Thermage CPT

Cildinizden Geçmişin İzlerini Tek Seansta Silin!
Thermage CPT ile Tek Seansta Ameliyatsız Yüz Germe Mümkün
Thermage CPT uygulaması yüze, göz kapaklarına, karın bölgesine, kollara, bacaklara ve el bölgelerine uygulanabilir. Thermage uygulamasının en büyük avantajlarından biri her cilt tipine uygun olmasıdır.

Thermage CPT nedir?

Thermage, daha genç görünen bir cilt görünümü için cildi pürüzsüzleştirmeye, sıkılaştırmaya ve yüz hatlarını kontürlemeye yardımcı olmak için radyofrekans enerjisi kullanır. FDA onaylı cerrahi olmayan bir prosedürdür. Thermage, derinin dermis olarak bilinen alt tabakasını hedefler. Dermis tabakasına ilettiği ısı, neocollagenesis adı verilen  yeni kolajen bağı oluşumunu sağlar.

Bu yeni kolajen, cildin daha sıkı ve gergin görünmesini sağlar ve cildin genel dokusunu iyileştirir. Cilt kendini zamanla daha da toparlayarak sarkmaların önüne geçer ve cilt yenileme uygulamaları arasında en tercih edilen işlemlerden biridir. Her Thermage CPT seansından sonra daha fresh ve genç görünürsünüz. Seans sonrası günlük hayatınıza anında geri dönebilirsiniz.

Thermage nasıl çalışır?

Thermage tedavisinden en etkili verimi almak için öncelikle hastanın cildini en iyi şekilde analiz etmeliyiz. Kişinin yaşı bu aşamada önemli faktördür. Çünkü kişi yaşlandıkça cildi daha yoğun bir şekilde kırışır ve ciltte sarkmalar oluşur. Termaj uygulaması cildin en derinine inerek cilt dokusunu ısıtır, kolajeni canlandırır ve kişiye daha canlı bir yüz tasarlar. Thermage teknolojisi bu etkileri yaratmak için radyofrekans teknolojisini kullanır. Dermal yapıdaki kolajen seviyelerini artırarak çalışır.

Kolajen, vücut tarafından dermal katmanları desteklemek ve cilde daha pürüzsüz, esnek bir görünüm kazandırmak için üretilen hayati bir proteindir. 20’li yaşlarımızda bol miktarda kolajen üretebiliyorken, yaş aldıkça kolajen üretimi azalmaya başlar ve bu azalma hayatımız boyunca devam eder. Daha düşük kollajen seviyeleri cilt gevşekliğine, gıdı ve yüz kırışıklıklarının oluşmasına neden olur .

Thermage, radyofrekans enerjisini daha derin dermal dokuya ileterek dokuyu daraltır ve vücudu daha fazla kolajen üretmesi için tetikler. Kolajen seviyeleri tekrar yükseldikçe cilt daha pürüzsüz, daha sıkı ve daha genç hale gelir. Sonuçlar ilk günden itibaren 6 ay içinde artarak görülür ve uzun ömürlüdür.

Thermage İle Hangi Bölgeler Tedavi Edilebilir?

Thermage etkili bir şekilde;

  • yüz,
  • gözler,
  • dudaklar,
  • karın,
  • kollar,
  • eller,
  • uyluk
  • kalçalarda dahil çoğu vücut bölgelerinde etkili bir tedavidir.

Yüz Germe yerine Thermage uygulaması kullanılabilir mi?

Yüz germe estetiği yerine Thermage işlemi tercih edilebilir. Fakat şunu bilmenizde fayda vardır, Termaj uygulaması, cerrahi bir ameliyat kadar etkili bir sonuç yaratmaz. Eğer ameliyat olmadan gençlik enerjisini yüzünüze yansıtmak isterseniz Thermage CPT yaptırabilirsiniz.

Thermage CPT uygulamasının yüze etkisi nedir?

Thermage CPT yüz kalitesinin arttırılması için tercih edilir. Thermage Cpt uygulaması göz kapakları, dudak çevresinde ve göz kenarlarında uygulanabilmektedir. Özellikle göz çevresinde oluşan kaz ayaklarını gidermek ve yüzde genel olarak bir sıkılık elde etmek için Thermage CPT yöntemi oldukça etkilidir ve hatta yüz gerdirme operasyonuna gerek kalmadan bıçak altına yatmadan sıkı bir cilde sahip olacaksınız.

Termaj uygulamasından sonra cildin kolajen sıkılaşması ile birlikte daha sıkı ve pürüzsüz bir cilde kavuşacaksınız. Çene altındaki ve yanındaki dış hat boyunca oluşan sarkmalardan kurtulabilir, alın, ağız ve göz çevresindeki ince çizgileri en aza indirebilirsiniz.

Thermage yan etkisi var mıdır?

Thermage uygulaması oldukça güvenlidir. Uygulamadan sonra kızarıklık ve şişlik görülebilir, bunlar normal ve geçici etkilerdir.

Thermage tedavisini erkekler yaptırabilir mi?

Thermage, erkeklerin pürüzsüz ve genç görünümlerini korumalarına yardımcı olmak için mükemmel bir tedavi seçeneğidir. Tedavi kadınlara benzer şekilde çalışır ve cildi içten dışa sıkılaştırmak için cilt yüzeyinin altında kolajen oluşturur. Erkek ve kadınları tedavi ederken farklı yaklaşımlar göz önünde bulundurulur.

Thermage tedavisinin sonuçlarını ne zaman görebilirim?

Tedavinizden hemen sonra cilt sıkılığında bir miktar iyileşme görmeye başlayabilirsiniz. Bununla birlikte, kolajen seviyelerinin tam sonuçların ortaya çıkması için tekrar oluşturması zaman alır. Çoğu hasta nihai sonucunu 2-6 ay içinde görür.

Tedavi sonrası iyileşme süresi ne kadardır?

Thermage tedavisinden sonra herhangi bir kesi olmadığı için zaman kaybı yoktur. Tedavi seansınız biter bitmez işe veya diğer faaliyetlere dönebilirsiniz. Bazı hastalar 24 saat boyunca hafif cilt kızarıklığı veya şişlik yaşarlar. Ancak, bu etkiler günlük faaliyetlerinize hemen devam etmenize engel teşkil etmeyecektir.

Thermage uygulamasının etkisi ne kadar sürer?

Thermage uygulamasının sonucunun ortaya çıkması ortalama olarak 6 ay kadar sürer. Kişinin doğal yaşlanma sürecine bağlı olarak Thermage uygulamasının etkisi 2 ila 4 sene boyunca devam eder.

Thermage CPT Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Thermage CPT fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Thermage CPT
Bu Yazılar İlginizi Çekebilir