+90 ( 212 ) 241 46 24 Harbiye Mahallesi Abdi İpekçi Cad. Park Apt. No:19-1 Kat:2 Nişantaşı

Dudak Dolgusu

Dolgun ve çekici dudaklar her kadının hayalidir. Kadınlar bu hayaline dudak dolgusu, sayesinde 10-15 dakika içinde kavuşabiliyor. Günümüzün en yaygın güzellik dokunuşlarından biri de dudak dolguları oluyor. İnce dudaklı kadınlar veya dudaklarının dolgunluğunu ön plana çıkarmak isteyen kişiler dudak dolgusuyla doğal ve belirgin dudaklara kavuşuyor. Dudak dolgusundan sonra iyileşme süreci oldukça kısa olduğu için öğle molanız da veya arkadaş buluşmalarına gitmeden önce kısa bir işlemle dudaklarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. Dudak dolgusundan sonra en doğal ve etkili sonuçları 2 hafta sonra görmeye başlayacaksınız.

Kimlere uygundur?

İnce dudaklar, kadınların çoğu için estetik olmayan bir görüntüdür. Dudak dolgusu ile dudak büyütme, dudak hacmini artırabilir ve dudak kenarları boyunca yaşa bağlı kırışıklıkları doldurarak ruj çizgilerinin görünümünü azaltabilir. 18 yaşının üzerinde olan herkes dudak dolgusu yaptırabilir. Dudak dolgusu yaptırmadan önce bu uygulamanın detaylarını, kalıcılığını ve etkilerini iyice araştırmalısınız.

Her yaştaki yetişkinler dudak dolgusu için aday olabilir. Doğal olarak ince dudaklı veya dudak hacminde yaşla ilişkili bir azalma olan hastalar tipik olarak işlemden etkili sonuçlar elde ederler. Dudak dolgusu yaptıracak olan kişilerin ciddi sağlık problemi olmaması gerekir. Uygulamadan önce fotoğraf çekilerek dudak dolgusundan sonra önce ve sonrası fotoğrafları karşılaştırılarak hastaya işlemin etkileri görsel olarak sunulur.

Dudak dolgusunun yan etkileri

Dudak dolgusunun bilinen bir yan etkisi yoktur, fakat kişilerin dudak dolgusu yaptırmadan önce alerjik durumlarını doktorla paylaşmaları gerekmektedir. Dolgunun içindeki alerjiye sebep olabilecek maddeler rapor edilmeli, alerjik bünyeler için ön hazırlık yapılmalıdır.

Bunun yanı sıra kalıcı dudak dolgusu yaptırmak isteyen kişiler, genel anestezi için mutlaka ön bilgi vermelidir. Solunum problemi olan kişiler, genel anesteziden önce bir takım testler yaptırmalıdır.

Dudak büyütme işlemini gerçekleştirmek için çok çeşitli dermal dolgu maddeleri ve dudak dolguları vardır fakat bunların tamamı insan cildi için uyumlu değildir. Kliniğimizde kullanılan dolguların tamamı FDA onaylıdır ve hepsi insanlarda kullanılabilen güvenli dolgulardır. Bu nedenle dudak dolgunuzu mutlaka bir doktora yaptırmalı ve klinik ortamında bu işlemi gerçekleştirmelisiniz.

Dudak dolgusu ne kadar kalır?

İnce dudakları daha dolgun göstermek için kullanılan geçici dolgu maddelerinin kalıcılığı uygulanan miktara, vücudunuzun bu maddeyi ne kadar hızlı kırabileceğine ve daha önceki dolgu tecrübelerinize bağlıdır. Dudak dolgusunun kalıcılığı 6-12 ay arasındadır. Daha önce dolgu yaptıran kişilerde bu süre üst sınıra yaklaşırken, ilk dolgusu olan kişilerde 6-9 ay arasında eski görünüme dönülebiliyor.

1 Yorum
Funda
İyi günler benim alt ve üst dudağım çok orantısız. Üst dudağım çok ince güldüğümde çizgi gibi oluyor. Bunun için ne yapabilirim?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, üst ve alt dudağı orantılı hale getirmek için üst dudağınıza hyalüronik asit bazlı dolgu maddesi enjekte edilerek daha orantılı görünmesi sağlanabilir. Bu dolgu uygulamalarının 6 ila 7 ay kadar kalıcılığı vardır bu nedenle belli aralıklar ile tekrarlayarak isteğiniz dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Sevgiler.
HEMEN ARA RANDEVU AL
DİL SEÇ