Ulthera
Ultrasonla Yüz Gençleştimeye Hazır Mısınız?

Ulthera (Ultherapy) ile Ameliyatsız Gençleşin!

Bu tedavide kesi olmadan cilt yukarı doğru kaldırılır ve sıkı bir görünüm verilir. Yüzünde daha genç ve dinamik bir görüntü isteyen kadınlar, ultherapy sayesinde acısız olarak gençleşebilirler.

Ulthera nasıl çalışır?

Medikal alanda ultrason çeşitli nedenlerden dolayı kullanılabilir. İnsanların aklına “Ultrason” denildiğinde ilk olarak genellikle gebelik gelir. Bu ultrason uygulamasında el cihazıyla yüksek frekanslı ses dalgaları yayılır ve bu ses dalgalarının yansımaları bir görüntü yakalanır. Ulthera uygulamasında da bu işlem tam tersine yapılır. Yüksek frekans ultrason dalgalarını (HIFU) derinin derinliklerinde veya derinin altında belirli bir noktaya gönderir. Bu uygulama, yeni kolajen oluşumunu teşvik eden ve cildi sıkılaştıran/ kaldıran proteinleri ısıtır ve pıhtılaştırır. HIFU derin dermis ve SMAS tabakası (ya da yüzeysel kas apoltrofik sistemi) dahil olmak üzere cildin temel katmanlarını hedefler. Bu “derin ısıtma”, cildin sıkılaşmasına neden olur. Cildin yüzeysel katmanları baypas edildiğinden, Ultherapy tedavisine görünür bir kesi veya iz yoktur. Tüm etkiler derinin içinde veya altında hissedilir.

Ulthera ile hangi bölgeler tedavi edilebilir?

Ultrason gücünü kullanarak Ulthera cildi sıkılaştırmak, çene çizgisini, çene, kaş ve boyunu tek bir işlemle kaldırmak ve sıkılaştırmak için kullanılabilir. Bu işlem cerrahi bir yüz germe uygulaması değildir. Bunun yerine, cildi sıkılaştırmak ve yüz yaşlanma sürecini yavaşlatmak için izsiz bir tedavi arayanlar için bir alternatif sunmaktadır.

Ultherapy’nin temel faydaları şunlardır;

  • Acısız işlem
  • İzsiz sonuç
  • Yeni kolajen üretmek
  • Tek seansta etkili bir görünüm

Ulthera kimlere uygundur?

HIFU teknolojisi olan ulthera cilt sarkıklığı problemi yaşayan herkes için uygundur. Cerrahi bir yüz germe işlemi yaptırmak istemeyen, iple askı yöntemlerinden çekinen kişilere hifu teknolojisi pratik sonuçlar yaratır. Genellikle 35 yaşının üzerindeki kişiler Ulthera işlemini tercih ederler. Fakat genç yaştaki yaşlanma sürecine karşı önlem almak isteyen kişiler için de uygundur.

Ultherasonuçları cerrahi yüz germe ile karşılaştırılamaz. Sonuçlar ameliyatla yapılan yüz germe işlemi kadar belirgin değildir, daha minimal değişiklikler için uygundur. Cildindeki sarkıklığı toparlamak ve daha dinç bir görünüm yakalamak için tercih edilmelidir. Tedavi edilecek alanlar arasında sarkan yanak derisi, çene altında sarkma, boynunda sarkan deri, çatık kaşlar, alın çizgileri ve dekolte bölgesindeki çizgiler veya kırışıklıklar bulunur.

Ulthera uygulaması, cildin yüzeyini kesmeden, tipik olarak kozmetik cerrahide ele alınan cildin temel katmanına hifu yani odaklanmış yüksek frekanslı ultrason enerjisini sunarak kolajen üretmeyi amaçlar.

Ulthera ile cildim nasıl sıkılaşır?

Yaşlandıkça vücudumuz eskisi kadar kolajen üretmemeye başlar. Kolajen eksikliği ilk olarak cilt yapımızı etkiler. Cilt sarkmaya başlar, eskisi kadar genç görünmez. Kırışmaya başlayan ciltte yaşlılık etkileri görülür. Kolajenin etkisini arttırmak için kolajen dokusu 60-70 derece arasında ısıtılır. Böylece daha sıkı ve daha genç bir cilt ortaya çıkar.

Yüksek ısı, kollajen liflerini tutan hidrojen bağlarını kırar. Bu işlem tıpkı bir yayı germe ve serbest bırakma örneğine benzer. Böylece kolajen lifleri büzülür ve eski sıkılığına kavuşur. Kolajenlerin ısıtılmasıyla Neocollagenesis adı verilen bir süreç oluşur. Bu yeni kolajen oluşumu sürecini ifade eder. Bu süreçte doku tamirini ve yeni kolajen oluşumunu içerir. İkinci adımda ise fibroblastlar, yeni kollajeni destekler ve daha fazla kolajenin yaratılmasını sağlar. Böylece cilt daha genç ve fit bir görünüm alır.

Ulthera Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Ulthera fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ultherapy Etkisi Ne Kadar Sürer?

Gıdı problemini Ulthera ile tedavi ediyorum. Özellikle ameliyat istemeyen ya da fazla yağlanması olmayan kişilerin ilk tercihi Ulthera olmaktadır. Ulthera, Deep Sea teknolojisini kullanır. Hedeflenmiş ses dalgalarını kullanan Ulthera teknolojisi, cilt altında sıcak noktalar yaratılmasını sağlar. Bu teknoloji sayesinde cilt kendi kendini yenileme sürecini başlatır. Kolajen üretimini destekleyen Ulthera uygulaması cildin kendini gençleştirmesini sağlar. Her ne kadar uygulamadan hemen sonra Ulthera’nın etkisini görmeye başlasanız da en ideal sonuçlar için 3 ay beklemeniz gerekir. Ulthera ile gıdı eritmek için bir seans yeterli olacaktır. Uygulama ortalama 25 dk sürer. Ulthera tedavisinin etkisi en az 2 yıl sürmektedir. 2 yıl geçtikten sonra etkisi zamanla azalabilir. Etki etme süresi kişiden kişiye göre değişmektedir. Bunun sebebi, herkesin cilt yapısının ve cilt kalitesinin ve yaşının farklı olmasıdır.

Ultherapy Etkisi Ne Zaman Başlar?

Ultherapy sahip olduğu üstün teknolojisi sayesinde kolajen üretimini artırarak cildin kendini yenilemesini sağlayan bir tedavi yöntemidir. Ultherapy de HİFU denen Yüksek Frekanslı Ultrasound teknolojisi kullanılır. Yani Ultherapy ses dalgaları sayesinde cilt altına etki ederek uygulandığı alanda bir lifting etkisi yaratır. Yaklaşık olarak 30- 60 dakika süren bu işlem basit bir şekilde uygulanır, etkileri ise oldukça kalıcıdır. Ultherapy’den etkilerini hemen gösteren bir uygulama ancak Ultherapy’den sonra vücuttaki kolajen üretimi 3-6 ay arasında artmaya devam ettiği için en etkili sonuç 3. aydan sonra ortaya çıkar.

Ulthera (Ultherapy) Soru ve Cevapları