Göz Kapağı Estetiği

Daha genç ve güzel bakışlar: Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

Kadınların genetik ve yaş faktörlerinden dolayı göz kapaklarında düşük görünüm problemi yaşanabiliyor. Düşük göz kapağı sorunu hastaların her daim yorgun görünmelerine ve olduklarından daha yaşlı durmalarına neden olabilir. Aslında zor görünen göz kapağı estetiği günümüz teknolojisiyle kısa sürede çözülebiliyor. Hastalarımız, lokal anestezi altında göz kapağı estetiği yani Blefaroplasti ameliyatı olabiliyorlar. Bu operasyon, hastaların daha canlı, genç ve dinamik görünmelerini sağlıyor. Göz kapağındaki kırışık görünüm ve düşüklük göz makyajı yapmanıza da engel olur. Bu ameliyattan çıktıktan sonra istediğiniz göz makyajını yapabilecek, kendinizi çok daha dinamik hissedeceksiniz. Düşük göz kapağı sadece gözlerinizi değil tüm görünümünüzü değiştirecek, çok daha enerjik görünmenizi sağlayacak.

Göz kapağı estetiğinde ne yapılır?

Göz kapağı estetiği her bir göz için ortalama 20-30 dakika sürer. Göz kapağı estetiği yani Blefaroplasti, alt ve üst göz kapaklarındaki fazla yağların, kas ve cildin uzaklaştırılmasıdır. Eğer göz kapaklarınızda düşüklük varsa; aynı operasyon sırasında bu da ortadan kaldırılabilir. Yine göz çevresi kırışıklıkları için cilt tazelemeye yönelik ek uygulamalar lazerler, hücre tedavileri veya botoks önerilebilir. Bu operasyonlarla birlikte daha canlı ve gençleşmiş bir görünüme,  bakışlarınızla kavuşabilirsiniz.

 Göz kapağı estetiğinde iz kalır mı?

Göz kapağı estetiği için yapılan kesiler, üst göz kapağı için göz kapağının kıvrım yerine, alt göz kapağı için kirpiklerin hemen diplerine saklanarak yapılır. Sadece alt göz kapağındaki yağ torbalarından şikâyetçiyseniz; kesi, kapak iç kısmından da yapılabilir. Göz kapağı operasyonundan sonra çok minik izler kalır, bu izler de kirpik diplerine saklandığı için kolay kolay belli olmaz.

 Göz kapağı estetiğinden sonra iyileşme süreci

Yapılan işlem uygulanacak prosedürlere bağlı olarak lokal anestezi  altında yapılabilir. Operasyon sonrası ilk 24 saat soğuk uygulanması yapılmalı, önerilere mutlaka uyulmalıdır. Normal şartlar altında ödem ve morluklar 7-10 gün içerisinde geçer; ancak cilt tipine ve yapılan işlemin büyüklüğüne bağlı olarak ödem daha uzun sürebilir.

Göz kapağı ameliyatı sonrasında en az iki veya üç gün baş yüksekte tutulmalı ve ağır fiziki aktivitelerden kaçınılmalıdır. Ameliyat sonrası kendimizi dinlendirmeli ve özellikle ameliyatlı olan bölgemizi sakınmalıyız.

Göz kapağı estetiğinden sonra nasıl bir değişim görülür?

Göz kapağı estetiğinde, göz kapaklarında bir eşitsizlik varsa bu düzeltilir böylece hasta daha canlı ve genç bir görünüme kavuşur. Bunun yanı sıra göz kapağı düşüklüğü görme sorununu da beraberinde getirir. Düşük göz kapağı göz görüş mesafesinin kısalmasına neden olabilir. Göz kapağı estetiğinden sonra eskisi gibi görebilir, kendinizi daha güvende hissedebilirsiniz.

7 Yorum
Aynur
Hocam iyi günler ben göz kapağı ameliyatı olmak istiyorum ama yıllık iznim yaza denk geliyor. Bende izin zamanımda düşünüyorum ameliyatı ama hocam yaz aylarında yaptırıldığında iz kalabilme ihtimali var diyorlar. Doğru mu? Teşekkürler
Merhaba, iz kalma değil ama yazın yapılan ameliyatlarda ödem çok daha fazla oluyor. Güneşin etkisi ile de bunu çok görmek istemiyor hastalarımız ama yaz aylarında da zaten güneş gözlüğü kullanıldığı için bu bölge yine güneş görmemiş olacak. Bu nedenle mevsimsel bir durum yoktur her mevsim yapılabilir.Sevgiler.
Mine
Hocam merhaba 5 aylık çocuğum var sağ göz kapağında doğuştan gelen düşüklük var. Bunun için ameliyat yapılabilir mi? Teşekkür ederim.
Merhaba, ameliyat yapabilmek için çocuğunuzun gelişimini tamamlaması beklenmelidir. Yüz şekli oturduktan sonra 17 18 yaşlarında ameliyat için uygun olacaktır. Ama isterseniz bir göz hekimi ile görüşebilir yapılacak başka bir şey var mı muayene ettirebilirsiniz.Sevgiler.
Cansu
Leyla hocam iyi günler ben 19 yaşındayım doğuştan göz kapaklarımda düşüklük var. Sanırım genetik ailemin de o şekilde ama bu durum benim psikolojimi çok bozuyor. Ameliyat olmak istiyorum. Göz kapağı ameliyatının yaş sınırı var mıdır? cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.İyi çalışmalar.
Merhaba, genellikle 18 yaşını beklemek gerekir çünkü yüz gelişimi tamamlanmış olur. Sonrasında eğer hasta ile görüşmede ihtiyaç varsa göz kapağı ameliyatı gerçekleştirilebilir. Çok genç yaşlarda göz kapağı ameliyatı olan hastalarımız vardır. Burada hastanın beklentisi çok önemlidir. Bazı hastalarda cilt kalitesi düşük ,elastin doku gevşek olabilir böyle durumlarda da erken yaşta göz kapağı ameliyatı yapılabiliyor. Sevgiler.
Emine
İyi günler hocam benim göz kapağımda sarkma var ameliyat olmak istiyorum ama iz kalmasından korkuyorum. Göz kapağı ameliyatından sonrası iz kalıyor mu? cevaplarsanız mutlu olurum. Teşekkür ederim.
Merhaba, ameliyattan ilk bir hafta sonra dikişleri aldığımızda çok hafif bir kırmızılık oluyor. Ama daha sonra bu iz cilt rengine dönerek kayboluyor. Ortalama 2 haftadan sonra iz belli belirsiz olmaya başlıyor. Özellikle izi göz kapağı kıvrımına getirip saklayabiliyoruz. Böylece iz hiç belli olmuyor ve oldukça hızlı ve güzel bir iyileşme süreci yaşanıyor. Sevgiler
Bilge
İyi günler Leyla hocam. Ben 32 yaşındayım göz kapağımda düşüklük var. Bu durum beni çok rahatsız etmekte fotoğraf bile çekilmek istemiyorum. Göz kapağı estetiği yaptırmak istiyorum. Göz kapağı estetiği tedavisinden sonra tekrar tekrarlar mı hocam? Belirli aralıklarla göz kapağı estetiği yaptırmak gerekiyor mu acaba? lütfen bilgi verin çok teşekkür ederim.
Merhaba, Üst göz kapağı elastin ve kolajen liflerden çok zengindir. Bu nedenle o dokunun esnemesi ve sarkması daha sık gerçekleşir.Göz kapağı estetiği çok genç yaşlar itibari ile yapılabilen bir girişimdir.Bu nedenle, ihtiyaç dahilinde 10-15 yıl aralığında tekrar yapılabilir. Göz kapağı estetiğinin tekrarlanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Sevgiler.
Murat
İyi günler hocam ,göz kapağı ameliyatından sonra ne gibi sorunlar yaşanır ? Teşekkür ederim.
Merhaba, genel olarak ödem problemi olur. Üst göz kapağı için 1 hafta alt göz kapağı için 10 15 gün kadar sürer.Eğer hem üst göz kapağı hem alt ikisi birlikte yapıldı ise iyileşme süreci yine 10 15 gün sürmektedir.Sevgiler.
Gül
Merhaba hocam benim üst göz kapaklarımda düşüklük var bu durum beni rahatsız ediyor. Üst göz kapağına askı yapıyor musunuz? Yapıldıktan sonra şişlikler ne zaman geçer? cevaplarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.
Merhaba, eğer göz kapağı düşüklüğü varsa evet burada cerrahi olarak askılama yöntemini kullanmaktayız. Böylece kişinin o yorgun ifadesi değişmiş olur. İyileşme süreci yaklaşık bir hafta kadar sürmektedir. Ameliyat sonrası şişlikler de yine bir hafta kişiye göre maximum iki hafta kadar sürede geçmektedir.Sevgiler.
 • Şakak Germe (Temporal Lifting)

  Şakak Germe (Temporal Lifting) İlerleyen yaşlara bağlı olarak vücudun birçok yerinde değişimler meydana gelir.Özellikle 40'lı yaşlardan sonra şakak bölgesinde bozulmalar meydana gelir.Şakak bölgesinde oluşan sorun göz çevresini de olumsuz etkiler. Bu olumsuz etkileri ortadan kaldırmak ve daha genç bir yüz için uygulanan yöntem şakak germe (temporal lifting) estetiğidir.

 • Gençlik Göz Kapaklarınızda Başlasın

  Gençlik Göz Kapaklarınızda Başlasın Göz kapağı estetiği yani Blefaroplasti, alt ve üst göz kapaklarındaki fazla yağların, kas ve cildin uzaklaştırılmasıdır.Daha canlı ve gençleşmiş bir görünüme,  bakışlarınızla kavuşabilirsiniz.Yapılan işlem uygulanacak prosedürlere bağlı olarak lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilir.Ameliyat sonrası çok daha genç görünecek ve gözlerinizin daha açık göründüğünü fark edeceksiniz.

 • Göz Çevresi Estetiği

  Göz Çevresi Estetiği Göz çevresi estetiğinde gözkapağı ve kaşların şekilli insan yüzünüzdeki ifadeyi mimiklerinin odak noktası olması açısından oldukça önemli. İnce deri yapısın sayesinde Yaşlanmanın ilk ve en çok belli olduğu alandır. Göz kapaklarında deri artışı, gözü kapatan kasta yüzey artışı ve göz altı yağ torbalarınmaları gözlenir. Göz çevresinde meydana gelen değişiklikler yüze yaşlı, yorgun ve mutsuz bir ifade yerleştirir ve kişi mutlu olduğunda da mutsuz, çok iyi dinlenmiş olsa da yorgun bir yüz görünümü.

 • Göz Kapağı Estetik İşlemleri

  Göz Kapağı Estetik İşlemleri Yaşlılık belirtileri yer çekime teslim eden yüzümüzde  göz yapısına bağlı olarak kendini göstermeye başlıyor. Söz konusu belirtilerden göz kapağı sarkması, düşüklüğü ve  şişliği. Estetik dünyası bu problemi de çözüme ulaştıracak bir müdahale öneriyor; Göz kapağı estetiği! Ameliyatın göz kapağı bölgesindeki kaşların pozisyonuna, sarkıklığın dercesine, ve gözleri çevreleyen kasların durumuna bağlı, yapılacak işleme göre değişir.

 • Kaş Kaldırma Estetiği

  Kaş Kaldırma Estetiği İdeal kaşta kaş ortası kalkık, dış kısmı ise gözün dış köşesinin bittiği yerde olmalı, kaşın iç kısmı ise burnun üst yan çizgisinde olmalıdır.. Gözün dış köşesi ile göz yuvarlağı arasındaki çizginin tam ortasının üstü kaşın en yüksek olduğu bölgedir. Düşük olan kaş görünümü kişiye kızgın ve yorgun bir ifade katar. Bunun gibi formunu kaybeden kaşlar için kaş kaldırma estetiği yapılabilir.