Dudak dolgusu eritilebilir mi?

1.59K görüntülenmeDudak Dolgusu
0
1 Yorum

İyi akşamlar hocam ben 1 ay önce dudaklarıma dolgu yaptırdım. Ama sağ taraf biraz daha kalkık görünüyor çok hoşuma gitmedi eski hali daha iyi görünüyordu. Dudak dolgusunu eritebilir misiniz? bilgi verin lütfen.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Dudak dolgusu yaptırdıktan sonra görüntüsünden memnun olmayan kişiler için dudak dolgusu eritme işlemi uygulanabilir. Dudak dolgusu yaptırdıktan sonra son kararınızı vermek için mutlaka 2-3 hafta beklemenizi öneririz. Ödem ve kızarıklık sebebiyle ilk haftalarda dudak dolgunuzun nasıl göründüğünü anlayamayabilirsiniz. 3.haftanın sonunda dudak dolgusundan mutlu olmayan kişilere dudak dolgusu eritme işlemi yapılır. Dudak dolgusu eritildikten sonra kendi doğal dudaklarınıza kavuşabilirsiniz. Unutmayın ki dudak dolgusunun kalıcılığı 4-6 ay arasında değişir. Eğer ilk defa dudak dolgusu yaptırdıysanız yeni dudaklarınıza alışmak için 6.ayın sonuna kadar beklemenizi öneririz. Dudak dolgusu 6.ayın sonunda tamamen eriyecek, kendi doğal dudaklarınıza geri döneceksiniz. Dilerseniz dudak dolgusunu tekrar yaptırabilirsiniz. Sevgiler.

0

 Leyla Hanım merhaba, dudak dolgumu eritmek istiyorum. Bu mümkün mü?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, evet dudak dolgusu eritilebilir. Eritme uygulaması yapıldıktan bir hafta sonra etkisini göstermeye başlar. Dudak dolgusu eritme işlemi sonrası bir süre tedavi bölgesinde ödem veya şişlik baş gösterebilir. Ancak bu durum olağan ve geçicidir. Endişe edilmesine lüzum yoktur.

0

Leyla Hocam merhaba, ben 15 gün önce dudak dolgusu yaptırdım ancak sonucu hiç beğenmedim. Dudak dolgusu eritilebilir mi?  Ne yapmalıyım? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet, eğer sonuçlarından memnun kalmadıysanız dudağa yapılan dolguyu eritmek mümkündür. Bunu hyaluronidaz dediğimiz bir maddeyi enjekte ederek yapıyoruz. İşlem sonrası dolgunun ortalama %50 kadarının eridiğini söylemek mümkün. Geri kalan kısım ise ilk 1 hafta içerisinde erir. Bu uygulama sonlandığında dudaklarda bir şişlik ve ödem oluşması normaldir. Eğer muayene için gelebilirseniz bir bakalım, nasıl bir görüntü istediğinizi de konuşalım. Öncelikle istemediğiniz görüntüden sizi kurtarmak sonrasında ise istediğiniz görüntüye kavuşturmak için bir plan oluşturalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

İyi çalışmalar doktor hanım, yaklaşık 2 ay önce dudak dolgusu yaptırdım fakat sonuç hayal ettiğimden çok daha kötü ve yapay durdu. Acaba dudak dolgusu eritilebilir mi? Bu mümkünse hemen yaptırmak istiyorum çünkü. Çok teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet dudak dolgusunu hyaluronidaz isimli bir madde sayesinde eritmek mümkündür. İşlem uygulanır uygulanmaz erime başlayacaktır ve bir hafta içinde çoğu dolguda erime baş gösterecektir. Erime işleminden sonra dudaklarınızda bir süre ödem oluşabilir. Ancak endişe edilecek bir durum yoktur. Bu durum geçici ve normaldir. Dudak dolgusu alanında uzman tecrübeli bir hekim tarafından doğru dolgu malzemesi kullanılmadan uygulanırsa istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle tekrar dolgu yaptırmak isterseniz hekimi iyi seçmenizi öneririm.

0

Leyla Hanım merhaba, ben 1 ay önce dudak dolgusu yaptırdım. Ancak ucuz olmasına aldandım ve çok da bilinen bir yerde yaptırmadım. Şu an çok pişmanım. Sonuç hiç istediğim gibi olmadı. Çok bayağı duruyor. Dudak dolgusu eritilebilirmi? Lütfen yardımcı olun.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, evet yaptırdığınız uygulama doğru bir şekilde olmadıysa ve sizin istediğiniz görüntü elde edilmediyse hyaluronidaz denilen bir madde aracılığıyla dudaktaki doldu hızlı bir şekilde eritilebilir. Uygulama yapılır yapılmaz dolgunun ortalama %50 kadarı erir ve kalan dolgular da ilk 1 hafta içerisinde erimeye devam eder. Eritme işlemi bittikten sonra dudaklarda ödem meydana gelebilir. Bu son derece normaldir. Eğer tekrar dolgu yaptırmak isterseniz lütfen profesyonel ve tecrübeli bir hekime başvurun. Eritme işleminden 2 hafta geçtikten sonra tekrar dolgu yaptırabilirsiniz.

0

Merhaba Leyla hanım, dudak dolgusu yaptırmak istiyorum ama estetik yaptırmaktan çekinen biriyim, sonuç güzel olmazsa ve pişman olursam diye biraz korkuyorum. Eğer dudak dolgusu yaptırırsam ve sonucu beğenmezsem dudak dolgusu eritilebilir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, endişenizi anlıyorum ama dudak dolgusunu alanında uzman bir estetik ve plastik cerrahi uzmanına yaptırırsanız dudaklarınız yüzünüzle daha uyumlu bir yapıya kavuşur ve daha çekici görünmeye başlarsınız. Eğer olumsuz bir durumla karşılaşırsanız dudak dolgusu eritme işlemi yaptırabilirsiniz ya da dudak dolgusunun etkisinin geçmesini bekleyebilirsiniz. Dudak dolgusunun kalıcılığı 15-18 ay arasında değişir. Bu kadar süre beklemek istemezsenin dudak dolgusunu eritmek için dudağa Hyaluronidaz adlı bir madde enjekte edilir. Bu madde ile dudağa uygulanan dolgunun eritilerek, etkisinin geçmesi sağlanır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar