+90 ( 212 ) 241 46 24 Harbiye Mahallesi Abdi İpekçi Cad. Park Apt. No:19-1 Kat:2 Nişantaşı

Göz Kapağı Estetiği

Daha genç ve güzel bakışlar: Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

Göz kapağı estetiği yani blefaroplasti, sarkık göz kapaklarını daha genç bir forma sokan ve fazla göz kapağındaki deriyi, kas ve yağı kaldırabilen bir ameliyat girişimidir. Yaşlandıkça, göz kapaklarınız gerilir ve onları destekleyen kaslar zayıflar. Sonuç olarak, fazla yağ göz kapaklarınızın üstünde ve altında toplanarak kaşlarınızın altına, göz kapaklarının üst kısımlarına ve göz kapağının tam üzerinde torbalara neden olabilir.Sarkık göz kapağı, gözlerinizin etrafında daha yaşlı, ciddi bir şekilde sarkan bir görünüm oluşturmanın yanı sıra, profil görüşünüzü (çevresel görüş), özellikle görme alanınızın üst ve dış kısımlarını sınırlandırır. Blefaroplasti bu görme problemlerini azaltabilir ve gözlerinizi daha genç ve daha uyanık gösterebilir.

Neden göz kapağı estetiği yaptırmalısınız?

Göz kapaklarınız ciddi bir şekilde sarkmaya başladıysa bu durum görüş alanınızı sınırlar. Gözlerinizin daha açık ve genç görünmesi için göz kapağı estetiği yaptırmanızı öneririz. Üst göz kapaklarınızdan fazla olan cilt dokusunu çıkarmak görüşünüzü arttıracaktır Üst ve alt kapak blefaroplastisi, gözlerinizi daha genç ve daha açık gösterebilir.

Kaş kaldırma ve yüz germe gibi estetik ameliyatlarla aynı anda blefaroplasti yapılabilir. Kombine ameliyat seçenekleri sayesinde etkili bir değişim yaşayabilirsiniz.

Göz kapağı estetiğinde ne yapılır?

Göz kapağı estetik ameliyatı hem üst kapağa hem de alt göz kapağına yapılabilir. Her bir göz kapağı için estetik ameliyat 20 dakika ila 30 dakika arasında sürer. Bu ameliyatta göz kapağında biriken fazla yağ, kas ve cilt dokusundan uzaklaştırılır. Göz kapağınızda ileri derecede sarkma ve dolayısıyla düşüklük varsa fazla olan cilt dokusu kesilerek göz kapağınız yukarı doğru kaldırılır. Ameliyatın etkisini arttırmak ve genç görünüşünüzü ön plana çıkarmak için botoks ve hücre tedavileri ile cilt yenileme imkanlarını da değerlendirmelisiniz.

Göz kapağı estetiğinde iz kalır mı?

Göz kapağı estetiğinde minimal bir kesi yapıldığı için ameliyat sonrasında gözle görülür bir iz kalmaz. Uzman plastik cerrahlar tarafından yapılan bu estetik ameliyatta kesiler, göz kapağının kıvrımına saklanır. Böylece ameliyat sonrasında göz kapaklarının çevresinde belirgin bir iz göremezsiniz.

Göz kapağı estetiğinden sonra iyileşme süreci

Göz kapağı estetiğinden sonra iyileşme süreci oldukça hızlı ilerler. Ameliyat lokal anestezi altında yapıldığı için hastanede kalmanıza gerek yoktur. Operasyon sonrası ilk 24 saat göz kapağınıza buz masajı yapmak şişlik ve ödem oluşmasını engelleyecektir. İlk 2-3 gün boyunca başınızı yüksekte tutmanız önerilir. Ameliyattan 10 gün sonra ameliyatın izlerini atmış olacaksınız. İyileşme sürecinde ağır spordan kaçınmalı, ilk haftalar kendinizi yormayacak egzersizler yapmalısınız.

Göz kapağı estetiğinden sonra nasıl bir değişim görülür?

Öncelikle göz kapağı estetiği sizlere çok daha genç bir göz çevresi oluşturacaktır. Göz kapağı düşüklüğü yaşayanların zamanla görüş mesafesi kısılır. Ameliyattan sonra görüş mesafeniz arttığı için daha önceleri ne kadar az ve sınırlı bir şekilde gördüğünüzü fark edeceksiniz. Düşük göz kapağı sizlere yaşlı ve yorgun bir görünüm katar, ameliyat sonrası kendinize olan güveniniz artacak, çok daha güzel görüneceksiniz.

31 Yorum
Emel
Merhaba hocam, Gözlerim çekik bu nedenle göz kapaklarım çok küçük. Göz kapağı estetiği yaptırabilir miyim? bu konuda bilgi verir misiniz, Teşekkür ederim.
Merhaba, Gözleri genetik olarak çekik olan kişilere de göz kapağı estetiği yapılabilir. Göz kapağınızda ki düşüklük göz kapağınızın orantısına uygun bir şekilde kaldırılır. Fakat bu işlem gözlerinizin yapısını değiştirmez. Çekik gözlü olanların mutlaka uzman bir hekimden göz kapağı estetiği ile ilgili fikir ve öneri alması gerekir. Sevgiler.
Sinem
Merhaba hocam, benim göz çevremde kırışıklar var. Bu durumdan çok rahatsızım. Göz çevresi kırışıklıklarının kesin çözümü var mı? bu konuda bilgi verin lütfen.
Merhaba, Bu kırışıklıkların çok fazla tedavisi var. Burada önemli olan bu kırışıklıklar derinleşmiş mi? Bu kırışıklıklar o bölgede sürekli var mı? Yoksa sadece gülünce mi oluyor? Bunlar üzerine çalışıp ondan sonra tedavilere karar veriyoruz. Dilersiniz randevu alabilirsiniz ancak muayene sonrasında nasıl bir tedavi uygulanacağına karar verebiliriz. Sevgiler.
Vildan
İyi akşamlar hocam ben 5 sene önce göz kapağımın düşüklüğünden kaynaklı ameliyat olmuştum. Göz kapağı estetiği tekrarlanabilir mi? bu konuda bilgi verir misiniz?
Merhaba, Göz kapağı estetiği kalıcı sonuçlar yaratır. Fakat göz kapağındaki yaşlanmayı durdurmak imkansızdır. Bu nedenle göz kapağı estetiği ihtiyaç halinde tekrarlanabilir. Sevgiler.
Münire
İyi akşamlar hocam ben 42 yaşındayım. Yaşla birlikte göz kapağımda sarkma oluştu. Ama estetik ameliyat ücretleri benim bütçemi aşabilir acaba göz kapağı ameliyatı SGK tarafından karşılanır mı?
Merhaba, Göz kapağı estetiği SGK tarafından karşılanmaz. Estetik amaçlı yapılan işlemler SGK tarafından ödenmiyor. Fakat göz kapağınızdaki sarkma görmenizi ciddi derecede etkiliyorsa bu işlem SGK tarafından karşılanabilir. Bununla ilgili mutlaka uzman bir doktordan randevu alıp görüşmenizde fayda olacaktır. Sevgiler.
Aslı
Hocam merhaba, benim göz kapağımda düşüklük var. Ameliyat olmak istiyorum. Göz kapağı estetiği gözlerime bir zarar verir mi? bu konuda bilgi vermeniz mümkün mü? İyi çalışmalar.
Merhaba, Göz kapağı estetiğinin görme duyunuza hiçbir zararı ve riski yoktur. Tamamen güvenilir bir işlemdir. Göz kapağı estetiği tam tersi gözlerinizin görüş mesafesinin artmasına yardımcı olur. Sevgiler.
Gözde
İyi günler hocam ben göz kapağı ameliyatı olacağım. Göz kapağı estetiğinden sonra gözlerime bandaj takılır mı? İşlemden hemen sonra görebilir miyim? bilgi verir misiniz?
Merhaba, Göz kapağı estetiğinden sonra sadece göz kapaklarınızda ki minik kesilerin üzerine küçük bantlar takılır. Tamamen gözlerinizin üzerinize bandaj takılmaz. Göz kapağı estetiğinden sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Sevgiler.
Berna
Merhaba, Gözlerim çok küçük, göz kapağı estetiği gözlerimin daha büyük görünmesini sağlar mı?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Gözleri çok küçük olan kişilere de göz kapağı estetiği yapılabiliyor. Küçük gözlü olan kişiler, göz kapağı kaldırma estetiğinden sonra gözleri daha açık ve iri görülebiliyor. Fakat bu estetik işlemi göz yapınızı değiştirmez sadece gözlerinizin daha açık görünmesini sağlar. Sevgiler.
Bahar
İyi günler hocam ben lens kullanıyorum. Uzağı görmede ciddi problem yaşıyorum. Yakın zamanda göz kapağı estetiği olacağım. Operasyon sonrasında hemen lenslerimi takabilir miyim?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Göz kapağı estetiğinden sonra lenslerinizi takabilirsiniz. Fakat kesileriniz henüz kapanmadığı için ellerinizin temiz olduğuna ve lensinizin hijyenik olduğuna çok dikkat etmelisiniz. Gözünüzün mikrop kapmaması için bu çok önemlidir. Sevgiler.
Nilgün
İyi günler hocam ben göz kapağı estetiği yaptıracağım, fakat göz kapağı estetiği iple yapılır mı? bilgi verir misiniz?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Göz kapağı estetiği iple yapılmaz. Göz kapağındaki fazla olan deri dokusu kaldırılarak göz kapağı gerdirilir. İşlem lokal anestezi ile yapılır. İple kaş kaldırma estetiği yapabiliyoruz fakat bu işlem göz kapağını minumum derecede etkiler. Sevgiler.
Ümran
Merhaba, Yüz germe estetiğinden sonra göz kapaklarım çok yaşlı görünmeye başladı, ne zaman göz kapağı estetiği yaptırabilirim?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Yüz germe estetiğinde göz kapaklarına dokunulmazsa ameliyat sonrasında gözler daha yaşlı görünebiliyor. Bu nedenle biz hastalarımıza yüz germe estetiği ile göz kapağı estetiğini kombine bir şekilde yaptırmalarını öneriyoruz. Yüz germe estetiğinden bir ay sonra göz kapağı estetiği yaptırabilirsiniz. Sevgiler.
HEMEN ARA RANDEVU AL
DİL SEÇ