Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu ile Doğal Görünümlü Dolgu Etkisi!
Yüz ve vücudun belli bölgelerine dolgunluk sağlamak için kişinin yine kendi vücudundan alınan yağlar ihtiyaç olan bölgeleri doldurmak için enjekte edilir.

Yağ enjeksiyonu için yağların alındığı bölge genelde karın bölgesidir. Yağ hücreleri iğne yardımıyla ihtiyaç olan bölgelere enjekte edilir. Transfer edilen yağlar doğal dolgu maddesi görevi görmektedir.

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ dolgusu, dolgunluk sağlamak için uygulanan bir yöntemdir. Yağ enjektesi hem yüze hem de vücudun farklı bölgelerine uygulanabilir. Yaşlanmanın etkisiyle birlikte azalan vücut yağ oranı, yüzde ve vücutta çökük bir görüntüye yol açabiliyor. Özellikle yanaklar, dudak çizgisi, çene ucu ve bacaklarda çöküklük görülebiliyor. Bu durum yağ enjeksiyonu ile çözülerek kişinin daha dolgun hatlara sahip olması amaçlanıyor.

Sadece yaşlılık değil, küçük meme, küçük kalça veya küçük çene gibi bölgeler de yağ transferi ile daha dolgun ve çekici bir hale gelebiliyor. Yağ enjekteleri kişinin kendi vücudundan alınan yağlarla yapıldığı için alerji riski sıfırdır. Tamamen güvenli olan yağ transferi uygulaması ile hayalinizdeki vücuda en doğal yöntemlerle sahip olabilirsiniz.

Kişinin kendi yağı ile vücut ve yüz şekillendirme

Yağ enjeksiyonu için ihtiyaç duyulan yağlar hastanın kendisinden alınır. Genellikle yağ transferi için yağlar karın bölgesinden çekilir. Karın bölgesinin dışında bel ve kalça bölgeleri de ideal yağ çekimi yapılan bölgelerin başında geliyor. Kişinin kendi yağı vücudu ile uyumlu olduğu için enjekte edilen yağların %40’ı 6 ay sonrasında dahi kalıcılığını sağlıyor.

Yağ enjeksiyonu ile hem daha doğal hem de daha kalıcı bir dolgunluk sağlayabilirsiniz. Kendi vücut yağınızı kullanarak yüz dolgunlaştırma, yanak- alın  şekillendirme, meme büyütme, kalça büyütme ve çene şekillendirme yaptırabilirsiniz. Bölgesel yağlarınızın yoğun olduğu bölgeden alınan yağlar sayesinde vücut hatlarınızda incelme görünecek, aynı zamanda hayalini kurduğunuz kum saati vücut şekline kavuşabileceksiniz.

Yağ enjeksiyonu nasıl yapılır?

Yağ enjeksiyonu işlemi yapılan transferin büyüklüğüne göre lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Yağ transferi sadece tek bir bölge için yapılacaksa lokal anestezi tercih edilirken, kombine uygulamalar için genel anestezi yapılır. Öncelikle hastanın hangi bölgesinden yağ alınacağına karar verilir.

Daha sonra liposuction yöntemi ile bölgesel yağlar çekilir. Alınan yağlar ne kadar uzun süre canlı kalırsa, kalıcılığı da o kadar uzun olur. Bu nedenle yağ transferine hazırlanması için yıkama ve santrifuj işlemlerinden geçirilmesi gerekir. Hazırlanan yağlar herhangi bir kesi yapılmadan hedeflenen bölgeye enjekte edilir. Uygulamadan sonra iz kalmaz.

Yağ enjeksiyonu kalıcı mıdır?

Uygulanan yağların ne kadar kalıcı olacağı, yağların çekim tekniğine, enjekte yöntemine ve kullanılan cerrahi malzemelerinin kalitesine bağlıdır. Bu yüzden yağ enjeksiyonu yaptırırken mutlaka uzman hekimlere danışmanızı öneririz. Ayrıca yağ hücreleri canlı hücreler olduğu için hareketli bölgelerde zamanla eriyebiliyorlar. Örneğin, yanak enjeksiyonun ömrü daha uzunken, bacak yağ enjeksiyonunun ömrü daha kısa olabilir.

Yüze yağ enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonun en sık yapıldığı bölgelerden biri yüz bölgesidir. Yüz yağ dolgusu lokal anestezi altında ortalama 30-60 dakika arasında tamamlanır. Yüzde en çok dudaklara, dudak kenarındaki kırışıklara, elmacık kemiklerine, alın kırışıklığına ve çene bölgesine yağ enjeksiyonu yapılıyor. Yüz bölgesine yağ transferi yaptırdıktan sonra hafif bir kızarıklık oluşması normaldir. 15 dakika boyunca buz masajı yapmanızı öneririz. Yağ enjeksiyonunun etkisini uygulamadan hemen sonra görmeye başlayabilirsiniz.

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme

Kişinin kendi yağı ile kalça büyütme son yılların en trend estetik işlemlerinden biridir. Kişinin karın, bel ve bacak bölgelerinden alınan yağlar popo büyütme işlemi için kullanılabilir. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme aynı zamanda popo dikleştirme estetiği ile kombine edilebilir. Kombine kalça estetiği sayesinde tek bir ameliyatla etkili bir sonuç elde edebileceksiniz. Yağ transferi ile kalça büyütme işleminden sonra birkaç gün evde dinlenmeniz önerilir. 3-5 gün sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Kalça büyütme uygulamasından sonra beliniz daha ince görünecek, vücut hatlarınız daha kıvrımlı duracaktır.

Yağ Enjeksiyonu ile Hip Dips Düzeltme

Kalça bölgesinde leğen kemiği çıkıntısının hemen altında bacak başlamadan önce bulunan aradaki bir boşluk görünümünün adıdır. Bu boşluk kalçanın yuvarlak görünümünü bozar. Bu nedenle bu bölge yağ enjeksiyonu ile doldurulabilir. Liposuction ile alınan fazla yağlar bu bölgeye verilerek kalça yeniden şekillendirilerek kum saati görünümüne kavuşturulur.

Yağ enjeksiyonu ile bacak düzeltme

Yağ enjeksiyonu bacaklardaki simetri problemini çözmenize yardımcı olur. Bazı kişilerin bacakları normalden çok daha ince olabilir. Bu durumu ortadan kaldırmak için yağ enjektesiyle bacak düzeltme estetiğini önerebiliriz. Asimetrik bacak, ince bacak ve çarpık bacak gibi problemleri tedavi etmek için günümüzde yağ enjekteleri tercih ediliyor. Vücudunuzdaki bölgesel yağlarınız Liposuction ile alınarak bacaklarınıza enjekte edilir. Bacaklarınız sürekli hareket halinde olduğu için bu yağların kalıcılığı çok uzun süreli olmayabilir. Yağ enjeksiyonunu ihtiyaç halinde tekrar yaptırabilirsiniz.

Yağ enjeksiyonu ile Meme büyütme

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme tek başına yapılacağı gibi protez ile meme büyütme estetiği ile de kombinlenebilir. Meme büyütme estetiği yaptıranlar daha doğal ve dolgun sonuçlar için göğüslerine fazla yağların transfer edilerek yağ enjeksiyonu da yaptırabilirler. Öncelikle kişinin yağları Liposuction ile alınır, sonrasında göğüslere enjekte edilir. Bu işlem ortalama 60 dakika sürer.

Alın ve Çene için Yağ enjeksiyonu

Alın bölgesindeki kırışıkları yok etmek için yağ enjektesi tercih edilebiliyor. Botoksa alternatif olarak düşünebileceğiniz bu yöntem alındaki derin çizgilerin yok edilmesini sağlıyor. Alın bölgesine yapılan yağ enjektesi oldukça minik adımlarla yapılarak en doğal sonuç amaçlanır.

Çene bölgesine yapılan yağ enjeksiyonu ise küçük çene yapısını dolgunlaştırmak ve şekillendirmek için tercih edilir. Bazı kişiler çenelerini öne doğru çıkık olmasını ister, bazıları ise çene ucunun daha dolgun görünmesini hayal eder. Çene şekillendirme ve çene büyütme için kişinin kendi yağı kullanılarak etkili sonuçlar yaratılır.

Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Yağ enjeksiyonu fiyatları uygulama yapılacak bölgeye göre değişmektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Yağ enjeksiyonu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Yağ Enjeksiyonu
Bu Yazılar İlginizi Çekebilir