Dudaklarınız İnce ve Nemsiz Mi?

İnce dudaklar için dolgu uygulamaları ile dudaklara hacim ve nem sağlanabilir.

Son zamanların en pratik ve en popüler uygulaması olan Hyalüronik bazlı dolgu maddeleri ile dudaklarınıza minik dokunuşlar yaparak daha dolgun hacimli ve estetik dudaklara kavuşmanız sağlanır.

Dudak Dolgusu nedir?

Dolgun ve çekici dudaklar her kadının hayalidir. Kadınlar bu hayaline dudak dolgusu, sayesinde 10-15 dakika içinde kavuşabiliyor. Günümüzün en yaygın güzellik dokunuşlarından biri de dudak dolguları oluyor. İnce dudaklı kadınlar veya dudaklarının dolgunluğunu ön plana çıkarmak isteyen kişiler dudak dolgusuyla doğal ve belirgin dudaklara kavuşuyor. Dudak dolgusundan sonra iyileşme süreci oldukça kısa olduğu için öğle molanız da veya arkadaş buluşmalarına gitmeden önce kısa bir işlemle dudaklarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. Dudak dolgusundan sonra en doğal ve etkili sonuçları 2 hafta sonra görmeye başlayacaksınız.

ÇOK SORULAN SORULAR

İnce dudaklar, kadınların çoğu için estetik olmayan bir görüntüdür. Dudak dolgusu ile dudak büyütme, dudak hacmini artırabilir ve dudak kenarları boyunca yaşa bağlı kırışıklıkları doldurarak ruj çizgilerinin görünümünü azaltabilir. 18 yaşının üzerinde olan herkes dudak dolgusu yaptırabilir. Dudak dolgusu yaptırmadan önce bu uygulamanın detaylarını, kalıcılığını ve etkilerini iyice araştırmalısınız.

Her yaştaki yetişkinler dudak dolgusu için aday olabilir. Doğal olarak ince dudaklı veya dudak hacminde yaşla ilişkili bir azalma olan hastalar tipik olarak işlemden etkili sonuçlar elde ederler. Dudak dolgusu yaptıracak olan kişilerin ciddi sağlık problemi olmaması gerekir. Uygulamadan önce fotoğraf çekilerek dudak dolgusundan sonra önce ve sonrası fotoğrafları karşılaştırılarak hastaya işlemin etkileri görsel olarak sunulur.

Dudak dolgusunun bilinen bir yan etkisi yoktur, fakat kişilerin dudak dolgusu yaptırmadan önce alerjik durumlarını doktorla paylaşmaları gerekmektedir. Dolgunun içindeki alerjiye sebep olabilecek maddeler rapor edilmeli, alerjik bünyeler için ön hazırlık yapılmalıdır.

Bunun yanı sıra kalıcı dudak dolgusu yaptırmak isteyen kişiler, genel anestezi için mutlaka ön bilgi vermelidir. Solunum problemi olan kişiler, genel anesteziden önce bir takım testler yaptırmalıdır.

Dudak büyütme işlemini gerçekleştirmek için çok çeşitli dermal dolgu maddeleri ve dudak dolguları vardır fakat bunların tamamı insan cildi için uyumlu değildir. Kliniğimizde kullanılan dolguların tamamı FDA onaylıdır ve hepsi insanlarda kullanılabilen güvenli dolgulardır. Bu nedenle dudak dolgunuzu mutlaka bir doktora yaptırmalı ve klinik ortamında bu işlemi gerçekleştirmelisiniz.

İnce dudakları daha dolgun göstermek için kullanılan geçici dolgu maddelerinin kalıcılığı uygulanan miktara, vücudunuzun bu maddeyi ne kadar hızlı kırabileceğine ve daha önceki dolgu tecrübelerinize bağlıdır. Dudak dolgusunun kalıcılığı 6-12 ay arasındadır. Daha önce dolgu yaptıran kişilerde bu süre üst sınıra yaklaşırken, ilk dolgusu olan kişilerde 6-9 ay arasında eski görünüme dönülebiliyor.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Dudak dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

DUDAK DOLGUSU

Bir Sorunuz mu Var ?

Dudak Dolgu uygulamaları hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Dudak Dolgusu” için 10 soru soruldu.

 1. Misafir dedi ki:

  İyi günler, benim dudağımda 3 senedir kalıcı dolgu var ama artık çok sıkıldım ve dudaklarımın eski haline dönmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, kalıcı olan dolguları eritebiliyoruz. Cerrahi bir müdahale sonucunda kalıcı dolgunuzu çıkartabiliriz. Eğer sonrasında yine isterseniz minik dozlarda geçici dolgu uygulaması yaptırabilirsiniz. Sevgiler.

 2. Misafir dedi ki:

  Merhaba hocam benim üst dudağım çok ince dolgu yaptırmak istiyorum. Ama kalıcı olmasını istiyorum kalıcı dudak dolgusu mümkün mü?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba kalıcı dolguları önermiyorum. Kullandığımız hyalüronik asit bazlı dolgulardır. Bunların vücuda herhangi bir zararı yoktur ve geçici dolgu uygulamalarıdır. Ama eğer üst dudağınızdan şikayetçi iseniz ve kalıcı bir uygulama istiyorsanız size angel lip lift dediğimiz dudak kaldırma ameliyatını önerebilirim. Böylece hem dudaklarınız daha kalkık ve dolgun görünür hemde yüzünüzde gençlik etkisini görebilirsiniz. Ayrıca lip lift ameliyatının sonucu kalıcıdır. Böylece uzun yıllar kalkık dudaklara kavuşabilirsiniz.Sevgiler.

 3. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam ben 17 yaşındayım. Dudağıma dolgu yaptırmak istiyorum. Dolgu fiyatı nedir?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, eğer yüzünüzde asimetri yada kusur oluşturacak boyutta bir sorun yoksa 18 yaşından önce medikal bir uygulama yapmayı tercih etmiyorum. Bunun için en azından 18- 19 yaşına kadar beklemenizi öneririm. Eğer sizi rahatsız edecek kadar dudağınızda sorun varsa bunun için öncelikle bir görmemiz gerekir hem randevu hem de fiyat bilgisi için kliniğimizi arayabilirsiniz.Sevgiler.

 4. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar hocam dudak dolgusu yaptırmayı düşünüyorum ama kendi dudağıma bir zararı var mıdır? bu konuda bilgi verir misiniz?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, dudak dolgusunda hyalüronik asit bazlı dolgular kullanılmaktadır. Bu dolgu maddeleri zaten insan vücudunda doğal olarak bulunmaktadır. Bundan dolayı herhangi bir zararı ve yan etkisi yoktur. Zaten eriyebilen ve vücuttan atılabilen maddelerdir. Zaman içinde dolgunuz eriyerek kendiliğinden kaybolacaktır.Sevgiler.

 5. Misafir dedi ki:

  İyi günler benim alt ve üst dudağım çok orantısız. Üst dudağım çok ince güldüğümde çizgi gibi oluyor. Bunun için ne yapabilirim?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, üst ve alt dudağı orantılı hale getirmek için üst dudağınıza hyalüronik asit bazlı dolgu maddesi enjekte edilerek daha orantılı görünmesi sağlanabilir. Bu dolgu uygulamalarının 6 ila 7 ay kadar kalıcılığı vardır bu nedenle belli aralıklar ile tekrarlayarak isteğiniz dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir