Dudak dolgusu yaptıracağım. İşlemden sonra ödem ne zaman iner?

Merhaba, dudak dolgusu sonrasında dudaklar istenen hacme kavuşarak çekici ve pürüzsüz bir görünüm alır. Dudak dolgusu uygulaması kolay, pratik bir işlemdir. 10-15 dakika içerisinde uygulama tamamlanır. Sonrasında kişi günlük yaşantısına hemen geri dönebilir.

Dudak dolgusu sonrası ödem, şişlik gibi etkiler görülmesi normaldir. 3-4 gün içerisinde bu etkiler kaybolmaktadır. Kişi bu etkilerden rahatsızlık duyarsa soğuk kompres uygulayabilir. Bu süreçte bol su tüketmek, tuzlu gıda tüketmemek, çok sıcak banyo yapmamak iyileşme sürecini hızlandıracaktır. 1 hafta sonrasında dolgu etkisi dudaklarda kendini tam olarak gösterir.

Doktor Hanım merhaba, ben dudak dolgusu yaptırmak istiyorum ancak çalışan bir kadınım. Dudak dolgusu sonrası ödem ve şişlik ne zaman iner? İşten kaç gün süreyle izin almam yeterli olur?

Merhaba, dudak dolgusu yaptırdığınız gün hemen normal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Kişiden kişiye göre ödem ve morarma durumu olabilir. En fazla 1 hafta sonra bu etkiler kendiliğinden ortadan kalkmaya başlar. Bu süreci daha da hızlandırmak için buz kompres yapmayı ihmal etmeyin, bol su için alkol almayın. Sevgiler…

Merhaba hocam, ben kuzenimin düğününden önce dudak dolgusu yaptırmak istiyorum ancak duyumlarıma göre işlem sonrası ödem ve şişlik oluşuyormuş. Merak ettiğim, bu ödem ve şişlik ne zaman iner?

Merhabalar, dudak dolgusundan sonra ödem ve şişlik görülmesi normal komplikasyonlardır. Çoğu zaman 1 hafta gibi bir sürede bu şişlikler iner. Bu nedenle bu süreyi göze alarak yaptırmanızı öneririm.

Leyla Hocam merhaba, 3 gün önce dudak dolgusu yaptırdım ama hala ödem var gibi hissediyorum. Dudak dolgusu sonrası ödem ve şişlik ne zaman iner acaba? Teşekkürler.

Merhaba, dudak dolgusu işlemi yapıldıktan sonra 3-4 gün daha yoğun bir ödem olması mümkündür. Bu süreden sonra şişlikler azalmaya ve ortalama 1 haftanın sonunda ise kendiliğinden kaybolmaya başlar. Bu süreçte benim size tavsiyem bol bol buz kompres uygulamanız. İlaveten tuzlu yiyecekle mümkün olduğunca tüketmeyin. Bol miktarda su için. Hafif tempo ile yürüyüşlere çıkın. Tüm bunlar iyileşme sürecini hızlandırır. Sağlıklı günler dilerim.

Selamlar Leyla Hanım, dudak dolgusu yaptırdım iki gün önce fakat çok şiddetli bir ödem oluştu. Acaba bu ödem ve şişlik ne zaman iner? Benim yapabileceğim bir şey var mı? Teşekkürler.

Merhaba, dudak dolgusu uygulamasından sonra dudaklarda ödem ve şişlik sık karşılaştığımız durumlardır ve oldukça normal olduğunu söylemek isterim. Çoğunlukla ilk 3-4 gün içerisinde şiddetli ödem görülmesi olağandır. Ödem ve şişlikler bir hafta gibi bir sürede yavaşça azalmaya başlar ve giderek kendiliğinden kaybolurlar. Ancak bu süreci hızlandırma niyetindeyseniz bol su tüketmenizi, yağlı ve tuzlu yiyeceklerden kaçınmanızı ve ilgili bölgeye düzenli buz kompres yapmanızı öneririm.

Leyla Hanım iyi günler, ben 4 gün önce dudak dolgusu yaptırdım. Hala biraz şişlik var. Dudak dolgusu sonrası ödem ve şişlik ne zaman iner? Bilgi vermenizi rica ederim. Teşekkürler.

Merhaba, dudak dolgusu uygulamalarından sonra hafif bir ödem oluşması, küçük kızarıklıklar ve hafif morluklar oluşması çok normaldir. Bunlar kısa süreli ve geçici etkilerdir. Şu an dudaklarınızda hala bir miktar ödem kalması çok normal. 3- 4 gün yoğun ödem görülebilir.

Ancak bu süreden sonra şişlik azalmaya ve 1 hafta sonunda artık kaybolmaya başlar. Bu sürede mümkün olduğunca dudaklarınıza buz kompres uygulayın. Bol bol su için. Tuzlu yiyecekler tüketmemeye çalışın. Hafif tempolu yürüyüşler yapın. Tüm bunlar ödemin vücuttan atılmasını hızlandıracaktır. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba doktor hanım, bu aralar etrafımdaki birçok kişi dudak dolgusu yaptırdı ve oldukça memnun edici sonuçlar aldır. Ben de dudaklarımın ince olmasından şikâyetçiyim bu yüzden dudak dolgusu yaptırmak istiyorum ama dolgu sonrası ödem ve şişlik oluyormuş bu sorunlar ne zaman geçer?

Merhaba, dudak dolgusu çok kısa sürede gerçekleştirilebilen ve sonrasında hemen günlük yaşama dönülebilen bir uygulamadır. Yaklaşık olarak 30 dakika süren dudak dolgusu işleminden sonra iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaz ancak dudaklarda şişlik oluşabilir. Dudak dolgusu uygulamasından sonra dudaklarda şişlik oluşması normaldir, bu şişliklerin büyük bir bölümü 3-4 gün içinde geçer. Dudakta oluşan şişliklerin tamamen geçmesi biraz daha zaman alır ancak süreci hızlandırma için bol su içip buz kompresi yapabilirsiniz.

Merhaba Leyla Hanım, mezuniyet törenimden önce dudak dolgusu yaptırmak istiyorum ama işlemden sonra ödem oluşabiliyormuş. Dudak dolgusu sonrası ödem ve şişlik ne zaman iner? Törenden kaç gün önce dudak dolgusu yaptırmam uygun olur?

Merhaba, dolgun ve canlı görünen dudaklar güzel bir görünüm için vazgeçilmezdir, bu yüzden kadınların birçoğu dolgun dudaklara sahip olmak ister. Kimileri bu konuda doğuştan şanslı olurken kimileri ufak tefek estetik dokunuşlara ihtiyaç duyabiliyor. Çekici görünmek için yaptırılan dudak dolgusu kolay ve hızlı uygulanabilen bir estetik operasyondur.

Dudak dolgusu sayesinde yaklaşık olarak 30 dakika içinde dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Operasyon sonrasında kişi hemen gündelik yaşantısına dönebilir, iyileşme süreci olmayan bir uygulamadır. Dudak dolgusu sonrasında sadece dudaklarda ödem ve şişlik oluşabilir, endişe etmeye gerek yoktur, yaklaşık 4 gün içinde gözle görülür bir şekilde azalır. Süreci hızlandırmak için gün içerisinde buz kompresi yapabilir ve bol su içebilirsiniz. Dudak dolgusunun kalıcılığı yaklaşık olarak 15-18 aydır. Mezuniyet töreninizden 2 hafta kadar önce dudak dolgusu yaptırmanız yeterli olacaktır.

Merhabalar, 20 yaşındayım, üniversiteye gidiyorum. Dudak dolgusu yaptırmak istiyorum. Okulun ara tatilinde yaptırsam, dudak dolgusu sonrası ödem şişlik ne zaman iner? Arkadaşların görmesini istemiyorum da…teşekkürler.

Merhaba, günümüzde hemen her kadın dudaklarının sağlıklı, diri, çekici ve canlı görünmesini hayal etmektedir. Artık bu istekler hayalden gerçeğe dönüşmektedir. Dudak dolgusu yaptıran kadınlar daha özgüvenli ve daha güzel hissettiklerini belirtiyorlar. Quartz Clinique’te kullandığım Hyalüronik asit temelli dolgu ile dudakların nem dengesi korunmakta ve bu dolguyla dudaklara doğal bir form kazandırılmaktadır. Yapılan işlem sonrasında dudaklarda şişlik görünebilir. Bu gayet normal, yapılan işlemden kaynaklı ve geçicidir. 4 ya da 5 gün kadar bu şişlikler görülebilir.

Dudak dolgusu işleminden sonra sıcak-soğuk yiyecekler ve özellikle sıcak-soğuk içecekler tüketmemelisiniz. İçeceklerin ılık olmasına dikkat edilmelidir. İşlemin kalıcılığı bakımından günlük su alımına da aynı şekilde dikkat etmenizi ve alkol kullanmamanızı özellikle tavsiye etmekteyim. Evde uygulayacağınız buz kompresiyle şişlikleriniz daha kolay inmektedir. Hamam, sauna, sıcak buhar uygulamalarından da bu sürede uzak durmanız gerekmektedir.

İyi günler Leyla Hanım, eşimin askerden dönmesine bir aydan az bir süre kaldı. Uzun süredir dudak dolgusu yaptırmamı istiyordu. Ona dolgun dudaklarla bir sürpriz yapmak istiyorum. Dudak dolgusu sonrası ödem ve şişlik ne zaman iner acaba?

İyi günler, kliniğimde uyguladığım hyaluronik asit bazlı dolgu ile dudaklarınıza doğal bir görünüm verirken nem dengesini de korumuş oluyorum. Uyguladığım dolgu FDA onaylı bir madde olup hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Aksine daha parlak, doğal ve çekici dudaklara sahip olursunuz.

Dudak dolgusu uygulamasından sonra dudaklarda görülen şişlik ve ödem işlemden kaynaklı olmaktadır. Bu şişlikler 4-5 gün sürebilir. Uygulamadan sonra sıcak ve soğuk yiyecek ve içecekler tüketmemeye özen göstermelisiniz. Yine aynı şekilde uygulamadan sonra dolgu yapılan bölgeye buz kompresi yapılması da şişliğin ve ödemin inmesini kolaylaştırmakta ve sürecin 1-2 gün kısalmasını sağlamaktadır.