Botox®

Botoks ile Aşırı Terleme Tedavisi

botox ile aşırı terleme tedavisi
Saç, el ve ayaktaki aşırı terlemeden Şikayetçi misiniz?

Botox ile 10 dk Aşırı Terlemeye Son

Terleme doğal bir olaydır fakat bazı kişilerde bu durum normalin üzerinde olur. Kişilerin hem sosyal hayatlarını hem de iş hayatlarını olumsuz şekilde etkiler. Botox ile terlemeyi tek seansta durdurmak mümkündür.

Botox  ile Aşırı Terleme Tedavisi

Sadece sıcak hava dolayısıyla değil küçük bir efor, ani bir heyecan da kişilerin aşırı terlemesine yol açar. Hiperhidroz denen aşırı terleme sorunu yaşayan kişilerin yaşam kalitesi etkilenir, sosyal hayatında kendine olan güveni azalır. Koltuk altında aşırı terleme yaşayan kişiler dışarı çıktıklarında koltuk altında lekelenmeler olabilir. Islak koltuk altı kıyafetlerin kirlenmesi, kötü görünüme ve kötü koku oluşumuna yol açar. Hatta bu problemden dolayı yanında yedek t-shirt taşıyan insanlar da vardır. Koltuk altı kadar avuç içi terlemesi de yaygındır. Avuç içi terleyen kişiler tokalaşmaktan çekinir, el ele tutuşmayı tercih etmez. Botoks ile aşırı terleme tedavisi yaptırabilir, kendinize olan güveninizi arttırabilirsiniz.

Botoks ile Aşırı terleme tedavisi neden yapılır?

Terleme, doğal olarak insanlarda bulunan bir olaydır. Terlemenin en önemli görevi vücut ısısını vücudu serinleterek düzenlemesidir. Bunun yanı sıra derinin uygun nemini ve ph derecesini ayarlar, toksik maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Genel olarak bakıldığında iki grup ter bezi vardır. Terin salgılanması, insanlardaki ter bezi tipine bağlı olarak sinir sisteminin sempatik ve parasempatik bölümünün çalışmasıyla ilgilidir. İnsanların %1’lik grubunda ter bezleri aşırı çalışır. Bunların temel nedenlerinin başında genetik sebepler yer alır. Diğer sebepler ise;

Menopoz başlangıcı

  • Vücut ısısının artması
  • Egzersiz yapmak
  • Aşırı sıcak ortam
  • Öfke ,Utanmak
  • Kullanılan ilaçlar,Obezite
  • Böbrek üstü bezi hastalıkları
  • Kanser ilaçları
  • Kaygı problemi
  • Aşırı alkol tüketimi

Botox ile Aşırı Terleme artık sorun olmasın

Eğer terleme sorunu ciddi sağlık nedenlerinden dolayı değil de kişinin yaşadığı stres, panik, heyecan gibi sorunlardan kaynaklanıyorsa botoks ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Kas fonksiyonlarının geçici olarak durdurulması, ter bezlerinin çalışmasını da geçici olarak durdurur. Terleme için kullanılan en etkili tedavi yöntemi olan botoks, özellikle koltuk altı, el ve ayak terlemelerinde talep görüyor. Botoks yapıldıktan sonra 4-6 ay boyunca bu bölgelerde terlemeye yol açan uyarılar azalır. Botoks ile aşırı terleme tedavisi , sempatik sinir sisteminin aşırı duyarlılığını engelleyerek terlemeyi önler, etkisini 4-6 ay boyunca göstermektedir.

Botox ile aşırı terleme fiyatları?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624Terlemeno’lu telefondan polikliniğimizi arayarak  Botox ile aşırı terleme tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: BOTOX

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ
Haber Bültenimize Katılın
Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Aşırı Terlemeye Botoxu
Bir Sorunuz mu Var ?
Aşırı Terlemeye Botoxu hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas
BİZİ TAKİP EDİN
Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.