Cildiniz mat ve yorgun mu görünüyor?

İçerdiği 4 farklı bakım ile cildinizdeki ince kırışıkları giderir ve cildiniz ışıldar!

Son dönemlerin en popüler cihazı FDA onaylı Amerikan Cilt Bakımı Hydrafacial, klasik cilt bakımlarından farklı bir yapıya sahiptir. Yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanabilen bu bakım her yaş ve cilt tipine uygulanabiliyor, bakım sonrasında ciltte herhangi bir tahriş ya da kızarıklık oluşmuyor.

Hydrafacial Nedir? – Amerikan Cilt Bakımı

Hydrafacial, 4 basamaklı tedavisi ile cildinizi derinlemesine temizler ve nemlendirir. Üst düzey cilt bakımı tedavisi sunan Hydrafacial ilk adımda peeling ile cildinizdeki ölü derileri atar ve sağlıklı deriyi ortaya çıkarmak için derinlemesine cilt temizliği yapar. Daha sonra siyah nokta ve gözeneklerin temizlenmesi için glikolik asitten yardım alarak cildi hazırlar. Vakum gücüyle gözenekler temizlenir, siyah noktalar yok edilir. Son olarak da cildi koruyan ve daha sağlıklı görünmesini sağlayan hyalüronik asit ve antioksidanlar cilde uygulanır.

HydraFacial® MD tedavileri, belirli alanları veya sorunları hedeflemek için tasarlanmış bir cilt bakımı paketi sunar. Tedavinin her adımı farklı bir patentli HydroPeel® ucu ile gerçekleştirilir. Bu uçlar cildi dikkatli bir şekilde temizler ve hassas başlığı sayesinde cildi çizmez, hasar bırakmaz. Benzersiz spiral şekilli tasarımı, ölü cilt hücrelerini ciltten atar ve cildi genel olarak tıkayan en etkin işlem olan Vortex-Fusion® olarak adlandırılan bir vakum etkisi yaratır. Son basamakta özel terapötik antioksidan serumlar, peptidler ve hyalüronik asit uygulaması sırasında maksimum cilt beslenme ile etkinlik sağlar.

Hydrafacial Hangi Bakımları İçerir?

Hydrafacial cilt bakımı cildin ihtiyacı olan 4 ana bakımı içerir. Temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma…Öncelikle cilt vakum sistemi ve peeling solüsyonları kullanılarak temizlenir. Bu sırada ciltteki lekeler, akne izleri veya gözenekler tahriş edilmeden temizlenir. Daha sonrasında cilt serumlar kullanılarak nemlendirilir. Nemsiz ciltler ve ince kırışıklıklar için hyalüronik asit bazlı serumlar kullanılırken, genişlemiş gözenek problemi olan, siyah noktaları bulunan ve T bölgesinde aşırı yağlanma görülen ciltlerde yağı dengeleyici serumlar kullanılır. Bu solüsyonlar sayesinde cilt nemini ve elastikiyetini geri kazanır, lekeler, siyah noktalar, ince kırışıklıklar iyileştirilir ve yağlı ciltlerde sebum dengesi yeniden kazanılır. Son bakım ise Led terapisinden geçer. Akneye meyilli ciltlerde mavi ışık kullanılarak akneyi oluşturan bakteriler yok edilir; ince kırışıklıklar için ise kırmızı Led terapisi kullanılır, bu sayede kollajen lifler uyarılarak sentezlenir ve cilt sıkılaşır. Bakımın hemen ardından ince kırışıklıklarda azalma görülür.

4 Adımda HydraFacial Tedavisi

1.Adım: Derinlemesine temizlik

Sağlıklı bir cilt ortaya çıkarmak için ölü hücreleri deriden temizler.

2.Adım: Peeling

Gözeneklere dolan kiri ve yağı temizlemek için cilt hazırlanır.

3.Adım: Vakum

Otomatik vakum sayesinde cilt gözenekleri derinden temizlenir

4.Adım: Nemlendirici

Son tedavi adımı: Hyalüronik asit ve cildi koruyan, besleyen güçlü antioksidanlar ile cilt nemlendirilir.

Hydrafacial Cilt Bakımı Ne Zaman Yapılır? Bakım Ne Kadar Sürer?

Yaklaşık 30-40 dakika süren bu bakım, dört mevsim uygulanmasıyla da öne çıkıyor. Özellikle de mevsim geçişlerinde güneşin zararlı ışınlarına karşı sizi korurken, kışın cildin nemsiz kalmasına karşı da onu besler.

Hydrafacial Cilt Bakım Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gereklidir?

Hydrafacial Cilt Bakımı sonrasında ise çoğu diğer cilt bakımında görüldüğü üzere herhangi bir yanma, morarma, kızarıklık, tahriş oluşmaz. Kişi günlük hayatına hemen dönebilir. Tek dikkat etmeniz gereken nokta Hydrafacial cilt bakımının cildin bütün katmanlarına yoğun şekilde etki etmesi için o gün cildi suyla temas ettirmemektir. Hem bakım sonrası ışıl ışıl bir cilde de sahip olacağınızdan makyaj yapmaya bile gerek duymayacaksınız!

Hydrafacial Cilt Bakımı Fiyatları

Hydrafacial cilt bakımı fiyatlarını, Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Amerikan cilt bakımı- Hydrafacial fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hydrafacial Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Hydrafacial 4 aşamalı bir cilt bakımı uygulamasıdır. Cildin temizlenmesi, yenilenmesi, nemlendirilmesi ve korunması işlevlerine sahiptir. İlk aşamada cilt ölü hücrelerden temizlenir. İkinci aşamada peeling yapılarak cilt gözeneklerindeki kir ve yağlar alınır. Üçüncü aşamada vakum yapılarak gözenekler derinlemesine temizlenir. Hyalüronik asit ve çeşitli antioksidanlarla cilt nemlendirilir. Dördüncü aşamada led terapisi uygulanarak cildin ihtiyacına göre (akne giderici ya da kırışıklık önleyici) mavi ya da kırmızı led ile ciltte sıkılaşma ve koruma sağlanır. Hydrafacial 30-40 dakika civarında süren bir uygulamadır. Hydrafacial etkisini ciltte sürekli kılmak için ayda 1 kez yapılması yeterli olmaktadır.

Hydrafacial ile Sudan Gelen Güzellik

Cilt bakımı yaptırmanın ne kadar önemli olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Cilt bakımı için doğanın yapıtaşlarından en önemlisini kullanmaya ne dersiniz? Su, insan cildine en iyi gelen tedavilerden biridir. Hydrafacial ile sudan gelen güzelliğin mucizevi gücünden faydalanarak sizlere kusursuz bir cilt görünümü yaratıyor. Cildinizi derinlemesine temizleyen, gözenekleri sıkılaştıran, ince kırışıkların yok olmasını sağlayan bu uygulama daha genç ve taze bir cilt hazırlıyor.

HydraFacial ile suyun etkisini hissedin!

HydraFacial tedavisi cilt yapınıza ve ihtiyacınıza göre şekillenir. En hassas ciltlere bile uygun olan bu tedavi ortalama 30 dakika sürüyor. HydraFacial cihazı, her biri spiral bir tasarıma sahip olan başlıkla cildi temizlemek, üst tabakasındaki ölü hücreleri temizlemek, gözenekleri arındırmak ve antioksidanlar ile beslenmesini sağlamak için üretilmiştir. Tedavinin her adımı için farklı bir başlık kullanılır. Toplam dört adım vardır.

  • İlk adım Vortex Eksfoliyasyonudur. HydraFacialin bu kısmı sırasında, cildiniz nazikçe temizlenir ve cilt yüzeyindeki ölü deri atılır. Bu adım ölü cilt hücrelerini cildinizin yüzeyinden temizler ve altındaki taze, sağlıklı cilt hücrelerini ortaya çıkarır.
  • İkinci adım Vortex Peeldir. Bu adımda, daha derin peeling için glikolik asit ve salisilik asidin gücünden yararlanılır.
  • Vorteks Ekstraksiyonu üçüncü adımdır. Bu HydraFacial adımı, gözenekleri tıkayan siyah noktaları ve gözenekleri vakumla geçerek temizler.
  • Son olarak, dördüncü adım Vortex-Fusion. HydraFacialın son adımında, antioksidanlar, peptitler ve hyalüronik asit gibi cildinize iyi gelen maddeler bir serum halinde cildinize sürülür.

HydraFacial öncesinde ne yapmalısınız?

HydraFacialden 48 saat önce retinol, glikolik asit ve salisilik asit içeren ürünler kullanmaktan kaçınmalsınız. Botoxtan beş gün sonra ve diğer medikal uygulamalardan iki hafta sonra bir HydraFacial yaptırabilirsiniz. Eğer yüzünüze lazer yaptırıyorsanız, HydraFacial yaptırmak için ortalama 1 ay beklemenizi öneririz.

Hydarfacial Sonrasında ne yapmalı?

HydraFacial tedavisinden sonra, 48 saat boyunca direkt olarak güneşe çıkmamalısınız. Güneşe çıkmadan önce mutlaka SPF 30 içeren güneş kremi sürmeli ve büyük bir şapka takarak yüzünüzü korumalısınız.