Thermage CPT

Cildinizden Geçmişin İzlerini Tek Seansta Silin!

Thermage CPT ile Tek Seansta Ameliyatsız Yüz Germe Mümkün

Thermage CPT uygulaması yüze, göz kapaklarına, karın bölgesine, kollara, bacaklara ve el bölgelerine uygulanabilir. Thermage uygulamasının en büyük avantajlarından biri her cilt tipine uygun olmasıdır.

Thermage CPT nedir?

Thermage, daha genç görünen bir cilt görünümü için cildi pürüzsüzleştirmeye, sıkılaştırmaya ve yüz hatlarını kontürlemeye yardımcı olmak için radyofrekans enerjisi kullanır. FDA onaylı cerrahi olmayan bir prosedürdür. Thermage, derinin dermis olarak bilinen alt tabakasını hedefler. Dermis tabakasına ilettiği ısı, neocollagenesis adı verilen  yeni kolajen bağı oluşumunu sağlar. Bu yeni kolajen, cildin daha sıkı ve gergin görünmesini sağlar ve cildin genel dokusunu iyileştirir. Cilt kendini zamanla daha da toparlayarak sarkmaların önüne geçer. Thermage cilt yenileme uygulamaları arasında en tercih edilen işlemlerden biridir. Her Thermage CPT seansından sonra daha fresh ve genç görünürsünüz. Seans sonrası günlük hayatınıza anında geri dönebilirsiniz.

Thermage nasıl çalışır?

Thermage tedavisinden en etkili verimi almak için öncelikle hastanın cildini en iyi şekilde analiz etmeliyiz. Kişinin yaşı bu aşamada önemli faktördür. Çünkü kişi yaşlandıkça cildi daha yoğun bir şekilde kırışır ve ciltte sarkmalar oluşur. Thermage uygulaması cildin en derinine inerek cilt dokusunu ısıtır, kolajeni canlandırır ve kişiye daha canlı bir yüz tasarlar. Thermage teknolojisi bu etkileri yaratmak için radyofrekans teknolojisini kullanır. Dermal yapıdaki kolajen seviyelerini artırarak çalışır. Kolajen, vücut tarafından dermal katmanları desteklemek ve cilde daha pürüzsüz, esnek bir görünüm kazandırmak için üretilen hayati bir proteindir. 20’li yaşlarımızda bol miktarda kolajen üretebiliyorken, yaş aldıkça kolajen üretimi azalmaya başlar ve bu azalma hayatımız boyunca devam eder. Daha düşük kollajen seviyeleri cilt gevşekliğine, gıdı ve yüz kırışıklıklarının oluşmasına neden olur .

Thermage, radyofrekans enerjisini daha derin dermal dokuya ileterek dokuyu daraltır ve vücudu daha fazla kolajen üretmesi için tetikler. Kolajen seviyeleri tekrar yükseldikçe cilt daha pürüzsüz, daha sıkı ve daha genç hale gelir. Sonuçlar ilk günden itibaren 6 ay içinde artarak görülür ve uzun ömürlüdür.

Thermage İle Hangi Bölgeler Tedavi Edilebilir?

Thermage etkili bir şekilde;

 • yüz, 
 • gözler, 
 • dudaklar, 
 • karın, 
 • kollar, 
 • eller, 
 • uyluk 
 • kalçalarda dahil çoğu vücut bölgelerinde etkili bir tedavidir. 

Yüz Germe yerine Thermage uygulaması kullanılabilir mi?

Yüz germe estetiği yerine Thermage işlemi tercih edilebilir. Fakat şunu bilmenizde fayda vardır, Thermage uygulaması, cerrahi bir ameliyat kadar etkili bir sonuç yaratmaz. Eğer ameliyat olmadan gençlik enerjisini yüzünüze yansıtmak isterseniz Thermage CPT yaptırabilirsiniz.

Thermage CPT uygulamasının yüze etkisi nedir?

Thermage CPT yüz kalitesinin arttırılması için tercih edilir. Thermage Cpt uygulaması göz kapakları, dudak çevresinde ve göz kenarlarında uygulanabilmektedir. Özellikle göz çevresinde oluşan kaz ayaklarını gidermek ve yüzde genel olarak bir sıkılık elde etmek için Thermage CPT yöntemi oldukça etkilidir. Yüz gerdirme operasyonuna gerek kalmadan Thermage yaptırarak bıçak altına yatmadan sıkı bir cilde sahip olacaksınız.

Thermage uygulamasından sonra cildin kolajen sıkılaşması ile birlikte daha sıkı ve pürüzsüz bir cilde kavuşacaksınız. Çene altındaki ve yanındaki dış hat boyunca oluşan sarkmalardan kurtulabilir, alın, ağız ve göz çevresindeki ince çizgileri en aza indirebilirsiniz.

Thermage yan etkisi var mıdır?

Thermage uygulaması oldukça güvenlidir. Uygulamadan sonra kızarıklık ve şişlik görülebilir, bunlar normal ve geçici etkilerdir.

Thermage tedavisini erkekler yaptırabilir mi?

Thermage, erkeklerin pürüzsüz ve genç görünümlerini korumalarına yardımcı olmak için mükemmel bir tedavi seçeneğidir. Tedavi kadınlara benzer şekilde çalışır ve cildi içten dışa sıkılaştırmak için cilt yüzeyinin altında kolajen oluşturur. Erkek ve kadınları tedavi ederken farklı yaklaşımlar göz önünde bulundurulur.

Thermage tedavisinin sonuçlarını ne zaman görebilirim?

Tedavinizden hemen sonra cilt sıkılığında bir miktar iyileşme görmeye başlayabilirsiniz. Bununla birlikte, kolajen seviyelerinin tam sonuçların ortaya çıkması için tekrar oluşturması zaman alır. Çoğu hasta nihai sonucunu 2-6 ay içinde görür. 

Tedavi sonrası iyileşme süresi ne kadardır?

Thermage tedavisinden sonra herhangi bir kesi olmadığı için zaman kaybı yoktur. Tedavi seansınız biter bitmez işe veya diğer faaliyetlere dönebilirsiniz. Bazı hastalar 24 saat boyunca hafif cilt kızarıklığı veya şişlik yaşarlar. Ancak, bu etkiler günlük faaliyetlerinize hemen devam etmenize engel teşkil etmeyecektir.

Thermage uygulamasının etkisi ne kadar sürer?

Thermage uygulamasının sonucunun ortaya çıkması ortalama olarak 6 ay kadar sürer. Kişinin doğal yaşlanma sürecine bağlı olarak Thermage uygulamasının etkisi 2 ila 4 sene boyunca devam eder.

Thermage CPT fiyat bilgisi alabilir miyim?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Thermage CPT fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Thermage CPT

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

THERMAGE CPT

Bir Sorunuz mu Var ?

Thermage CPT hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.

Thermage CPT” İçin 6 Soru Soruldu

 1. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam benim çok yakın arkadaşım daha önce Thermage CPT yaptırdı. Sonuçları gözle görülür ve oda çok memnun kaldı. Bende yaptırmayı düşünüyorum özellikle gıdı problemim var ama size danışmak istediğim thermage hangi bölgelerde etkili oluyor. Tam olarak nasıl sonuçlar elde edebilirim. Thermage uygulama alanları nelerdir? Bu konuda bilgilendirme yaparsanız çok mutlu olurum. İyi çalışmalar hocam.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Cildimizde sarkan dokuları, ağız kenarlarındaki sarkmayı, yüzdeki bütün alanlardaki sarkmaları tedavi etmek için thermage uygulamasını kullanıyoruz. Genel olarak baktığımız zaman yüz dışında tedavi etmek için kullandığımız yerlerde var. Yine bir yüz başlığımız var. Bunu tüm yüz ve dekolte bölgesinde uyguluyoruz. Bu hem yüzde germe ve göz kapaklarında bir kalkma sağlarken çene konturu dediğimiz bizim yaşlanmamızı en çok gösteren bölgede bir germe sağlıyor. Dolayısıyla gıdı bölgesinde gıdı problemi olanlar için, hafif yatay çizgilenme ve boyun bölgesindeki sarkmalar için uyguladığımız yöntemlerden bir tanesi. Dekolte bölgesinde ileri yaş ve yan yatmalara bağlı olarak çizgilenmeler oluyor. Bunların tedavisi için de yine Thermage uygulamasını kullanıyoruz. Onun dışında bir vücut başlığımız var. Bunu mesela yüzdeki hafif düşüklükleri kaldırırken aynı zamanda kol içlerindeki sarkmalara da iyi geliyor. Dolayısı ile böyle küçük alanlarda göbek altı hafif sarkmalarda, kol içlerinde, bacak içlerinde ve daha hassas alanlardaki o ciltteki sarkma etkisini de kurtarmış oluyoruz. Özellikle daha önce liposuction yapılmış hastalarda kol ciddi bir problem bu bölgelerde bir sıkılaşma sağlıyor. Ya da çok kilo vermelerde. Mesela doğumlardan sonra hafif sarkmaların olduğu kollar ve bacak içlerindeki toparlanmayı sağlıyor. Sevgiler.

 2. Misafir dedi ki:

  İyi günler Leyla hanım, ben 38 yaşındayım yüzümde sarkma meydana geldi. Bu durum beni çok rahatsız ediyor acaba cilt yaşlanmasını önlemek için thermage uygulamasını önerir misiniz? Bilgi verirseniz memnun olurum. Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Genelde Thermage uygulamasını 40 yaş üstünde öneriyoruz. Ancak benim önerim 35 yaş gibi eğer yağlanma olan ve çok toplu yüzlerde oradaki yağ dokuyu eriterek çok hafif bir incelme sağlıyor. Aynı zamanda oradaki kollajen ve elastin yapıyı gererek bir daralma sağlıyor. O yüzden aslında uygun hastalarda uygulayabiliyoruz. Ama çok kuru ve ince ciltli hastalarda ve çok kırışık olan hastalarda çok uygun değil. Kimin için uygun olduğu doktorla hasta görüşmesinde ortaya çıkıyor. Sevgiler.

 3. Misafir dedi ki:

  Hocam merhaba her yerde görüyorum ama tam olarak ne olduğunu bilmiyorum .Thermage nedir? bu konuda bilgi verir misiniz?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Thermage aslında ısı veren bir Radyo Frekans sistemidir. Bu cihaz FDA onaylı üstün teknolojiye sahip bir cihazdır. Thermage CPT uygulamasının yaklaşık olarak 10-15 yıllık bir geçmişi var. Bizim kliniğimizde kullandığımız Thermage CPT daha yeni bir cihazdır. Dolayısı ile daha az zarar vermesi ve daha az acı hissedilmesi için üzerinde geliştirmeler yapılmıştır. Ama onu benzersiz yapan aslında bir taraftan ısı verilirken yüzeyin soğuk kalması ve daha derindeki dokunun ısınmasıdır. Böylece daha derin dediğimiz kollajen lifler ve bağ dokunun ısıtılması ve yüzeyin de zarar görmemesi amaçlanır. Yani cilt hiçbir şekilde zarar görmeden cilt altı dokudaki fibrin dokuların yani aslında bizim lifting dediğimiz etkiyi oluşturan kollajen dokunun ısıtılması. Böylece cildinizde gençleşme sağlanır. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir