OxyGeneo
Cildiniz Kuru ve Nemsiz Mi?

OxyGeneo uygulaması ile cildinize kaybettiği oksijeni geri veriyoruz!

Cilde dışarıdan uygulanan yüksek saflıkta oksijenin arındırıcı, yenileyici ve deri hücrelerini tazeleyici özelliği birçok cilt bakım sistemi tarafından kullanılıyor. Fakat OxyGeneo+ ile oksijeni kan dolaşımı ile içeriden almayı sağlıyor.

İçeriden oksijen tedavisi nedir?

Geneo+ anti-aging tedavisi, kalsiyum karbonat ve sitrik asit karışımından meydana gelen, efervesan tablete benzeyen bir başlık ile çalışıyor. Cilde sürülen jel şeklinde zengin bir karışım üzerinde başlık yavaşça gezdiriliyor. Sonrasında jel hafifçe köpürmeye başlıyor, çünkü jelin ve başlığın bir araya gelmesi deri yüzeyinde bir karbondioksit oluşumunu başlatıyor, cildimiz de deri yüzeyinde artan bu karbondioksit miktarını dengelemek için yüzeysel kan dolaşımındaki oksijen miktarını artırıyor. Oksijenin artması ile birlikte cilt arınıyor, temizleniyor ve cilde verilecek bütün yararlı “besinleri” almaya hazır bir hale geliyor. Bu yöntem “karboksiterapi” adıyla bilinmekte ve vücut uygulamalarında kullanılmakta olan bir yöntemdir. Oysa şimdi GeneO+ sayesinde yüz, boyun ve dekolte bölgesinde, hatta istenirse vücudun farklı bölgelerinde uygulanabiliyor. Oksijeni “dışarıdan” uygulamaya çalışmak yerine “içerden” cilde akışını sağlamak, ciltte eşine az rastlanır bir ferahlık vermek ve arınmanın yanı sıra birçok ek fayda sunuyor.

OxyGeneo – GeneO+ uygulaması nedir?

Efervasan başlık ve jelin marifetleri sadece içerden dışarı doğru bir oksijen akışı sağlamakla sınırlı değil. Öncelikle jelin üzerine uygulanan bu efervesan başlık köpürerek eridikçe bir yandan da pürüzlü bir yüzeye sahip oluyor; bu da derideki ölü hücre katmanının mekanik yolla sıyrılıp atılmasını sağlıyor (Eksfoliasyon). Diğer yandan jel oldukça zengin bir etken madde içeriğine sahiptir. Peptidler, renk tonunu eşitleyici maddeler, vitaminler, bitkisel ekstralarla dolu olan jel sağlanan oksijen desteği sayesinde “aç” hale gelmiş cildin mükemmel biçimde besliyor. Efervesan başlık ölü deri katmanının soyulup atılmasını sağlamakta böylece besinler daha derin katmanlara kolayca nufüs edebiliyor. (İnfüzyon).

İkinci aşamada deri katmanlarını kontrollü biçimde ısıtarak kolajen lifleri gerginleştiren ve sıkılaştıran, cilde daha diri, dolgun, pürüzsüz bir görünüm veren Radyofrekans uygulaması bu yetenekli platform tarafından etkili, güvenilir ve acısız biçimde yapılabiliyor. GeneO+ ile cilde uygulanan radyofrekans kişinin yüz hatlarının şekillendirilmesine yardımcı oluyor, ağız ve göz çevresi gibi cilt yaşlanmasının en sık görüldüğü alanlarda daha ilk seansta bile gözle görülür bir düzelme sağlıyor.

NeoBright ve NeoRevive etkileri

Besinler iki farklı jel aracılığıyla verilebiliyor, biri NeoRevive adı verilen yaşlanma karşıtı bir karışım, diğeri de NeoBright adında renk tonunu eşitleyen, leke oluşumu, matlaşmış cilt görünümü gibi cilt sorunlarında kullanılan bir karışım. Hastanın ihtiyacına göre bu iki üründen biri seçiliyor ve uygulanıyor.

NeoBright, cildin dokusunda iyileşme ve renginin parlaklaşmasında kullanılıyor. Cilt dokusunu iyileştirerek, kahverengi lekelerin beyazlamasına yardımcı oluyor. Hafif soyma işlemi ile cildin rengini açıp güçlü oksijenleme ile cildi yeniden canlandırıyor.

NeoRevive ise ciltteki pütürlü görünümün yani elastoz iyileşmesinde kullanılıyor. Aynı zamanda anti-aging etkili formülü ile göz, alın, el ve boyun kırışıklıkları tedavisi için de kullanılıyor. Cilt dokusunda ve görünümde ciddi farklar yaratan ürün, hafif soyma, zengin penetrasyon ve güçlü oksijenleme yaparak cildin daha genç gözükmesini sağlıyor.

OxyGeneo uygulaması nasıl yapılır?

OxyGeneo uygulamasının ilk aşaması ultrasondur. Tercih edilen karışım jeli, ultrason başlığı ile ciltte gezdirilir. Deriye aktarılan ses dalgası, etken maddelerin deriye kolay ve acısız bir şekilde nüfuz etmesine yardımcı olur. Bu da cildin ihtiyacı olan mineral ve vitaminlerin kolay ve acısız bir şekilde cilt altına ulaşmasını sağlar.

İkinci aşama ise Neomasaj uygulamasıdır. OxyGeneo, derinleştirilmiş cilt bakımı, masaj başlığı sayesinde kusursuz bir masaj ile sonlandırılır. Masaj sayesinde uygulama yapılan cilt dokusu arınma ve rahatlama duygusu hisseder.

OxyGeneo ortalama 60 dakika kadar sürer, NeoBright ve NeoRevive işlemlerinden sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Uygulama sonrası mutlaka güneş kremi sürmeniz önerilir.

Işıl Işıl bir cilt için 6 seans yeter!

Geneo+ ile kullanılan iki farklı tedavi Neobright ve NeoRevive 6 ayrı seansta 6 günde bir kez uygulanıyor. İlk seansta farkı hemen görebileceğiniz gibi pürüzsüz, canlanmış ve dengelenmiş bir cilde acısız ve ağrısız kavuşabiliyorsunuz.

OxyGeneo Cilt Bakımı Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak  OxyGeneo cilt bakımı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Oksijenli Cilt Bakımı

Cilt Bakımı için Oksijen Desteği

OxyGeneo teknolojisi daha pürüzsüz ve genç görünen bir cilt için ideal cilt bakımı yöntemlerindendir. İlk seanstan itibaren sonuçlarını görebileceğiniz OxyGeneo tedavisi patentlidir ve etkileri klinik ortamında kanıtlanmıştır. OxyGeneo aynı anda 3 etkili yüz bakımı sağlar. Peeling, doğal cilt oksijenasyonu ve temel canlandırıcı besinlerin cilde uygulanmasıyla derin bir yüz gençleştirmeyi birleştirir. Bu yeni tedavi, cildi beslemeden ve tedavi etmeden önce cildin parlatılmasıyla başlayan üç aşamalı bir işlemle cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olur. Bu uygulamada herhangi bir kesi, iz veya iyileşme süreci yoktur.

Cildinizi Oksijen ile yenilenin!

Oksijen desteği, subkutanöz kılcal damarlardan cildin yüzeyine zayıf oksijen taşınmasına bağlı, görünür yaşlanma belirtileriyle savaşır. OxyGeneo teknolojisi, cildi daha derin bir seviyede tedavi ederek üstün anti-aging sonuçları sağlar. OxyGeneo tedavi sonuçlarını geliştirmek için artık ultrason desteği de alınabiliyor.

Peeling: Capsugen® tablet, ölü hücreleri temizlemek, cildi pürüzsüzleştirmek ve yenilemek için cildi aktif olarak besler, cildin aktif besinler almasını sağlar.

Besleme: Capsugen® cildi temizler, aktif bileşenlerin infüzyonu için hazırlar: Yenileyici ve anti-aging için Neo-Revive veya cilt parlatmak ve doku iyileştirmek için Neo-Bright tercih edilir.

Oksijen desteği: OxyGeneO® etkisi, cilt yüzeyinde hafif bir şekilde beliren ve fizyolojik bir tepki veren bölgeye oksijen açısından zengin bir kan gönderen CO2 kabarcıkları üretir. Bu kapiller akışı, cilt metabolizmasını artırır ve ciltte kolajen üretimini uyarır. Oksijenasyon ayrıca aktif bileşenlerin optimal emilimi ile sonuçlanır.

OxyGeneo uygulamasına bir de ultrason tedavisi ekleyerek, artan hücresel metabolizma ve kan dolaşımına bağlı olarak cildin içerisine aktif maddelerin emilimini önemli ölçüde artırabilirsiniz. Ultrason tedavisinin eklenmesiyle, genişlemiş gözeneklerin sıkılaşmasını ve gözlerin etrafındaki kırışıklıkların giderilmesini ve cildin daha nemli olmasını sağlayabilirsiniz.

OxyGeneo ile oksijenli cilt bakımı

OxyGeneo, cilde temiz oksijen verir ve besin açısından zengin jellerin cilde emilimini artırmaya yardımcı olur. Oksijen ayrıca doğal olarak antibakteriyeldir ve serinletici, sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Daha sonra, ultrason bileşeni dolaşımın artmasına ve kollajen uyarılmasına yardımcı olur. Cilde sağlıklı bir parlaklık ve eşitlenmiş cilt tonuna sahip olursunuz. Bu tedaviden sonra iyileşmeye ihtiyaç duyulmadığı ve sonuçların hemen görülebileceğinden özel günlerden önce OxyGeneo tedavisi yaptırabilirsiniz.

OxyGeneo tedavisi için 2 farklı özel besleyici-jel formülü vardır:

NeoBright formülü – NeoBright cilt tonunu aydınlatır, cilt pigmentasyonlarının görünümünü eşitler.

Azelaik asit = Azelaik asit, pigment üreten hücrelerin aktivitesini azaltan cilt hiperpigmentasyon koşullarını tedavi etmek için kullanılan bir maddedir.

Kojik asit = Kojik asit, melanin üretimini engelleyen mantarlar tarafından üretilen doğal olarak oluşan bir maddedir. Azelaik asit ile kombine edildiğinde sinerjik bir aydınlatma ve parlatma etkisi vardır.

Retinol = Yaşlanma karşıtıdır. A vitamininin bir türevi olan retinol, kolajen ve cilt hücresi üretimini arttırdığı klinik olarak kanıtlanmıştır. Aynı zamanda en iyi yaşlanma karşıtı çözümlerden biri olarak bilinir.

NeoRevive formülü – NeoRevive, cildi pürüzsüz yapan ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltır, mat ciltleri aydınlatır.

Hyaluronik asit = Hyaluronik asit, hidrasyonu artırır ve daha esnek bir cilt sağlar. Nem kaybını önleyerek kırışıkları azaltır.

Peptitler = Peptitler, cildin sıvıları tutma yeteneğini güçlendiren küçük protein parçalarıdır. Hyaluronik asit ile kombine edildiğinde, dermal onarımın sinerjik bir etkisi oluşur.

Retinol = A vitamininin bir türevi olan retinol, kolajen ve cilt hücresi üretimini arttırdığı klinik olarak kanıtlanmıştır ve en etkili anti-aging solüsyonlarından biri olarak kabul edilmektedir.

Cilde oksijen tedavisinin faydaları

  • Dolgun bir cilt
  • Yüz hatlarını gençleştirme
  • Mat cilt yerine daha parlak bir görünüm
  • Kırışıklar azalır
  • Cilt sıkılaşır, gözenekler azalır
  • Cilt hücreleri yenilenir
  • Ton eşitsizlikleri dengelenir.