Botox®

 Botox nedir?

Günümüzde özellikle yüzdeki kırışıklıklarını gidermek amacıyla kullanılan, kolaylığı sayesinde kullanımı gün geçtikçe artan botox, aslında Clostridum Botulinum bakterisinin bir toksinidir.Dünyada en çok uygulanan estetik işlemlerden biri olduğu söylenebilir.Yüzümüzde günde binlerce kez çalışan mimik kaslarımız, belirgin kırışıklıklara yol açar ve bizi olduğumuzdan daha yaşlı gösterir. Botox tedavisi, yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerini yok eder. Botox uygulaması, FDA onayı almış kolay ve güvenilir bir uygulamadır.Botox uygulamaları, cerrahi yönteme kıyasla istenilen sonuçların daha kısa bir zamanda alınmasını sağladığı için, daha çok tercih edilir.

20 yılı aşkın bir süredir tıp dünyasında farklı tedavilerde de  kullanılan Botox uygulaması, geçici ama tatmin eden bir görünüme sahip olmanızı sağlamaktadır. Botox enjeksiyonları özellikle kaş arası, alın, kaz ayakları ve boyun bölgesine uygulanır. FDA onayı almış botox uygulaması, kişiye çok kolay uygulanır ve belirginleşen kırışıklıkların açılmasını sağlamaktadır.Botox yalnızca estetik anlamda daha genç ve pürüzsüz görünen bir cilde sahip olmak isteyenlerin değil, çeşitli cilt rahatsızlıkları nedeniyle oluşan sorunlardan kurtulmak isteyenlerin de başvurduğu bir yöntemdir.

Botox'un kişiye etkisi nedir?

Botox uygulandığı hastaya geçici felç etkisi yaratır. Sanılanın aksine botox, kasın tamamına değil yapılan bölgenin 1-2 cm çevresinde etkili olur. Yüz enjeksiyonlarında, mimik kaslarının hareketlerini kısıtlar, derin kırışıklıkların oluşmasını engeller.Fakat hastanın derin kırışıklıkları varsa botox enjeksiyonu sadece bu kırışıklıkları hafifletebilir. Tamamen engelleyemez. Derin kırışıklıkların giderilmesi prosedüründe botox ile beraber dolgu enjeksiyonu da kullanılır. Botox, Clostridum Botulinum bakterisinden üretilmiş doğal, protein yapısında bir ilaçtır ve dinamik kırışıklıklara yol açan kasları geçici süreyle giderir. İnce çizgiler ve derin olmayan kırışıklıkların giderilmesinde kullanılan botox, derin kırışıklıkların giderilmesini sadece hafifletir.

Etkisi ne kadar sürer?

Botoxun etkisi 4 -6 ay civarında surer. 6. aydan itibaren etkisini kaybetmeye başlar. Bu süre bazı kişilerde daha kısa, bazılarında ise daha uzun sürebilir bunun sebebi, uygulama yapılan bölgeye enjekte edilen dozun miktarına göre vücud tarafından metabolize edilme özelliğiyle ilgilidir. Botoxun etkisi geçince, işlem gören bölge eski haline döner. Botoxun etkisi uygulandığı bölge ile sınırlıdır.Uygulamanın tekrarlanması botox ömrünü uzatır.

Nasıl uygulanır?

Öncelikle kişinin beklentilerini de gözeterek enjeksiyon yapılacak bölge tespit edilir. Muayenehane şartlarında doktor tarafından yapılmalıdır.Uygulama çok ince iğnelerle enjeksiyon yöntemi ile yapılır. Uygulama öncesinde hastaya anestezik krem sürülür. Bu işlem sırasında duyulabilecek acıyı tamamen ortadan kaldırır. İşlem sonrasında buz uygulaması ile ağrının daha da azalması sağlanır. Böylelikle işlem sonrasında herhangi bir acı ya da ağrı duyulmaz. Tüm bu işlemler yaklaşık 10-15 dakika sürer.

Kimler botox yaptırmayı tercih ediyor?

Estetik yaptıranların yüzde 91.4’ünü kadınlar oluşturuyor fakat estetik yaptıran erkeklerde  önceki yıllara oranla gözle görülür bir artış var. Botox sadece kadınların tercih ettiği bir uygulama değil, Ülkemizde de botox yaptıran erkeklerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır.Hayatın her alanında görünüşüne önem veren binlerce kadın ve erkek Botox faydalarını keşfetmiştir.

Yaş sınırı var mı?

Botox daha iyi görünmek isteyen yetişkinler için uygundur. Kırışıklık tedavisinde bir alt ve üst yaş sınırı belirlemek zordur.Rahatsız edici oranda kırışıklıklar varsa, 18’li yaşlarda bile Botox uygulamalarına rastlamak mümkün. Çok ileri yaşlarda, sadece botox ile etkin bir sonuç sağlamak zor olsa da , yüz gençleştirme ameliyatları ile birlikte veya ameliyat yapılmadan sadece botox uygulaması ile geçici fakat tatmin edici sonuçlar alınabilir.

Botox yaptırıldığında yüz ifadesi kaybolur mu?

Botox uygulaması sonrasında yüz ifadeniz de bir değişiklik olmayacaktır. Botox yüz ifadenizi ve mimiklerinizi kaybetmek için değil, bu yüzden oluşan kırışıklıkların hafifletilmesi için kullanılan bir yöntemdir. Yüz kaslarını iyi bilen ve anatomik yapısına hakim bir doktor tarafından yapılan botox uygulaması ile ifadenizde bir değişiklik söz konusu değildir.

Botox yapılan bölgede şişlik olur mu?

Botoxun kalıcı hiçbir yan etkisi yoktur. Botox bir dolgu maddesi olmadığı için yapılan bölgede şişlik ya da dolgunluk olmaz.

Botox ne kadar sürede etki eder?

Botox uygulaması yapıldıktan 3-4 gün sonra etkisini göstermeye başlar, tam etkisini bir haftada gösterir.Tabi bu sürenin kişiden kişiye ve uygulanan doza göre değişiklik gösterdiği unutulmamalıdır. Düzenli uygulama yaptıran kişilerde kullanım süresi zamanla uzayabilir.

Herhangi bir risk var mı?

Botox uygulamalarının büyük oranda iyi sonuç verdiğini görüyoruz..Botox iğnesinin girdiği yerlerde 1-2 gün süren iğne izi olabilir. Nadiren de olsa uygulama bölgesinde morarma oluşabilir. Bu morluklar birkaç gün içinde geçer .Her uygulamada olduğu gibi konusunda deneyimli, iyi bir hekim seçmek son derece önemlidir.

Uygulama sonrasında neler yapılmalıdır?

Morarmayı önlemek için 10 dakika buz uygulaması yapılabilir. Uygulama sonrası 2 saat kadar başın öne veya arkaya sarkıtılmaması gerekir. Bu süre tamamlandıktan sonra kişi normal hayatına geri dönebilir.

Botox uygulamasının fiyatları nedir?

Botox fiyatları doktor, hastane, klinik özellikleri, kullanılan botoxun kalitesine göre değişmektedir.Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

GSM:  +90 530 068 44 33

           +90 212 241 46 24

           +90 544 268 44 33

 • Doğallığına Önem Verenlere Baby Botox

  Doğallığına Önem Verenlere Baby Botox Botox denilince akla donuk bir yüz geliyor. Aslında günümüz teknolojisi ile birleşen yöntemler sayesinde botox ile doğal sonuçlar almak mümkün. Yani hem kırışıklarınız azalacak hem de yüzünüzde donuk bir hava kalmayacak. Mimiklerinizi kaybetmeyeceğiniz baby Botoks uygulaması daha az dozda enjeksiyon ile yapılır.

 • Aşırı Terlemeye Botox ile Son

  Aşırı Terlemeye Botox ile Son Hiperhidroz yani aşırı terleme, kişilerin can sıkıcı ve rahat edemediği durumlardan biridir. Genellikle bu sorunu yaşayanlar tüm vücut olarak değil, bölgesel olarak aşırı terleme sorununu yaşar. El, ayak, koltuk altı gibi bölgeler en çok terleme oluşan yerlerdendir. Sadece sıcak hava dolayısıyla değil küçük bir efor, ani bir heyecan da kişilerin aşırı terlemesine yol açar.

 • İdeal Çene Yapısı İçin Masseter Botox

  İdeal Çene Yapısı İçin Masseter Botox Masseter botoks kişilerin ideal çene görüntüsüne sahip olmasını sağlıyor. İdeal çene kadınlarda ince ve yumuşak hatlardan oluşurken, erkeklerde ise kare yüz şeklinden meydana gelir. Çene hattınız, ideal görünümden uzaksa masseter botoks işlemiyle daha zarif ve estetik bir çeneye kavuşabilirsiniz. Anestezi endişesi olmadan, iyileşme süreci probleminden uzak bir uygulama için masseter botoksu değerlendirmelidir.

 • Gummy Smile Botoksu ile Gülümseyin!

  Gummy Smile Botoksu ile Gülümseyin! Gummy smile yani diş eti gülüşü kadınlarda özgüven sorununa neden olur. Kendine güven duygusunun ilk anahtarı olan gülme eylemi, herkes için aynı mutluluğu yaratmaz. Kişinin gülme çizgisi, diş etinin üzerinde ise güldüğü zaman estetik olmayan bir görüntü meydana gelebilir.Yüz yapısı ile uyumlu ve dengeli ağız yapısı kişilere samimi ve güvenli gülüşler sağlar. Hayatınızın en keyifli anlarında doyasıya gülmek için Gummy Smile botoksu yaptırabilirsiniz

 • Kusursuz Bir Boyun İçin Nefertiti Botox

  Kusursuz Bir Boyun İçin Nefertiti Botox Alt yüz nefertiti, uzun boyunlu çene hattına sahip olan Mısır Kraliçesinden gelir. Mısır döneminden beri kadınların güzellik anlayışlarının başında uzun ve pürüzsüz boyun görünümü geliyor. Günümüzde de bu güzellik akımı devam etmekte. Alt yüz nefertiti gençleştirici ve canlandırıcı botox uygulamasına verilen isimdir. Bu uygulamada kişilerin boyun ve çene çizgisi hedef alınarak daha genç ve sıkı bir boyuna sahip olmaları amaçlanır.

 • Kaz Ayaklarına Botox ile Veda Edin!

  Kaz Ayaklarına Botox ile Veda Edin! Orta yüz yani kaz ayakları adı verilen kırışıkları gidermek için orta yüz botoks işlemi yapılır. Göz çevresindeki kırışıklarının oluşma sebebi yaş faktörü ve tekrarlayan mimik hareketleridir. Bu kırışıklığın derinliği kişiden kişiye göre değişebilir. Göz kenarındaki kasların çok kullanılması kişinin erken yaşlarda kaz ayağı görüntüsüne sahip olmasına yol açabilir. Göz kısma veya gülmek gibi hareketler de kaz ayağı oluşumunun nedenlerinden bazılardır.

 • Alın Çizgilerine Botox Uygulaması

  Alın Çizgilerine Botox Uygulaması Alın botoksu, alın bölgesindeki çizgilere uygulanan gençleşme uygulamasıdır. Alın bölgesi her ne kadar küçük görünse de aslında yüzümüzün üçte birlik bölümünü içerir. Genç yaşlarda alın bölgesi pürüzsüzdür. Fakat yaş faktörü ve tekrarlayan alın kaslarının kullanımıyla birlikte bu bölgede çizgiler meydana çıkar. Bu çizgiler daha sonra kat izleri gibi derin bir çizgi haline dönüşür.