Thermage CPT

Ameliyatsız Yüz Germe: CPT Thermage

CPT Thermage uygulaması, herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeden cildi sıkılaştırır, daha düzgün bir cilde  yardımcı olur ve en önemlisi genç bir görünüm sağlar.

Yüz, göz kapakları, karın, kol, bacak ve el gibi bölgelere uygulanır. Tüm cilt tiplerine uygulanabilen CPT Thermage, doğal bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Thermage tek seanslık tedavi seçeneği sunması nedeniyle diğer cilt yenileme sistemlerine göre avantajlıdır. Thermage seansının hemen ardından cildin daha gergin ve daha genç göründüğü fark edilebilmektedir. Zamanla bu his artarak devam eder. CPT Thermage uygulaması sonrası hasta günlük yaşamına hemen geri döner.

CPT Thermage nedir?

Thermage uygulaması, radyo dalgalarını (RF) kullanılarak cilt ve ciltaltı dokuları üzerinde yenileyici ve sıkılaştırıcı bir etki yaratır. Cildin alt katmanlarında bulunan kolajen doku uyarılarak, zaman içerisinde cildin yenilenmesi, sıkılaşması, sarkmaların azalması ve gençleşmesini sağlar. Zamanla bu his daha da artarak devam eder.

CPT Thermage, dünya genelinde 2002 yılından bu yana 2.500 hekim tarafından milyonlarca hastaya uygulanmıştır. Klinik olarak kanıtlanmış bu tedavi FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından da onaylanmıştır.

CPT Thermage nasıl çalışır?

Thermage tedavisinin nasıl çalıştığını anlamak için öncelikle cildimizi iyi tanımamız gerekir. Siz yaşlandıkça cildiniz bozularak kırışıklık oluşumuna ve cilt çökmesine sebep olur. Thermage, cildinizin en derinindeki katmanlarını bile  güvenle ısıtmak, varolan kolajeni canlandırmak ve daha genç görünümlü bir cilt oluşumu için yeni kolajen üretimi sağlamak amacıyla radyofrekans (RF) teknolojisini kullanır.

Yüz Germe yerine Thermage uygulaması kullanılabilir mi?

CPT Thermage, belirgin bir şekilde yüzünüzde bir gerginlik yaratacaktır. Ancak cerrahi girişimde alacağınız sonuç kadar etkileyici bir sonuç alınamaz. Eğer ameliyatsız bir sıkılaşma ve gençleşme isteniyorsa Thermage sizin için doğru bir tedavi olacaktır.

Thermage CPT uygulamasının yüze etkisi nedir?

Thermage CPT yüz kalitesinin arttırılması için tercih edilir. Göz kapaklarına, dudak çevrelerine, göz kenarlarında Thermage CPT kullanılabilir. Göz kenarlarındaki kaz ayak görüntüsünün azaltılması ve yüzde genel bir sıkılık elde etmek için Thermage CPT oldukça etkili yöntemlerden biridir. Yüz gerdirme operasyonuna gerek kalmadan Thermage yaptırarak bıçak altına yatmadan sıkı bir cilde sahip olacaksınız.

Thermage uygulamasından sonra cildin kolajen sıkılaşması ile birlikte daha sıkı ve pürüzsüz bir cilde kavuşacaksınız. Çene altındaki ve yanındaki dış hat boyunca gelişen sarkmalardan kurtulabilir, alın, ağız ve göz çevresindeki ince çizgileri azaltabilirsiniz.

Yan etkisi var mıdır?

Thermage, güvenli ve cerrahi müdahale gerektirmeyen bir işlemdir. İşlem sonrası geçici kızarıklık, şişlik ya da ciltte tahriş olabilir. Ama bu durum geçicidir.

Sonuçlar ne kadar sürer?

Tedavinin sonuçları uygulamadan hemen sonra başlayarak etkisini artırarak altı ay kadar sürer. Sonuç cildin durumuna ve doğal yaşlanma sürecine bağlı olarak etkisini yıllarca korur.

Thermage CPT Uygulama Alanları Nelerdir?

Thermage CPT, cildin tüm bölgelerinde sağlıklı ve sıkı bir görünüm sunar. Cilt kalitesini arttırır ve kırışıkların azalmasına yardımcı olur.

Yüzdeki kırışıklıklar ve sarkmalar

Burun kenarları ve ağız köşelerindeki sarkmalar

Dekolte ve boyun bölgesindeki kırışıklıklar

Göğüs bölgesi

Kol altındaki yağlanmalar ve sarkmalar

İç bacak, iç diz bölgesindeki sarkmalar

Kalça bölgesindeki yağlanmalar, sarkmalar. (Kalça bölgesinde kaldırma amaçlı Thermage CPT uygulaması yapılabilir)

Kaç seans gerekir?

Ortalama olarak bir seans thermage seansı yeterli olabiliyor. Seans sayısı ihtiyaçlarınıza göre doktorunuz tarafından planlanacaktır.

  • Erkeksi Yüz Hatları İçin Thermage Teknolojisi

    Erkeksi Yüz Hatları İçin Thermage Teknolojisi Thermage, erkekler için çok popüler bir seçenek haline gelen cerrahi olmayan bir medikal gençleşme tedavisidir. Ameliyat gerektirmez, enjeksiyon yapılmaz ve en güzel tarafı zaman aşımı yoktur, etkisini bir ömür boyu görebilirsiniz. Thermage tedavisi, cildi sıkılaştırmak ve yaşlanmanın neden olduğu kırışıklıkları gidermek için yeni bir yöntemdir. Thermage, karın ve omuzlar da dahil olmak üzere vücudun herhangi bir bölgesinde yapılabilirken, erkekler için en popüler bölge yüz olarak görülüyor.

  • Thermage CPT Selülit Tedavisi

    Thermage CPT Selülit Tedavisi New Thermage Cpt Selülit tedavisi FDA onaylı ve dünya çapında 50’den fazla klinik çalışması olan bir uygulamadır. Selülit aslında hidrolipodistrofi denilen patolojik bir tanımdır. Selülit oluşan bölgedeki yağ ve su dolaşımı bozulur ve distrofiye olur. Yani bu oluşumlar olmaması gereken bir yerde birikir ve kan dolaşımını, cilt sağlığını ileri aşamalarda kas sağlığını tehdit edebilir.

  • Thermage ile Yüz Gençleştirme

    Thermage ile Yüz Gençleştirme Yaşlandıkça dokularda bazı değişiklikler meydana gelir. Cildinizdeki kolajen ve  miktarında azalması bu da genel yüz konturunda çöküklüğe  neden olur ve cildin sarkmasına, kırışıklıklara, parlaklığını kaybetmesine  neden olur.Thermage kadınlarda genç görünümlü cilt için yeni kolajen gelişimini destekler ve mevcut olan kolajeni canlandırarak kusursuz bir sıkılaştırma çözümü sunar.