Hyalüronik asit dolgusu, yüzde uygulanan tüm estetik dolgu işlemlerinde kullanılabilir. İnce dudaklar bazı kadınlar için rahatsız edici bir durumdur. Günümüz estetik algısında kalın dudak demek, çekicilik ve güzel bir yüz görünümü anlamına geliyor.

Kişinin yüzünde ilk baktığımız yerlerden biri olan dudaklar, uyumlu ve bütün güzelliğin kilit noktalarından biridir. Dudakları ince olan kişiler dudaklarını ön plana çıkarmak için dudak kalemi ve rujlardan yardım alsalar da bu yöntem etkili ve kalıcı bir uygulama değildir.

Daha kalın dudaklara ulaşmak isteyen kadınlar, Hyaluronik asit dolgusuyla doğal görünen dolgun ve çekici dudaklara kavuşabilir. Dudak kenarları belirsiz olan kişilerin kalın dudakları olsa dahi ön planda görülmez. Hyaluronik asit dolgusu sayesinde hem dudak çizgisi belirginleştirilir hem de dolgun bir dudak görünümü yaratılır.

Hyaluronik Asit Dolgusu Nedir?

Hyaluronik asit dolgusu, tamamen laboratuvar ortamında bakteriler aracılığıyla üretilir ve hayvansal protein içermeyen berrak jel görünümlü bir maddedir. Hacminin bin katı kadar su tutma özelliğine sahiptir.

Teosyal dolgu maddesi içerisinde Hyaluronik asit bulundurur ve bu madde zaten insanda kıkırdak dokuda, kemik dokuda ve cildin diğer dokularında bulunan bir yapı maddesidir. Tamamen laboratuvar ortamında bakteriler aracılığıyla üretilir. Normal doğuma engel olmaz.

Dudağa hacim kazandırmak, dolgunlaştırmak, şekillendirmek ve dudak çevresindeki kırışıklıkları azaltmak için gereksinim duyulur. Aynı zamanda bu dolgu maddesi dudak şekillendirip, kontur hattını belirginleştirir ve kırışıklıkları azaltır.

Hyaluronik Asit Dolgusu Kimler için Uygun Değildir?

Hamile veya emziren kadınlar, akne veya ağır cilt sorunları olanlarda Hyaluronik asit dolgularının yaratabileceği etkilere dair yeterince klinik çalışma bulunmaması nedeniyle kullanımı önerilmez.

Dudaklara Hyaluronik Asit Dolgusu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dudaklara hyaluronik asit uygulanmadan önce dudak çevresi kontrol edilmelidir. Dudak kenarları belirsiz olan kişiler için dolgudan önce botoks yapılabilir. Dudak çerçevesinde ki çizgiler ortaya çıkarıldıktan sonra dudak kası içine hyaluronik asit dolgusu uygulanır.

Dudak dolgusu yaptıracak olan hasta 40 yaşının üzerinde ise ağız köşelerine dikkat edilmelidir. İhtiyaç halinde botoks yapılarak buradaki çizgilenme ortadan kaldırılabilir. Dudak dolgusunda sonra düzenli olarak masaj yaparak dudaklarınıza daha doğal bir görüntü verebilirsiniz.

Dudak bölgesi vücudun en hassas noktalarından biri olduğu için dolgu sonrası dudaklarda kızarma veya morluk görülebilir. Uygulamanın nasıl yapıldığını öğrenmek ve detaylı bilgi için sayfamıza göz atın. 7-10 gün içinde şişlik inecek ve doğal görünen dolguların keyfini çıkarmaya başlayacaksınız.

Hyaluronik Asit Dudak Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

En çok tercih edilen hyaluronik asit yapısında geçici dolgu uygulamaları vardır. Hyaluronik asit enjeksiyonunun tercih edilme sebebi; bu maddenin zaten cildimizde bulunması, cildin nemli ve gergin olmasını sağlamasıdır.

Etki süresi ortalama 6-12 aydır. İkinci ve üçüncü uygulamalarda etki süresi uzar. İşlem sonrası kızarıklık, morluk ve ödem benzeri durumlar zaman zaman ortaya çıkabilir. Bunlar 2 ile 7 gün içerisinde ortadan kalkar.

Dolgu Yapılırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor?

Dolgu yapılırken dikkat edilmesi gereken husus kişinin gerçekten dolguya ihtiyacı olup olmadığının anlaşılmasıdır. Dolgu miktarı ne kadar artarsa o kadar etki gösterir. Dolgu tam anlamıyla ihtiyaçları karşılamalı ve yüz orantısını bozmayacak düzeyde olmalıdır. Dolgu uygulamaları hakkında daha fazla bilgi için; https://www.drleylaarvas.com/dolgu-uygulamalari