Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu ile Doğal Görünümlü Dolgu Etkisi!
Yüz ve vücudun belli bölgelerine dolgunluk sağlamak için kişinin yine kendi vücudundan alınan yağlar ihtiyaç olan bölgeleri doldurmak için enjekte edilir.

Yağ enjeksiyonu için yağların alındığı bölge genelde karın bölgesidir. Yağ hücreleri iğne yardımıyla ihtiyaç olan bölgelere enjekte edilir. Transfer edilen yağlar doğal dolgu maddesi görevi görmektedir.

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ dolgusu, dolgunluk sağlamak için uygulanan bir yöntemdir. Yağ enjektesi hem yüze hem de vücudun farklı bölgelerine uygulanabilir. Yaşlanmanın etkisiyle birlikte azalan vücut yağ oranı, yüzde ve vücutta çökük bir görüntüye yol açabiliyor. Özellikle yanaklar, dudak çizgisi, çene ucu ve bacaklarda çöküklük görülebiliyor. Bu durum yağ enjeksiyonu ile çözülerek kişinin daha dolgun hatlara sahip olması amaçlanıyor.

Sadece yaşlılık değil, küçük meme, küçük kalça veya küçük çene gibi bölgeler de yağ transferi ile daha dolgun ve çekici bir hale gelebiliyor. Yağ enjekteleri kişinin kendi vücudundan alınan yağlarla yapıldığı için alerji riski sıfırdır. Tamamen güvenli olan yağ transferi uygulaması ile hayalinizdeki vücuda en doğal yöntemlerle sahip olabilirsiniz.

Kişinin kendi yağı ile vücut ve yüz şekillendirme

Yağ enjeksiyonu için ihtiyaç duyulan yağlar hastanın kendisinden alınır. Genellikle yağ transferi için yağlar karın bölgesinden çekilir. Karın bölgesinin dışında bel ve kalça bölgeleri de ideal yağ çekimi yapılan bölgelerin başında geliyor. Kişinin kendi yağı vücudu ile uyumlu olduğu için enjekte edilen yağların %40’ı 6 ay sonrasında dahi kalıcılığını sağlıyor.

Yağ enjeksiyonu ile hem daha doğal hem de daha kalıcı bir dolgunluk sağlayabilirsiniz. Kendi vücut yağınızı kullanarak yüz dolgunlaştırma, yanak- alın şekillendirme, meme büyütme, kalça büyütme ve çene şekillendirme yaptırabilirsiniz. Bölgesel yağlarınızın yoğun olduğu bölgeden alınan yağlar sayesinde vücut hatlarınızda incelme görünecek, aynı zamanda hayalini kurduğunuz kum saati vücut şekline kavuşabileceksiniz.

Yağ enjeksiyonu nasıl yapılır?

Yağ enjeksiyonu işlemi yapılan transferin büyüklüğüne göre lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Yağ transferi sadece tek bir bölge için yapılacaksa lokal anestezi tercih edilirken, kombine uygulamalar için genel anestezi yapılır. Öncelikle hastanın hangi bölgesinden yağ alınacağına karar verilir.

Daha sonra liposuction yöntemi ile bölgesel yağlar çekilir. Alınan yağlar ne kadar uzun süre canlı kalırsa, kalıcılığı da o kadar uzun olur. Bu nedenle yağ transferine hazırlanması için yıkama ve santrifuj işlemlerinden geçirilmesi gerekir. Hazırlanan yağlar herhangi bir kesi yapılmadan hedeflenen bölgeye enjekte edilir. Uygulamadan sonra iz kalmaz.

Yağ enjeksiyonu kalıcı mıdır?

Uygulanan yağların ne kadar kalıcı olacağı, yağların çekim tekniğine, enjekte yöntemine ve kullanılan cerrahi malzemelerinin kalitesine bağlıdır. Bu yüzden yağ enjeksiyonu yaptırırken mutlaka uzman hekimlere danışmanızı öneririz. Ayrıca yağ hücreleri canlı hücreler olduğu için hareketli bölgelerde zamanla eriyebiliyorlar. Örneğin, yanak enjeksiyonun ömrü daha uzunken, bacak yağ enjeksiyonunun ömrü daha kısa olabilir.

Yüze yağ enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonun en sık yapıldığı bölgelerden biri yüz bölgesidir. Yüz yağ dolgusu lokal anestezi altında ortalama 30-60 dakika arasında tamamlanır. Yüzde en çok dudaklara, dudak kenarındaki kırışıklara, elmacık kemiklerine, alın kırışıklığına ve çene bölgesine yağ enjeksiyonu yapılıyor. Yüz bölgesine yağ transferi yaptırdıktan sonra hafif bir kızarıklık oluşması normaldir. 15 dakika boyunca buz masajı yapmanızı öneririz. Yağ enjeksiyonunun etkisini uygulamadan hemen sonra görmeye başlayabilirsiniz.

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme

Kişinin kendi yağı ile kalça büyütme son yılların en trend estetik işlemlerinden biridir. Kişinin karın, bel ve bacak bölgelerinden alınan yağlar popo büyütme işlemi için kullanılabilir. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme aynı zamanda popo dikleştirme estetiği ile kombine edilebilir. Kombine kalça estetiği sayesinde tek bir ameliyatla etkili bir sonuç elde edebileceksiniz. Yağ transferi ile kalça büyütme işleminden sonra birkaç gün evde dinlenmeniz önerilir. 3-5 gün sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Kalça büyütme uygulamasından sonra beliniz daha ince görünecek, vücut hatlarınız daha kıvrımlı duracaktır.

Yağ Enjeksiyonu ile Hip Dips Düzeltme

Kalça bölgesinde leğen kemiği çıkıntısının hemen altında bacak başlamadan önce bulunan aradaki bir boşluk görünümünün adıdır. Bu boşluk kalçanın yuvarlak görünümünü bozar. Bu nedenle bu bölge yağ enjeksiyonu ile doldurulabilir. Liposuction ile alınan fazla yağlar bu bölgeye verilerek kalça yeniden şekillendirilerek kum saati görünümüne kavuşturulur.

Yağ enjeksiyonu ile bacak düzeltme

Yağ enjeksiyonu bacaklardaki simetri problemini çözmenize yardımcı olur. Bazı kişilerin bacakları normalden çok daha ince olabilir. Bu durumu ortadan kaldırmak için yağ enjektesiyle bacak düzeltme estetiğini önerebiliriz. Asimetrik bacak, ince bacak ve çarpık bacak gibi problemleri tedavi etmek için günümüzde yağ enjekteleri tercih ediliyor.

Vücudunuzdaki bölgesel yağlarınız Liposuction ile alınarak bacaklarınıza enjekte edilir. Bacaklarınız sürekli hareket halinde olduğu için bu yağların kalıcılığı çok uzun süreli olmayabilir. Yağ enjeksiyonunu ihtiyaç halinde tekrar yaptırabilirsiniz.

Yağ enjeksiyonu ile Meme büyütme

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme tek başına yapılacağı gibi protez ile meme büyütme estetiği ile de kombinlenebilir. Meme büyütme estetiği yaptıranlar daha doğal ve dolgun sonuçlar için göğüslerine fazla yağların transfer edilerek yağ enjeksiyonu da yaptırabilirler. Öncelikle kişinin yağları Liposuction ile alınır, sonrasında göğüslere enjekte edilir. Bu işlem ortalama 60 dakika sürer.

Alın ve Çene için Yağ enjeksiyonu

Alın bölgesindeki kırışıkları yok etmek için yağ enjektesi tercih edilebiliyor. Botoksa alternatif olarak düşünebileceğiniz bu yöntem alındaki derin çizgilerin yok edilmesini sağlıyor. Alın bölgesine yapılan yağ enjektesi oldukça minik adımlarla yapılarak en doğal sonuç amaçlanır.

Çene bölgesine yapılan yağ enjeksiyonu ise küçük çene yapısını dolgunlaştırmak ve şekillendirmek için tercih edilir. Bazı kişiler çenelerini öne doğru çıkık olmasını ister, bazıları ise çene ucunun daha dolgun görünmesini hayal eder. Çene şekillendirme ve çene büyütme için kişinin kendi yağı kullanılarak etkili sonuçlar yaratılır.

Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Yağ enjeksiyonu fiyatları uygulama yapılacak bölgeye göre değişmektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Yağ enjeksiyonu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütmenin Avantaj ve Dezavantajları Nedir?

Kadınlar genellikle daha büyük göğüslere sahip olma fikrinden hoşlanırlar, ancak göğüslerinde yabancı bir maddenin olma fikrinden hoşlanmazlar. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme teknik olarak doğal meme büyütme olarak bilinir.

Bu ameliyatta memelerin büyütmek için meme protezi yerine kadının kendi fazla yağı kullanılır. Yağ, vücut fazlalığı olan bir  bölgeden liposuction ile alınır ve daha sonra istenen büyüklüğü elde etmek için göğüslere enjekte edilir.

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme nedir?

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme aynı zamanda “kök hücre ile meme büyütme” olarak da adlandırılmıştır. Liposuction ile alınan yağlar kök hücreler içerir ancak Kök hücreler tek başına memeye enjekte edilemez ve meme boyutunu büyütmesi beklenemez. Bu nedenle, “kök hücre meme büyütme” terimi tamamen doğru değildir.

1987’de Amerika da ASPS, yan etkiler (yani yoğun topaklar, yağ kistleri ve kalsifikasyonlar) nedeniyle memeye otolog yağ greftlemenin meme kanseri riski oluşturabileceği ve bu nedenle yasaklanması gerektiğini belirtti.

Ancak son yıllarda yağ enjeksiyonunun meme kanseri için bir etki oluşturmayacağının anlaşılması ve güvenli olması nedeni ile sıklıkla kullanılır olmuştur.

Meme Büyütme için bu tekniğin kullanımını  düşünmeden önce, olası uzun vadeli etkileri de göz önünde bulundurmak gerekir.

Avantajlar Dezavantajları
İmplant kullanılmaz Standart bir teknik yoktur, her doktorun kendi tecrübesine dayanır.
Ameliyat izi görünmez Büyütme belirli bir oranda yapılabilir (1 Cup ölçüsü)
Kişinin kendi yağı kullanılır Göğüs dikleştirme yine de hala gerekli olabilir
Düşük komplikasyon oranı mevcuttur Yağ geri emilebilir, eriyebilir.
Göğüsler daha doğal görünür ve hissedilir Yağ kalsifikasyonları meme kanseri görüntülemesini etkileyebilir
Hastalar ve doktorlar sonuçlardan memnun kalır Yağ enjeksiyonu için yeterli fazla yağ olmalıdır.
Yağ nekrozu oluşabilir, kısa bir süre veya kalıcı olarak sertlik şeklinde görülebilir ve kanser ile karışabilir.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme Avantajları Nelerdir?

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütmenin faydası kadın kendi yağını kullandığı için implanta gerek kalmamasıdır. Enjeksiyon sonrası iyileşme dönemi bitince,  göğüsler normal görünür ve hissedilir. Ayrıca iz kalma açısından daha avantajlıdır. Meme bölgesinde görünen bir iz olmaz.

Özellikle hacim olarak asimetrik memelerde yağ enjeksiyonu oldukça etkilidir.

Ek olarak, meme de sarkma az ise yağ enjeksiyonu tek başına yeterli olabilir. Ayrıca enjekte edilen yağların daha kalıcı olduğu görülmüştür.

Göğüs rekonstrüksiyonu olarak meme kanseri sonrasında yağ enjeksiyonu kullanıldığı vakaların incelemelerinde, daha düşük bir komplikasyon oranına sahip olduğunu ve çoğu kadın ve doktorlarının sonuçlardan memnun olduğunu bulmuştur. Çalışmalar ayrıca kanserin nüksetmesine veya komplikasyonlarına neden olmadığını bulmuştur.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme Dezavantajları Nelerdir?

İmplantlarla meme büyütme ile karşılaştırıldığında, yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işleminin birkaç dezavantajı vardır. Plastik cerrahi literatüründe yağın nasıl elde edileceği, hazırlanacağı ve enjekte edileceğine dair ayrıntılı açıklamalar olmasına rağmen, otolog meme büyütme için standart bir teknik yoktur.

Bu nedenle, bu ameliyatı gerçekleştirme konusunda uzun ve başarılı bir geçmişe sahip bir cerrah aradığınızdan emin olmak isteyeceksiniz.

Sütyen Ölçüsünde 1 Cup Sınırlaması

Yağ enjeksiyonu ile Göğüs büyütme genellikle bir cup büyüklüğü ile sınırlıdır. Daha fazla yağ enjekte edildiğinde kan akışı ilk etapta yeterli olmayacağı için komplikasyonlara neden olabilir. Yağın canlı kalması için kendi kan kaynağı olmadığından sınırlı miktarda yağ enjekte edilebilir. Meme protezlerinde böyle bir sınırlama yoktur.

Yağ Enjeksiyonu Meme Kanseri Açısından Riskli mi?

Yağ enjeksiyonu meme radyolojik muayenelerini etkileyebilir. Memeye enjekte edilen yağ hacmi içinde kireçlenme olabilir. Bu kalsifikasyonlar bir mamografide görülecektir.

Bu kalsifikasyonların görünümü meme kanseri ile ilişkili kalsifikasyonlardan farklıdır. Bununla birlikte, özellikle ailede güçlü bir meme kanseri öyküsü varsa, daha sık meme biyopsisi ihtiyacına neden olabilirler. Ömür boyu yakın izleme ve takip gerekli olabilir.

Yağ enjeksiyonu öncesi, gelecekte referans olması için bir mamografi ve 30 yaşın altındakilerde de bir ultrason çektirmek en iyisidir ve yeni kalsifikasyonlarla yağdan kaynaklananlar arasında ayrım yapmasına yardımcı olacaktır.

Yağ Enjeksiyonu için Gerekli Yağ Miktarı Nedir?

Yeterli miktarda yağ gereklidir: Meme boyutunu etkili bir şekilde artırmak için en az 1.000 mililitre saf yağ toplamaya yetecek kadar fazla yağa ihtiyaç vardır. Zayıf kadınlar bu prosedür için iyi adaylar değildir.

Silikon mu? Yağ Enjeksiyonu mu?

Meme büyütmenin en etkili iki yolu meme protez ve memeye yağ enjeksiyonudur. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütmek, protez kullanmayı tercih etmeyen kişiler için alternatif bir meme büyütme yöntemidir. Daha doğal ve estetik bir şekilde, büyük memeye sahip olmak için kendi vücut yağınızı değerlendirebilirsiniz.
Memenin her yerine eşit olarak dağıtılan yağlar sayesinde tıpkı silikon meme gibi dik ve dolgun doğal estetiğe sahip göğüslere kavuşabilirsiniz. Fakat yağ enjeksiyonu ile meme büyütme, protez ile meme büyütme kadar kalıcı olmayabilir.
Enjekte edilen yağların bir kısmı tıpkı kilo verdiğimizde kaybettiğimiz bel, basen yağları gibi azalma gösterebilir. Enejkte edilen bütün yağların daima göğüslerinizde kalacağını düşünmeyin. Hangi yöntemi seçeceğinize karar verirken bu durumu da göz önünde bulundurarak kararınızı verin.
Aynı zamanda bazı hastalarda silikon daha iyi sonuç verirken, bazı hastalarda yağ enjeksiyonu daha iyi sonuç veriyor. Bazen her ikisini birden uygulamam gerekebiliyor.
Özellikle memede şekil bozukluğu ya da asimetri olan hastalarda vücudunda yeterli yağ var ise ve çok büyük memeleri olsun istemiyorsa yağ enjeksiyonu ilk tercihim oluyor. Meme protezi ömür boyu kalıcıdır ve kullandığım protez ömür boyu garantili bir protezdir aynı zamanda doğal görünümlü bir protezdir. Protez taktırırsam yapay durur gibi bir düşünceniz olmasın.
Meme büyütmek için kullanılan bu iki farklı yöntem arasında belli başlı farklılıklar vardır ancak ikisi de son derece etkili sonuçlar verir. Bir hekim olarak iki yöntem arasında seçim yapabilmem için öncelikle hastayı muayene etmeli ve beklentilerini öğrenmeliyim.
Aynı zamanda hastanın fiziki yapısını ve meme dokusunun yapısını incelemeliyim. Saydığım bütün bu detaylar hangi tekniğin seçilmesi gerektiğini etkiler. Ancak iki yöntem arasındaki en temel farklardan bahsedecek olursam şunları söyleyebilirim; İlk olarak yağ enjeksiyonu yapabilmemiz için vücudunuzun yağ alımına uygun olması gerekir.
Yağ enjeksiyonu yapabilmek için liposuction yöntemiyle bölgesel yağlarınız alınarak özel bir işlemden geçirilir ve transfere hazır hale getirilir. Hazır hale getirilen bu yağlar, göğsünüze enjekte edilir ve göğüs şekillendirme işlemi tamamlanır. Göğüs şekillendirilirken kendi dokunuzdan faydalanıldığı için oldukça doğal sonuçlar alınır ancak kilo alıp verdiğinizde göğsünüzde bu durumdan etkileneceği için enjekte edilen yağların bir kısmı tekrar eriyebilir ve böylece göğsünüz eskisi kadar olmasa da küçülebilir.
Silikon yani meme protez yönteminde ise vücuda açılan bir kesi yardımıyla göğüs içine silikon protez yerleştirilir. Bu silikon protezin yıllar içinde erimesi ya da küçülmesi mümkün olmadığı için sonuç yağ enjeksiyonuna göre daha kalıcıdır.
Meme büyütme ameliyatının iki seçeneği vardı protez veya yağ enjeksiyonudur. Ömür boyu kalıcı olmasını isterseniz eğer protezi öneriyorum çünkü yağ enjeksiyonunda kişinin vücudundan yağ alıp gögüslere enjekte edildiği için vücudun bu yağı yakma olasılığı yüksektir. Doğal durmasını istiyorsanız protezle birlikte yağ enjeksiyonu yapıp görüntüyü daha doğal hale getirebiliriz.

Ele Yağ Enjeksiyonu mu? Dolgu mu?

Sizin de belirtmiş olduğunuz gibi hem yağ enjeksiyonu hem de dolgu uygulamaları ellerdeki istenmeyen kırışıklık ve ileri yaş görünümü için sıklıkla yaptığımız işlemlerdendir.

Hangi hastaya hangi işlemin uygulanacağına ise ancak yapacağımız detaylı muayene sonrasında karar verebilmekteyiz. Kısaca aralarındaki farktan bahsetmek gerekirse, ileri seviye kırışmaların olmadığı ellerde 12-18 ay kalıcılığı bulunan el dolgusu daha uygunken, ileri derece kırışıklığın olduğu ve dolgu uygulamasının yetersiz kalacağı ellerde ise yağ enjeksiyonunun yapılması daha uygundur.

Ancak yağ enjeksiyonu daha teferruatlı ve cerrahi bir işlemdir. Öncelikle hastanın vücudundan liposuction yöntemiyle yağların alınması, bu yağların ayrıştırılması ve ardından ellere geri transferlerinin yapılması söz konusudur.

El dolgusunda ise yalnızca işlem öncesi lokal anestezi uygulanır ve ardından hastanın uyuşan ellerinde belirlenen noktalara hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi ince uçlu iğneler aracılığıyla enjekte edilir. İşlemin ardından kişi günlük yaşamına rahatlıkla geri döner. Sizin için hangi uygulamanın yapılması gerektiğine, yapacağımız muayene sonrasında elinizin ihtiyacına ve beklentilerinize göre karar vermekteyiz.

Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır, Sonraki Süreç Nasıldır?

Vaser cihazının özel başlığı ile vücuttan yağ alımı sağlanıyor. Bunun özelliği asıl yağları parçalamasıdır, bu uygulamayı yaptığımız zaman önce su veriyoruz, sonra Vaser uygulamasını yapıyoruz ardında da aspire ediyoruz. Kişinin vücudundan alınan bu yağlar canlı yağlardır. O yüzden özellikle sarı gözükmesinin nedeni canlı olmasıdır.

Definisyonları oluştururken Vaser uygulamamızın tekniği değişiyor. Ama aldığımız yağları transfer ettiğimiz yerler açısından çokta farklı değil. Ona göre farklı teknikler uygulamamız gerekiyor. Hastalarımızın ameliyattan sonra korse giymeleri gerekiyor. Bu süre yaklaşık olarak 1 aylık bir süre. Çok ağrılı bir ameliyat değil. Direnler kullanmak gerekiyor.

Direnleri ortalama olarak 3-5 gün aralığından tutuyoruz. Ön ve arka tarafta toplam 3 tane direnimiz oluyor. Ameliyat sonrasında mutlaka klinikte masajlar uyguluyoruz. Ödemin çözülmesi için ekstra ugulamalar yapıyoruz. Diyete dikkat ediyoruz. Hastalarımıza özel diyetler veriyoruz. Mutlaka neler yiyip neler yememelerini gösteriyoruz.

Yağ enjeksiyonlarını yapacağımız yağ transferinin büyüklüğüne ve oranına göre lokal veya genel anestezi altında yapmaktayız. Eğer yağ transferini tek bir küçük bölge için düşünüyorsak genellikle lokal anestezi tercih ederiz. Ancak çoklu ve kombine uygulamalarda genel anestezi hasta için daha konforludur.

İlk olarak hastanın hangi bölgesinden yağ alınacağına karar veririz. Sonrasında Vaser Liposuction yöntemi ile bölgesel yağları vücuttan vakumlayarak dışarı çekeriz. Daha sonra özel yöntemler uygulanan bu yağları herhangi bir kesi olmadan ihtiyaç olan bölgeye transfer ederiz. Ameliyat sonrasında yağ enjekte edilen bölgede herhangi bir iz kalmaz. Yağların %50- 60’ı vücutta kalıcılığını korur.

Operasyon sonrası bölgede hafif kızarıklık, morarma ve ödem görülmesi normaldir. Birkaç gün içerisinde bu olumsuzluklar kendiliğinden düzelecektir. Sizin ihtiyaçlarınızın ne olduğunu belirlemek ve size özel bir tedavi planı oluşturmak için öncelikle sizi muayene etmem gerekir. En sağlıklı bilgiyi muayene sonrası verebilirim.

Yağ Enjeksiyonu ile Daha Dolgun Bir Vücuda Sahip Olabilir Miyim?

Vücut şekillendirme estetiği sadece daha ince bir görüntü yaratmak için değildir. Eğer hastanın ihtiyacı varsa vücut şekillendirme dahilinde dolgunlaştırma da yapılabilir. Özellikle hastaların en çok dolgunluk elde etmek istediği bölgeler meme, kalça ve bacaklardır. Bu bölgelere eklenebilen yağ dokusu sayesinde daha yuvarlak ve çekici hatlar ortaya çıkarılabilir. Kişinin kendi yağ dokusu ile yapılan bu işlem uzun süre kalıcılık gösterir.

Kalça ve meme bölgesinde yağların %60’ı ömür boyu kalırken, bacaklara yapılan yağ enjeksiyonun sadece %30’u kalıcıdır. Hareketli bölgelerde yağ enjeksiyonun kalıcılığı azalır. Daha dolgun bir kalça, dolgun ve doğal görünen göğüsler için kendi yağınızı değerlendirebilirsiniz.

Bu işlem için Vaser Liposuction tercih edilir. Vaser Liposuction yağları sıvı olarak dışarı çektiği için yağ enjeksiyonunun kalıcılığı daha fazladır. Kişinin bel ve karın bölgesinden alınan yağlar, minik kanüllerle istenilen bölgelere uygulanır. Böylece daha dolgun ve kum saatini andıran bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Yağ enjeksiyonu ile vücutta zayıflıktan kaynaklanan ve estetik olmayan görüntüleri gidermenin yanı sıra daha dolgun bir vücut görüntüsü de elde etmemiz mümkün. Ancak yeterli fazla yağın vücutta bulunması gerekir. Eğer vücudunuzda yeterli fazlalık var ise oralardan alıp diğer istenen bölgelere enjekte edebiliriz. Ancak çok zayıfsanız bu mümkün değildir. Bu konuda size net bilgi verebilmem için sizi görmem gerekir.

Yağ enjeksiyonu ile vücudunuzda erimeye direnç gösteren yağları vaser liposuction yöntemi ile alıp yine kendi vücudunuzda eksiklik ya da sönüklük görülen yerlere enjekte edebiliyoruz.

Bu işlemde genel olarak kadınlarda en fazla yağ birikmesi görülen bel ve karın bölgesinden yapıyoruz. Hamilelik, emzirme süreci sonrası ve genetiksel sebeplerden dolayı kadınlarda meme küçüklüğü, hacimsel meme kayıpları, popoda düşüklük ya da poponun düz olması görülebiliyor. Estetik işlemleri sadece kadınların ince görünmesi için uygulamıyoruz.

Kadınların vücutlarındaki dolgunluk istedikleri yerlere vücutlarındaki yağları alarak meme ve popo bölgesine çok ince kanül adı verdiğimiz minik hortumlarla enjekte ediyoruz. Yağların cerrahın belirlediği özel yerlere uygulanmasıyla memelerde güzel bir dolgunluk, popoda is yuvarlak ve dolgun bir görünüm elde ediliyor.

Popo ve meme bölgesinde hareket azlığı daha az seviyede olduğu için erime de aynı oranda daha az oluyor. Genel olarak işlemden sonra vücuda verilen yağ oranında % 60-65 oranında bir kayıp görülebiliyor. Bu bakımdan ilk yağ enjeksiyonunda yağ oranı biraz daha fazla verilebiliyor. Düzenli olarak yaptırılan işlemde dolgun ve gösterişli bir vücuda sahip olabiliyorsunuz.

Yağ Enjeksiyonu Hangi Bölgelere Yapılabilir?

Yağ enjeksiyonu dolgun ve pürüzsüz görünmesini istediğiniz her yere yapılabilir. Yanaklar, alın, göz çevresi, çene, dudaklar, göğüs, popo ve bacak asimetrisi için yağ enjeksiyonu tercih edilebilir. Yağ enjeksiyonu sadece dolgunluk sağlamak için değil anti aging ve kırışıklık karşıtı için de kullanılabilir.

Alın ve göz çevresindeki kırışıklara yağ enjeksiyonu yaparak daha pürüzsüz görünmelerini sağlayabilirsiniz. Vücut şekillendirme için yapılan en popüler uygulamalardan biri meme ve kalçalara yapılan yağ enjeksiyonudur.

Meme estetiğini dilerseniz yağ enjeksiyonu ile birleştirerek protezlerinizin daha doğal görünmesini sağlayabilirsiniz. Hollywood starlarının en sık tercih ettiği estetik işlemlerden biri de dekoltenin daha çekici görünmesi için yapılan yağ enjeksiyonudur. Bu işlemde meme ortasına kişinin kendi yağı enjekte edilerek abiye kıyafetlerde daha çekici bir görüntü yaratılıyor.

Liposuction ile alınan yağlar genellikle bel, kalça ve karın bölgesinden alınır. Bu alınan yağlar, yüzümüzde ve vücudumuzda dolgun görünmesini istediğimiz bölgelere uygulanabilir. Kendi vücut yağınız olduğundan vücudunuzla müthiş bir uyum sağlar ve hızlıca adapte olur.

Bu yağları alın bölgesine, yanaklarınıza, elmacık kemiklerinize, göz kenarlarınızadaki kırışıklıklara, şakak bölgenize, dudaklarınıza, bacaklarınıza, yanak-dudak çizgimize, kalçanıza, memelerinize, alt çene kemiğinize, çene ucuna, göz altlarınıza uygulanabilir.

Yağ enjeksiyonuyla birlikte cildiniz gençleşir, kontürünüz belirginleşir, göz altınızdaki çöküklük doldurularak yükseltilebilir, hem vücut hem de yüz hatlarınız dolgunlaştırılabilir.

Yağ Enjeksiyonu Kalıcılık Süresi?

Yağ enjeksiyonu birçok alana uygulanabilen bir prosedür olmakla beraber, kalıcılık oranı da kullanılan bölgeyle doğru orantılıdır, ve kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.Yağ alımında uygulanacak teknik en önemli konudur. Vaser liposuction alınan yağları canlı tutmakta ve dokulara en az zarar veren prosedür olarak tercih ettiğim teknolojidir. Uygulama alanlarının en çok tercih edileni de yüz bölgesidir.

Yaşlanmayla birlikte yüzdeki yağ miktarında azalma ve sarkma meydana gelir. Yağ transferi sayesinde yüzde kaybolan yağ dokusu yerine konur ve yüzün daha genç, dolgun ve taze görünmesi sağlanmış olur. Bazı kişilerde genç yaşlarda dahi yağ dokusu ve kemikli yüz yapısı nedeniyle hacim kayıpları görülebilir.

Bu gibi durumlarda kendi yağınızı kullanarak etki yaratmak daha güvenli ve güzel sonuçlar elde etmemizi sağlıyor. İlk enjeksiyon sonrası hızlı bi kayıp gözlenir, yağların %40 ı hızla kaybolabilir.

Buna çözüm olarak yağlarınızı aldığımız ilk seansta gereken soğuklukta yağlarınızı 4 ay kadar saklayabilir ve 2.seansı yine daha önce alınmış kendi yağlarınız ile eksilen kısımları doldurmak amacıyla kullababiliriz. Böylece hem eksilen kısımları tamamlamış hem de kalıcılığını arttırmış olduğumuz enjeksiyon sırasında canlı yağ hücreleri enjekte edildiği için sadece yağ hücresi öldüğünde etkisi kaybolabilir.