Göz Kapağı Estetiği

Daha genç ve güzel bakışlar: Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

Göz kapağı estetiği yani blefaroplasti, sarkık göz kapaklarını daha genç bir forma sokan ve fazla göz kapağındaki deriyi, kas ve yağı kaldırabilen bir ameliyat girişimidir. Yaşlandıkça, göz kapaklarınız gerilir ve onları destekleyen kaslar zayıflar. Sonuç olarak, fazla yağ göz kapaklarınızın üstünde ve altında toplanarak kaşlarınızın altına, göz kapaklarının üst kısımlarına ve göz kapağının tam üzerinde torbalara neden olabilir.Sarkık göz kapağı, gözlerinizin etrafında daha yaşlı, ciddi bir şekilde sarkan bir görünüm oluşturmanın yanı sıra, profil görüşünüzü (çevresel görüş), özellikle görme alanınızın üst ve dış kısımlarını sınırlandırır. Blefaroplasti bu görme problemlerini azaltabilir ve gözlerinizi daha genç ve daha uyanık gösterebilir.

Neden göz kapağı estetiği yaptırmalısınız?

Göz kapaklarınız ciddi bir şekilde sarkmaya başladıysa bu durum görüş alanınızı sınırlar. Gözlerinizin daha açık ve genç görünmesi için göz kapağı estetiği yaptırmanızı öneririz. Üst göz kapaklarınızdan fazla olan cilt dokusunu çıkarmak görüşünüzü arttıracaktır Üst ve alt kapak blefaroplastisi, gözlerinizi daha genç ve daha açık gösterebilir.

Kaş kaldırma ve yüz germe gibi estetik ameliyatlarla aynı anda blefaroplasti yapılabilir. Kombine ameliyat seçenekleri sayesinde etkili bir değişim yaşayabilirsiniz.

Göz kapağı estetiğinde ne yapılır?

Göz kapağı estetik ameliyatı hem üst kapağa hem de alt göz kapağına yapılabilir. Her bir göz kapağı için estetik ameliyat 20 dakika ila 30 dakika arasında sürer. Bu ameliyatta göz kapağında biriken fazla yağ, kas ve cilt dokusundan uzaklaştırılır. Göz kapağınızda ileri derecede sarkma ve dolayısıyla düşüklük varsa fazla olan cilt dokusu kesilerek göz kapağınız yukarı doğru kaldırılır. Ameliyatın etkisini arttırmak ve genç görünüşünüzü ön plana çıkarmak için botoks ve hücre tedavileri ile cilt yenileme imkanlarını da değerlendirmelisiniz.

Göz kapağı estetiğinde iz kalır mı?

Göz kapağı estetiğinde minimal bir kesi yapıldığı için ameliyat sonrasında gözle görülür bir iz kalmaz. Uzman plastik cerrahlar tarafından yapılan bu estetik ameliyatta kesiler, göz kapağının kıvrımına saklanır. Böylece ameliyat sonrasında göz kapaklarının çevresinde belirgin bir iz göremezsiniz.

Göz kapağı estetiğinden sonra iyileşme süreci

Göz kapağı estetiğinden sonra iyileşme süreci oldukça hızlı ilerler. Ameliyat lokal anestezi altında yapıldığı için hastanede kalmanıza gerek yoktur. Operasyon sonrası ilk 24 saat göz kapağınıza buz masajı yapmak şişlik ve ödem oluşmasını engelleyecektir. İlk 2-3 gün boyunca başınızı yüksekte tutmanız önerilir. Ameliyattan 10 gün sonra ameliyatın izlerini atmış olacaksınız. İyileşme sürecinde ağır spordan kaçınmalı, ilk haftalar kendinizi yormayacak egzersizler yapmalısınız.

Göz kapağı estetiğinden sonra nasıl bir değişim görülür?

Öncelikle göz kapağı estetiği sizlere çok daha genç bir göz çevresi oluşturacaktır. Göz kapağı düşüklüğü yaşayanların zamanla görüş mesafesi kısılır. Ameliyattan sonra görüş mesafeniz arttığı için daha önceleri ne kadar az ve sınırlı bir şekilde gördüğünüzü fark edeceksiniz. Düşük göz kapağı sizlere yaşlı ve yorgun bir görünüm katar, ameliyat sonrası kendinize olan güveniniz artacak, çok daha güzel görüneceksiniz.

11 Yorum
Emir
Merhaba hocam benim göz kapaklarım çok sarkık bundan dolayı görmemi engelliyor.Göz kapağı estetiğinden sonra daha iyi görebilir miyim? bilgi verirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Göz kapağında düşüklük sorunu olan kişilerin görüş mesafesi kısalır. Göz kapağı, gözün üzerine düşer ve görme kalitesini etkiler. Göz kapağı estetiği ile göz kapağı kaldırıldığında görme kalitesi artacaktır. Gözlerinizdeki perde etkisi kalkacak, gözleriniz daha açık görünecektir. Göz kapağı estetiği kalıcı sonuçlar ortaya çıkarır. Fakat yer çekiminin etkisiyle göz kapağı zamanla tekrar sarkabilir. Göz kapağı hiçbir zaman eskisi kadar sarkık görünmese de sarkma etkisi zamanla kaçınılmaz olacaktır.Sevgiler.
Aylin
Merhaba hocam ben göz kapağı ameliyatı olmak istiyorum.Göz kapağı estetiği hangi estetiklerle kombine edilebilir? Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Göz kapağı estetiği, göz çevresi estetiği, kaş kaldırma estetiği, yüz ve alın germe estetiği ile kombine edildiğinde daha etkili sonuçlar yaratabilir. Yüzünüzde daha genç bir ifade görmek isterseniz göz kapağı estetiğini kombine ameliyatlarla değerlendirebilirsiniz.Sevgiler.
Dilek
Merhaba hocam, Göz kapağı estetiği riskli midir? Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Göz kapağı estetiği lokal anestezi altında gerçekleşir. Göz çevresindeki deri oldukça hassas olduğu için bu ameliyat çok dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. İşin uzmanı olan hekimleri tercih ettiğiniz göz kapağı estetiğinin diğer ameliyatlar kadar güvenli olduğunu göreceksiniz.Sevgiler.
Şule
İyi günler hocam ben kaşlarımın düşüklüğünden çok şikayetçiyim.Göz kapağı estetiği ile kaşlarımı kaldırmak mümkün mü? bilgi verirseniz çok memnun olurum. Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, göz kapağı estetiği, göz kapaklarınızda ki sarkmayı gidererek gözlerinize daha açık bir hava katar. Göz kapağı sarkması kişilerin kaşlarını da eşit derecede sarkık gösterir. Bu nedenle göz kapağı estetiği yaptırdıktan sonra kaşlarınız daha kalkık görünecektir. Fakat kaşlarınız da ileri derecede sarkma varsa kaş kaldırma estetiğini öneriyoruz.Sevgiler.
Aynur
Hocam iyi günler ben göz kapağı ameliyatı olmak istiyorum ama yıllık iznim yaza denk geliyor. Bende izin zamanımda düşünüyorum ameliyatı ama hocam yaz aylarında yaptırıldığında iz kalabilme ihtimali var diyorlar. Doğru mu? Teşekkürler
Merhaba, iz kalma değil ama yazın yapılan ameliyatlarda ödem çok daha fazla oluyor. Güneşin etkisi ile de bunu çok görmek istemiyor hastalarımız ama yaz aylarında da zaten güneş gözlüğü kullanıldığı için bu bölge yine güneş görmemiş olacak. Bu nedenle mevsimsel bir durum yoktur her mevsim yapılabilir.Sevgiler.
Mine
Hocam merhaba 5 aylık çocuğum var sağ göz kapağında doğuştan gelen düşüklük var. Bunun için ameliyat yapılabilir mi? Teşekkür ederim.
Merhaba, ameliyat yapabilmek için çocuğunuzun gelişimini tamamlaması beklenmelidir. Yüz şekli oturduktan sonra 17 18 yaşlarında ameliyat için uygun olacaktır. Ama isterseniz bir göz hekimi ile görüşebilir yapılacak başka bir şey var mı muayene ettirebilirsiniz.Sevgiler.
Cansu
Leyla hocam iyi günler ben 19 yaşındayım doğuştan göz kapaklarımda düşüklük var. Sanırım genetik ailemin de o şekilde ama bu durum benim psikolojimi çok bozuyor. Ameliyat olmak istiyorum. Göz kapağı ameliyatının yaş sınırı var mıdır? cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.İyi çalışmalar.
Merhaba, genellikle 18 yaşını beklemek gerekir çünkü yüz gelişimi tamamlanmış olur. Sonrasında eğer hasta ile görüşmede ihtiyaç varsa göz kapağı ameliyatı gerçekleştirilebilir. Çok genç yaşlarda göz kapağı ameliyatı olan hastalarımız vardır. Burada hastanın beklentisi çok önemlidir. Bazı hastalarda cilt kalitesi düşük ,elastin doku gevşek olabilir böyle durumlarda da erken yaşta göz kapağı ameliyatı yapılabiliyor. Sevgiler.
Emine
İyi günler hocam benim göz kapağımda sarkma var ameliyat olmak istiyorum ama iz kalmasından korkuyorum. Göz kapağı ameliyatından sonrası iz kalıyor mu? cevaplarsanız mutlu olurum. Teşekkür ederim.
Merhaba, ameliyattan ilk bir hafta sonra dikişleri aldığımızda çok hafif bir kırmızılık oluyor. Ama daha sonra bu iz cilt rengine dönerek kayboluyor. Ortalama 2 haftadan sonra iz belli belirsiz olmaya başlıyor. Özellikle izi göz kapağı kıvrımına getirip saklayabiliyoruz. Böylece iz hiç belli olmuyor ve oldukça hızlı ve güzel bir iyileşme süreci yaşanıyor. Sevgiler
Bilge
İyi günler Leyla hocam. Ben 32 yaşındayım göz kapağımda düşüklük var. Bu durum beni çok rahatsız etmekte fotoğraf bile çekilmek istemiyorum. Göz kapağı estetiği yaptırmak istiyorum. Göz kapağı estetiği tedavisinden sonra tekrar tekrarlar mı hocam? Belirli aralıklarla göz kapağı estetiği yaptırmak gerekiyor mu acaba? lütfen bilgi verin çok teşekkür ederim.
Merhaba, Üst göz kapağı elastin ve kolajen liflerden çok zengindir. Bu nedenle o dokunun esnemesi ve sarkması daha sık gerçekleşir.Göz kapağı estetiği çok genç yaşlar itibari ile yapılabilen bir girişimdir.Bu nedenle, ihtiyaç dahilinde 10-15 yıl aralığında tekrar yapılabilir. Göz kapağı estetiğinin tekrarlanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Sevgiler.
Murat
İyi günler hocam ,göz kapağı ameliyatından sonra ne gibi sorunlar yaşanır ? Teşekkür ederim.
Merhaba, genel olarak ödem problemi olur. Üst göz kapağı için 1 hafta alt göz kapağı için 10 15 gün kadar sürer.Eğer hem üst göz kapağı hem alt ikisi birlikte yapıldı ise iyileşme süreci yine 10 15 gün sürmektedir.Sevgiler.
 • Şakak Germe (Temporal Lifting)

  Şakak Germe (Temporal Lifting) İlerleyen yaşlara bağlı olarak vücudun birçok yerinde değişimler meydana gelir.Özellikle 40'lı yaşlardan sonra şakak bölgesinde bozulmalar meydana gelir.Şakak bölgesinde oluşan sorun göz çevresini de olumsuz etkiler. Bu olumsuz etkileri ortadan kaldırmak ve daha genç bir yüz için uygulanan yöntem şakak germe (temporal lifting) estetiğidir.

 • Gençlik Göz Kapaklarınızda Başlasın

  Gençlik Göz Kapaklarınızda Başlasın Göz kapağı estetiği yani Blefaroplasti, alt ve üst göz kapaklarındaki fazla yağların, kas ve cildin uzaklaştırılmasıdır.Daha canlı ve gençleşmiş bir görünüme,  bakışlarınızla kavuşabilirsiniz.Yapılan işlem uygulanacak prosedürlere bağlı olarak lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilir.Ameliyat sonrası çok daha genç görünecek ve gözlerinizin daha açık göründüğünü fark edeceksiniz.

 • Göz Çevresi Estetiği

  Göz Çevresi Estetiği Göz çevresi estetiğinde gözkapağı ve kaşların şekilli insan yüzünüzdeki ifadeyi mimiklerinin odak noktası olması açısından oldukça önemli. İnce deri yapısın sayesinde Yaşlanmanın ilk ve en çok belli olduğu alandır. Göz kapaklarında deri artışı, gözü kapatan kasta yüzey artışı ve göz altı yağ torbalarınmaları gözlenir. Göz çevresinde meydana gelen değişiklikler yüze yaşlı, yorgun ve mutsuz bir ifade yerleştirir ve kişi mutlu olduğunda da mutsuz, çok iyi dinlenmiş olsa da yorgun bir yüz görünümü.

 • Göz Kapağı Estetik İşlemleri

  Göz Kapağı Estetik İşlemleri Yaşlılık belirtileri yer çekime teslim eden yüzümüzde  göz yapısına bağlı olarak kendini göstermeye başlıyor. Söz konusu belirtilerden göz kapağı sarkması, düşüklüğü ve  şişliği. Estetik dünyası bu problemi de çözüme ulaştıracak bir müdahale öneriyor; Göz kapağı estetiği! Ameliyatın göz kapağı bölgesindeki kaşların pozisyonuna, sarkıklığın dercesine, ve gözleri çevreleyen kasların durumuna bağlı, yapılacak işleme göre değişir.

 • Kaş Kaldırma Estetiği

  Kaş Kaldırma Estetiği İdeal kaşta kaş ortası kalkık, dış kısmı ise gözün dış köşesinin bittiği yerde olmalı, kaşın iç kısmı ise burnun üst yan çizgisinde olmalıdır.. Gözün dış köşesi ile göz yuvarlağı arasındaki çizginin tam ortasının üstü kaşın en yüksek olduğu bölgedir. Düşük olan kaş görünümü kişiye kızgın ve yorgun bir ifade katar. Bunun gibi formunu kaybeden kaşlar için kaş kaldırma estetiği yapılabilir.