Dolgu Uygulamaları

Dolgu Uygulamaları ile Gençleşin!

Dolgu Uygulamaları ile Ameliyatsız Gelen Güzellik

Yüzün her bölgesi için ayrı ayrı çözümler sunan ve genellikle hyalüronik asit bazlı uygulamalarla dikkat çeken bu tedavi ile yüz yeniden şekillendirilir.Kırışıklıklar, derideki yaşlanma ve yüz konturlarındaki bozukluklar dolgu tedavisi ile giderilebilir.

Dolgu Nedir? 

Güneşin ciltte bıraktığı hasarı onarmak, cilt kırışıklıklarını gidermek ve yüzü yeniden boyutlandırmak için hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonları tercih edilir. Hyalüronik asit, dolgu uygulamalarında en çok tercih edilen dolgu maddesidir. Hyalüronik asitin en büyük özelliği doğal olarak vücutta bulunmasıdır. Kendi kapasitesinin oldukça üstünde su tutma kapasitesi ile kişiye güvenli dolgu imkanı sağlayan hyalüronik asit, cilt altı dokuların dolmasını, böylelikle nemi tutmasına ve uzun süre nemli görünmesini sağlayan yardımcı bir maddedir. Hyalüronik asit su bazlı mega nemlendiriciliğe sahip bir maddedir. Cildi sadece sağlıklı değil aynı zamanda sıkı ve genç gösterme özelliğine de sahiptir. Hyalüronik asit, vücutta doğal olarak bulunduğu için dolgu uygulamalarından en doğal sonucu almak mümkün olabiliyor ve kişide alerjik reaksiyonla karşılaşmak en aza indirgenir. Kalıcılığı 16 ila 18 ay arasında değişen dolgu uygulamaları anti-aging tedavisi kapsamındadır. Antioksidan özelliklere sahip olması bakımından cildi serbest radikallerin yol açacağı hasara karşı da koruma görevi bulunmaktadır.

Cildin alt kısmına verilen dolgu maddesi ile yüzün çökük kısımları doldurulur iken, alt katmanlarına da destek vermektedir. Dolgu işlemlerinde kullanılan Hyalüronik asitin sahip olduğu antibakteriyel özellik ile vücuttaki yaraların iyileşmesi de daha hızlı olmaktadır. Yapısal bileşen bakımından cildin elastik yapısını korumada ve cilt gençleştirmede oldukça önemli bir maddedir. Dolgu işlemlerinde tedavi sonrasında günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Öğlen arasında bile yaptırabileceğiniz işlem için 30 dakikanızı ayırmanız yeterlidir. İşlem sonrası morarma ve şişme gibi yan etkiler görülebilir. Fakat bir kaç gün içinde bu yan etkilerin hepsi geçecek dinlenmiş ve gençleşmiş bir sonuç alacaksınız.

Dolgu uygulamaları ne işe yarar?

dolgu

Dolgu işlemi sayesinde ince kırışıklıkların, çukurların hafif ve orta derecedeki burun ve ağız kenarı çizgileri doldurulmaktadır. Dolgu işlemlerinin en avantajlı noktası, ciltte skar izi olmadan kısa süre içinde uygulanabilmesi ve kişiye genç bir ifade kazandırmasıdır. Cilt altına kolay bir şekilde uygulanabilen enjeksiyon işlemi ile gerçekleşebilmektedir.  Burun ucu deforme olmamış hastalarda dolgu, burun ucu kaldırma işlemlerinde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. 

Dolgu işleminin sıklıkla kullanıldığı bölgelerin başında dudak gelmektedir. Dudak dolgusu, dudağın dolgun, parlak, nemli ve hacimli görünmesi için yapılan bir işlemdir. Dudak dolgusu işleminde kişinin isteklerinin yanı sıra kişinin yüz orantısı da oldukça önemlidir. Kişinin yüz yapısı, yaşı, dudaklar ile burun arasındaki mesafenin uzunluğu bir bütün olarak ele alınmalı, aşırıya kaçmadan kişiye en yakışır dudak yapısı estetik bir bakış açısıyla yeniden yapılandırılmalıdır. Dudak dolgu işlemlerinde aynı diğer dolgu işlemlerinde olduğu gibi hyalüronik asit dolgu maddesi kullanılır. Yaşın ilerlemesiyle birlikte ciltteki kolajen dokusu azalır ve cilt altı yağ dokusu da erimeye başlar. Bu nedenle yanak bölgesinde hacim kaybı görünebilir. Yanaklarda sönük ve cansız bir görünüm kişilere yorgun ve yaşlı bir ifade verir. Dolgu uygulamaları hastaların elmacık kemiklerine dolgun bir görüntü vererek yüz hatlarını belirginleştirir ve tüm yüz yukarı doğru kalkmış görünür. Dolgun bir yüz daha genç ve enerjik görünecektir.

Dolgu işlemi acılı mıdır?

Dolgu uygulaması acısız, kolay bir işlemdir. Dolgu uygulaması için herhangi bir anestezi etkili enjeksiyona gerek duyulmaz. genellikle dolgu maddelerinin içinde acıyı engellemek için az miktarda lidokain denilen anestezik madde bulunur. Her ne kadar dolgu maddesinin içinde anestezik olsada dolgu işlemlerinde özellikle dudak dolgusunda işlem yapılacak bölgeye anestezi etkili krem uygulanır. Uygulamanın konforlu olabilmesi için bu uygulamaya ihtiyaç duyulmaktadır. Yüzdeki en hassas bölge olan dudaklar uyuştuktan sonra dolgu sırasında acı hissedilmez. Dolgu yaptırdıktan sonra günlük hayatınıza devam edebilir, işinize veya okulunuza aynı gün geri dönebilirsiniz. Yüz dolgusu ortalama olarak 20 dakika ila 40 dakika arasında sürer. Dudaklarda oluşabilecek ödem ya da şişlikler için buz kompresi yapılması önerilir. Kalıcılığı 15-18 ay arasında sürdüğü için en yüksek oranda yapılan dolgu işlemi, dudak dolgusudur.

Yüze Dolgu İşlemi Hangi Bölgelere Uygulanıyor?

 • Üst yanaklar ve gözyaşı oluğu
 • Elmacık kemiğinin belirginleştirilmesi amacıyla elmacık kemiğine
 • Alın bölgesi
 • Dudak kenarı çizgileri
 • Burun ve ağız kenarında oluşan ve çok mimik kullanılmasına bağlı olarak ortaya çıkan nazolabial çizgiler
 • Çene ucu geride bulunan hastalara
 • Alt çene çizgileri
 • Kaşlar (hacim vermek için) 
 • İki kaş arası çatık kaş görünümünün giderilmesi için 
 • Çökük yara izler
 • Burnunda kemer, çöküklük bulunan  hastalara uygulanır. Burun ucu aşağıya doğru sarkan hastalardaya da kişinin burun ucunda düşme görülüyorsa dolgu işlemleri uygulanarak bu durum uzun bir süre düzeltilebilmektedir.

Dolgu Uygulamaları Fiyatları?

Dolgu uygulama fiyatı 1cc dolgu için belirlenir. Uygulanacak bölgeye ne kadar uygulanması gerektiği doktor tarafından belirlenir ve kaç cc uygulanacak ise dolgu fiyatı belirlenir. Uygulanan dolgunun markası ve içeriği fiyatı belirleyen en önemli faktördür. Dolgunun hyalüronik asit miktarı, bu asitler arasındaki bağların yapısı, dokusu içinde bulunan hidroksi apetit gibi maddelerin varlığı dolgu fiyatlarında değişkenliklerin olmasına yol açar. Ayrıca dolguyu uygulayan doktorunuzun tecrübesi, dolgu konusundaki becerisi fiyatı belirleyen bir diğer etkendir. Dolgu fiyatları Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Dolgu uygulamaları fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Dolgu Uygulamaları
Bu Yazılar İlginizi Çekebilir