Kol Germe Estetiği (Brachioplasty)

Sarkık kol derisi, size uygun yöntemlerle toplanarak daha dinç ve dinamik görünmenizi sağlar.

Yaşın ilerlemesi, sık kilo alıp verme gibi sebepler kolun alt bölgesinde deri sarkmasına sebep olur. Kol Germe estetiği ile deri sarkmasından kurtulup daha sıkı ve ince kollara kavuşabilirsiniz.

Özellikle üst kol bölgesinde görülen sarkma, kişilerin kendilerini daha yaşlı hissetmelerine ve özgüven problemi yaşamalarına neden olur. Kol germe estetiği ile bu sorunu ortadan kaldırıyoruz.

Kol germe estetiği nedir?

Kol germe estetiği  (Brachioplasty), yaşlanma veya kilo vermeye bağlı olarak, kollarda oluşan yağlı ve sarkık görünümün düzeltilmesini sağlar. Üst kol bölgesinde deri ve deri altı dokusu daha gevşektir. Ağır derecede seyreden sarkmaların tek çözümü cerrahi yöntemlerdir. Cerrahi yöntemde kol bölgesindeki fazla yağlar vaser liposuction yöntemiyle alınır ve kalan fazla deri alınıp kol gerilir. Kesi izi kol içinde saklanmaya çalışılır. İz, kolun iç ve alt kısmında kola paralel şekilde uzanır.

Kol derisi neden sarkar?

Kollardaki sarkmaların ana sebebi kilo kaybı, yaş faktörü ve yer çekimidir. Kilo kaybı ve yaşlanmayla birlikte hem kadınlarda hem de erkeklerde kollarda sarkma görülebilir. Bunun en önemli örneğini sporu bırakan kişilerde görüyoruz. Kol kaslarındaki gelişmenin durması ve zamanla kas oranının azalmasıyla kollarda sarkma meydana gelir.

Kol germe estetiği nasıl yapılır?

Kol sarkmaları için krem, sıkılaştırıcı korse, kol egzersizleri gibi geçici çözümler sunuluyor. Fakat kol sarkması olan hastanın bu sorundan tamamen kurtulması için tek ve kalıcı çözüm yöntem ameliyattır. Eğer kol bölgesindeki yağlanma sizi çok rahatsız ediyorsa ameliyat ile ömür boyu mutlu olacağınız bir sonuç elde edersiniz.

Kol germe estetiği genel anestezi altında yapılır. Kol derisindeki sarkma oranı ve deri altı yağ dokusunun kalınlığına bağlı olarak, yapılacak operasyonun tekniğine hasta ve doktor ortak karar verir. Eğer sık kilo alıp vermekten dolayı sarkan bir deri gevşemesi varsa derinin kalınlığı fazla demektir. Bu durumlarda ilk olarak liposuction yapılır. Liposuction uygulamasından sonra boşalan deri, cerrahi olarak alınır ve gerilir. Bazı kişilerde buradaki deri boşalması sadece koltuk altında görülebilir. Bu tarz hastalarda minimal dikişlerle koltuk altındaki fazla deri alınır. Eğer derideki boşluk dirseğe kadar devam ediyorsa dirsekten başlayarak koltuk altına doğru uzanan bir kol germe işlemi yapılır. Bu işlemde operasyon sonrası biraz iz kalabilir.

Kol germe estetiği olan hastaların bu ameliyatı belirli aralıklarla tekrarlaması gerekmez. Tek seferlik bir ameliyattır. Germe işlemi sonrası kol eski haline dönmez. Ancak hasta aşırı kilo alıp vermeyi alışkanlık haline getirmişse, kol sarkmaları kaçınılmaz olacaktır.

Kol germe ameliyatı öncesi nelere dikkat etmek gerekir?

Genel anestezi gerektiren tüm ameliyatlarda olduğu gibi ameliyat öncesi 6 saatlik açlık süresi gerekmektedir. Ameliyata girecek hasta ameliyattan en az 3 gün önce, aspirin gibi kan sulandırıcı ilaç kullanımını kesmelidir.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Kol germe estetiği ameliyatı genel anestezi altında yaklaşık olarak 1-3 saat arası sürer. Hastanede 1 gün kalmanız gerekir. Kol germe ameliyatı sonrasında, yaklaşık olarak 6 hafta boyunca kol korsesi takılması gerekmektedir. Bu süre zarfında oluşan ödem ve hafif morluklar yavaş yavaş kaybolur. Kol estetiği ameliyatında ciddi ağrı veya sızı görülmez, doktorun vermiş olduğu ağrı kesiciler ile bu durum hafifletilir. Günlük rutininize 5-7 gün sonrasında dönebilirsiniz.

Kol Germe Estetiği Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Kol Germe estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Kol Germe Estetiği (Brachioplasty)
Bu Yazılar İlginizi Çekebilir