BOYUN ESTETİĞİ

Boyun bölgesinde başlayan yaşlılık izlerini silmeye hazır mısınız?

Boyun estetiği ile daha sıkı estetik ve genç bir görünüm kazanın.

Boyun estetiği uzman doktorumuzun yönlendirmesi üzerine aynı zamanda kişinin yaşı da göz önünde bulundurularak vaser liposuction desteği ile kombine edilerek de gerçekleştirilir. Bu kararı vermek için hastanın yağ oranı ve cilt elastikiyeti çok önemlidir.

Boyun Estetiği Nedir?

Sıkı ve genç görünen çene hattından göğüse devam eden boyun yapısı kadınların en çok ihtiyacı olan görsel faktörlerin başında gelir. Yaş faktörü ve yer çekiminin etkisi birleşince boyun gibi yumuşak deriye sahip bir bölge gevşemeye ve sarkmaya başlar. Her ne kadar bakımı doğru kozmetik kremler kullanarak yapsanız da bu sarkmanın önüne geçilemez. Sadece yaş faktörü değil, genetik faktör ve sık kilo alıp vermek de boyun sarkmasına yol açar.

Boyun bölgesinde görülen sarkma ve gevşeme, yüz estetiğinin de bozulmasına neden olur. Yaş alınmasıyla birlikte deformasyonlar artmaktadır. Günümüz teknolojisi ile birleşen boyun ve gıdı operasyonları sayesinde artık bu görünümle yaşamak zorunda değilsiniz. Boyun estetiğinde fazla yağ ve deri alınarak sarkma ve gevşekliğin giderilmesi sağlanır.

Boyun Estetiğinde Liposuction yöntemi

Vücudumuzda ince deri ile kaplı olan bölgeler ilk olarak kırışan ve sarkan bölgelerin başında gelir. Hassas ve ince olan cilt derisi sarkmaya çok yatkındır. Vücutta yer çekiminin etkisiyle sarkan bölgelerden bazıları, memeler, göz kapakları, yüz derisi ve boyun bölgesidir. Boyunda ve yüzün alt kısmında görülen sarkmanın sebebi genetik faktörler olabileceği gibi aşırı kilo alıp vermek de boyun bölgesinde sarkmaya sebep olur.

Boyun bölgesine Liposuction yapılırken oldukça ince kanüller kullanılır. Bu kanüllerle boyunda biriken yağın dışarı çekimi yapılır. Dışarı atılan yağ sayesinde boyun bölgeniz daha ince görünür.

Boyun yağlarına Liposuction uygulaması ortalama olarak 1 saat sürer. Lokal anestezi veya sedasyon uygulaması altında gerçekleşen bu işlemden hemen sonra korse giyilerek derinin vücuda yapışması ve doğal bir iyileşme süresi yaşanması amaçlanır. Liposuction sonrası iyileşme süreci oldukça hızlı olarak ilerler. Liposuction’dan 2-3 gün sonra normal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Cerrahi Boyun Germe Nasıl Uygulanır?

Yaygın bilinenin aksine boyun bölgesindeki yağlanmanın kilolu olmakla doğrudan ilgisi yoktur. Boyun bölgesinde yaş faktörü ve yer çekiminin etkisiyle deformasyonlar görülebilir. Estetik dışı boyun görünümleri boyun germe estetiği ile ortadan kaldırılır. Yaş faktörü ile birlikte vücuttaki kolajen dokusu azalır bu da cildin elastikiyetini azaltır. Cilt kendini yenileyemediği için boyun bölgesindeki sarkma kaçınılmaz olur.

Boyun germe ameliyatı için kulak arkasından saç dibine doğru minik bir kesi açılır. Daha genç bir görüntü için buradan fazla olan deri kesilerek çıkartılır. Son olarak kalan deri gerilerek tekrar dikilir. Boyun germe estetiği kişilerin kırışıklarını yok eder, çene kontürünü daha belirgin bir hale getirir. Ameliyat sonrası belirgin bir iz kalmadığı için kimse ameliyat olduğunuzu anlamayacaktır.

Liposuction ile Boyun Germe Nasıl Yapılır?

Liposuction ile kombinlenen boyun germe lokal anestezi veya sedasyon uygulaması altında yapılır. Boyun bölgesinde biriken yağlar ince kanüller yardımıyla dışarı çekilir. Klasik yöntemlerle boyun bölgesinden kilo vermek oldukça zordur. Bu bölgeden incelmek isteyen kişiler için Liposuction yöntemi tavsiye edilir. Boyun bölgesinden yağ çekimi yapmak için Vaser Liposuction yöntemi tavsiye edilir.

Vaser Liposuction sayesinde tek seferde daha çok yağ çekimi yapılabiliyor. Aynı zamanda Vaser uygulamasıyla yağlar önce eritiliyor daha sonra dışarı çekiliyor. Böylece hasta için daha rahat bir operasyon oluyor. Vaser Liposuction’da ciltteki sarkan görüntü ısının etkisiyle daha sıkı bir hale getirilir.

Eğer hastanın ileri derecede sarkması varsa kulak arkasından girilen minik kesilerle boyun askısı yapılabilir. Askılama yöntemiyle cilt yukarı kaldırılır. İple boyun asma estetiği lokal anestezi altında yapılır ve ortalama 30 dakika kadar sürer. Hastanın cilt elastikiyeti güçlü değilse boyun germe estetiği önerilir. Boyun germe estetiği genel anestezi altında 2-3 saat arasında sürer. Bu ameliyattan sonra 5 gün boyunca bandaj kullanmanız gerekecektir.

Ameliyatsız boyun estetiği nedir?

Thermage CPT uygulamasıyla radyofrekans sistemi ile alternatif ameliyatsız boyun estetiği mümkün. Ameliyat dışı olan bu yöntemde cildin derin tabakasına etki ederek daha sıkı ve genç bir görüntü elde etmenizi sağlar. Sarkan boyun bölgesindeki kolajen lifleri ısıtılır. Böylece cilt kendi kendini toparlayarak gerilir ve daha sıkı bir forma girer. Uygulama ortalama 45 dakika kadar sürer. Bu işlem ömür boyu kalıcı olmadığı için bünyesel farklılıklar göstermekle beraber tekrar yaptırmanız önerilir. Thermage yaptırdıktan sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

VShape ile Boyun Estetiği

Vshape teknolojisi ultrason kullanarak yağ hücrelerini parçalar. Böylece uygulama yapılan bölge daha ince görünür. Vshape yüz şekillendirme, boyun, çene kontürü ve gıdı bölgesinde kullanılabilir. Yoğun kilo ve yağ birikiminden dolayı boyun bölgesinde iyice sarkmaya başladıysa ve yüz şekliniz günden güne boyunla birleşiyorsa en kısa sürede Vshape yaptırabilirsiniz.

Vshape uygulaması ortalama 20 dakika sürer. Genellikle Vshape’i dört seans olarak öneriyoruz. İki seansın sonunda daha sıkı ve genç görünen boyun bölgesine kavuşacaksınız. Dördüncü seansın sonunda çok daha etkili bir sonuç alacaksınız.

Ultherapy ile Ameliyatsız Boyun Germe

Ultherapy, boyun bölgesine uygulanan lifting işlemidir. Ultherapy, ameliyat değildir bu nedenle hızlıca günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Ultrasound etkisi ile boyun bölgesindeki sarkmaları toparlayan ve kaldıran bu teknoloji oldukça pratik bir şekilde uygulanır.

Uygulama başlığının hassas ucu, cildin 4,5 mm-3 mm- 1,5 mm altına odaklanır. Burada kontrollu bir şekilde termal hasar bırakır. Kendini tamir etmeye başlayan cilt dokusu bu işlemin sonunda daha genç ve dinamik bir boyun ortaya çıkaracaktır.

Boyun Estetiği Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Boyun estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.