Kim kusursuz bir vücuda sahip olmak istemez ki?

Liposuction ile Daha Kıvrımlı Vücuda Kavuşun

Bölgesel yağların giderilmesinde Liposuction sizlere en iyi sonucu verir. Sadece tek bir seansta bile fazla olan inatçı yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Bize danışmadan karar vermeyin!

LIPOSUCTION NEDİR?

Liposuction, bölgesel yağların kalıcı olarak giderilmesini sağlayan yağ vakumu uygulamasıdır. Kontrollü bir şekilde yapılan yağ emilimi sayesinde kişiler daha ince görünür. Liposuction, vücudun her bölgesine uygulanabilir. İnatçı bölgesel yağlardan kurtulmak için oldukça etkili bir yöntem olan Liposuction hızlı bir iyileşme süreci sunduğu için hastaların vücut şekillendirme ameliyatları arasında birinci tercihi olur. Liposuction uygulamasında ince mikro kanüller kullanıldığı için ameliyat sonrası belirgin bir iz kalmaz. Bu uygulama yağ birikimi olan alanda anestezik bir ilaç kullanılarak bölgesel yağlar akışkan bir duruma getirilir. Böylece yağların dışarı çekilmesi çok daha pratik bir hale gelir.

Liposuction ile Hızlı Sonuç

Liposuction işleminden hemen sonra kişideki incelme gözle görülebilir. Ameliyattan hemen sonra aynaya baktığınızda daha ince göründüğünüzü fark edeceksiniz. Fakat ameliyatın etkilerinden dolayı hastalarda ödem oluşabilir bu nedenle en etkili sonuç,  ameliyattan 3 ay sonra belirir. Liposuction’dan 3 ay sonra vücut kontürünüzün ortaya çıktığını ve vücut hatlarınızın daha çekici olduğuna şahit olacaksınız.

ÇOK SORULAN SORULAR

Unutulmamalıdır ki Liposhaping (Liposuction) bir zayıflama operasyonu değildir. Bu uygulama spor ve diyetle incelmeyen bölgedeki fazlalıkların alınması ve şekillendirilmesi işlemidir. İdeal hasta adayı fazla kilosu olmayan ve deri elastikiyeti iyi olan hastalardır. 18 yaşından itibaren liposuction yapılabilir. Bu operasyon için çok fazla kilosu olan kişiler uygun değildir. Vücut kitle indeksinize göre liposuctiona uygun olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Bunu bulmak için boyunuzu kendisiyle çarpın ve çıkan sonucu kilonuza bölün. Çıkan sonuç 32’den fazla ise bu operasyon için uygun değilsiniz demektir.

Tabi ki Liposuction kilolu hastalara da uygulanabilir. Fakat bu noktada şunu belirtmekte yarar var; Liposuction uygulaması kilo vermeye yardımcı olmaz, vücut hatlarının daha ince görünmesini hedefler. Cilt kalitesi de Liposuction için çok önemlidir. Cilt altı yağ dokusu da Liposuction’da dışarı çekildiği için derinin kendini toplaması için elastikiyetinin iyi olması gereklidir. Sık kilo alıp veren kişilerin cilt elastikiyeti deforme olur, çatlaklar görülebilir. Bu tip kişiler için Liposuction uygun değildir. Cilt elastikiyeti yok olan kişiler için karın germe ameliyatını önerebiliriz.

Liposuction işleminden sonraki 15 gün boyunca korse giymeniz önerilir. Gece-gündüz giyeceğiniz bu korse ameliyat olan bölgenin sıkılaşmasına yardımcı olacak ve ödem toplamanızı önleyecektir. Her ameliyat sonrasında olduğu için Liposuction sonrasında da ödem ve şişlik görülmesi normaldir. Ameliyattan sonra hızlıca günlük hayatınıza dönebilirsiniz, 4-6 hafta sonra denize girmeye başlamanız da sakınca yoktur.

Liposuction uygulamasında kişilerin bölgesel yağları, belli bölgelerde toplanan cilt altı yağ dokuları vakum ile dışarı çekilir. Bu ameliyatta kanüller kullanılarak yağlar vücuttan atılır.

Liposuction kelime kökeni yağ – emmek anlamına gelir. Yani vücudunuzdaki bölgesel yağlar emilerek dışarı atılır. Herhangi bir spor yapmadan, diyet yapmadan Liposuction ile zayıflayabilirsiniz. Liposuction’da kullanılan vakum gücüyle çalışan kanüller, kişinin bölgesel yağlarına odaklanarak bunların dışarı atılmasını sağlar. Liposuction genel anestezi altında gerçekleşir. Öncelikle hastanın vücudunda minik kesiler açılır. 1,5-2 mm genişliğindeki bu kesiler ameliyat sonrasında görünmeyecek kadar küçüktür. Daha sonra ince kanüller ile bu kesilerden içeri girilir. Kanüller hafifçe oynatılarak kişinin vücudundaki inatçı yağların yerinden oynaması ve gevşetilmesi sağlanır. Böylece Liposuction uygulamasında maksimum verim sağlanır.

Liposuction ameliyatının başarısı kişinin vücut kitle endeksi ve cilt kalitesine bağlıdır. Ameliyatın süresi Liposuction yapılan alanın büyüklüğüne bağlı olarak değişebilir.

Öncelikle liposuciton yapılacak bölgeye çizimler yapılarak operasyonun taslağı oluşturulur. Ortalama olarak bir liposuction seansında 3-4 kilo yağ alınabilir. Bu alınan yağ, vücuttaki saf yağdır ve insan vücudunda ortalama 5-6 kiloya denk düşer. Tek bir liposuction seansında birden fazla bölgeden yağ çekilebilir. Genellikle tek seans yağ çekim işlemi için uygun olur fakat hastadan 4 kilo ve üzeri yağ çekilmesi gerekiyorsa aynı hafta içinde ikinci seans yapılmalıdır. Eğer aynı bölgeden yağ çekimi yapılacaksa ortalama olarak 40 gün beklenmelidir.

İnsan vücudu sürekli olarak yağ üretir. Bu nedenle liposuction sonrası tekrar yağlanma olmaz diye bir kural yoktur. Bu aşamada önemli olan sizin diyet ve beslenme programınızdır. Liposuction operasyonu genellikle yağ oranının yüksek olduğu bölgelerden alınan yağ hücrelerinin etkinliği üzerinde olumsuz bir etki oynar. Bu nedenle operasyon sonrası yoğun bir yağlanma görülmez.

Liposuction’un etkisi kalıcıdır. Kişi beslenme düzenine dikkat ettiği sürece yağlanma tekrarlanmaz ve vücut kontürü tekrar bozulmaz.

 • Kadın ve erkeklerin vücutlarında biriken inatçı yağ depolarında
 • Yanak, boyun ve çene altında
 • Kolların iç bölgesinde
 • Kalça, uyluk, baldır ve bileklerde
 • Karın ve bel bölgesine
 • Erkeklerde meme büyümesinde

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Liposuction (Yağ Alma) estetiği fiyatları ve yağ aldırma ameliyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Liposuction (Yağ Aldırma)

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

LIPOSUCTION - YAĞ ALDIRMA AMELİYATI

Bir Sorunuz mu Var ?

Liposuction (yağ aldırma) uygulamaları hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Liposuction – Yağ Alma” İçin 188 Soru Soruldu

 1. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam, Liposuction aynı anda kaç bölgeye yapılır? bilgi verir misiniz? Teşekkürler,

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Şimdi burada bölge sayısı birden fazla olabilir. Burada aldığımız miktar önemli. Hiçbir zaman hastayı tehlikeye atacak miktarda çok yağ alımı yapılmamalı. Hangi cihaz ile yaparsak yapalım bir kere de çok fazla alım yapmamamız lazım.Sevgiler.

 2. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam, Meme estetiğinde meme ucu düzeltme var mıdır? Benim meme ucum içe dönüktü. Ameliyatla çıkarıldı ama düzelmedi. bu konuda bilgi verir misiniz?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Meme ucunda yeteri kadar düzeltme yapılmadığı zaman maalesef böyle bir problem var. Aslında lokal anestezi ile bile yapılabilecek kolay bir operasyon. Ama bağ doku o meme başını içeriye doğru çekiyor. Kurtarmak için o bağ dokuyu kesmek gerekiyor tamamen. Çeşitli teknikleri var. Bunları uygulamak mümkün. Daha sonra bir genişleme oluyor meme başında. O yüzden düzgün yapıldığı zaman aslında tekrarlama şansı çok fazla yok. Bunun için özellikle gebeliklerin bitmiş olmasına dikkat edilmeli. Hasta tekrar hamile kalmayı düşünmüyorsa toparlanması daha kolay oluyor. Sevgiler.

 3. Misafir dedi ki:

  Merhaba Leyla hocam, ben 2 ay önce 315 cc kas altı protez taktırdım. Şu an tamamen iyileştim korseyi de çıkarttım. Fakat göğüslerim hala sert ne zaman yumuşar. Bu konuda bilgi verir misiniz?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Merhaba, korse süresi bir aydır, korse takmanız ödeminizin inmesinde de etkili olacaktır. Bundan sonra iyileşme süreciniz aslında hala devam etmektedir. Yaklaşık 4 ila 6 ay sonra tam olarak iyileşmiş olacaksınız. Bu sürede göğüslerinize masaj yaparak yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Zaten zamanla da protez yumuşayacaktır. Sevgiler.

 4. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam ben silikonlarımdan sıkıldım. Çıkartmak istiyorum, silikonu çıkarıp yağ enjeksiyonu yapmak olur mu? Yardımcı olun lütfen.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Olur tabi. Çok sık yaptığımız şeylerden bir tanesi. Silikonun etrafında bir cep oluyor aslında. Buna kapsül diyoruz. Bu normal bir şey. Bu kapsül bir süre sonra ya gevşiyor ya da çok sıkıyor. Ama hastalarda değişik bir deformasyon oluyor. Ya da hastalar artık silikon kullanmaktan hoşlanmıyorlar. O zaman o kalan boşluktaki kapsülü temizledikten sonra o alana yağ transferi yapabiliyoruz. Eğer yeteri kadar yağ hastamızda varsa o yağların yüze yaptığımız yağ transferlerinden daha fazla kalma olasılığı var.Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir