Dolgu Uygulamaları

Dolgu Uygulamaları ile Gençleşin!

Dolgu Uygulamaları ile Ameliyatsız Gelen Güzellik

Yüzün her bölgesi için ayrı ayrı çözümler sunan ve genellikle hyalüronik asit bazlı uygulamalarla dikkat çeken bu tedavi ile yüz yeniden şekillendirilir.Kırışıklıklar, derideki yaşlanma ve yüz konturlarındaki bozukluklar dolgu tedavisi ile giderilebilir.

DOLGU NEDİR?

Güneşin ciltte bıraktığı hasarı onarmak, cilt kırışıklıklarını gidermek ve yüzü yeniden boyutlandırmak için hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonları tercih edilir. Hyalüronik asit, dolgu uygulamalarında en çok tercih edilen dolgu maddesidir. Hyalüronik asitin en büyük özelliği doğal olarak vücutta bulunmasıdır. Böylece dolgu uygulamalarından en doğal sonucu almak mümkün olabiliyor ve kişide alerjik reaksiyonla karşılaşmak en aza indirgeniyor. Kalıcılığı 16 ila 18 ay arasında değişen dolgu uygulamaları anti-aging tedavisi kapsamındadır.

Cildin alt kısmına verilen dolgu maddesi ile yüzün çökük kısımları doldurulur iken, alt katmanlarına da destek vermektedir. Tedavi sonrasında günlük yaşantınıza devam edebilir, öğlen arasında bile yaptırabileceğiniz işlem için 30 dakikanızı ayırmanız yeterlidir. İşlem sonrası morarma ve şişme gibi yan etkiler görülebilir. Fakat bir kaç gün içinde bu yan etkilerin hepsi geçecek dinlenmiş ve gençleşmiş bir sonuç alacaksınız.

Dolgu uygulamaları ne işe yarar?

dolguDolgu işlemi sayesinde ince kırışıklıkların, çukurların hafif ve orta derecedeki burun ve ağız kenarı çizgileri doldurulmaktadır. Burun ucu deforme olmamış hastalarda dolgu, burun ucu kaldırma işlemlerinde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Dolgu işleminin sıklıkla kullanıldığı bölgelerin başında dudak gelmektedir.
Yaşın ilerlemesiyle birlikte ciltteki kolajen dokusu azalır ve cilt altı yağ dokusu da erimeye başlar. Bu nedenle yanak bölgesinde hacim kaybı görünebilir. Yanaklarda sönük ve cansız bir görünüm kişilere yorgun bir ifade verir. Dolgu uygulamaları hastaların elmacık kemiklerine dolgun bir görüntü vererek yüz hatlarını belirginleştirir. Dolgun bir yüz daha genç ve enerjik görünecektir.

Dolgu işlemi acılı mıdır?

Dolgu uygulaması acısız, kolay bir işlemdir. Dolgu uygulaması için herhangi bir anesteziye gerek duyulmaz. Dolgu yaptırdıktan sonra günlük hayatınıza devam edebilir, işinize veya okulunuza aynı gün geri dönebilirsiniz. Yüz dolgusu ortalama olarak 20 dakika ila 40 dakika arasında sürer.

Yüze Dolgu İşlemi Hangi Bölgelere Uygulanıyor?

Üst yanaklar ve gözyaşı oluğu
Alın bölgesi
Dudak kenarı çizgileri
Burun
Çene
Alt çene çizgileri
Kaşlar (hacim vermek için)
Çökük yara izleri

Dolgu uygulamaları fiyatı hakkında bilgi alabilir miyim?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Dolgu uygulamaları fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Dolgu Uygulamaları

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

DOLGU UYGULAMALARI

Bir Sorunuz mu Var ?

Dolgu uygulamaları hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Dolgu Uygulamaları” İçin 12 Soru Soruldu

 1. Misafir dedi ki:

  Merhaba hocam ben 28 yaşındayım dudak çevreme dolgu yaptırmak istiyorum. Aynı zamanda elmacık kemiklerimin de daha belirginleşmesini istiyorum. Size danışmak istediğim dolgu yapılırken yüzde herhangi bir hasar oluşuyor mu ve dolgu yapılırken acıyor mu? bu konuda bilgi verirseniz çok memnun olurum. İyi çalışmalar.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Dolgu yapılırken birazcık acı hissedilebilir. Yani sonuçta oraya bir iğne batıyor. Ama ben daha çok könül ile uygulama yapıyorum. Dolayısı ile ağrı daha az oluyor. Kanüllerin ucu iğneye göre daha farklı olduğu için hastalar acı hissetmiyor. Dolguların sonrasında belki ödem tutma ihtimali yüksek. O zaman belki minik bir ağrı hissedebilirler. Eğer çok yoğun dolgu uygulamaları yapıyor isek o zaman daha fazla ağrı hissedilebilir. Onun dışında belki uygulama sonrasında minik bir morarma olabilir. Yapan kişiye bağlı olarak eğer doğru uygulama yapılmazsa morarma ve ödem dışında komplikasyonlar olabilir. Onlarda ciddi doku defektlerine neden olabilir. Bu nedenle mutlaka uzman bir hekime uygulama yaptırılmalıdır.Sevgiler.

 2. Misafir dedi ki:

  Hocam benim gözaltımda kırışıklar var bu beni çok rahatsız ediyor. Gözaltı kırışıkları için ne yapılabilir? Göz altı kırışıklık tedavisi basit mi? Çok acır mı? Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Maalesef acısız güzellik olmuyor. O yüzden her uygulamada az da olsa minik acılar var. En acısız uygulama manipülasyon diye düşünüyorum. Onun dışında hepsi acılı. Göz altı kırışıklığı kırışılığın düzeyine göre değişiyor aslında. Bu kaz ayağı olabilir veya derinleşmemiş kırışıklıklar olabilir. Eğer derinleşmemişse botoks ile tedavi olabiliyor. En azından önleyebiliyoruz. Biraz yerleşmişse ince kırışıklıklar için yaptığımız dolgular var. Hem de botoksla o etkinin devamlılığını sağlıyoruz. Çünkü sürekli mimik yaptığımız için eğer mimik hareketini bloke etmeden oraya dolgu yaparsak dolgunun ömrü çok kısa olur. Amacımız o bölgedeki kırışıklığı önlemek hem de oradaki kırışıklığın dolmasını sağlamak. Dolayısıyla o bölge dolduğu zaman botoksun etkisi ile dolgu maddesinin erimesini önlüyoruz. Göz altındaki minik kırışıklıklar için ben daha çok mezoterapi yapıyorum. Bunu masajla yapıyoruz. Çok fazla ödem yapmıyor. Çünkü göz altında ödem çok ciddi bir problem. Yaptığımız her uygulamadan sonra ödem olabilir. O yüzden hem etkili hem de çok fazla ödem yapmayan şeyleri tercih ediyoruz. PRP yine kullandığımız yöntemlerden bir tanesi. Oldukça başarılı ama etkisi kişiden kişiye değişiyor. Ama mezoterapi gibi, somon dna gibi, gençlik aşıları gibi bunlar mutlaka etkilerini gösteriyorlar. Ayrıca o kırışıklıklar için Dermapen ile uygulama yapabiliriz.

 3. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam ben 32 yaşındayım aileden gelen bir durum göz altlarım da morluk var. Bu durum beni çok rahatsız etmekte acaba göz altı ışık dolgusu genetik morluklar da da etkili olur mu? bu konuda bilgi verin lütfen. Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Evet geçerlidir. Aslında oradaki damarların iz düşümleri de bir morluk yapabiliyor. Dolgu ile oradaki o dokuyu kaldırdığımız zaman hem oradaki görüntü kayboluyor hem de içeriğindeki mineraller cilde etki ettiği için oradaki rengi açıyor. Ama gözaltına ekstra enjeksiyonlar yaptığımız zaman daha iyi sonuçlar alıyoruz.Sevgiler.

 4. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar Leyla hocam, göz altlarım da çukur ve karanlık görünüyor. Gözaltı ışık dolgusu yaptıran arkadaşlarımda çok tavsiye etti. Işık dolgusu ne kadar sıklıkla yapılır? cevaplarsanız sevinirim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Işık dolgusunun en az yılda bir defa yapılması gerektiğini düşünüyorum. Eğer ciddi bir şekilde ciltte düzeltme yapmak istiyorsak 6 ay sonra yapacağımız kontrollere göre tekrar uygulayabiliriz.Böylece gözaltlarınız daha aydınlık görünecektir.Sevgiler.

 5. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam ben gözaltı Işık dolgusu yaptırmak istiyorum.Bu uygulamada yaş sınırı var mıdır? Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Ben genelde bütün dolgular için genelde 18 yaş sınırını geçmeyi bekliyorum. 18 yaşına gelmiş birisi artık kendi kararlarını verebileceği için yapılabileceğini düşünüyorum .Sevgiler.

 6. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam ben göz kapağımda düşüklük var. Göz kapağı düşüklüğü dolgu ile giderilebilir mi? bu konuda aydınlatır mısınız? Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Eğer göz kapağının düşüklüğü çok minimal ise özellikle kaş altına yaptığımız dolgular biraz kaldırabiliyor. Ama çok fazla düşüklük varsa o zaman cerrahi müdahale gitmek veya cihazlardan yardım almak gerekebilir. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir