Dudak Dolgusu

Dudaklarınız İnce ve Nemsiz Mi?

İnce hacimsiz ve sönük dudaklar için dolgu uygulaması ile dudaklara kolayca hacim ve nem sağlanabilir.

Son zamanların en pratik ve popüler uygulaması olan Hyalüronik bazlı dolgu yardımı ile dudaklarınıza minik dokunuşlar yaparak daha dolgun hacimli ve estetik dudaklara kavuşabilirsiniz.

Dudak Dolgusu ile Evrensel Güzellik Sınırlarını Zorluyoruz

Dudak dolgusu her yaşta fresh ve cool yüz hatlarına sahip olmak isteyen kişilerin taze ve çekici görünmelerini sağlayan en önemli estetik dokunuşlardan biridir. Volume sahip dudaklar her daim çok daha etkileyici ve çekici bir duruş sergiler ve yüz ifadesinin daha genç görünmesini destekler. Dudak dolgusu dudaklara yalnızca volüm katmak amacıyla değil, aynı zamanda yaş almaya bağlı olarak gelişen ince çizgilenmeler ve nazolabial bölgeye kadar yansıyan sarkmaların da önüne geçmek için tedavi yöntemi olarak da sıklıkla tercih ediliyor. Fotoğraflanmanın ve “online” olmanın günden güne bizi daha çok sardığı yeni dönemle dikkati en çok konuşurken çektiğimizi biliyor muydunuz?

Dudak Dolgusu Güzelliğin Kapılarını Nasıl Aralıyor?

Dudak dolgusu Hyaluronik asit oranı çok yüksek olan ve vücudumuzda halihazırda zaten var olan bu asitle kolayca uyum sağlayabilen bir yapıya sahip olduğu için nemlendirme etkisini yoğun şekilde hissettiren ve doğal görünümü ile göz dolduran enjeksiyon işlemidir. Sadece sağladığı görünüm ile göz doldurmuyor aynı zamanda yumuşak yapısıyla da ince dudaklarınızı kendinize ait hissettirecek şekilde doğal hacime kavuşturuyor. Ek olarak tedavi amaçla uygulanan ve dudak çizgilerini ve yaşlanma belirtilerini hedef alan nem dolgusu ile de dudak renginizi tazelerken aynı zamanda çizgilerinizden kurtulup taze dudaklara sahip olmak mümkün.

Dudaklara İyi Bakmak Çok Önemli!

Vücudumuzun günlük rutinde dış etkenlerle temas eden ilk bariyeri derimiz, derimizin kuru kalmasının da erken yaşlanma belirtisine çok daha açık olduğunu biliyoruz. Dudaklarımız da yüzümüzün estetik görünmesinin en önemli unsuru iken birçok dış etmene ilk bariyer olan fakat en hassas deriye sahip. Yemek ile sıcak soğuk hassasiyeti yaşattığımız, kimi zaman sigaraya maruz bıraktığımız bu hassas derinin nemini kaybetmesine çok kolay sebep olabiliyoruz.

Kim Mükemmel Dudaklara Sahip Olmak İstemez Ki?

Sosyal medyanın hayatımıza hızlı girişi, görsel özelliklerimize daha fazla özen göstermek gerektiğini herkese kanıtladı. Fotoğrafları çok daha dikkatle incelediğinizde ince, hacimsiz ve kontürü belirgin olmayan dudaklara sahip hisseden herkes dudak dolgusu tercih edebilir. Özellikle de yaş almanın negatif etkilerinden biri de dudakların yer çekimine yenik düşmesi kaybettiği hyaluronik asit oranı sebebiyle volümünü kaybetmiş ve sönmüş bir dudak görünümüne neden olmasıdır. Tam da tüm bu sebepler göz önüne alındığında kadın-erkek, genç-yaşlı fark etmeksizin dudak dolgusu herkesin imdadına yetişebilen estetik uygulamaların en etkileyici ve hızlı sonuç veren dokunuşudur.

Dolgun Dudaklara Sahip Olmanın Yan Etkileri Var Mı?

Dudak dolgusunda dikkat edilmesi gereken en önemli konu cilt uyumlu dermal dolgular kullanıldığından emin olmak ve mutlaka uzman hekim tarafından enjeksiyon işleminin gerçekleştirilmesi gerektiğidir. Biz Quartz Poliklinik olarak FDA onaylı dermal ve cilde uyumlu dolguları uygulamaktayız. İşlem öncesinde mutlaka kişiye ait özel bir form oluşturulup hastanın tüm tıbbi geçmişi ile ilgili doktorun bilgilendirilmesi çok önemlidir.

Dudak Dolgusunu Ertelemeyin!

Tam Zamanı Olduğunu Anlamak İçin 10 Neden!

 1. Altın orana yakın yüz hatlarına sahip olmanın anahtarını yakala
 2. Dolgun dudaklarla daha genç görün
 3. Kırışıklıklarından kurtul
 4. Photoshop yapmaktan kurtul
 5. Asimetri problemini çöz
 6. Doğal ve Gerçekçi hacime kavuş
 7. İyileşme sürecine ihtiyaç duyma
 8. Diş sağlığında sorun varsa dudaklarının güzelliğiyle gizle
 9. Makyajla kendini yorma
 10. ÖZGÜVEN TAZELE

Dudak Dolgusu Hazırlık Aşaması

dudak dolgusuMuayene öncesinde hastanın  güler pozisyonunda ön ve yan profili dijital olarak alınır. Gerek önden gerek yandan alınan fotoğraflar, kişinin öncelikle ihtiyacı sonra da yaşı, diş ve kemik yapısı, yüz hatları ile uyumlu dudaklar tasarlanır. Dudakların orantılı ve estetik olarak güzel ve naturel  görünmesi son derece önemlidir.

Dudaklardaki dolgunlaştırma işlemi sadece matematiksel orantıya bağlı değildir. Aynı zamanda cerrahın estetik bakış açısı ve birikimlerinin birleşmesi ile mükemmel dolgunluktaki dudaklar hedeflenir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudaklar yüz bölgesindeki en hassas bölgelerden biridir. Dudak dolgusu uygulama öncesinde  Hyalüronik asit uygulanacak dudak bölgesine işlem sırasında acı ya da ağrı duyulmaması için lokal anestezi uygulanır. Bu sırada 10 dakika süren buz kompresi uygulaması yapılır.  Bu vazokonstrüksiyon , damarlarda daralma olmasını sağlar ve kanama riskini azaltır.

Dudak dolgusu işlemlerinde hastanın  dudaklarındaki ihtiyaca göre ve hastanın beklentilerini karşılayacak biçimde dolgu yapılır. Hastanın isteklerinin yanı sıra hekimimiz estetik bir bakış açısıyla, hastanın yüzüne en güzel yakışacak dolgu uygulamasını yapmaktadır.

Dudak dolgusunda dikkat edilmesi gereken noktalar;

Kullanılacak dolgu miktarı; Dudak dolgusu yapılırken en önemli nokta dudaklara hangi oranda dolgu maddesi uygulanacağıdır. Yaş almaya bağlı olarak incelen dudaklara 1cc oranında , yapısal olarak dudaklarında incelik bulunan kişilere ise 2cc oranında hyalüronik asit dolgusu kullanılmalıdır.

Dudak kenarları: Dudak dolgu uygulamasında dudak sınırları belirginleştirilmeli, dudak kenarlarının hafif yukarıya doğru kalkık olması sağlanmalıdır.

Uyum: Alt ve üst dudak arasındaki görsel ve estetiksel uyum sağlanmalı ve korunmalıdır.

Uygulama Noktaları: Dudak dolgusu uygulamasındaki en önemli nokta ise dolgu maddesinin dudağa hangi bölgeden uygulanması gerektiği. Uygulanacak alanın doğru seçilerek uygulanması halinde dudaklar gözalıcı dolgunluk ve estetik yapıda oluyor.

Dudak üzerinde Hyalüronik Asit Uygulama Alanları

Dudak üzerinde üç temel uygulama alanı bulunur. Dudağın profili, volümü ve projeksiyonu hedeflenerek dolgu işlemi yapılmaktadır.

Dudak Profili; üst ve alt dudak sınırını belirleyen çizgi, dudak profili olarak adlandırılır.

Dudak Volümü; alt ve üst dudak vermilion bölgesindeki hacimli alandır.

Dudak Projeksiyonu; alt ve üst dudakta vermilion dış sınır hattı ile ıslak-kuru vermilion arasındaki alan dudak projeksiyonu olarak adlandırılır.

Dudak üzerinde hangi noktadan ne kadar dudak dolgusu yapılacağı her kişide farklılık gösterir. Dudak ve yüz ile orantısı tüm insanlarda birbirinden farklı olduğu için hyalüronik asitin yapılacağı bölgeler de birbirinden farklı olmaktadır.

Dudak Dolgusu Kaç Ay Kalıcı?

Kullanılan dolgunun kalitesinin farkını hissedeceğiniz en önemli konu da kalıcılık oranı. FDA onaylı kullandığımız hyaluronik asit oranı çok yüksek olan A+ dolgular sayesinde mükemmel dudaklarınızı 16-18  ay korumanız mümkün.

Dudak Dolgusu Bağımlılık Yapabilir! Tekrar Dolgu Yaptırabilir miyim?

Elbette dolgunun hacmini kaybettiğini hissetmeye başladığın an tekrar dolgu uygulaması yapmak mümkün ve hatta ikinci dolgunun çoğu zaman daha kalıcı olduğunu biliyor muydun?

Mükemmel estetiklikte dudakların yapısal özellikleri nasıl olur?

 • Dudakların genç, estetik ve istenilen özelliklerde olması için;
 • Yan profilde alt dudağın üst dudağa oranla 1-2 mm önde olması beklenir.
 • Dudak bölgesinde bulunan Philtral kolon  belirgin derecede dolgundur.
 • Vermillon çizgisi kalın ve belirgindir.
 • Ağız köşesi yukarıya doğru açılanarak yüzün sevecen ve gülümser görünür
 • Dudak volümü, projeksiyonu ve profili  birbiriyle harmonik yapıdadır.

Dudak Dolgusu Harika Oldu, Şimdi Onlara Nasıl İyi Bakabilirsiniz Sorusunun Yanıtları!

-Uygulama sonrası ödem oluşmasını en aza indirmek için bol su içilmeli

-Uygulama takibi ilk 24 saat Spor yapmamalı

-Uygulama sonrası ilk 72 saat Sauna, Buhar ve Güneş ışığına maruz kalmamalı

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak dolgusu fiyatları kullanılan dolgu miktarına göre değişir. Dudak dolgusu fiyatları Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 02122414624  no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak dudak dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Dudak Dolgusu
Bu Yazılar İlginizi Çekebilir