Dudak Dolgusu Yüzümüzün en belirgin özelliği olan dudaklarımızı biraz bilimsel biraz da görsel olarak incelemeye ne dersiniz? Dudak şekilleri nelerdir?

Güzel dudaklı kadınlar ve güzel dudaklı erkekler! Neye göre kime göre dudakların güzel olduğu anlaşılır? Büyük dudaklar her zaman makbul müdür? En Güzel dudak şekli nedir? Tüm bu soruların yanıtını birlikte arayalım…

35 ülkede 1000 kişiyle yapılan bir araştırma, mükemmel dudak şeklinin tamamen simetriye bağlı olduğunu ortaya koydu” işte gerçek bir bilimsel araştırmanın sonucu.

Genel itibari ile anlaşılan, dudakların büyüklüğü, küçüklüğü veya şeklinden ziyade aslında asimetrik mi simetrik mi olduğu.

Tüm bu bilimsel açıklamaya rağmen pek çok kişi, dolgun ve görkemli dudakların hepsinin en çok tercih edilen dudak şekli olduğunu belirtiyor.

İki bakış açısını deneysel anlamda birleştirdiğimizde yüzün total asimetrisi ve dudakların hem kendi asimetrisi ve yüz şekline uyumunu sağlamak geliyor.

Son 10 yılın en önemli estetik trendi çok daha dolgun dudaklara sahip olmak olsa da, tüm estetik trendlerde olduğu gibi bu bulguların da değişebileceğini göz ardı etmemek gerekir bu durumda ilk sonuç bize doğru yolu gösteriyor her zaman simetriyi takip et!

Dudak şekillerinde en çok şehvetli ve seksi bulunan dudak şekli aşk tanrısı şekli denilen fiyonklu ifade veren dudak şeklidir. Aşk tanrısının fiyonkları, üst dudağın hemen etrafında bulunan doğal dikey kolonları güçlendirmek için üst dudakta belirli miktarlarda dolgu kullanılarak güçlendirilebilir ve daha da tanımlanabilir.

Hyaluronik asit bazlı bir dolgu maddesinin kullanılması, dudakların genel hatlarını geliştirmek ve yeniden tanımlamak için de kullanılabilir.

Tıbbi araştırma sonuçlarına göre dudaklar 28 yaşından itibaren doğal olarak küçülmeye başlıyor, çünkü bu zamanlar, kolajen ve hyaluronik asit üretiminin yavaşladığı zamandır- bu yüzden hyaluronik asit, dudak enjeksiyon tedavilerinde en sık kullanılan üründür.

Dudaklarınızın dolgunluğunu da etkileyebilecek çok sayıda yaşam tarzı faktörü vardır. Sigara içmek, güneşe doğrudan ve çok fazla maruz kalmak ve dudaklarınızın doğal olarak daha uzun süre dolgun kalmasını istiyorsanız alkolden uzak durmak gerekiyor.

Şimdi Biraz Dudak Şekillerini İnceleyelim!

1: Dolgun ve Eşit Dudaklar

Dudakların şehvetli ve her tarafı dolgun mu? En şanslı! Çoğumuz, doğal olarak dolgun dudaklarla kutsanmak isteriz ve eğer onlarla doğarsanız, hayatınız çok daha kolay…

2: Daha Kalın Alt Dudaklar

Alt dudakların daha mı kalın? Yani, alt dudağınız üstt dudağınızdan daha büyük mü görünüyor?  İyi haber şu ki, alt dudağınız güzel! Bununla birlikte, genel dudak görünümünüzü eşitlemek için üst dudağınızın biraz daha fazla sevgiye ve dolguya ihtiyacı olacaktır.

Kalın Alt Dudak

3: Enine Geniş Dudaklar

Dudaklarınız neredeyse bir yanaktan diğer yanağa kadar uzanıyor mu? Geniş bir dudak şeklin var! Daha doğru asimetri için orta kısımlara yoğunlaşmak gerekebilir…

Enine Geniş

4: Yuvarlak Dudaklar

Dudaklarınız neredeyse aynı genişlik ve yüksekliğe sahipse, yuvarlak kenarlarla tamamlanmışsa, büyük olasılıkla yuvarlak dudaklarınız vardır! Dolgunluk bölümünde yardıma ihtiyacınız olmayacak olsa da, suratınıza biraz genişlik eklemek için dudak kenarlarınızdaki asimetriyi düzenlemek adına kenarlarda ekleme kullanılması gerekecek!

Yuvarlak

5: İnce Dudaklar

Dudaklarınıza baktığınızda ve kendinizi daha belirgin dudaklarınız olmasını dilerken bulduğunuzda ince dudaklara sahip olma şansınız yüksektir. Neyse ki, ince dudakların daha dolgun bir görünüme sahip olmasına yardımcı olmak kolaydır- tabi ki doğru yerde doğru doktor ile!

İnce Dudak

6: İçeri Kıvrımlı Dudaklar

Aynaya bakarsanız ve dudak çizgilerinizin köşelerinde hafifçe aşağıya döndüğünü fark ederseniz, aşağı dönük dudaklarınız olur. Bu somurtmayı vurgulamaya gerek yok – kıvrımınızı kolayca düzeltebiliriz!

İnce Kıvrık

Lipsoloji, dudak analizi bilimidir. Eski Çin yüz okuma becerisine göre, dudak özellikleriniz kimliğinizle bağlantılıdır. Dudaklarınızın büyüklüğü, şekli, dolgunluğu ve kıvrımlarından her şey, ne tür bir insan olduğunuzla ilgilidir.

Dudak iziniz mizacınızı yansıtırken, ağzınızın şekli insanlarla nasıl ilişki kurduğunuzu belirler. Konuşma ve sözcüklerimizi kullanma şeklimiz güven ve öz saygımızı gösterdiğinden, dudaklar genellikle bir kişide ilk fark ettiğimiz özelliktir. Bu özelliği doğru kullanmanın ve doğru yansıtmanın tam zamanı!

Üst dudak kaldırma uygulamasının nasıl yapıldığını öğrenmek İçin Lip Lift sayfamızı ziyaret ediniz.