Erkeklere Özel

Erkeklerde Yağ Aldırma

Erkeklerde Yağ Aldırma
Erkeklere Özel Yağ Aldırma ile Fazla Yağlara Veda!

Tek Operasyon ile Hayalinizdeki Vücuda Kavuşun!

Liposuction, erkek hastalarda ortaya harika sonuçlar çıkarıyor! Liposuction before after fotoğraflarına bakarak siz de aradaki farkı görebilirsiniz.

Erkeklerde Yağ Aldırma Farklı Mıdır?

Yoğun spor programları ve diyet sayesinde vücudundaki yağlanmayı durdurabilen erkekler çok şanslılar! Peki ya spor yapmasına rağmen vücudundaki yağlardan kurtulamayan erkekler? Erkeklerde yağ aldırma için uygulaması oldukça pratik ve etkili sonuçlar ortaya çıkarır.

Liposuction operasyonunda amaç vücutta bölgesel olarak toplanmış, rejim ve sporla gitmeyen ve şekil bozukluklarına neden olan inatçı yağlardan kurtulmaktır. Erkekler ve kadınların bölgesel yağlanma oranları değişmektedir. Gözlerin alışmış olduğu klasik erkek ve kadın vücut kalıpları vardır. Bölgesel aşırı yağlanma ile klasik vücut kalıbının dışına çıkıldığı zaman insanlar doğal olarak rahatsız olmaktadırlar ve bu bölgeden kurtulmak istemektedirler.

Her erkeğin hayalinde üçgen bir vücuda sahip olmak vardır. Bu yüzden erkeklere yapılan Liposuction ile kadınlara yapılan yağ alma ameliyatı birbirinden farklı şekilde ilerler. Vücudun belden yukarısının bel aşağısına oranla uzun olması her erkeğin sahip olmak istediği vücut postürüdür. Kadınların ilgisini çekmek ve onları cezbetmek isteyen erkekler en çok geniş bir omuza ve dar şekilde uzayan alt gövdeye kavuşmak için Liposuction yaptırıyorlar.

Spor yapmasına rağmen sıkı bir karın görünümüne sahip olamayan erkekler için baklavalı karın kası neredeyse hayal olarak kalıyor. Liposuction ile karın bölgesinden yağ aldırdıktan sonra daha hızlı şekillenebilir ve karnınızdaki six packs görüntüsüne hızlıca sahip olabilirsiniz.

Erkeklerde görülen büyük göğüs problemi yani Jinekomasti de Liposuction yöntemi ile tedavi edilebiliyor. Eğer göğüs büyümesinin yanında erkeklerde meme sarkması problemi de görülüyorsa Liposuction ile birlikte meme germe estetiğini de kombine olarak yaptırabilirsiniz.

Erkeklerde Yağ Aldırma Hangi Bölgelere Yapılır?

Vücutlarına gereken özeni gösteren erkeklerin sayısı giderek artmaktadır. Liposuction uygulaması erkeklerde burun operasyonlarından sonra  en sık tercih edilen ikinci estetik operasyondur. Erkek vücudunda en yoğun yağlanmanın bulunduğu yer göbek ve çevresidir. Göbek deliğinin etrafı, bel çevresi ve karın bölgesi erkeklerde en çok Liposuction yapılan bölgelerin başında geliyor.

Hareketsizlik, karbonhidrattan yüksek yanlış ve sağlıksız beslenme şekilleri, obezite, bilinçsiz spor yapma, bazı hastalıklar ya da kalıtsal etkenler sonucu göbek ve bel bölgesindeki yağlanmanın önüne geçemeyen erkekler estetiğe başvuruyorlar. Kadınlarda yağlanma basen, popo, bel bölgesinde daha çok görülürken, erkeklerde bel bölgesine yerleşen yağlanmayı daha fazla görmekteyiz.

Erkeklerin yağ yakımında en çok zorlandığı göbek bölgesi, Liposuction uygulaması sayesinde kolayca incelebiliyor. Liposuction uygulaması ile erimesi çok zor olan bel bölgesi yağları alınır ve gözle görülür bir düzelme sağlanır. Göbek dışında erkeklerin en çok tercih ettiği Liposuction uygulaması göğüs ve göğüs çevresidir. Erkeklerdeki büyük ve sarkan memeler için Liposuction tavsiye ediyoruz.

Genetik olan Jinekomasti başka bir deyişle erkek memesinin büyük olması problemini spor ve diyet ile ortadan kaldırmanız oldukça zordur. Liposuction ile minik kesilerden içeri giren hortumlar sayesinde memede biriken inatçı yağlar dışarı kolayca çekilebilmektedir.

Boyun altı yani gıdı bölgesi de bel ve göğüs bölgesinden sonra gelen erkeklerin liposuction uygulamasını tercih ettiği bölümlerden biridir. Genel olarak sıralamaya sokacak olursak erkekler tarafından en çok tercih edilen  bölgeler bel çevresi, göğüs bölümü, gıdı, meme, six pack ve kalça bölgesidir.

Liposuction uygulamasından sonra erkeklerde deri adaptasyonu daha iyi olmaktadır ve ciltte dalgalanmanın görülme olasılığını daha azdır. Erkek cilt yapısının kadınların cilt yapısına oranla daha kalın olması deride ondülasyonun görülmesini azaltmaktadır.

Erkeklerde Liposuction Nasıl Yapılır?

Erkeklerde yağ aldırma için kullanılan Liposuction yapılmadan önce hangi bölgeden ne kadar yağ çekileceğine karar verilir. Uzman hekim tarafından yapılan ön muayenede vücut şeklinize en uygun Liposuction ameliyatı taslağı hazırlanır. Liposuction ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Liposuction olacak bölgede çizilen noktalardan minik kesiler açılarak Liposuction kanülleriiçeri sokulur. Bölgedeki yağlar çekildikten sonra dikiş atılır ve ameliyat tamamlanır.

Liposuction sonrasındaki ilk 24 saat direnlerin takıldığı bölgelerden akıntı olabilmektedir. Bu bölgelerin hijyeni tam olarak sağlanmalı, uygulama yapılan bölgenin temas edeceği yerleri özellikle korumak ve enfeksiyon kapmayacak şekilde izolasyonunu sağlamak doğru bir yaklaşım olmaktadır. Liposuction ameliyatlarından sonra akıntı ya da iltihap olması normal bir süreç olarak kabul edilebilmektedir.

Liposuction ameliyatında büyük izler kalmaz. Küçük izler de zamanla kaybolarak vücudunuzda belirgin bir görüntü oluşturmaz. Liposuction sonrasında iyileşme süreci işlem yapılan bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Kadın hastalara oranla erkek hastalardaki deri kalınlığı daha fazla olduğu için operasyon sonrasındaki iyileşme süreci de farklı olabilmektedir. Bu bakımdan operasyon sonrasında erkeklerin 5 gün boyunca duş almamaları, uygulama yapılan bölgeyi özellikle sudan korumaları iyileşme süreci bakımından son derece önemlidir.

Operasyon sonrası iş hayatına dönüş 10 ile 15 gün arasında seyreder. Rutin hayata dönüş  ise 4. haftanın sonunda iyileşme parametrelerine bakıldıktan sonra iyileşme süreci uyunsa ve tamamlanmış ise sağlanabilir. Erkek hastaların Liposuction yaptırmadan önce gündelik ve iş hayatlarını düzenlemeleri ve bir program oluşturmaları, operasyondan sonrası dönemin rahat, etkili ve kısa geçmesi bakımından önem teşkil etmektedir.

Erkeklerde hareket durumu ve erkek hastaların ihtiyaçları kadınlardan farklılık gösterebileceğinden Liposuction tedavisi  sonrasında doktor tavsiyelerine uymak ve doktorun yönlendirmelerine göre hareket etmek daha doğru  olacaktır. Özellikle tedaviden sonra doktorun önereceği korseyi uygulama yapılan bölgeye en az üç hafta takmalı, liposuction tedavisi yapılan bölgeyi temiz ve doğru bir şekilde pansuman etmeleri de son derece önemlidir.

Erkeklerde Yağ Aldırma Fiyatları Nedir?

Erkeklerde Yağ Aldırma fiyatları hastanın vücut şekline, kombine ameliyatlara ve yağ miktarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Liposuction fiyatlarını Sağlık Bakanlığı onaylı sitemizde yayınlamamız yasal değildir. Bu nedenle erkekler için Liposuction fiyatları için bizleri 0212 241 46 24 telefon numarasından arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir