+90 ( 212 ) 241 46 24 Harbiye Mahallesi Abdi İpekçi Cad. Park Apt. No:19-1 Kat:2 Nişantaşı

Dolgu Uygulamaları

Dolgu enjeksiyonları, cildin güzelleştirilmesi ve eski hacmini kazanması için en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir. Yüzün her bölgesi için ayrı ayrı çözümler sunan ve genellikle hyalüronik asit bazlı uygulamalarla dikkat çeken bu tedavi ile yüz yeniden şekillendirilir. Kırışıklıklar, derideki yaşlanma ve yüz konturlarındaki bozukluklar dolgu tedavisi ile giderilebilir. Cildin alt kısmına verilen dolgu maddesi ile yüzün çökük kısımları doldurulur iken, alt katmanlarına da destek vermektedir. Tedavi sonrasında günlük yaşantınıza devam edebilir, öğlen arasında bile yaptırabileceğiniz işlem için 30 dakikanızı ayırmanız yeterlidir. İşlem sonrası morarma ve şişme gibi yan etkiler görülebilir. Fakat bir kaç gün içinde bu yan etkilerin hepsi geçecek dinlenmiş ve gençleşmiş bir sonuç alacaksınız.

Dolgu nedir?

Güneşin ciltte bıraktığı hasarı onarmak, cilt kırışıklıklarını gidermek ve yüzü yeniden boyutlandırmak için hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonları tercih edilir. Hyalüronik asit, dolgu uygulamalarında en çok tercih edilen dolgu maddesidir. Hyalüronik asitin en büyük özelliği doğal olarak vücutta bulunmasıdır. Böylece dolgu uygulamalarından en doğal sonucu almak mümkün olabiliyor ve kişide alerjik reaksiyonla karşılaşmak en aza indirgeniyor. Kalıcılığı 4 ila 6 ay arasında değişen dolgu uygulamaları anti-aging tedavisi kapsamındadır.

Dolgu uygulamaları ne işe yarar?

Dolgu işlemi sayesinde ince kırışıklıkların, çukurların hafif ve orta derecedeki burun ve ağız kenarı çizgileri doldurulmaktadır. Burun ucu deforme olmamış hastalarda dolgu, burun ucu kaldırma işlemlerinde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Dolgu işleminin sıklıkla kullanıldığı bölgelerin başında dudak gelmektedir.
Yaşın ilerlemesiyle birlikte ciltteki kolajen dokusu azalır ve cilt altı yağ dokusu da erimeye başlar. Bu nedenle yanak bölgesinde hacim kaybı görünebilir. Yanaklarda sönük ve cansız bir görünüm kişilere yorgun bir ifade verir. Dolgu uygulamaları hastaların elmacık kemiklerine dolgun bir görüntü vererek yüz hatlarını belirginleştirir. Dolgun bir yüz daha genç ve enerjik görünecektir.

Dolgu işlemi acılı mıdır?

Dolgu uygulaması acısız, kolay bir işlemdir. Dolgu uygulaması için herhangi bir anesteziye gerek duyulmaz. Dolgu yaptırdıktan sonra günlük hayatınıza devam edebilir, işinize veya okulunuza aynı gün geri dönebilirsiniz. Yüz dolgusu ortalama olarak 20 dakika ila 40 dakika arasında sürer.

Yüz Dolgu İşlemi Hangi Bölgelere Uygulanıyor?

Üst yanaklar ve gözyaşı oluğu
Alın bölgesi
Dudak kenarı çizgileri
Burun
Çene
Alt çene çizgileri
Kaşlar (hacim vermek için)
Çökük yara izleri

Ciltteki Kırışıklıklara ve Sarkmalara Işık Dolgusu Ciltteki Kırışıklıklara ve Sarkmalara Işık Dolgusu

Daha genç ve güzel görünmek adına kadınlar artık bıçak altına yatmayı çok d...

Dolgu ve Botoks ile Ameliyatsız Burun Estetiği Dolgu ve Botoks ile Ameliyatsız Burun Estetiği

Daha önce estetik rinoplasti- burun ameliyatı olmuş hastaların ufak rötuş i...

HEMEN ARA RANDEVU AL
DİL SEÇ