rus tekniği dudak dolgusu Rus tekniği dudak dolgusu nedir, Rus tekniği dudak dolgusunun diğer dolgu yöntemlerinden farkı nedir detaylı olarak derledik.

Dudakların kadınların önem verdiği yüzün önemli bir bölgesidir. Her gün değişen güzellik standartları bir yana tarihten bugüne kadar dolgun dudaklar her zaman daha çekici olmuştur.

Genetik yapı nedeniyle dudak şekilleri ve dolgunluğu kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir.

Bazı kişilerde sadece alt veya üst dudakta incelik varken bazılarında ise her iki kısımda da incelik sorunu olabilmektedir.

Dudak şeklini düzeltmek ve dolgunlaştırmak için ise günümüzde estetik müdahaleler yapılmaktadır. Botoks yardımı ile dudaklar istenilen boyut ve şekle getirilebilmektedir.

Dolgu yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu dolgunun içeriği ve boyutudur. Çoğu kişi yanlış kişilere dolgu yaptırdığı için dudaklarında kalıcı hasarlara ve daha kötü bir estetik görünüme neden olabilmektedir.

Dudak dolgusu ile sizde daha çekici bir kadın haline gelebilir hayalini kurduğunuz dudak görünümüne kavuşabilirsiniz.

Rus tekniği dudak dolgusunu diğer dolgu yöntemlerinden ayıran yönü dudak çevresinin belirginleştirilmesidir.  Rus tekniği dudak dolgusunda kullanılan dolgu maddesi kalıcı bir içerikte değildir.

Bu yöntemin diğer dolgu yöntemlerine göre tercih edilmesinin nedeni ise daha doğal ve dolgun bir görünüm oluşturmasıdır.

Rus Tekniği Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Rus tekniği dudak dolgusu yaptırmadan önce işlemi yapacak olan doktor sizi fiziki muayene eder. Dudağınıza ne kadar dolgu yapılacağı ve yeni şekli belirlenir. Sonrasında ise dolgu işlemine geçilir. Rus tekniği dudak dolgusu aşamaları;

 • İlk olarak dudak ve çevresine lokal anestezi amaçlı uyuşturucu krem sürülür. Uyuşma gerçekleştikten sonra işleme başlanır.
 • Dolgu içeriği hyalüronik asit bazdır.
 • Dolgu içeriği uzman doktor tarafından dudaklara dikkatli bir şekilde enjekte edilir.
 • Enjekte işlemi kıl iğneler yardımı ile yapılmaktadır.
 • Dolgu maddesinin kıl iğneler ile dudağa enjekte edilmesi ortalama olarak 15-20 dakika kadar sürmektedir.
 • Rus tekniği dudak dolgusunda dolgu maddesi dudak kısmına dikey olarak enjekte edilir. Çünkü amaç dudak çevresini belirginleştirmektir.
 • Enjekte işlemi sona erdikten sonra işlem de sona erer.

Rus tekniği dudak dolgusunun kalıcılığı ortalama olarak 1.5-2 yıl kadardır. Ömür boyu kalıcı olan bir yöntem değildir. Dolgunun etkisi geçtiğinde tekrar yaptırmanızda herhangi bir sorun yoktur.

Uygulama sonrasında herhangi bir ağrı, sızı, kızarıklık, tahriş veya alerji yaşanmaz. Aynı gün normal hayata geri dönebilirsiniz. Dudağınızda belirgin bir şişkinlik olmaz. Ortaya çıkan sonuç tamamen doğal bir görünümdedir. Herhangi bir yan etki görünse de 5 gün içerisinde kendiliğinden geçecektir.

Bu dudak dolgusu sonrasında dudaklar his kaybı yaşanmaz. Çünkü kullanılan dolgu içeriği maddesi eşit olarak dağıtılmaktadır. His kaybı yaşanmadığı gibi mimiklerde de herhangi bir kayıp veya değişiklik yaşanmamaktadır. Dudak dolgusu yaptırdıktan sonra ilk 3 gün dikkatli olmanız gerekir.

3 gün boyunca sigara içmemeli, dudaklarınıza sert hareketler yapmamalısınız. Enfeksiyon kapmasını önlemek için havuz veya denize girmemelisiniz.

Eğer doktorunuz önermiş ise gerekli krem veya losyonları düzenli kullanmalısınız. Ayrıca ilk 3 gün boyunca dudaklar ve çevresine makyaj yapmamak, kozmetik ürünler kullanmamak gerekir.

Rus Tekniği Dudak Dolgusu Kimler İçin Önerilmez?

Dolgu ve estetik işlemleri için risk grubunda yer alan kişiler vardır. Rus tekniği dudak dolgusunu yaptırmaması gereken kişi gruplarını sıralayacak olursak;

 • Kalp rahatsızlıkları olan kişiler,
 • Böbrek hastalıkları yaşayanlar,
 • Şeker sorunları olanlar,
 • Dudağında enfeksiyon, uçuk veya yara olan kişiler,
 • Kan sulandırıcı kullanan ve kan pıhtılaşması sorunu yaşayan kişiler,
 • Ciddi alerjik sorunları olanlar,
 • Hamilelik döneminde olan kadınlar,
 • Emzirme döneminde olan kadınlardır.

Yukarıda yer alan kişilere dolgu yapılması oldukça risklidir. Bu kişilere dolgu yapıldığında farklı sağlık riskleri ortaya çıkacaktır. Dudak dolgusu yaptırmadan önce muayene bu durumda oldukça önemlidir.

Muayene olup, var ise hastalık geçmişinizi, yaşadığınız sağlık sorunlarını açıkça işlemi yapacak olan doktora belirtmelisiniz. Eğer doktorunuz herhangi bir risk bulmaz ise dudak dolgusunu yapmanızı onaylamalıdır.

Rus Tekniği Dudak Dolgusu Hakkında Sıkça Sorulanlar

Kalıcı Bir İşlem Midir?

Hayır değildir. Kullanılan dolgu malzemesi nedeniyle kalıcılık ömrü 1,5 yıl kadardır. Dolgu etkisini yitirdiğinde tekrar yapılabilir.

Rus Tekniği Dudak Dolgusunun Diğer Dolgu Türlerinden Farkı Nedir?

Bu teknikte amaç dudak çevresinin belirginleşmesini sağlamaktır. Bu nedenle ortaya çok büyük veya şekilsiz bir görünüm çıkmaz. Ortaya çıkan sonuç son derece doğal ve estetiktir.

Hamilelik ve Emzirme Döneminde Dolgu Yapılır mı?

Hayır yapılmamalıdır. Hamilelik ve emzirme döneminde herhangi bir estetik uygulaması yaptırmak riskli durumlara neden olmaktadır.

Russian Lips FillerYaş Sınırı Var Mıdır?

Estetik uygulamalarında yaş sınırı +18 olmalıdır. Herhangi ciddi bir sorun olmadığı sürece 18 yaş altına yapılmamaktadır.

Erkeklere de Yapılmakta Mıdır?

Dudak dolgusunda cinsiyet ayrımı yoktur. Rus tekniği dudak dolgusunu erkekler de gönül rahatlığı ile yaptırabilir.

Hatta bu yöntem daha doğal sonuçlar ortaya çıkardığı için dolgu yaptırmak isteyen erkeklerin tercih etmesi önerilmektedir.

Dudaklarda His Kaybı Yaşanır mı?

Hayır herhangi bir his veya mimik kaybı yaşanmaz.

Uygulamanın Yan Etkileri Nelerdir?

Bu dolgu yöntemi sonrasında kızarıklık, hafif şişkinlik veya küçük alerjik durumlar yaşanabilir. Bu durumlar nadirdir ve kısa sürede kendiliğinden iyileşmektedir.

Her Dudak Şekline Uygulanmakta Mıdır?

Evet uygulanmaktadır. Rus tekniği dudak dolgusunu her boyut ve şekle uygundur. Ortaya çıkan sonuçlar dudak şeklinize bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Dolgu İçeriği Kimyasal veya Zararlı Mıdır?

Dolgu içeriği Hyaluronik asitten oluşmaktadır. Yani tamamen doğal şeker içeriği ile hazırlanmıştır. Dolgu içeriği doğal olduğu için işlem sonrasında herhangi bir komplikasyon yaşanmamaktadır.

Rus Tekniği Dudak Dolgusu Fiyatları

Rus tekniği dudak dolgusu fiyatlarında doktor tecrübesi, klinik donanımı fiyatı etkilemektedir. En doğru fiyat bilgisi için bir uzman doktor muayenesi şarttır. Dudak dolgusu doğru yapılmadığında estetik facialar ortaya çıkmaktadır.

Bu nedenle bu tarz işlemleri ucuza yapan merdiven altı işletme ve kişilere güvenmemenizi öneririz. Dolgu yaptırmadan önce mutlaka gerekli araştırmaları yapıp daha önce dolgu yaptırmış kişilerin yorumlarını okumalısınız. Böylelikle dolgu yaptıracağınız yer seçiminde daha dikkatli olup doğru seçimi yapabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığının kuralları gereği internet siteleri üzerinden sağlık ile ilgili işlemler hakkında fiyat vermek yasal değildir. Rus tekniği dudak dolgusu fiyatları ve muayene ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz.

Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve doktorlar Rus tekniği dudak dolgusu fiyatları hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır.

Daha sağlıklı olmanız ve kendinizi daha mutlu hissetmeniz için birçok hastalığın tedavisinde alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Rus tekniği dudak dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.