Genital bölge estetiği ile daha öz güvenli hissetmek istemez misiniz?

Genital estetik ameliyatı ile kendinizi daha güvende hissedin!

Genital estetik operasyonu ile genital bölgenizdeki sarkıklık, büyüklük gibi sorunları çözebilirsiniz. Genital estetik ameliyatından sonra belirgin bir iz kalmadan günlük hayatınıza güvenli bir şekilde dönebilirsiniz.

Genital Estetik Nedir?

Genital Estetik girişimleri, genital bölgede sonradan ya da doğuştan olan şekil bozukluklarının giderilmesinde kullanılan estetik yöntemlerine verilen isimdir. Genital bölge şekil bozuklukları, kadının cinsel hayatını ve günlük yaşantısını olumsuz etkilemekte zamanla cinsel isteksizlik, akıntı veya anksiyete gibi ciddi sorunlar doğurabilir.

Kadın dış genital organları; mons pubis dediğimiz göbek altındaki kemikli kısım, labia major (dış dudaklar), labia minor (iç dudaklar), klitoris (labia minörlerin üste ki birleşim yeri), hymen dediğimiz kızlık zarından oluşur. Cinsel bölge ile ilgili sorunlar doğumsal, gelişimsel ve gebelik sonrası oluşan sorunlar olarak 3 şekilde incelenebilir. Bazı genç kadınlarda dış anatomik yapı hiç gelişmemiş, az gelişmiş ya da asimetrik bir yapıya sahip olabilir. Kişi kendi vücudunu tanımaya başladıkça genital bölgedeki farklılıklar rahatsızlıklara yol açacaktır.

Estetik cerrahi alanında ki ilerlemeler sayesinde, kadın genital bölgesine cerrahi ve cerrahi dışı müdahaleler çok fazla artmaya başlamıştır. Amaç hastanın sosyal olarak kendini iyi hissetmesi ve seksüel olarak, partner uyumunu arttırmaktır.

ÇOK SORULAN SORULAR

Genital estetik, mevcut fazla yağın alınması, dolgu ile volüm artırılması, sarkmanın giderilmesi, rengin açılması, iç dudakların küçültülmesi, vajinanın daraltılması gibi pek çok işlemi kapsamaktadır. Genital bölge estetiği, genital kasları geliştirerek, vajinanın çapını daraltıp yeniden şekillendirerek eski haline dönüştürür. Labioplasti ya da perineoplasti vajinanın dış görünüşüne yönelik yapılan estetik işlem iken Vajionoplasti vajinanın iç yapısına yöneliktir.
Kadınlar genelde genital estetiği sıklıkla yakındıkları vajinal genişlik ve iç dudakların büyüklüğüne bağlı olan sarkıklık sebebiyle yaptırır. Genital bölgenin estetik görüntüsü iyileştirilerek kadının özgüveninin artırılması sağlanırken, cinsel ilişkiden zevk almasına yardımcı olunur.

Yaş ilerledikçe yaşlanmaya bağlı dış dudaklar gerginleşmeye yani yağ dokusu azalmaya başlar. Pubis alanı ile dış dudakların gerginleşmesi haricinde üst kısmın yağını almak ve yağ enjeksiyonu yapılması, iç dudakların küçültülmesi, vajinoplasti dediğimiz vajina daraltma operasyonları kadınların istediği genital estetiklerden bazılardır. Dış dudaklarda incelme görüldüğü durumlarda kişinin değişik bölgelerinden bir miktar yağ dokusu alınıp “Liposuction” ile alınan yağ dokusu incelen alanlara transfer edilerek (yağ transferi – yağ grefti uygulaması – yağ enjeksiyonu) ya da dolgu uygulamaları ile çökük görünen genital bölgelerde daha dolgun bir görünüm elde edilebilmektedir.

Genelde doğuştan gelen veya ergenlik çağı ile uzayan, sarkan ve düzensizleşen “labium minor” denilen iç dudaklar estetik olarak kötü görünmekle beraber özellikle otururken rahatsız edici bir form almaktadır. Bazen de “labial asimetri” dediğimiz bir dudak kısmının diğerine göre daha uzun veya farklı yapıda olabilir. Bu durumların cerrahi olarak düzeltilmesi ameliyatına Labioplasti denir.
Kadın dış genital bölgesinde bulunan Labium Majör (Dış Dudak) veya Labium Minörde (İç Dudak) bulunan deformiteler, cinsel ve sosyal açıdan rahatsızlık verici düzeye gelebilir. Uygun cerrahi yaklaşımlar ile bu deformitelerin düzeltilmesi mümkündür. Lokal anestezi altında yapılabilen bu girişimler sonrası 4 haftalık bir cinsel perhiz uygulanmaktadır. 4 hafta sonunda, hastada geçirilmiş cerrahi izi belli bile olmadan sağlıklı bir cinsel hayata kavuşabilir.

Vajina ilerleyen yaş, normal doğum, cinsel ilişki, kürtaj ve benzeri müdahaleler gibi nedenler sonucunda genişleyebilir. Genişleyen vajinanın yeniden eski sıkılığını kazandırmak amacıyla yapılan ameliyatlara “Vajina daraltma ameliyatı veya Vajinoplasti ” adı verilmektedir. Bunun için cerrahi sıkılaştırma yapılabildiği gibi Lazerle sıkılaştırma yapmak ta mümkündür. Bu yeni teknikle neşter kullanmadan uygulama yapılır ve daha hızlı iyileşme sağlanır.
Vajina, kalıtsal olarak veya doğum sonrasında gevşemeye bağlı deforme olabilir. Cinsel hayatı olumsuz etkileyen bu sorun, vajina arka duvarından mukoza ve kas dokusunun çıkartılarak tekrar dikilmesi ile vajinal kanal daraltılır. Hasta birkaç gün sonra günlük hayatına dönebilir ve işlem sonrası yaklaşık 4 hafta cinsel perhiz uygulanır.
Kliteroplasti
Klitoris, idrar kanalının hemen üzerinde her iki labiumların üst birleşim bölgesinde bulunan kabarıklıktır. Bazen gereğinden büyük olması, kadınlarda rahatsızlık hissi verebilir. Cerrahi olarak fazla doku uzaklaştırılarak, kalan kısım eriyen dikişlerle sütüre edilir. Kliteroplasti bazen labioplasti ile kombine edilebilir.

Genital bölge, karın alt tarafından başlayıp kasıklara kadar devam eden (Pubis), dış ve iç dudaklar (labium major ve minor) ve vajinayı içeren geniş bir alandır. Pubis ile ilgili karşımıza çıkan en büyük problem buradaki yağ dokusunun artması ve cilt kalitesinin bozulmasıyla beraber görülen sarkmadır. Bu durum, özellikle pantolon veya mayo giyildiği zaman karın alt bölgesinde bir şişlik olarak görünüp rahatsızlık veren bir durumdur. Çözümü ise buradaki yağ dokuyu azaltmak amaçlı liposuction ve germe, toparlama ameliyatlarıdır.
Kadın genital bölge üst kısmındaki (mons pubis) kabarıklık, genellikle vücut kitle indeksi yüksek hastalarda gerek cinsel, gerekse sosyal olarak sıkıntı yaratır. Sosyal olarak, kıyafetlerde istenmeyen kabarıklık en çok şikâyet nedenidir. Vulva üst bölgesine yapılan liposuction uygulaması ile bu kabarıklıktan kolayca kurtulmak mümkündür.

Kadın dış genital bölgesinde yaşa ve kilo kaybına bağlı olarak, dokularda incelme ve sarkma görülebilir. Volüm kaybını, hastanın kendisinden alınan yağ dokusu veya eriyebilen dolgu materyalleri ile giderebiliriz.
Kadın Genital Bölge Cerrahi Dışı Uygulamalar
Kadın genital bölgede, cerrahi dışı olarak, özellikle volüm kayıpları sonucu oluşan incelme ve sarkmaları gidermek amacıyla, eriyebilen, hazır dolgu materyalleri uygulanmaktadır. En sık uygulanan dolgu materyali, Hyaluronik Asittir. Bu uygulama, topikal anestezik krem uygulamasından sonra, klinik ortamında yapılabilir.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Genital estetik fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

GENİTAL ESTETİK

Bir Sorunuz mu Var ?

Genital estetiği hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.

Genital Estetik” için 28 soru soruldu.

 1. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam ben 8 ay önce normal doğum yaptım. Normal doğum sonrası genital bölge için ne yapılır? Teşekkürler.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Özellikle normal doğum sonrası kadınlarda vajinal deformasyon görülebiliyor. Kadınlarda görülen vajinal değişimler genellikle büyük ve küçük dudaklarda oluşan sarkma ve fazlalıklardan meydana geliyor. Vulva üzerindeki karın katlanma yerinin altındaki yağ dokusu liposuction ile alınabilir böylece vajina daha ince görünecektir. Vulva aynı zamanda liposculpture ile şekillendirilebilir veya ihtiyaç halinde asılabilir. Sevgiler.

 2. Misafir dedi ki:

  Leyla hanım iyi günler ben 15 gün önce vajina daraltma operasyonu geçirdim. Size danışmak istediğim vajinoplasti öncesi ve sonrası arasındaki fark ne zaman anlaşılır? yanıtlarsanız mutlu olurum. İyi çalışmalar.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   İyi günler, vajinoplasti ameliyatından sonra şişlikler indiğinde, ödem gittiğinde öncesi ve sonrası karşılaştırılabilir. Genellikle bütün şişliklerin inmesi 4 haftayı bulabilir. 1,5 ay son sonra cinsel ilişkiye girdiğinizde vajina daraltma estetiğinin etkilerini hissedecek, cinsel ilişkiden daha çok haz alacaksınız. Vajinoplasti ameliyatını kişilerin kendilerine olan güvenini arttırmayı sağlar, partnerinizi daha mutlu etmenize yardımcı olur. Sevgiler

 3. Misafir dedi ki:

  Leyla hanım, genital estetik ameliyatlarından ne kadar süre tam iyileşme sağlanır? bilgi verir misiniz? İyi günler

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, genital estetik ameliyatlarından tam olarak 1,5 ay sonra kişilerin iyileştiği görülür. İyileşme hızı hastanın yaşına, cilt kalitesi, normal doğum sayısına bağlı olarak değişebilir. Vajinal estetiklerden sonra bu bölgenin hijyenini korumak iyileşme sürecini hızlandırmak için çok önemlidir. Ameliyat yapılan bölgenin mikrop kapmaması için temiz tutmalı, düzenli ilaçları kullanmalı ve pansuman günlerini geciktirmemelisiniz. Sevgiler.

 4. Misafir dedi ki:

  Leyla hanım merhaba, Vajina daraltma ameliyatından sonra iz kalır mı? bu konuda bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Vajina daraltma ameliyatında ortalama 5 dikiş atılır. Bu dikişler estetik dikişlerdir ve kendiliğinden erir. Belirgin dikişler olmadığı için dışarıdan bakıldığında görülmez. Rahatça bikini ve mayo giyebilirsiniz, ameliyat iziniz plajda belli olmaz.Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir