Dudak Dolgusu

Dudaklarınız İnce ve Nemsiz Mi?

İnce hacimsiz ve sönük dudaklar için dolgu uygulaması ile dudaklara kolayca hacim ve nem sağlanabilir.

Son zamanların en pratik ve popüler uygulaması olan Hyalüronik bazlı dolgu yardımı ile dudaklarınıza minik dokunuşlar yaparak daha dolgun hacimli ve estetik dudaklara kavuşabilirsiniz.

Dudak Dolgusu ile Evrensel Güzellik Sınırlarını Zorluyoruz

Dudak dolgusu her yaşta fresh ve cool yüz hatlarına sahip olmak isteyen kişilerin taze ve çekici görünmelerini sağlayan en önemli estetik dokunuşlardan biridir. Volume sahip dudaklar her daim çok daha etkileyici ve çekici bir duruş sergiler ve yüz ifadesinin daha genç görünmesini destekler. Dudak dolgusu dudaklara yalnızca volüm katmak amacıyla değil, aynı zamanda yaş almaya bağlı olarak gelişen ince çizgilenmeler ve nazolabial bölgeye kadar yansıyan sarkmaların da önüne geçmek için tedavi yöntemi olarak da sıklıkla tercih ediliyor. Fotoğraflanmanın ve “online” olmanın günden güne bizi daha çok sardığı yeni dönemle dikkati en çok konuşurken çektiğimizi biliyor muydunuz? 

Dudak Dolgusu Güzelliğin Kapılarını Nasıl Aralıyor?

Dudak dolgusu Hyaluronik asit oranı çok yüksek olan ve vücudumuzda halihazırda zaten varolan bu asitle kolayca uyum sağlayabilen bir yapıya sahip olduğu için nemlendirme etkisini yoğun şekilde hissettiren ve doğal görünümü ile göz dolduran enjeksiyon işlemidir. Sadece sağladığı görünüm ile göz doldurmuyor aynı zamanda yumuşak yapısıyla da ince dudaklarınızı kendinize ait hissettirecek şekilde doğal hacime kavuşturuyor. Ek olarak tedavi amaçla uygulanan ve dudak çizgilerini ve yaşlanma belirtilerini hedef alan nem dolgusu ile de dudak renginizi tazelerken aynı zamanda çizgilerinizden kurtulup taze dudaklara sahip olmak mümkün. 

Dudaklara İyi Bakmak Çok Önemli!

Vücudumuzun günlük rutinde dış etkenlerle temas eden ilk bariyeri derimiz, derimizin kuru kalmasının da erken yaşlanma belirtisine çok daha açık olduğunu biliyoruz. Dudaklarımız da yüzümüzün estetik görünmesinin en önemli unsuru iken birçok dış etmene ilk bariyer olan fakat en hassas deriye sahip. Yemek ile sıcak soğuk hassasiyeti yaşattığımız, kimi zaman sigaraya maruz bıraktığımız bu hassas derinin nemini kaybetmesine çok kolay sebep olabiliyoruz. 

Kim Mükemmel Dudaklara Sahip Olmak İstemez Ki?

Sosyal medyanın hayatımıza hızlı girişi, görsel özelliklerimize daha fazla özen göstermek gerektiğini herkese kanıtladı. Fotoğrafları çok daha dikkatle incelediğinizde ince, hacimsiz ve kontürü belirgin olmayan dudaklara sahip hisseden herkes dudak dolgusu tercih edebilir. Özellikle de yaş almanın negatif etkilerinden biri de dudakların yer çekimine yenik düşmesi kaybettiği hyaluronik asit oranı sebebiyle volümünü kaybetmiş ve sönmüş bir dudak görünümüne neden olmasıdır. Tam da tüm bu sebepler göz önüne alındığında kadın-erkek, genç-yaşlı fark etmeksizin dudak dolgusu herkesin imdadına yetişebilen estetik uygulamaların en etkileyici ve hızlı sonuç veren dokunuşudur. 

Dolgun Dudaklara Sahip Olmanın Yan Etkileri Var Mı?

Dudak dolgusunda dikkat edilmesi gereken en önemli konu cilt uyumlu dermal dolgular kullanıldığından emin olmak ve mutlaka uzman hekim tarafından enjeksiyon işleminin gerçekleştirilmesi gerektiğidir. Biz Quartz Poliklinik olarak FDA onaylı dermal ve cilde uyumlu dolguları uygulamaktayız. İşlem öncesinde mutlaka kişiye ait özel bir form oluşturulup hastanın tüm tıbbi geçmişi ile ilgili doktorun bilgilendirilmesi çok önemlidir. 

Dudak Dolgusunu Ertelemeyin! 

Tam Zamanı Olduğunu Anlamak İçin 10 Neden!

 1. Altın orana yakın yüz hatlarına sahip olmanın anahtarını yakala
 2. Dolgun dudaklarla daha genç görün
 3. Kırışıklıklarından kurtul
 4. Photoshop yapmaktan kurtul
 5. Asimetri problemini çöz
 6. Doğal ve Gerçekçi hacime kavuş
 7. İyileşme sürecine ihtiyaç duyma
 8. Diş sağlığında sorun varsa dudaklarının güzelliğiyle gizle
 9. Makyajla kendini yorma
 10. ÖZGÜVEN TAZELE

Mükemmel Dudaklar Kaç Ay Kalıcı?

Kullanılan dolgunun kalitesinin farkını hissedeceğiniz en önemli konu da kalıcılık oranı. FDA onaylı kullandığımız hyaluronik asit oranı çok yüksek olan A+ dolgular sayesinde mükemmel dudaklarınızı 16-18  ay korumanız mümkün. Fakat bunun için Quartz Poliklinik’e başvurmanız gerekiyor. 

Dudak Dolgusu Bağımlılık Yapabilir!Tekrar Dolgu Yaptırabilir miyim?

Elbette dolgunun hacmini kaybettiğini hissetmeye başladığın an tekrar dolgu uygulaması yapmak mümkün ve hatta ikinci dolgunun çoğu zaman daha kalıcı olduğunu biliyor muydun?

Dudak Dolgusu Harika Oldu, Şimdi Onlara Nasıl İyi Bakabilirsiniz Sorusunun Yanıtları!

-Uygulama sonrası ödem oluşmasını en aza indirmek için bol su içilmeli

-Uygulama takibi ilk 24 saat Spor yapmamalı

-Uygulama sonrası ilk 72 saat Sauna, Buhar ve Güneş ışığına maruz kalmamalı

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 02122414624  no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak dudak dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Dudak Dolgusu

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

DUDAK DOLGUSU

Bir Sorunuz mu Var ?

Dudak Dolgu uygulamaları hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Dudak Dolgusu” İçin 20 Soru Soruldu

 1. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam ben dudak dolgusu yaptırmak istiyorum. Hyaluronik asit dudak dolgusu hakkında bilgi verir misiniz?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Hyaluronic asit, vücutta bulunan ve vücudun su tutmasına yardımcı olan bir moleküldür. Bu molekül, kişinin yaşı ilerledikçe vücutta azalır. Yaşlanma faktörüyle birlikte azalan Hyaluronic asit, dışarıdan yapılan takviyelerle desteklenebilir. İncelen, hacimsiz görünen dudaklar Hyaluronic dudak dolgusu ile tekrar istenen forma kavuşturulur. Dudak dolgusunun kalıcılığı genellikle 4-6 ay arasındadır. Sadece 5 dakika süren işlemde, ihtiyaca uygun noktalara dolgu enjektesi yapılır. Dudak çizgisi belirginleştirme, dudak kenarındaki çizgileri azaltma ve dudaklarda daha kalın bir görüntü için Hyaluronic Asit tercih edilir.Sevgiler.

 2. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar benim dudaklarım çok ince daha dolgun ve güzel görünmesi için dudak dolgusu yaptırmak istiyorum. Ama ördek dudak gibi görünmesinden çok korkuyorum. Böyle bir görüntü olmadan dudak dolgusu mümkün mü?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Dudak dolgusuyla ilgili en sık karşımıza çıkan problem ‘ördek dudak’ görüntüsüdür. Ördek dudaklar yanlış yapılan dudak dolgusunun sonunda ortaya çıkar. Dudak dolgusu her zaman sahte bir görüntü ortaya çıkarmaz. Doğru yapılan dudak dolgusunun sonunda dolgun, doğal ve çekici görünen dudaklara sahip olabilirsiniz. Dudak dolgusunun doğal görünmesi için dolgu enjekte edildikten sonra homojen olarak dudaklara yayılması gerekir. Böylece dolgu tek bir bölgede toplanmaz ve ördek dudak görüntüsü oluşturmaz. Dudak dolgusu yaptırırken ne kadar dolgu uygulanacağı ve hangi noktalara enjekte edildiği de çok önemlidir. Bu nedenle mutlaka uzman bir cerraha dudak dolgusu yaptırmalısınız. Sevgiler.

 3. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam ben angel lip lifting operasyonu yaptırmak istiyorum. Size danışmak istediğim konu alt dudak şekli ile ilgili üst dudak kaldırıldığında alt dudağa dolgu yapılıyor mu? cevaplarsanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Alt dudağa dolgu olabilir. Eğer alt dudak ince değil, alt dudak yeterli ise o zaman gerekli değil. Ama her iki dudak ince ve mesafe uzunsa angel lip lift yaptığınız zaman alt dudağın biraz daha kalın olması gerekli. Dolayısı ile alt dudağa dolgu yapmak gerekebilir. Eğer alt ve üst dudak eşit ise. Kombinasyonlardan bir diğeri bu bölgeyi kaldırdıktan sonra özellikle alt çene bölgesi küçük olduysa o zaman çeneye dolgu ya da yağ enjeksiyonu yapabiliyoruz. Kombinasyonlar özellikle burada oldukça kıymetli oluyor. Çene kontürü için de çok önemli. Bu bölgeye destek oluyoruz. Mesela hastanın burun kanatları geniş ise lip lift yaparken bunları daraltabiliyoruz. Sevgiler.

 4. Misafir dedi ki:

  Hocam iyi günler, dudak kaldırma ameliyatında çene için dolgu veya protez hangisini tercih ediyorsunuz? teşekkürler.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Yine ihtiyaca göre tercih yapıyorum. Çok küçük bir alan ise ve çene çok geride değilse dolgu kullanabiliriz. Özellikle çene ucunda çok minik bir gerilik varsa dolgu ile bunu çözebiliriz. Ama çene çok geride ise o zaman bu bölgeye protez kullanmakta fayda var. Kalıcılığı arttırıyor. Fakat protezin bir süre sonra kemikte erimeye neden olduğuna dair yayınlar var. Dolayısıyla evet kalıcı bir çözüm ama burada tercih etmek gerekiyor. Protez ile birlikte oradaki kemikte bir erime olur mu? şeklindeki düşünceyi. Ama tabi ki kalıcı çözüm oluyor. Ama bunların hepsinden önce eğer çeneye bir müdahale yapacaksak dişle ilgili bir problemin olmaması gerekiyor.Sevgiler.

 5. Misafir dedi ki:

  Burun kanatlarım çok geniş. Dudak kaldırma ameliyatı çözüm oluyor mu? teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, İşlemden hemen sonra biraz ödem oluyor. Sanki daha çok genişlemiş gibi bir görüntü oluyor. Bu çok aldatıcı. Bir hafta sonra herhangi bir şişlik kalmıyor. Ama ekstra bir daraltmaya ihtiyaç varsa burun kanatlarında aynı işlem sırasında da yapılabilir. Çünkü orada bir kesi yapıyoruz. Gerekli ise ekstradan bir daraltma yapabiliriz. İyileşme aynı sürede olduğu için tekrar tekrar ameliyat olmaya gerek kalmıyor. Eğer burnun geri kalanı ile ilgili bir problem yoksa. Sevgiler.

 6. Misafir dedi ki:

  İyi günler, benim dudağımda 3 senedir kalıcı dolgu var ama artık çok sıkıldım ve dudaklarımın eski haline dönmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, kalıcı olan dolguları eritebiliyoruz. Cerrahi bir müdahale sonucunda kalıcı dolgunuzu çıkartabiliriz. Eğer sonrasında yine isterseniz minik dozlarda geçici dolgu uygulaması yaptırabilirsiniz. Sevgiler.

 7. Misafir dedi ki:

  Merhaba hocam benim üst dudağım çok ince dolgu yaptırmak istiyorum. Ama kalıcı olmasını istiyorum kalıcı dudak dolgusu mümkün mü?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba kalıcı dolguları önermiyorum. Kullandığımız hyalüronik asit bazlı dolgulardır. Bunların vücuda herhangi bir zararı yoktur ve geçici dolgu uygulamalarıdır. Ama eğer üst dudağınızdan şikayetçi iseniz ve kalıcı bir uygulama istiyorsanız size angel lip lift dediğimiz dudak kaldırma ameliyatını önerebilirim. Böylece hem dudaklarınız daha kalkık ve dolgun görünür hemde yüzünüzde gençlik etkisini görebilirsiniz. Ayrıca lip lift ameliyatının sonucu kalıcıdır. Böylece uzun yıllar kalkık dudaklara kavuşabilirsiniz.Sevgiler.

 8. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam ben 17 yaşındayım. Dudağıma dolgu yaptırmak istiyorum. Dolgu fiyatı nedir?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, eğer yüzünüzde asimetri yada kusur oluşturacak boyutta bir sorun yoksa 18 yaşından önce medikal bir uygulama yapmayı tercih etmiyorum. Bunun için en azından 18- 19 yaşına kadar beklemenizi öneririm. Eğer sizi rahatsız edecek kadar dudağınızda sorun varsa bunun için öncelikle bir görmemiz gerekir hem randevu hem de fiyat bilgisi için kliniğimizi arayabilirsiniz.Sevgiler.

 9. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar hocam dudak dolgusu yaptırmayı düşünüyorum ama kendi dudağıma bir zararı var mıdır? bu konuda bilgi verir misiniz?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, dudak dolgusunda hyalüronik asit bazlı dolgular kullanılmaktadır. Bu dolgu maddeleri zaten insan vücudunda doğal olarak bulunmaktadır. Bundan dolayı herhangi bir zararı ve yan etkisi yoktur. Zaten eriyebilen ve vücuttan atılabilen maddelerdir. Zaman içinde dolgunuz eriyerek kendiliğinden kaybolacaktır.Sevgiler.

 10. Misafir dedi ki:

  İyi günler benim alt ve üst dudağım çok orantısız. Üst dudağım çok ince güldüğümde çizgi gibi oluyor. Bunun için ne yapabilirim?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, üst ve alt dudağı orantılı hale getirmek için üst dudağınıza hyalüronik asit bazlı dolgu maddesi enjekte edilerek daha orantılı görünmesi sağlanabilir. Bu dolgu uygulamalarının 6 ila 7 ay kadar kalıcılığı vardır bu nedenle belli aralıklar ile tekrarlayarak isteğiniz dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir