığını ve vücut hatlarınızın daha çekici olduğuna şahit olacaksınız.

 Liposhaping (Liposuction) kimlere uygundur?

Unutulmamalıdır ki Liposhaping (Liposuction) bir zayıflama operasyonu değildir. Bu uygulama spor ve diyetle incelmeyen bölgedeki fazlalıkların alınması ve şekillendirilmesi işlemidir. İdeal hasta adayı fazla kilosu olmayan ve deri elastikiyeti iyi olan hastalardır. 18 yaşından itibaren liposuction yapılabilir. Bu operasyon için çok fazla kilosu olan kişiler uygun değildir. Vücut kitle indeksinize göre liposuctiona uygun olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Bunu bulmak için boyunuzu kendisiyle çarpın ve çıkan sonucu kilonuza bölün. Çıkan sonuç 32’den fazla ise bu operasyon için uygun değilsiniz demektir.

Tabi ki Liposuction kilolu hastalara da uygulanabilir. Fakat bu noktada şunu belirtmekte yarar var; Liposuction uygulaması kilo vermeye yardımcı olmaz, vücut hatlarının daha ince görünmesini hedefler. Cilt kalitesi de Liposuction için çok önemlidir. Cilt altı yağ dokusu da Liposuction’da dışarı çekildiği için derinin kendini toplaması için elastikiyetinin iyi olması gereklidir. Sık kilo alıp veren kişilerin cilt elastikiyeti deforme olur, çatlaklar görülebilir. Bu tip kişiler için Liposuction uygun değildir. Cilt elastikiyeti yok olan kişiler için karın germe ameliyatını önerebiliriz.

Liposhaping (Liposuction) Operasyonu Sonrası İyileşme Süreci

Liposuction işleminden sonraki 15 gün boyunca korse giymeniz önerilir. Gece-gündüz giyeceğiniz bu korse ameliyat olan bölgenin sıkılaşmasına yardımcı olacak ve ödem toplamanızı önleyecektir. Her ameliyat sonrasında olduğu için Liposuction sonrasında da ödem ve şişlik görülmesi normaldir. Ameliyattan sonra hızlıca günlük hayatınıza dönebilirsiniz, 4-6 hafta sonra denize girmeye başlamanız da sakınca yoktur.

Liposuction (Liposakşın) Uygulaması Nasıl Yapılır?

Liposuction uygulamasında kişilerin bölgesel yağları, belli bölgelerde toplanan cilt altı yağ dokuları vakum ile dışarı çekilir. Bu ameliyatta kanüller kullanılarak yağlar vücuttan atılır.

Liposuction kelime kökeni yağ - emmek anlamına gelir. Yani vücudunuzdaki bölgesel yağlar emilerek dışarı atılır. Herhangi bir spor yapmadan, diyet yapmadan Liposuction ile zayıflayabilirsiniz. Liposuction’da kullanılan vakum gücüyle çalışan kanüller, kişinin bölgesel yağlarına odaklanarak bunların dışarı atılmasını sağlar. Liposuction genel anestezi altında gerçekleşir. Öncelikle hastanın vücudunda minik kesiler açılır. 1,5-2 mm genişliğindeki bu kesiler ameliyat sonrasında görünmeyecek kadar küçüktür. Daha sonra ince kanüller ile bu kesilerden içeri girilir. Kanüller hafifçe oynatılarak kişinin vücudundaki inatçı yağların yerinden oynaması ve gevşetilmesi sağlanır. Böylece Liposuction uygulamasında maksimum verim sağlanır.

Liposuction ameliyatının başarısı kişinin vücut kitle endeksi ve cilt kalitesine bağlıdır. Ameliyatın süresi Liposuction yapılan alanın büyüklüğüne bağlı olarak değişebilir.

Liposuction’da ne kadar yağ alınabilir?

Öncelikle liposuciton yapılacak bölgeye çizimler yapılarak operasyonun taslağı oluşturulur. Ortalama olarak bir liposuction seansında 3-4 kilo yağ alınabilir. Bu alınan yağ, vücuttaki saf yağdır ve insan vücudunda ortalama 5-6 kiloya denk düşer. Tek bir liposuction seansında birden fazla bölgeden yağ çekilebilir. Genellikle tek seans yağ çekim işlemi için uygun olur fakat hastadan 4 kilo ve üzeri yağ çekilmesi gerekiyorsa aynı hafta içinde ikinci seans yapılmalıdır. Eğer aynı bölgeden yağ çekimi yapılacaksa ortalama olarak 40 gün beklenmelidir.

Liposuction sonrası tekrar yağlanma olur mu?

İnsan vücudu sürekli olarak yağ üretir. Bu nedenle liposuction sonrası tekrar yağlanma olmaz diye bir kural yoktur. Bu aşamada önemli olan sizin diyet ve beslenme programınızdır. Liposuction operasyonu genellikle yağ oranının yüksek olduğu bölgelerden alınan yağ hücrelerinin etkinliği üzerinde olumsuz bir etki oynar. Bu nedenle operasyon sonrası yoğun bir yağlanma görülmez.  

Etkisi ne kadar sürer?

Liposuction’un etkisi kalıcıdır. Kişi beslenme düzenine dikkat ettiği sürece yağlanma tekrarlanmaz ve vücut kontürü tekrar bozulmaz.

Liposuction hangi bölgelere uygulanabilir?

Kadın ve erkeklerin vücutlarında biriken inatçı yağ depolarında

Yanak, boyun ve çene altında

Kolların iç bölgesinde

Kalça, uyluk, baldır ve bileklerde

Karın ve bel bölgesine

Erkeklerde meme büyümesinde

52 Yorum
Melek
İyi günler hocam, Liposuction aynı anda kaç bölgeye yapılır? bilgi verir misiniz? Teşekkürler,
Merhaba, Şimdi burada bölge sayısı birden fazla olabilir. Burada aldığımız miktar önemli. Hiçbir zaman hastayı tehlikeye atacak miktarda çok yağ alımı yapılmamalı. Hangi cihaz ile yaparsak yapalım bir kere de çok fazla alım yapmamamız lazım.Sevgiler.
Gülşah
İyi günler hocam, sadece göğüslerime yağ enjektesi yaptırmak için Liposuction yaptırabilir miyim? Bilgi verin lütfen.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Liposuction sadece zayıflama amacıyla değil vücut şekillendirme amacıyla da yapılabilir. Bölgesel yağlarınızdan alınan yağ dokusu ile meme büyütme yaptırarak daha doğal ve dolgun görünen göğüslere kavuşabilirsiniz. Sevgiler.
Mehmet
Merhaba hocam mide şişkinliğine liposakşın yapılabilir mi? bilgi verirseniz memnun olurum.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Liposuction ile sadece yağ alımı gerçekleşir ve organlara dokunulmaz. Mide şişkinliği olanlar için öncelikle bu şişkinliğin temeli araştırılır. Eğer vücuttaki fazla yağ ile ilgisi varsa bölgesel yağlar liposuction ile çekilebilir. Sevgiler.
Özlem
İyi akşamlar hocam ben kilo verdim ama yüzümde bir incelme olmuyor. Liposuction yöntemi ile yanaktan yağ alımı yapılabilir mi? bu konuda bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim iyi çalışmalar.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Son zamanlarda popüler olan estetik uygulamalardan biri de daha ince yüz hatları yaratmaktır. Kişilerin elmacık kemiklerini ön plana çıkarmak için yanaktan yağ alımı yapılabilir. Bu işlem yüzü daha kemikli ve çekici gösterecektir. Sevgiler.
Dinçer
Leyla hocam iyi günler benim karaciğer yağlanmam var sporla diyetle kilo veremiyorum. Acaba liposuction ile organları çevreleyen yağlar alınır mı? İyi çalışmalar
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, organları çevreleyen yağlar vücut için faydalı olan yağ hücreleridir. Bu nedenle liposuction uygulamasında bunlara dokunulmaz. Liposuction’da sadece fazla olan bölgesel yağlar çekilir. Sevgiler.
Ayşenur
Hocam iyi günler ben uzun süredir şeker hastasıyım. Bölgesel fazlalıklarım var sporla veremedim o yüzden liposakşın yağ aldırmak istiyorum. Şeker hastaları liposakşın yaptırabilir mi? bilgi verin lütfen iyi çalışmalar.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, her ameliyatta olduğu gibi liposuction ameliyatında da kişinin kanının sulanmaması çok önemlidir. Anestezi uygulanan liposuction ameliyatı için kişilerin sağlık şartlarının uygun olup olmadığı önceden kontrol edilir. İleri derecede şeker hastaları için ameliyat tavsiye edilmez. Bunun için mutlaka doktor kontrollerini yaptırmak ve sonrasında tekrar bakmak gerekir. Sevgiler.
Nuray
İyi günler hocam, çok zayıf olmama rağmen kalçalarım çok büyük bu durum beni çok rahatsız ediyor, Liposuction bana uygun mudur? bu konuda bilgi verir misiniz?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, zayıf olan kişilerde de bölgesel yağlanma görülebilir. Düzensiz beslenme ve genetik mirastan dolayı bazı hastalarda aşırı büyük meme veya büyük popo oluşabiliyor. Zayıf kişilere de Liposuction yapılarak vücut daha orantılı bir şekle sokulabilir. Sevgiler.
Ömer
İyi günler Leyla Hanım, benim vücudumda çok fazla yağ bezesi var.Yağ bezelerine liposuction yapılabilir mi?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, yağ bezeleri de yağ dokusunun ortaya çıkardığı durumlardan biridir. Yağ bezeleri, ihtiyaç halinde liposuction ile tedavi edilebilir. Yağ bezeleri iyice temizlenmediği takdirde tekrarlayabilir. Bu nedenle yağ bezelerine liposuction yaptırırken mutlaka uzman bir doktordan yardım almalısınız. Sevgiler.
İzzet
İyi akşamlar hocam, liposuction obezite tedavisinde tercih edilebilir mi? Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, liposuction obezite tedavisinde kullanılamaz. Liposuction için uygun olan hastaların vücut kitle indeksi 30 ve 30’un altında olmalıdır. Aşırı kilolu olan kişiler zayıfladıktan sonra en son kalan bölgesel yağlanmalar için Liposuction yaptırabilirler. Sevgiler.
Yeşim
İyi günler hocam, Liposuction’un karın germe ameliyatından farkı nedir? bilgi verirseniz memnun olurum. Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Liposuction uygulaması yağ alma işlemidir. Kişinin fazla olan yağları alınarak daha ince bir vücut yaratılır. Karın germe ameliyatında ise Liposuction’a ek olarak fazla olan karın derisi kesilir ve dikilerek daha gergin bir karın bölgesi yaratılır. Sevgiler.
HEMEN ARA RANDEVU AL
DİL SEÇ