Dolgu Uygulamaları

Dolgu enjeksiyonları, cildin güzelleştirilmesi ve eski hacmini kazanması için en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir. Yüzün her bölgesi için ayrı ayrı çözümler sunan ve genellikle hyalüronik asit bazlı uygulamalarla dikkat çeken bu tedavi ile yüz yeniden şekillendirilir. Kırışıklıklar, derideki yaşlanma ve yüz konturlarındaki bozukluklar dolgu tedavisi ile giderilebilir. Cildin alt kısmına verilen dolgu maddesi ile yüzün çökük kısımları doldurulur iken, alt katmanlarına da destek vermektedir. Tedavi sonrasında günlük yaşantınıza devam edebilir, öğlen arasında bile yaptırabileceğiniz işlem için 30 dakikanızı ayırmanız yeterlidir. İşlem sonrası morarma ve şişme gibi yan etkiler görülebilir. Fakat bir kaç gün içinde bu yan etkilerin hepsi geçecek dinlenmiş ve gençleşmiş bir sonuç alacaksınız.

Dolgu nedir?

Güneşin ciltte bıraktığı hasarı onarmak, cilt kırışıklıklarını gidermek ve yüzü yeniden boyutlandırmak için hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonları tercih edilir. Hyalüronik asit, dolgu uygulamalarında en çok tercih edilen dolgu maddesidir. Hyalüronik asitin en büyük özelliği doğal olarak vücutta bulunmasıdır. Böylece dolgu uygulamalarından en doğal sonucu almak mümkün olabiliyor ve kişide alerjik reaksiyonla karşılaşmak en aza indirgeniyor. Kalıcılığı 4 ila 6 ay arasında değişen dolgu uygulamaları anti-aging tedavisi kapsamındadır.

Dolgu uygulamaları ne işe yarar?

Dolgu işlemi sayesinde ince kırışıklıkların, çukurların hafif ve orta derecedeki burun ve ağız kenarı çizgileri doldurulmaktadır. Burun ucu deforme olmamış hastalarda dolgu, burun ucu kaldırma işlemlerinde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Dolgu işleminin sıklıkla kullanıldığı bölgelerin başında dudak gelmektedir.
Yaşın ilerlemesiyle birlikte ciltteki kolajen dokusu azalır ve cilt altı yağ dokusu da erimeye başlar. Bu nedenle yanak bölgesinde hacim kaybı görünebilir. Yanaklarda sönük ve cansız bir görünüm kişilere yorgun bir ifade verir. Dolgu uygulamaları hastaların elmacık kemiklerine dolgun bir görüntü vererek yüz hatlarını belirginleştirir. Dolgun bir yüz daha genç ve enerjik görünecektir.

Dolgu işlemi acılı mıdır?

Dolgu uygulaması acısız, kolay bir işlemdir. Dolgu uygulaması için herhangi bir anesteziye gerek duyulmaz. Dolgu yaptırdıktan sonra günlük hayatınıza devam edebilir, işinize veya okulunuza aynı gün geri dönebilirsiniz. Yüz dolgusu ortalama olarak 20 dakika ila 40 dakika arasında sürer.

Yüz Dolgu İşlemi Hangi Bölgelere Uygulanıyor?

Üst yanaklar ve gözyaşı oluğu
Alın bölgesi
Dudak kenarı çizgileri
Burun
Çene
Alt çene çizgileri
Kaşlar (hacim vermek için)
Çökük yara izleri

Dolgu Uygulamaları Soru ve Cevapları

Dolgu Uygulamaları” için 8 soru soruldu.

 1. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam ben 32 yaşındayım aileden gelen bir durum göz altlarım da morluk var. Bu durum beni çok rahatsız etmekte acaba göz altı ışık dolgusu genetik morluklar da da etkili olur mu? bu konuda bilgi verin lütfen. Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Evet geçerlidir. Aslında oradaki damarların iz düşümleri de bir morluk yapabiliyor. Dolgu ile oradaki o dokuyu kaldırdığımız zaman hem oradaki görüntü kayboluyor hem de içeriğindeki mineraller cilde etki ettiği için oradaki rengi açıyor. Ama gözaltına ekstra enjeksiyonlar yaptığımız zaman daha iyi sonuçlar alıyoruz.Sevgiler.

 2. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar Leyla hocam, göz altlarım da çukur ve karanlık görünüyor. Gözaltı ışık dolgusu yaptıran arkadaşlarımda çok tavsiye etti. Işık dolgusu ne kadar sıklıkla yapılır? cevaplarsanız sevinirim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Işık dolgusunun en az yılda bir defa yapılması gerektiğini düşünüyorum. Eğer ciddi bir şekilde ciltte düzeltme yapmak istiyorsak 6 ay sonra yapacağımız kontrollere göre tekrar uygulayabiliriz.Böylece gözaltlarınız daha aydınlık görünecektir.Sevgiler.

 3. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam ben gözaltı Işık dolgusu yaptırmak istiyorum.Bu uygulamada yaş sınırı var mıdır? Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Ben genelde bütün dolgular için genelde 18 yaş sınırını geçmeyi bekliyorum. 18 yaşına gelmiş birisi artık kendi kararlarını verebileceği için yapılabileceğini düşünüyorum .Sevgiler.

 4. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam ben göz kapağımda düşüklük var. Göz kapağı düşüklüğü dolgu ile giderilebilir mi? bu konuda aydınlatır mısınız? Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Eğer göz kapağının düşüklüğü çok minimal ise özellikle kaş altına yaptığımız dolgular biraz kaldırabiliyor. Ama çok fazla düşüklük varsa o zaman cerrahi müdahale gitmek veya cihazlardan yardım almak gerekebilir. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir