Genç ve Güzel Bakışlara Sahip Olmaya Ne Dersiniz?

Göz Kapağı estetiği üst ve alt göz kapaklarının görünümünü iyileştirir.

Göz kapağı estetiği yani blefaroplasti, sarkık göz kapaklarını daha genç bir forma sokan ve fazla göz kapağındaki deriyi, kas ve yağı kaldırabilen bir ameliyat girişimidir.

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Yaşlandıkça, göz kapaklarınız gerilir ve onları destekleyen kaslar zayıflar. Sonuç olarak, fazla yağ göz kapaklarınızın üstünde ve altında toplanarak kaşlarınızın altına, göz kapaklarının üst kısımlarına ve göz kapağının tam üzerinde torbalara neden olabilir.Sarkık göz kapağı, gözlerinizin etrafında daha yaşlı, ciddi bir şekilde sarkan bir görünüm oluşturmanın yanı sıra, profil görüşünüzü (çevresel görüş), özellikle görme alanınızın üst ve dış kısımlarını sınırlandırır. Blefaroplasti bu görme problemlerini azaltabilir ve gözlerinizi daha genç ve daha uyanık gösterebilir.

Kaş kaldırma ve yüz germe gibi estetik ameliyatlarla aynı anda blefaroplasti yapılabilir. Kombine ameliyat seçenekleri sayesinde etkili bir değişim yaşayabilirsiniz.

ÇOK SORULAN SORULAR

Göz kapağı estetik ameliyatı hem üst kapağa hem de alt göz kapağına yapılabilir. Her bir göz kapağı için estetik ameliyat 30 dakika ila 50 dakika arasında sürer. Bu ameliyatta göz kapağında biriken fazla yağ, kas ve cilt dokusundan uzaklaştırılır. Göz kapağınızda ileri derecede sarkma ve dolayısıyla düşüklük varsa fazla olan cilt dokusu kesilerek göz kapağınız yukarı doğru kaldırılır. Ameliyatın etkisini arttırmak ve genç görünüşünüzü ön plana çıkarmak için botoks ve hücre tedavileri ile cilt yenileme imkanlarını da değerlendirmelisiniz.

Göz kapağı estetiğinde minimal bir kesi yapıldığı için ameliyat sonrasında gözle görülür bir iz kalmaz. Uzman plastik cerrahlar tarafından yapılan bu estetik ameliyatta kesiler, göz kapağının kıvrımına saklanır. Böylece ameliyat sonrasında göz kapaklarının çevresinde belirgin bir iz göremezsiniz.

Göz kapağı estetiğinden sonra iyileşme süreci oldukça hızlı ilerler. Ameliyat lokal anestezi altında yapıldığı için hastanede kalmanıza gerek yoktur. Operasyon sonrası ilk 24 saat göz kapağınıza buz masajı yapmak şişlik ve ödem oluşmasını engelleyecektir. İlk 2-3 gün boyunca başınızı yüksekte tutmanız önerilir. Ameliyattan 10 gün sonra ameliyatın izlerini atmış olacaksınız. İyileşme sürecinde ağır spordan kaçınmalı, ilk haftalar kendinizi yormayacak egzersizler yapmalısınız.

Öncelikle göz kapağı estetiği sizlere çok daha genç bir göz çevresi oluşturacaktır. Göz kapağı düşüklüğü yaşayanların zamanla görüş mesafesi kısılır. Ameliyattan sonra görüş mesafeniz arttığı için daha önceleri ne kadar az ve sınırlı bir şekilde gördüğünüzü fark edeceksiniz. Düşük göz kapağı sizlere yaşlı ve yorgun bir görünüm katar, ameliyat sonrası kendinize olan güveniniz artacak, çok daha güzel görüneceksiniz.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Göz Kapağı estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

GÖZ KAPAĞI AMELİYATI - ALT VE ÜST GÖZ KAPAĞI

Bir Sorunuz mu Var ?

Göz Kapağı estetiği hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği” için 62 soru soruldu.

  1. Misafir dedi ki:

    Merhaba hocam, Gözlerim çekik bu nedenle göz kapaklarım çok küçük. Göz kapağı estetiği yaptırabilir miyim? bu konuda bilgi verir misiniz, Teşekkür ederim.

    1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

      Merhaba, Gözleri genetik olarak çekik olan kişilere de göz kapağı estetiği yapılabilir. Göz kapağınızda ki düşüklük göz kapağınızın orantısına uygun bir şekilde kaldırılır. Fakat bu işlem gözlerinizin yapısını değiştirmez. Çekik gözlü olanların mutlaka uzman bir hekimden göz kapağı estetiği ile ilgili fikir ve öneri alması gerekir. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir