BOYUN ESTETİĞİ

Boyun bölgesinde başlayan yaşlılık izlerini silmeye hazır mısınız?

Boyun estetiği ile daha sıkı estetik ve genç bir görünüm kazanın.

Boyun estetiği uzman doktorumuzun yönlendirmesi üzerine aynı zamanda kişinin yaşı da göz önünde bulundurularak vaser liposuction desteği ile kombine edilerek de gerçekleştirilir. Bu kararı vermek için hastanın yağ oranı ve cilt elastikiyeti çok önemlidir.

Boyun Estetiği Nedir?

Sıkı ve genç görünen çene hattından göğüse devam eden boyun yapısı kadınların en çok ihtiyacı olan görsel faktörlerin başında gelir. Yaş faktörü ve yer çekiminin etkisi birleşince boyun gibi yumuşak deriye sahip bir bölge gevşemeye ve sarkmaya başlar. Her ne kadar bakımı doğru kozmetik kremler kullanarak yapsanız da bu sarkmanın önüne geçilemez. Sadece yaş faktörü değil, genetik faktör ve sık kilo alıp vermek de boyun sarkmasına yol açar. Boyun bölgesinde görülen sarkma ve gevşeme, yüz estetiğinin de bozulmasına neden olur. Yaş alınmasıyla birlikte deformasyonlar artmaktadır. Günümüz teknolojisi ile birleşen boyun ve gıdı operasyonları sayesinde artık bu görünümle yaşamak zorunda değilsiniz. Boyun estetiğinde fazla yağ ve deri alınarak sarkma ve gevşekliğin giderilmesi sağlanır.

Boyun Estetiğinde Liposuction yöntemi

Vücudumuzda ince deri ile kaplı olan bölgeler ilk olarak kırışan ve sarkan bölgelerin başında gelir. Hassas ve ince olan cilt derisi sarkmaya çok yatkındır. Vücutta yer çekiminin etkisiyle sarkan bölgelerden bazıları, memeler, göz kapakları, yüz derisi ve boyun bölgesidir. Boyunda ve yüzün alt kısmında görülen sarkmanın sebebi genetik faktörler olabileceği gibi aşırı kilo alıp vermek de boyun bölgesinde sarkmaya sebep olur.

Boyun bölgesine Liposuction yapılırken oldukça ince kanüller kullanılır. Bu kanüllerle boyunda biriken yağın dışarı çekimi yapılır. Dışarı atılan yağ sayesinde boyun bölgeniz daha ince görünür.

Boyun yağlarına Liposuction uygulaması ortalama olarak 1 saat sürer. Lokal anestezi veya sedasyon uygulaması altında gerçekleşen bu işlemden hemen sonra korse giyilerek derinin vücuda yapışması ve doğal bir iyileşme süresi yaşanması amaçlanır. Liposuction sonrası iyileşme süreci oldukça hızlı olarak ilerler. Liposuction’dan 2-3 gün sonra normal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Cerrahi Boyun Germe Nasıl Uygulanır?

Yaygın bilinenin aksine boyun bölgesindeki yağlanmanın kilolu olmakla doğrudan ilgisi yoktur. Boyun bölgesinde yaş faktörü ve yer çekiminin etkisiyle deformasyonlar görülebilir. Estetik dışı boyun görünümleri boyun germe estetiği ile ortadan kaldırılır. Yaş faktörü ile birlikte vücuttaki kolajen dokusu azalır bu da cildin elastikiyetini azaltır. Cilt kendini yenileyemediği için boyun bölgesindeki sarkma kaçınılmaz olur.

Boyun germe ameliyatı için kulak arkasından saç dibine doğru minik bir kesi açılır. Daha genç bir görüntü için buradan fazla olan deri kesilerek çıkartılır. Son olarak kalan deri gerilerek tekrar dikilir.

Boyun germe estetiği kişilerin kırışıklarını yok eder, çene kontürünü daha belirgin bir hale getirir. Ameliyat sonrası belirgin bir iz kalmadığı için kimse ameliyat olduğunuzu anlamayacaktır.

Liposuction ile Boyun Germe Nasıl Yapılır?

Liposuction ile kombinlenen boyun germe lokal anestezi veya sedasyon uygulaması altında yapılır. Boyun bölgesinde biriken yağlar ince kanüller yardımıyla dışarı çekilir. Klasik yöntemlerle boyun bölgesinden kilo vermek oldukça zordur. Bu bölgeden incelmek isteyen kişiler için Liposuction yöntemi tavsiye edilir. Boyun bölgesinden yağ çekimi yapmak için Vaser Liposuction yöntemi tavsiye edilir. Vaser Liposuction sayesinde tek seferde daha çok yağ çekimi yapılabiliyor. Aynı zamanda Vaser uygulamasıyla yağlar önce eritiliyor daha sonra dışarı çekiliyor. Böylece hasta için daha rahat bir operasyon oluyor. Vaser Liposuction’da ciltteki sarkan görüntü ısının etkisiyle daha sıkı bir hale getirilir. Eğer hastanın ileri derecede sarkması varsa kulak arkasından girilen minik kesilerle boyun askısı yapılabilir. Askılama yöntemiyle cilt yukarı kaldırılır. İple boyun asma estetiği lokal anestezi altında yapılır ve ortalama 30 dakika kadar sürer.

Hastanın cilt elastikiyeti güçlü değilse boyun germe estetiği önerilir. Boyun germe estetiği genel anestezi altında 2-3 saat arasında sürer. Bu ameliyattan sonra 5 gün boyunca bandaj kullanmanız gerekecektir.

Ameliyatsız boyun estetiği nedir?

Thermage CPT uygulamasıyla radyofrekans sistemi ile alternatif ameliyatsız boyun estetiği mümkün. Ameliyat dışı olan bu yöntemde cildin derin tabakasına etki ederek daha sıkı ve genç bir görüntü elde etmenizi sağlar. Sarkan boyun bölgesindeki kolajen lifleri ısıtılır. Böylece cilt kendi kendini toparlayarak gerilir ve daha sıkı bir forma girer. Uygulama ortalama 45 dakika kadar sürer. Bu işlem ömür boyu kalıcı olmadığı için bünyesel farklılıklar göstermekle beraber tekrar yaptırmanız önerilir. Thermage yaptırdıktan sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

VShape ile Boyun Estetiği

Vshape teknolojisi ultrason kullanarak yağ hücrelerini parçalar. Böylece uygulama yapılan bölge daha ince görünür. Vshape yüz şekillendirme, boyun, çene kontürü ve gıdı bölgesinde kullanılabilir. Yoğun kilo ve yağ birikiminden dolayı boyun bölgesinde iyice sarkmaya başladıysa ve yüz şekliniz günden güne boyunla birleşiyorsa en kısa sürede Vshape yaptırabilirsiniz.

Vshape uygulaması ortalama 20 dakika sürer. Genellikle Vshape’i dört seans olarak öneriyoruz. İki seansın sonunda daha sıkı ve genç görünen boyun bölgesine kavuşacaksınız. Dördüncü seansın sonunda çok daha etkili bir sonuç alacaksınız.

Ultherapy ile Ameliyatsız Boyun Germe

Ultherapy, boyun bölgesine uygulanan lifting işlemidir. Ultherapy, ameliyat değildir bu nedenle hızlıca günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Ultrasound etkisi ile boyun bölgesindeki sarkmaları toparlayan ve kaldıran bu teknoloji oldukça pratik bir şekilde uygulanır. Uygulama başlığının hassas ucu, cildin 4,5 mm-3 mm- 1,5 mm altına odaklanır. Burada kontrollu bir şekilde termal hasar bırakır. Kendini tamir etmeye başlayan cilt dokusu bu işlemin sonunda daha genç ve dinamik bir boyun ortaya çıkaracaktır.

Boyun estetiği fiyat bilgisi alabilir miyim?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Boyun estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Boyun Estetiği

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

BOYUN ESTETİĞİ

Bir Sorunuz mu Var ?

Boyun estetiği hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Boyun Estetiği” İçin 14 Soru Soruldu

 1. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam, boyun bölgemde fazla yağlanma var çok rahatsız oluyorum acaba boyun bölgesine liposuction yapılır mı? şimdiden teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Evet, eğer hastada sadece yağ fazlalığı varsa deride aşırı bir sarkma meydana gelmedi ise sadece liposuction uygulaması yapılır. Genelde genç ve orta yaş hastaların tercih ettiği bir operasyondur. Liposuction ile çok ince kanüller yardımıyla girilerek boyun ve çene altında oluşan yağlar dışarı atılır. Operasyon sonrasında hasta korse kullanır böylece boyun bölgesinde bollaşan deri toparlama sağlar. Yaklaşık olarak 45 dk süren bu işlem sonucunda etkili ve güzel sonuçlar alınır. Ayrıca iyileşme süresi de daha kısa olacaktır.Sevgiler.

 2. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam, Boyun ve gıdı estetiğinden sonra tekrar sarkma olur mu? Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, İple yapılan boyun ve gıdı estetiği iki sene boyunca etkili bir şekilde sıkı ve genç görünmenizi sağlar. Yaş faktörü ve yer çekiminin etkisiyle iki sene sonra sarkmalar tekrarlamaya başlayabilir. Boyun ve gıdı germe estetiği ihtiyaç durumunda tekrarlanabilir.Sevgiler.

 3. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar hocam benim boynumda çizgiler ve yaş ilerlemesiyle belirgin bir sarkma var. Yurtdışında yaşıyorum ameliyat olmak için Türkiyeyi tercih edeceğim.Merak ettiğim, boyun germe estetiğinden sonra ne zaman iyileşirim? bilgilendirin lütfen teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Boyun ve gıdı germe estetiği genel anestezi altında gerçekleşir. Bu nedenle hastanın bir gece hastanede kalması önerilir. Ertesi günü hastaneden çıkış yapabilirsiniz. 10 gün boyunca dikişlerinizin üzerinde bandajlar olacaktır. 10.gün sonunda bandajları çıkarabilir ve iş hayatınıza geri dönebilirsiniz.Sevgiler.

 4. Misafir dedi ki:

  İyi günler Leyla hanım ben 28 yaşındayım ama gıdı bölgemde sarkma var.Genç yaşta görülen gıdı sarkmasının nedeni nedir? yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Boyun ve gıdı sarkması genetik faktörlerden dolayı görülebilir. Eğer hastanın ailesinde erken yaşta sarkma ve kırışıklık varsa, hastanın genç yaşta boyun ve gıdı estetiği yaptırması önerilir. Genetik faktörün yanı sıra, çok fazla güneş altında kalmak ve çok sık kilo alıp vermek de erken yaşta boyun ve gıdı sarkmasına neden olur. Sevgiler.

 5. Misafir dedi ki:

  Hocam iyi günler,boyun ve gıdı estetiği fiyatı nedir? Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Öncelikle ne tip bir boyun germe operasyonunun yapılacağı önemlidir. Burada fiyatı belirleyen operasyon ve çeşididir. Tam boyun germe ve liposuction yapılacaksa farklı olacaktır. Ayrıca bazı hastalar için ek uygulamalar yapılmaktadır. Bunlar da fiyatı etkileyen unsurlardır. Bazı hastalarımızda kombine ameliyatları tercih edebilmektedir. Yüz germe yada göz kapağı estetiği ile birlikte boyun germede kombinlenebilir. Bu nedenle fiyat bilgisi için mutlaka doktor muayenesi şarttır. Bu konuda bize ulaşarak fiyat alabilirsiniz.Sevgiler.

 6. Misafir dedi ki:

  Selamlar hocam benim gıdı bölgem çok yağlı bu durum beni çok rahatsız ediyor.Gıdı bölgesinden yağ alımı yapılır mı? Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Aşırı kilolu kişilerde gıdı bölgesinde yağlar birikebiliyor. Bu durumda gıdı germe ameliyatından önce bu bölgedeki yağlar liposuction ile alınır, daha sonra boyun germe estetiği yapılır. Böylece kişinin boynu ve gıdısı daha ince görünecektir. Sevgiler.

 7. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam İple boyun germe estetiği güvenli midir, ipler kopar mı? bilgilendirirseniz sevinirim çok teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, İple boyun germe estetiği tamamen güvenlidir. Bu estetik ameliyatta kullanılan ipler, medikal amaçlı kullanılan ipler olduğu için kopma ihtimali çok düşüktür. İki sene boyunca kişilerde sıkı ve gergin bir ifade bırakır. Boynunuzdaki kırışıkları toparlar, sarkmayı kontrol altına alır.Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir