+90 ( 212 ) 241 46 24 Harbiye Mahallesi Abdi İpekçi Cad. Park Apt. No:19-1 Kat:2 Nişantaşı

Göz Kapağı Estetiği

Daha genç ve güzel bakışlar: Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

Göz kapağı estetiği yani blefaroplasti, sarkık göz kapaklarını daha genç bir forma sokan ve fazla göz kapağındaki deriyi, kas ve yağı kaldırabilen bir ameliyat girişimidir. Yaşlandıkça, göz kapaklarınız gerilir ve onları destekleyen kaslar zayıflar. Sonuç olarak, fazla yağ göz kapaklarınızın üstünde ve altında toplanarak kaşlarınızın altına, göz kapaklarının üst kısımlarına ve göz kapağının tam üzerinde torbalara neden olabilir.Sarkık göz kapağı, gözlerinizin etrafında daha yaşlı, ciddi bir şekilde sarkan bir görünüm oluşturmanın yanı sıra, profil görüşünüzü (çevresel görüş), özellikle görme alanınızın üst ve dış kısımlarını sınırlandırır. Blefaroplasti bu görme problemlerini azaltabilir ve gözlerinizi daha genç ve daha uyanık gösterebilir.

Neden göz kapağı estetiği yaptırmalısınız?

Göz kapaklarınız ciddi bir şekilde sarkmaya başladıysa bu durum görüş alanınızı sınırlar. Gözlerinizin daha açık ve genç görünmesi için göz kapağı estetiği yaptırmanızı öneririz. Üst göz kapaklarınızdan fazla olan cilt dokusunu çıkarmak görüşünüzü arttıracaktır Üst ve alt kapak blefaroplastisi, gözlerinizi daha genç ve daha açık gösterebilir.

Kaş kaldırma ve yüz germe gibi estetik ameliyatlarla aynı anda blefaroplasti yapılabilir. Kombine ameliyat seçenekleri sayesinde etkili bir değişim yaşayabilirsiniz.

Göz kapağı estetiğinde ne yapılır?

Göz kapağı estetik ameliyatı hem üst kapağa hem de alt göz kapağına yapılabilir. Her bir göz kapağı için estetik ameliyat 20 dakika ila 30 dakika arasında sürer. Bu ameliyatta göz kapağında biriken fazla yağ, kas ve cilt dokusundan uzaklaştırılır. Göz kapağınızda ileri derecede sarkma ve dolayısıyla düşüklük varsa fazla olan cilt dokusu kesilerek göz kapağınız yukarı doğru kaldırılır. Ameliyatın etkisini arttırmak ve genç görünüşünüzü ön plana çıkarmak için botoks ve hücre tedavileri ile cilt yenileme imkanlarını da değerlendirmelisiniz.

Göz kapağı estetiğinde iz kalır mı?

Göz kapağı estetiğinde minimal bir kesi yapıldığı için ameliyat sonrasında gözle görülür bir iz kalmaz. Uzman plastik cerrahlar tarafından yapılan bu estetik ameliyatta kesiler, göz kapağının kıvrımına saklanır. Böylece ameliyat sonrasında göz kapaklarının çevresinde belirgin bir iz göremezsiniz.

Göz kapağı estetiğinden sonra iyileşme süreci

Göz kapağı estetiğinden sonra iyileşme süreci oldukça hızlı ilerler. Ameliyat lokal anestezi altında yapıldığı için hastanede kalmanıza gerek yoktur. Operasyon sonrası ilk 24 saat göz kapağınıza buz masajı yapmak şişlik ve ödem oluşmasını engelleyecektir. İlk 2-3 gün boyunca başınızı yüksekte tutmanız önerilir. Ameliyattan 10 gün sonra ameliyatın izlerini atmış olacaksınız. İyileşme sürecinde ağır spordan kaçınmalı, ilk haftalar kendinizi yormayacak egzersizler yapmalısınız.

Göz kapağı estetiğinden sonra nasıl bir değişim görülür?

Öncelikle göz kapağı estetiği sizlere çok daha genç bir göz çevresi oluşturacaktır. Göz kapağı düşüklüğü yaşayanların zamanla görüş mesafesi kısılır. Ameliyattan sonra görüş mesafeniz arttığı için daha önceleri ne kadar az ve sınırlı bir şekilde gördüğünüzü fark edeceksiniz. Düşük göz kapağı sizlere yaşlı ve yorgun bir görünüm katar, ameliyat sonrası kendinize olan güveniniz artacak, çok daha güzel görüneceksiniz.

25 Yorum
Berna
Merhaba, Gözlerim çok küçük, göz kapağı estetiği gözlerimin daha büyük görünmesini sağlar mı?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Gözleri çok küçük olan kişilere de göz kapağı estetiği yapılabiliyor. Küçük gözlü olan kişiler, göz kapağı kaldırma estetiğinden sonra gözleri daha açık ve iri görülebiliyor. Fakat bu estetik işlemi göz yapınızı değiştirmez sadece gözlerinizin daha açık görünmesini sağlar. Sevgiler.
Bahar
İyi günler hocam ben lens kullanıyorum. Uzağı görmede ciddi problem yaşıyorum. Yakın zamanda göz kapağı estetiği olacağım. Operasyon sonrasında hemen lenslerimi takabilir miyim?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Göz kapağı estetiğinden sonra lenslerinizi takabilirsiniz. Fakat kesileriniz henüz kapanmadığı için ellerinizin temiz olduğuna ve lensinizin hijyenik olduğuna çok dikkat etmelisiniz. Gözünüzün mikrop kapmaması için bu çok önemlidir. Sevgiler.
Nilgün
İyi günler hocam ben göz kapağı estetiği yaptıracağım, fakat göz kapağı estetiği iple yapılır mı? bilgi verir misiniz?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Göz kapağı estetiği iple yapılmaz. Göz kapağındaki fazla olan deri dokusu kaldırılarak göz kapağı gerdirilir. İşlem lokal anestezi ile yapılır. İple kaş kaldırma estetiği yapabiliyoruz fakat bu işlem göz kapağını minumum derecede etkiler. Sevgiler.
Ümran
Merhaba, Yüz germe estetiğinden sonra göz kapaklarım çok yaşlı görünmeye başladı, ne zaman göz kapağı estetiği yaptırabilirim?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Yüz germe estetiğinde göz kapaklarına dokunulmazsa ameliyat sonrasında gözler daha yaşlı görünebiliyor. Bu nedenle biz hastalarımıza yüz germe estetiği ile göz kapağı estetiğini kombine bir şekilde yaptırmalarını öneriyoruz. Yüz germe estetiğinden bir ay sonra göz kapağı estetiği yaptırabilirsiniz. Sevgiler.
Dilek
Merhaba, Göz kapağı estetiği kaşlarımı etkileri mi? Teşekkürler.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Göz kapağı estetiğini uzman bir hekime yaptırdığınız zaman kaşlarınız etkilenmeyecektir. Göz kapağı estetiği yüzünüzün geri kalanında oldukça doğal bir etki bırakır.Sevgiler.
Müge
Merhaba, Göz kapağı estetiği olmadan sarkmayı durdurmak mümkün mü? Teşekkürler.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Göz kapağındaki sarkmayı tedavi etmenin tek yolu göz kapağı estetiğidir. Göz kapağı sarkması kendi kendine geçen veya gerileyen bir durum değildir. Göz kapağındaki sarkmayı tedavi etmezseniz ilerlemeye devam edecektir. Basit ve kısa sürede güzel sonuç alabileceğiniz göz kapağı estetiği ile yüzünüzde gençleşme sağlayabilirsiniz.Sevgiler.
Gülşah
Merhaba, Göz kapağındaki sarkma neden oluşur? bilgi verir misiniz.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Göz kapağı derisi oldukça ince ve hassas olduğu için sarkmaya müsaittir. Çoğu göz kapağı sarkmasının nedeni genetik olabilir. İlerleyen yaş ile birlikte göz kapağındaki kaslar zayıfladıkça göz kapağı aşağı doğru sarkmaya başlar. Bu durumda yüzünüzde yaşlı bir görüntü oluşturur. Göz kapağı estetiği ile genç ve güzel bakışlara kavuşabilirsiniz.Sevgiler.
Aslıhan
Merhaba, Göz kapağı estetiği görme problemlerini tedavi eder mi? İleri derece değil ama görmemde problem var göz kapağım düşük olduğu için sanırım. Buna çözüm olur mu?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, İleri derecede göz kapağı sarkması olan kişilerin görme mesafesi kısılır. Görüş mesafesi kademeli olarak azaldığı için hastalar bunu kolay bir şekilde fark etmez. Göz kapağı estetiği yaptırdıktan sonra daha kaliteli bir şekilde göreceksiniz. Sevgiler.
Ali
İyi günler, Göz kapağı estetiği ile göz çizdirme işlemi kombine edilebilir mi? Teşekkürler.
Merhaba, Göz kapağı estetiği plastik cerrahi dalına girer. Göz çizdirme işlemi ise göz hekimlerinin ilgilendiği bir işlemdir. Fakat göz çizdirme ve göz kapağı estetiği kolay işlemler olduğu için bunları peş peşe yaptırabilirsiniz. Sevgiler.
Ceyda
Merhaba hocam, gözlük kullananlara göz kapağı estetiği önerilir mi? Teşekkürler
Merhaba, gözlük kullanan kişiler için göz kapağı estetiğinde bir sakınca yoktur. Ameliyattan hemen sonra gözlüklerinizi takabilirsiniz. Göz kapağı estetiği görmenizi etkilemeyecektir. Sevgiler.
HEMEN ARA RANDEVU AL
DİL SEÇ